Teraz jest 25 lis 2020 20:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Decyzje moderatorium / zarządzenia administratora 
Autor Wiadomość
Mistrz Administracyjnej Magii

Naklejki: 17
Post Re: Decyzje moderatorium / zarządzenia administratora
Odpowiem może tak...
Ban dla Picusia - tu byłem przeciwny i gdy tylko się dowiedziałem, natychmiast wyraziłem Kretesowi prywatnie, co o tym sądzę. Picuś bywa... obcesowy, jak to ujęła Api, ale nie jest to osoba, która zasługiwałaby na perma.
Z drugiej strony Szynkacz i PKD...
Okej, nie było mnie, gdy był tu Szynkacz. Trudno mi powiedzieć, czy zasłużył, czy nie. Z informacji z drugiej ręki, które do mnie dochodziły, a których nie będę jakoś szczególnie przytaczał, bo nie lubię plotkować - zasłużył. Ale ile w tym prawdy, tego nie mnie oceniać.

Za to PKD... cóż, był tu lat cztery. Jeszcze za czasów Dizla wielokrotnie grożono mu permem. Trollował, zakłócał dyskusje, nękał innych użytkowników. Po dziś dzień pamiętam sytuację z Kretonem Polskim - użytkownikiem, którego PKD postanowił zniszczyć za okropną zbrodnię posiadania podobnego nicku: regularnie zgłaszał jego posty za najmniejsze nawet błahostki, głośno domagał się zbanowania go, żądał, by ten zmienił swój nick, a ostatecznie kompletnie odstraszył go z forum. Mątka już kompletnie pomijam, bo on akurat już wcześniej odszedł sam - agresja PKD jedynie skutecznie powstrzymała jego ewentualny powrót. Patrząc z perspektywy lat - incydenty z Kretonem Polskim i Mątkiem same w sobie były dostatecznym materiałem jeżeli nie na perma, to na bana co najmniej rocznego. Ale niestety, modownia w owym czasie zbyt była pobłażliwa i bała się odstraszyć nawet kompletnie pozbawionych wartości użytkowników.
"Brał udział w każdym konkursie"? Z reguły tylko po to, by je derailować i umyślnie psuć zabawę innym.
"Rozwój Forum"? Czym? Bo wspomniane już odstraszanie potencjalnych użytkowników raczej pod rozwój nie podchodzi.
"Laura miała rajdy od zupełnie innych ludzi niż PKD, ale ciągle zwalała winę na niego." Cholera wie, kto w tych rajdach uczestniczył, kto nie. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w życiu do tego nie dojdziemy. Fakt jednak faktem zostaje - uczestniczył czy nie, PKD wielokrotnie do rajdów nawoływał. Twierdzenie, że nie można go za to karać, bo sam w nich nie uczestniczył, to klasyczny przykład odwrotnej obrony norymberskiej. "Ja tylko powiedziałem im, żeby ją nękali, ale sam nie przyłożyłem do tego ręki, nie możecie mnie za to karać!". Przykro mi, możemy. Nawoływanie do złego jest równie złe, co jego popełnianie. Wielu twierdzi, że nawet gorsze, bo ukazuje cię jako tchórza nie potrafiącego samemu załatwiać swoich spraw. Ale to już szczegół.

Podsumowując - Picuś moim zdaniem powinien zostać odbanowany, w kwestii Szynkacza zaś się nie wypowiadam. PKD jednak wielokrotnie ukazał się z jak najgorszej strony. Trochę zbyt długo mu pobłażaliśmy i pozwoliliśmy na trochę zbyt wiele. Starczy. Na każdym szanującym się portalu za takie akcje juz dawno dostałby perma, więc i my się szanujmy.

Spoiler:

11 cze 2020 15:11
Działacz Podziemia

Naklejki: 11
Ja jeszcze dodam, że też w sumie uważam że Picuś zasługuje na drugą szansę, przynajmniej na forum. Jego zachowanie nie było tak złe jak Szynkacza i na pewno nie tak złe jak PKD. A za to co zrobił został już ukarany banem na Discordzie i czasowym na forum. Więcej raczej nie trzeba.

11 cze 2020 16:44
Bezpieczeństwo Forum

Naklejki: 7
Kretes102 napisał(a):
Ponadto, słyszałem od Dawida6, że nie nadaję się na administratora. Drogi Dawidzie, jeśli chcesz pokazać, jak będziesz Ty rządzić, to chętnie, mogę Ci dać stanowisko, będziesz robić co chcesz, zobaczymy czy wytrzymasz i będziesz takim super adminem. :P

Drogi Kretesie, a jeśli nie chcę pokazać lub nie wytrzymam, czy odbiera mi to prawo do krytyki? Do "dania mi stanowiska" rzeczywiście Ci dość prędko, co pokazałeś choćby rok temu, ale pozycja administratora raczej nie polega na tym, że "będziesz robić co chcesz" i w krytyce o takie właśnie pochopne decyzje mi chodzi (po więcej wystarczy przejrzeć mniej więcej ostatnie trzy lata postów z tego tematu).
Interesujący jest również Twój wyrzut nt. zmiany frontu skierowany do "Traktora", kiedy sam poparłeś wspomnianą kandydaturę, a w klimatach okołodiscordowych oscylujesz między obserwacją/wspieraniem raidów a staniem na straży moralności i apelowaniu o wzajemną miłość (ale to, fakt, nie w ciągu miesiąca, a dwóch). Mimo to bardzo ładnie się odciąłeś od udziału we wszelakich (niech spojrzę) "kłótniach, rajdach, inbach, walkach, prowokacjach" w końcówce cytowanego posta, zostawiając je "nam", biednym użytkownikom (czy kogo tam dotyczy to zbiorcze określenie), którym przecież brakuje konstruktywnego zajęcia.

(Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, to nie wstawiam się tu za zbanowanymi, a jedynie odpowiadam na wzmiankę.)

Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015

11 cze 2020 19:55
Bywalec Nory

Dawid nie może być Super Adminem, babcia reksia sie nie zgodzi :/

11 cze 2020 20:00
Roz-kreca się

czarny! popieram cie!

16 cze 2020 20:46
Roz-kreca się

czemu nie daliscie mi wyjasnic tego co bylo po koncie SzynkaczTV? bo mam mnostwo do powiedzenia na ten temat

21 cze 2020 13:30
Lider Podziemia

Naklejki: 2
Czarnoksieznik napisał(a):
Odpowiem może tak...
Ban dla Picusia - tu byłem przeciwny i gdy tylko się dowiedziałem, natychmiast wyraziłem Kretesowi prywatnie, co o tym sądzę. Picuś bywa... obcesowy, jak to ujęła Api, ale nie jest to osoba, która zasługiwałaby na perma.

(...)

Podsumowując - Picuś moim zdaniem powinien zostać odbanowany

Api napisał(a):
Ja jeszcze dodam, że też w sumie uważam że Picuś zasługuje na drugą szansę, przynajmniej na forum. Jego zachowanie nie było tak złe jak Szynkacza i na pewno nie tak złe jak PKD. A za to co zrobił został już ukarany banem na Discordzie i czasowym na forum. Więcej raczej nie trzeba.

dołączam się do apelacji o odbanowanie Picusia
zanim dostał bana był całkiem aktywny na forum
a teraz forum podumiera i każdy użytkownik jest na wagę makaronium

wprawdzie Picuś usunął konto ale jego status wciąż wynosi zbanowany
ten status można odwrócić, tym samym pozwalając mu utworzyć nowe konto i wrócić na forum

jako, ze 29 maja otrzymał bana na miesiąc
to proponuje żeby unban był 29 czerwca

lecz nim był, i już nie jest i nie będzie

24 cze 2020 20:08
Poznaniak Nieszczelny

Po wielu apelach użytkowników postanowiłem odbanować Picusia. Witamy z powrotem na Forum! :)

29 cze 2020 20:32
YIM WWW
Bywalec Nory

To moze z tej okazji dykta zostanie modem?

30 cze 2020 06:36
Lider Podziemia

Wpierw trzeba go by było odbanować
ale to może 29 listopada

30 cze 2020 07:06
Żaba

Naklejki: 5
Dykta nie dostanie unbana.

Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.

30 cze 2020 10:30
Lider Podziemia

Obrazek

30 cze 2020 14:58
Norman

Naklejki: 0
czesiuwa,
Kretes102 napisał(a):
No cóż, drogi Traktorze, widać, że nie pasują Ci moje decyzje, jednakże aż dziwi mnie, że w ciągu miesiąca potrafiłeś zmienić front parę razy. Najpierw jako główny inicjator i pomysłodawca kandydatury PKD na admina grupy na fb, poprzez hejt na niego i pisanie do Wojtysia, kończąc znowu na wspólnym froncie z PKD. Hmm... muszę Cię zaskoczyć, Laura mi nie kazała nic robić. Po prostu wysłuchałem kilku osób, które były mocno poszkodowane przez niego, także podjąłem tę decyzję sam. Wiem, sam, jednakże Moderatorium się ze mną zgadza, toteż nie ma o czym mówić.

Chciałem powiedzieć że sam Kretes słynie z częstego zmieniania zdania. Przykładem może być sytuacja z 15.04.2020.

Spoiler:

Kretes najpierw pisze coś takiego na serwerze Polish Abandonware a dzień (lub dwa dni) potem dostaje moderatora na serwerze Reksio Discord i coraz bardziej przybliża się do laury serwa.

Czarnoksieznik napisał(a):
Picuś bywa... obcesowy

Trochę tak,
Jestem zbyt bezpośredni, ale na pewno nie nietaktowny

USSR patelnia napisał(a):
czemu nie daliscie mi wyjasnic tego co bylo po koncie SzynkaczTV? bo mam mnostwo do powiedzenia na ten temat

Ok teraz mam szansę wreszcie wyjaśnić tak to było naprawdę.

Ż. Art napisał(a):
Picuś otrzymuje bana na dwa tygodnie za multikonto Szynkacz_TV, na którym w obrzydliwy sposób (żarty o pedofilii) obrażał na chacie Laurę. To dosyć łagodne podejście, póki co.

//EDIT: usunięto też nowe multikonto Picuś102, na którym nie zdążył nic zrobić jeszcze, więc ban nieprzedłużony.

Do tego pierwszego się przyznaje. Zrobiłem konto Szynkacz_TV. Przeprosiłem potem za to konto całą moderatornie oraz samą laurę.
Picuś102 to nie było moje konto.

Autor8 napisał(a):
Kara Picusia zmienia się - ban będzie trwał miesiąc.
Powód: masowe tworzenie multikont oraz spam w gościach, gościach.

Spam w goście goście nie był mój. Wtedy nawet jeszcze nie wiedziałem że da się tam pisać będąc niezalogowanym.
Masowe tworzenie multikont -> Multikonta tworzone wtedy też nie były moje.
Więc teraz powiem co nie było ode mnie
-Konto Picuś102 i te multikonta o których mówi Autor8
-Spam w goście goście o którym mówi Autor8
Nie mogłem to być ja, gdyż wtedy kiedy trwał ten spam na goście goście i kiedy było zrobione konto Picuś102 i inne to wtedy rozmawiałem na PW z Artem na discord i oglądałem w tle to: https://www.youtube.com/watch?v=3cRF1726MyU.
Więc nie jest to możliwe fizycznie żebym spamował na goście goście oraz żebym zrobił multikonto Picuś102 i inne, bo wtedy robiłem zupełnie inne rzeczy.
Potem czułem niezadowolenie płynące z bezradności. Nie wiedziałem o tym że rejestrowanie kont jest wyłączone to próbowałem "na siłę" zrobić konto żeby móc napisać na chacie że ten spam i inne konta to nie jestem ja i żeby moderacja dała mi spokój.
Niestety przez to że rejestrowanie kont zostało wyłączone robienie kont żeby się wytłumaczyć na chacie wpływało na moją nie korzyć, gdyż bez wyjaśnienia wszyscy sądzili że te konta posłużą w celu spamowania lub trollowania.
To chyba tyle czesc

01 lip 2020 11:18
Poznaniak Nieszczelny

Dobrze, tym razem to decyzja ostateczna, podjęta po długich przemyśleniach. Oficjalnie (I OSTATECZNIE) rezygnuję ze stanowiska administratora. Dziękuję wszystkim za 7 lat współpracy, radości, szczęścia i życzliwości. Długie noce, dni spędzone na forum - tego już mi nikt nie odbierze. Ale w końcu przyszedł czas na mnie. Nie mogę już adminować i rządzić forum tak sprawnie jak kiedyś. Oznacza to, że pełnię władzy otrzymuje Autor8. Ja już się ulatniam, na pewno będę wpadać do Was :)
Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego najlepszego. Trzymajcie się na Forum Przygód Reksia!

03 paź 2020 19:21
YIM WWW
Bywalec Nory

Ta jasne

10 paź 2020 15:27
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona