Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 12:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Projekt: Fanowska Gra z Reksiem 
Autor Wiadomość
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Czarnoksieznik napisał(a):
Jak już wspomniałem - jeżeli gra ma być mroczna i z podróżami, to jako główny punkt odniesienia przy tworzeniu aluzji czy parodii proponuję "Draculę".

Według mnie to dobry pomysł, ale zobaczymy co powiedzą inni... a może ktoś wymyśli coś lepszego...


So, 18 lip 2015, 18:28
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Macie pomysły do jakiego filmu/serialu może nawiązywać ta gra?


So, 18 lip 2015, 18:46
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
No... Jakiś wampir porywa powiedzmy Kari Matę, Reksio i Kretes jej szukają (gdzieś po lasach)... A Reksio i Kretes mogą udać się do podziemi w zamku wampira (czyli podróż do wnętrza ziemii jest :lol:)


N, 19 lip 2015, 10:58
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Jak widać, cała reszta forum jest zbyt leniwa, żeby chociaż pomyśleć o wzięciu udziału w projekcie... trudno, sami sobie poradzimy.
Jak na razie mamy dwa głosy za moim projektem, jeden przeciw. Czekamy jeszcze na wypowiedź Awa.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


N, 19 lip 2015, 11:47
Zgłoś post
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
No według mnie może być ta wersja z wampirem, podróż po świecie w celu jego znalezienia, a na koniec podróż do wnętrza Ziemi (siedziba wampira).
Proponuję, żeby Reksio odwiedził inne kraje niż w RiKN. Jeśli ma być średniowiecze (pomijając to, że przodkowie Reksia i Kretesa nie mieli prawa się spotkać) to proponuję żeby odwiedzili Złotą Ordę, Chiny, Japonie, odkryli Amerykę, a potem okaże się, że siedziba znajduje się w Krakowie i będą wracać...


N, 19 lip 2015, 12:14
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
To Średniowiecze to beznadziejny pomysł, powtarzam to któryś raz.
Dobrze. Wszyscy zgadzają się na mój pomysł, więc fabułę już mamy. Teraz trzeba pomyśleć nad scenariuszem.
Jakieś pomysły? Jak ma to się w ogóle zacząć?

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


N, 19 lip 2015, 12:19
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Autor8 napisał(a):
Kretesa nie mieli prawa się spotkać) to proponuję żeby odwiedzili Złotą Ordę, Chiny, Japonie, odkryli Amerykę, a potem okaże się, że siedziba znajduje się w Krakowie i będą wracać...

HAHAHHAHAHAHHA! Ten pomysł mnie rozwalił :lol:


N, 19 lip 2015, 12:26
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Hm, nie wiem, czy pomysł z średniowieczem jest dobry, choć sam go zaproponowałem. No cóż... mało prawdopodobne, że przodkowie wszystkich mieszkańców podwórka się spotkali. Chociaż można to zrobić tak, że Reksio, Kretes i inni żyją w okresie średniowiecza, a nie w czasach obecnych. I przy tworzeniu gry nie biorą pod uwagę w ogóle tego, co było. Zrobić taką jakby oddzielną część, a nie kontynuacje...


N, 19 lip 2015, 15:01
Zgłoś post
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 wrz 2011, 15:02
Posty: 198
Naklejki: 3
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Zauważcie, że każda część PR (wyłączając dodatki) ma pewien motyw, znany z filmów, książek itp. na którym się opiera, Np: Podróż w kosmos, poszukiwanie skarbu, podróże w czasie itp. Ten pomysł z wampirem jest niezły, można by dać kilka nawiązań do znanych horrorów (ale przy tym utrzymać taki klimat gry dla dzieci.) Jeśli chodzi o ten pomysł ze średniowieczem, to nie wiem, jakoś mi nie pasuje do klimatu gry. Średniowiecze już było w pełni wykorzystane w RiWC. Można by spróbować z jakąś mniej wykorzystaną epoką np. starożytność lub przyszłość. Ja kiedyś myślałam o grze, w której Reksio i spółka odwiedziliby alternatywną rzeczywistość np. taką, w której Reksio nigdy nie rozbił się na wyspie, albo tzw. "mirror uniwerse", gdzie ich inne wersje, są przeciwieństwami osobowości bohaterów. To tylko taki mój pomysł.


N, 19 lip 2015, 15:30
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Jedno wiemy na pewno: Gra będzie parodią horrorów...
kari mata hari.w napisał(a):
Ten pomysł z wampirem jest niezły, można by dać kilka nawiązań do znanych horrorów (ale przy tym utrzymać taki klimat gry dla dzieci.)

A dlaczego? Obecni userzy na forum mają od 13 do 20 lat... Moglibyśmy sobie pozwolić na nieco odważniejszą fabułę czy teksty... ale bez przesady...
Co do fabuły... podróż dookoła świata, jak i do wnętrza ziemi wydaje mi się słabym pomysłem, ponieważ jest zbyt banalny... ''Kogoś porwał wampir i Reksio szuka go po całym świecie, a potem znajduje w podziemiach''
Wygląda na to, że trzeba znaleźć jeden główny horror na którym będziemy się wzorować. Znacie jakieś horrory (oprócz ''Draculi'') które można wykorzystać w grze? Ja proponuję ''Egzorcyzmy Emily Rose'', ''Obecność'', ''Piła'', ''Teksańska Masakra'', ''Krzyk''. Może mi się coś jeszcze przypomni...


N, 19 lip 2015, 16:46
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Jedyny horror, który znam na tyle dobrze, żeby zdobyć się na jakie-takie nawiązania (tzn. nigdy go nie oglądałem, ale w miarę dobrze znam fabułę) to "Piła". A to niezbyt pasuje do PR...
Mątek napisał(a):
Co do fabuły... podróż dookoła świata, jak i do wnętrza ziemi wydaje mi się słabym pomysłem, ponieważ jest zbyt banalny... ''Kogoś porwał wampir i Reksio szuka go po całym świecie, a potem znajduje w podziemiach''

Trochę inaczej. Ktoś zostaje ugryziony, żeby zdjąć klątwę, należy odnaleźć i zabić wampira, który ją nałożył, a ten ucieka po całym świecie. I tak banalne, ale trochę mniej.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


N, 19 lip 2015, 18:01
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Okej... Ale czy ktokolwiek zna sie na tyle na programowaniu aby stworzyc taka gre? Z takim rozmachem, tyloma miejscami zapewne potrzebne sa niemale umiejetnosci, duzo wolnego czasu. Wydaje mi sie, ze scenariusz to jedynie maly procent tego co trzeba zrobic. A nie oszukujmy sie, ze zdolnych informatykow mamy na forum malo.. A od nich glownie zalezalby projekt. Pomysl z wampirami, elementami gore i innymi wymyslami wydaje mi sie troche nie na miejscu tejze przygodowki, ale nie bede sie wtracal. Ja jedynie proponowalbym cos niezbyt duzego, ale pomyslowego i mozliwego do realizacji. Cos w stylu projektu AdamaMaga na konkurs swiateczny.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pn, 20 lip 2015, 11:26
Zgłoś post
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1641
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Chrzanić problemy fabularne. Wstawi się mnóstwo parodii (również bardzo współczesnych), trochę Monty Pythona i żartów, których małe dzieci nie zrozumieją i klimat będzie. Większym problemem jest samo zrobienie tej gry, grafika i programowanie...

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Wt, 21 lip 2015, 10:04
Zgłoś post
WWW
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1641
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
A zresztą i tak dam swoje pomysły (i nie proszę o łączenie postów. Nieeee).

Kwestia nawiązania do "Draculi" jest ciekawym pomysłem, można by wykorzystać (nie w tym sensie, Dawid) von Verlassena z opowiadań Api. Oczywiście, by utrzymać przyjazny klimat PR, jego ha!geiiiiiiiiizm możemy tylko zasugerować.
Powiedzmy, że byłby jakiś odpowiednik van Helsinga (van Kreting?)... Ale nie da się zbudować PR na nawiązaniach do jednej powieści.
Dajmy więc trochę Wiedźmina (bo to modne), Świata Dysku (bo kurde Pratchett nie żyje) i wielu innych rzeczy, nie tylko fantastycznych.
AM nawiązywała w RiKN do filmów PRL-owskich. Okej. Użyjmy "Stawki większej niż życie" (teksty w stylu "Nie ze mną te numery, Gaspare!"), "Alternatywy 4" ("Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu..."), czy kultowego "Misia" (na ten przykład: na podwórko przybywa odpowiednik van Helsinga i Kogut go przedstawia, mówiąc: "To jest łowca wampirów na miarę naszych możliwości").
Trochę mroku. Api na pewno ucieszyłoby nawiązanie do Don't Starve (można dać jako jedną z postaci kogoś niepokojąco przypominającego Maxwella/Wilsona/Willow).
No i kupa Easter Eggów! Najlepiej związanych z forumowymi opowiadaniami. W formie plakatów, postaci w cameo i w ogóle.
Ale i tak, jak mówiłem, zostaje problem grafiki i programowania.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Wt, 21 lip 2015, 10:54
Zgłoś post
WWW
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Zanim cokolwiek więcej obmyślimy w kwestii fabuły, trzeba wymyślić, jak to się ma zacząć. Znaczy oczywiście jakieś "W poprzednich odcinkach", ale co dalej?... Ja z tym mam zawsze największy problem... liczę na waszą pomoc.
W kwestii samych "poprzednich części" proponowałbym coś w rodzaju RiC. Powiedzmy, Dracula/Verlaseen przegląda album czy księgę, w której spisano poprzednie przygody R&K... ale co potem?

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Wt, 21 lip 2015, 11:10
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL