Teraz jest 03 mar 2021 04:13

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Projekt: Fanowska Gra z Reksiem 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia

Naklejki: 2
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Zgadzam się, scenariusz Czarnego jest trochę za bardzo skomplikowany i ciężko ogarnąć jak wspominałem, także no jakoś dziwnie te Czarne Dziury w Reksiu wyglądają, inne wymiary może aż tak nie pasują, ale bardziej niż czarne dziury.
No chyba że byśmy se lecieli przez kosmos, a tam czarna dziura...ale na podwórku? To już dzinwe, bardzo dziwne.

A tak w ogóle, to pozwólcie ze się zapytam, kto jest kierownikiem tego projektu, wybrano go w końcu???

Hoc heros noster est tolek boobie cum utique cognoscetis eum iam summa doluere mei semper feles, qui intelligit id quod est bene notum est princeps cohors bulla selectus verissima sit hic dominus vult quod ad suum pertinet amiculos

18 lut 2016 18:47
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii

Naklejki: 17
Jimmi, twój pomysł nie jest może zły, ale... urok PR polega między innymi na tym, że antagonista, jeśli jest, wbrew definicji nigdy nie gra jakiejś szczególnie dużej roli (poza RiC, ale... dalej trwają spory, czy to najlepsza część, czy czarna owca serii). A sam motyw antagonisty, który chce porwać głównych bohaterów, by nikt nie stanął mu na przeszkodzie w podboju świata... mam niejasne wrażenie, że RiC miało identyczną fabułę. I RiWC, choć mniej bezpośrednio. I RiMS. I połowa fanficków... czy odgrzewanie po raz dziesiętny tysięczny tego samego zwęglonego już na popiół schabowego nie jest przypadkiem trochę, ciutkę, kilka mikrometrów poniżej naszej godności? Bo moim zdaniem jest.
Mój schemat pierwszego poziomu... ha! Od początku wiedziałem, że zaraz zacznie się narzekanie, że zbyt skomplikowany. :P Tym nie mniej w każdej, KAŻDEJ grze (oprócz RiKN) pierwszy etap wygląda dokładnie tak samo i jakkolwiek jest to formuła bardzo dobra, to też warto by ją choć troszkę zmienić. Jeżeli taki pomysł wam naprawdę nie odpowiada - można spokojnie wywalić cały segment z szukaniem części na podstawie wskazówek, ale ja osobiście uważam, że nie jest on zły ani zbyt skomplikowany.
A, i od fabuły wara - raz wam ustąpiłem, ale tego pomysłu będę bronił, dopóki nie zostanę sromotnie przegłosowany.

Dok, wybory kierownika zaczniemy jutro. Chociaż w sumie pewnie i tak nie pojawi się więcej kandydatur, niż ja i Jimmi.

Spoiler:

18 lut 2016 19:04
Zgłoś post
Lider Podziemia

A może by tak Kretesa na kierownika wziąć? Zastanawiano się nad tym na czacie

Hoc heros noster est tolek boobie cum utique cognoscetis eum iam summa doluere mei semper feles, qui intelligit id quod est bene notum est princeps cohors bulla selectus verissima sit hic dominus vult quod ad suum pertinet amiculos

18 lut 2016 19:10
Zgłoś post

Więc pomysł Jimmiego wygrywa. Dalej uważam, że absolutnie wszystko byłoby lepsze. Jimmi, może źle nie piszesz... ale naprawdę proponowałbym wywalić całe intro, napisać od nowa, zmienić powód tworzenia koparki i dokonać jeszcze paru zmian, by nie wyglądało to jak kolejna w naszym fandomie powtórka tego samego starego pomysłu.

Spoiler:

18 lut 2016 19:54
Zgłoś post
Lider Podziemia

Intro może zostać, może w nim wystąpić głos, i informacje że był twórcą Monolitu, ale jakoś inaczej to podać, bo po wielu przemyśleniach uznałem, że w sumie bardzo to przypomina początek RiC (Dawno nie grałem w sumie, więc tak sobie pamiętam)

Jak dla mnie z tym Głosem może być, jest bardzo ciekawy to koncept, lecz jednak może to być jakoś inaczej napisane, stworzyć inny klimat, a jaki? Że będziemy mieli poczucie, że nie jest on koniecznie jakimś superzłoczynćą, że nie chce uwięzić Reksia i Kretesa bo ich nie lubi, tylko, bada? czy cuś
Także dobrze by było, gdyby Głos streszczał poprzednie części ze starej serii choćby, bo TKTPM nie streszczał, tylko były w albumie.

Ja tam osobiście w dalszej części scenariusza nie widzę błędów, ale jeśli się da, to może by coś poprawić, by wydawał się on "świeższy" bo jednak niektórym wydaje się on jakoś powtórzeniem. Ale jeszcze starego i młodego Kretesa na raz nie było xd.

18 lut 2016 20:03
Zgłoś post

O. I taki pomysł może być, Dok. Ale dalszą część... dalej trzeba zmienić.
Kogut dostaje znikąd projekt nie wiadomo czego i bezmyślnie to buduje, po czym bezmyślnie daje Reksiowi i Kretesowi do przetestowania bez wyraźnego powodu - o ile "zue zuo porywa bohaterów, by przejąć władzę" jest po prostu nadużywane i mało kreatywne, o tyle ten pomysł nie tylko wałkowano kilkukrotnie w fanfickach, ale też... jest po prostu idiotyczny i naciągany. Tym bardziej, że Kretes, którego znamy, w życiu by się na to nie zgodził, a nie wiadomo nam nic o żadnych listach zaległych długów czy innych rzeczach, które by go do tego skłoniły...
Kretes trafia do szpitala i od razu piszą o tym w gazetach, MAŁO TEGO, piszą o samym tylko tym fakcie, bez podania żadnych przyczyn czy innych szczegółów - wow. Po prostu wow. Też tak chcę! Sznurówka mi się rozwiążę i zanim zdążę ją zawiązać, już wszystkie szmatławce o tym trąbią! Jest tylko jeden problem... Kretes nie jest i nigdy nie był gwiazdą.
Ten... gag z Kari... za każdym razem, gdy ponownie go czytam, zastanawiam się, jakim cudem moje biurko nie zmieniło się jeszcze w nową wersję Całunu z Manoppello, z moją podobizną... jakkolwiek jest w scenariuszu Jimmiego kilka perełek, które bezwzględnie trzeba wykorzystać, tak to jest... nie znajdę słów. Wywalamy. Bez dyskusji.
No. To teraz czekamy jeszcze na opinię samego Jimmiego.

Spoiler:

18 lut 2016 20:27
Zgłoś post
Lider Podziemia

W sumie, to jednak się zgadzam.

Początek może być, tylko że jak właśnie mówiłem, zmieniony, tak, by wyglądał bardziej świeżo, i Głosowi nie chodziło o to, że ma porywać bo jest zyu i potężny i w ogóle, tylko chce się z nimi skontaktować, zbadać ich, natomiast Monolit tylko był dla nich testem czy cuś. Zresztą, mówiłem już o tym, jak według mnie intro powinno wyglądać.

Co do reszty, to też powinno się zmienić. Rzeczywiście, Kretes jakoś nie zasłynął, nie jest Pokopańskim celebrytą, może po prostu lepiej było by tak, gdyby przybiegła Molly, która by zawiadomiła bohaterów? i wjechała na podwórko jakimś wiertnikiem.

W sumie, to można by zastąpić Koparkę wiertnikiem, powiedzmy że to byłby "samochód" Kretesa, jeden z częściej używanych środków transportu przewiercania się przez ziemię, lecz okazało by się, że akumulator się popsuł, i byśmy musieli skonstruować nowy, z rzeczy na podwórku, taki ogromny, by dostać się do Kretesa, lecz wtedy by wyjechał właśnie kopiec z młodym Kretesem.

Nie mam pomysłu jednak czym zastąpić kod skoro by nie było wątku z listonoszem i gazetą i wgl.

18 lut 2016 20:42
Zgłoś post
Forumowy Artysta

Naklejki: 3
Nikt nie powiedział, że głos jest antagonistą ;) Jeśli chodzi o gag z Kari... cóż... może za dużo Family Guy'a w ostatnich dniach? Nieważne.
Cytuj:
Sznurówka mi się rozwiążę i zanim zdążę ją zawiązać, już wszystkie szmatławce o tym trąbią!

Gazeta pochodzi z innego wymiaru. Czemu nie miałby być to wymiar, w którym Kretes jest celebrytą? :)

Sądzę jednak, że mój wątek "suszarki" powinien zostać bo dobrze się to komponuje z absurdem serii.

Dziś na czacie omawialiśmy sprawę praw autorskich, konkretnie Reksia. Podsunąłem pomysł, żeby zrobić do tego prolog, że bohater zaginął (tu parodia VII części gwiezdnych wojen z postacią w kapturze stojącą tyłem) zaś Kretes i Molly adoptowali syna, konkretnie Shermana z Freak Files. Dzięki temu mielibyśmy i fajny crossover i nikt nie przyczepiłby się do praw autorskich (no, może poza Aidem :P )

18 lut 2016 21:03
Zgłoś post
Bezpieczeństwo Forum

Naklejki: 7
No to chyba pora omówić kilka kwestii...

1. Gra bez Reksia? Serio? To po co to w ogóle planujemy? xDD Jak dla mnie taka sytuacja nie ma żadnego sensu i już lepiej czekać na "lepsze czasy" Aidem. Czy my planujemy tę grę sprzedawać z gruby hajs na całym świecie? Ej, no niezbyt xDD Przynajmniej na razie. Proponuję urobić z Reksiem, będziemy ją udostępniać Forumowiczom (JEŚLI POWSTANIE XDD), ewentualnie znajomym, JEŚLI zyska uznanie, wtedy można zacząć myśleć nad wykupieniem licencji w celu sprzedaży, ale bez przesady, skoro ma być nieodpłatne i w małym gronie, to czemu mamy pozbawiać gry ducha Starej Serii?

2. Scenariusz. Według mnie scenariusz Czarnego jest dobry. Jimmi... No owszem, spodobał mi się, zawierał dużo humorków i śmieszków ten xDD Ale jednak fabuła niezbyt się klei, początek prawie zdarty z RiC xD I takie tam. I plz, nie A113 XDDDDDDD Akurat historia Czarnego DZIWNYM SPOSOBEM (pewnie coś brał) brzmi dość spójnie, ciekawie i nawet !logicznie xD Nie wiem, jak uważacie, ale ja to akurat preferuję w tej kwestii Przemka :lol:

3. Ankiety... Jak je urobicie w sumie? xDD Bo w temacie to chyba za dużo roboty czy coś. Ale nie wiem, chyba że chcecie założyć osobny temat dla każdej grupy projektowej w kanałach albo w poddziale i dać ankietę.

TYle

Tym kolorem tymczasowo kuratorenuję.

18 lut 2016 22:10
Zgłoś post
Lider Podziemia

Hmmm...Rozumiem, gazeta z innego wymiaru...czyli Kretes się pewno nie postarzał, bo to inna rzeczywistość? Już rozumiem.
Nadal proponuję by Głos streszczał poprzednie części PR, zresztą skoro to TEN Głos, to powinien znać, już same pudełko RiKTTW mówi o tym, że Głos jest kimś znajomym.

Ciekawie by było, gdyby Głos się okazał tylko naukowcem, badaczem, który "przetestowuje" i bada Reksia i Kretesa, tego jeszcze w PR nie mieliśmy. Tak, było już tak że albo nie było głównego zuego, albo okazywał się dobry na koniec w sumie.

Dobra, co do Reksia, to nawet jeśli to nie będą cele zarobkowe to jednak mogą mimo wszystko wystąpić problemy, Jimmy mówił że raz chciał zrobić animację z Reksiem, w celach niezarobkowych, napisał do kancelarii i się nie zgodziła, jak dla mnie, lepiej by gra była marna lub nie powstała, niż byśmy mieli problemy prawne.

Tak więc to na razie na tyle
Pozdrawiam
Dok102

18 lut 2016 23:17
Zgłoś post
Lider Podziemia

Aha, co do tej adopcji Shearmana, to jakoś mi nie pasuje. Jeśli nie miało by być Reksia, to bym wolał by jednak po prostu Shearman dołączył, niż był adoptowany. Syn to syn, a przyjaciel to przyjaciel, zresztą dziwne by było adoptowanie psa, będąc parą Kretów (Dokładniej to Kreta i Kretonki)

Zresztą, w sumie to w ogóle nie mogło by być Reksia, jeśli nie miało by go być, może by Kretes podróżował z Molly, czy cuś, ale z tymi prawami to się zobaczy.

18 lut 2016 23:22
Zgłoś post
Forumowy Artysta

Naklejki: 3
Podróże Kretesa i Molly zmieniłyby grę na typowo małżeńskie sprzeczki. Dawid, nie jest to do końca zrzynka, jedynie inspiracja i nawiązanie. Szkoda, że nie widzicie co mam w umyśle. Spróbuję napisać dalej i zobaczymy jak to się rozwinie. I czemu nie A113? xD nawiązanie do popkultury i jest dosyć chwytliwe.

Odnośnie zaś Shermana to sądzę, że taki ojcowsko synowski klimat mógłby całkiem wyjść. Dwa krety w roli głównych bohaterów to nie jest do końca... to... choć może być i też tak, że Sherman przybył jako nowy lokator podwórka (Reksio z Karimatą założyli sobie gdzieś gniazdko i buda była for sale)

19 lut 2016 00:20
Zgłoś post
Bezpieczeństwo Forum

Naklejki: 7
Doktor napisał(a):
Jimmy mówił że raz chciał zrobić animację z Reksiem, w celach niezarobkowych, napisał do kancelarii i się nie zgodziła

TO PO CO PISAĆ XDDD

Doktor napisał(a):
jak dla mnie, lepiej by gra była marna lub nie powstała, niż byśmy mieli problemy prawne.

Ja tam nie chcę żadnej z powyższych sytuacji xD

Ej, wg mnie Reksio to taki jednak musowy element, a crossowanie z FF? Serio? Te dwie gry mają różne przedziały wiekowe i różną szerokość tychże przedziałów, nie sądzę, by to był dobry pomysł.

O, jeszcze PS
Co z komunikatorem? TimSpik? xDD Czy Skype?

Tym kolorem tymczasowo kuratorenuję.

19 lut 2016 06:25
Zgłoś post

Jak dla mnie kwestia wygląda prosto: sprity i animacje Reksia można skopiować z gier, a jego dialog sprowadza się do szczeknięć, toteż można wstępnie przyjąć go spokojnie za głównego bohatera - jeśli potem trzeba to będzie jednak zmienić, to nic nie tracimy.

Tymczasem kwestia trochę bardziej bieżąca. Zgodnie z obietnicą dziś rozpoczynamy wybory kierownika produkcji. Zgłoszono trzy kandydatury: mnie, Kretesa i Jimmiego. Technicznie rzecz biorąc nawet cztery, ale Dawid się nie zgodził. Tak czy siak - proszę o głosowanie w ankiecie. Macie czas do końca weekendu.

Spoiler:

19 lut 2016 14:17
Zgłoś post

Okej. Mam nadzieję, że mieliście przyjemny weekend, bo z moich wyliczeń wynika, że już się skończył.
Tak czy siak - w demokratycznym głosowaniu Kretes wygrał z prawie stuprocentowym poparciem. Ankieta miała trwać do niedzieli, ale nie widzę sensu.
Kretesie, gratuluję. Teraz ty tu rządzisz.
Tak więc na chwilę obecną podział zadań wygląda tak:

Kierownictwo - Kretes102
Scenariusz - Czarnoksiężnik, Jimmi Strona, Ż.Art
Projektowanie - Czarnoksiężnik, Doktor
Grafika - Jimmi Strona, Dawid6
Animacja - brak
Muzyka - Kretes102, Dawid6
Programowanie - Kretes102, Dawid6
*Podkład głosowy - Kretes102

To ja się jeszcze chwilę porządzę, nim ostatecznie oddam pałeczkę... przypominam, że od tego momentu macie dokładnie tydzień na zgłaszanie się albo rezygnowanie. Potem grupa zostaje zamknięta i... i Kretes zdecyduje, czy i jak będą przyjmowani nowi członkowie.
No. To teraz już oficjalnie... [przekazuje pałeczkę] Powodzenia.

A, no i jak widzicie, mamy problem z animatorami i nie zaszkodziłby jeszcze jeden projektant.
Kto tu się zna na animacji na tyle, by się za to wziąć?
Jimmi, byłbyś w stanie?
Dawid?
Ktokolwiek?

Spoiler:

19 lut 2016 17:03
Zgłoś post
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona