Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Archiwizacja strony? 

Podoba Ci się ten pomysł?
Ankieta wygasła Cz, 8 kwi 2021, 12:09
Tak, całkowicie! 50%  50%  [ 4 ]
Tak, ale z pewnymi zmianami. 0%  0%  [ 0 ]
Minimalnie, do przepisania. 0%  0%  [ 0 ]
Bez sensu! 50%  50%  [ 4 ]
Liczba głosów : 8

Archiwizacja strony? 
Autor Wiadomość
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Archiwizacja strony?
UPDATE po 1 kwietnia: opisana poniżej decyzja nie została podjęta, ba, sam pomysł nawet nie został nigdzie przedyskutowany. Ale do tego właśnie teraz serdecznie zapraszam :kuratoren:


Jak już zapewne część z was się zorientowała (a raczej dowiedziała, a jakże, z Discorda), Moderatorium (czyli razem trzy aktywne osoby) podjęło na drodze długotrwałej dyskusji decyzję o zamknięciu Forum i przekształceniu strony w swoiste archiwalno-informacyjne centrum Fandomu.
Jest to częściowo związane z marcowymi atakami ze strony Doktora, ale nie chcemy oczywiście przedstawiać go jako "winnego" czy szukać kozła ofiarnego, po prostu jest to decyzja rozsądna i przemawia za nią wiele racjonalnych przesłanek. (Ataki swoją drogą ostatnio ustały, ale... to i tak już nieistotne.)

To teraz trochę o powodach inicjatywy... Forum jest obecnie w większości martwe. Tak, to stara śpiewka i w obecnym momencie lekko nieaktualna (bo posty Kaczora i kretona wyrabiają 6-letni plan liczby znaków w miesiąc), co szczególnie utrudniło naszą decyzję, ale obecnie to nie jest jedyne miejsce na dyskusje i zabawy. Pomyślmy chwilę:
a) Luźne czatowe rozmowy to materiał wręcz idealny do przeniesienia na serwery Discord. Zazwyczaj na shoutboxie pisane są śmieci i wiadomości znikają po pewnym czasie, więc nie jest potrzebny porządek, a mimo to Discord dostarcza w tej materii wygodnej wyszukiwarki oraz pewnego rodzaju hierarchii w postaci podziału na kanały. Udostępnia też możliwość wspólnego chillowania przy anime piosenkach (prawie jak playlista forumowa, ale lepiej) albo dyskretnej rozmowy na tematy o życiu i życiu po życiu głosowo. Dodatkowo serwis udostępnia moderację znacznie wygodniejszą niż te słynne nożyczki.
b) Zabawy z Kanałów również nadają się na Discorda. Wystarczy osobny kanał "spamowy". Rozwiązanie przetestowane zresztą przez ostatnie... ile to już lat...? No i sprawuje się wyśmienicie. Reszta zalet j.w.
c) Kontakt z twórcami PR akurat obecnie jest możliwy chyba już tylko przez Facebooka. Działa tam zresztą prężnie grupka Wszyscy-Wiemy-Która. Ba, można powiedzieć, że ekipa się na niej wręcz zadomowiła i planuje rzeczy dla fanów typu komiksowe kontynuacje ("planuje" z naciskiem na "nic mi o tym nie wiadomo").
d) Zwykłe rozmowy o serii mogą być prowadzone na ww. grupce lub na jakimś serwerze Discord (lub właściwie gdziekolwiek, ale nie ma co tak rozbijać). Forum zapewnia wygodną hierarchię działowo-tematyczną, ale tak czy inaczej potrzebne jest skorzystanie z opcji "Szukaj", by zobaczyć, czy dany temat nie był już poruszany.
e) Modowanie jest scentralizowane głównie na serwisach Github, speedrun.com, ew. na "osobistych" serwerach Dimskord, a wszelkie inne strony służą po prostu reklamowaniu treści. Podobnie lista modyfikacji na Forum służy wyłącznie... wylistowaniu i reklamie. Pliki są trzymane często na Dysku Google.
f) Memy to twórczość typowo fb-grupkowa, mogą trafiać również na fanpage typu Kośćposting. Facebook oferuje wygodne przeglądanie takich memów w galerii plików ze wskazaniem autora, itp. No i obrazki są hostowane na tej samej stronie. W przypadku Forum ciężej mi to sobie wyobrazić, bo załączniki mają chyba ograniczony rozmiar, a do tego raz działają, raz nie. Model dział-temat raczej by tu przeszkadzał.
g) Twórczość poważna, przez którą rozumiem wywody na temat serii w postaci zarówno tekstowej, jak i audio, gameplaye, okolicznościowe filmy, dywagacje nad pochodzeniem rasy kur - to wszystko można upchnąć na YouTube'ie oraz na Reksiopedii (artykuły + sekcja dyskusji). Początkowo byłem tu sceptyczny, ale Adam mi wskazał, że przecież pod filmikami członków fandomu też są dosłowne ściany komentarzy, więc stoi to w dobrej alternatywie do Forum. Co do postowania filmików, to chyba oczywiste, że potrzebna jest do tego osobna platforma, którą ta strona nie jest. I sprawuje się to wyśmienicie, przeplatane okolicznościowymi reklamami na różnych stronach.
Dobra, tyle tego chyba, jak coś jeszcze wymyślicie, to możecie dać znać poniżej.

Oczywiście pojawia się zaraz obawa związana z dość sporym rozrzutem członków fandomu między przeróżne strony. I tutaj wkraczamy z naszym planem naprawy Forum! Wystarczy zamienić tę stronę w centrum informacyjne zarządzane przez obecną moderację i ochotników, by mogła jednocześnie skupiać i dzielić użytkowników między wszystkie strony świata. Można by było takie "najświeższe informacje" (a.k.a. SuperRexpress) kategoryzować, korzystając z mechanizmów Forum. I dalej prowadzić np. listę modyfikacji, kanałów YT wartych polecenia, aktywnych serwerów Discord, projektów społeczności... Jedynie z wykluczeniem potencjalnie niszczącej działalności spamerskiej, z pewnym symbolicznym odcięciem od 16 lat historii (i przeniesieniem tego do archiwum oczywiście, może wraz z kompletem nagrań czatowych) oraz zmianą stylistyki strony tak, by była przystępna podróżnym, a nie odstraszała wyglądem rodem z przełomu wieków.
Projekt ten bardzo mi się podoba i postaramy się wprowadzić go w życie jak najszybciej po konsultacji z Wami (i w szczególności PRZED sesją, żeby w trakcie jej trwania mieć święty spokój), dlatego zapraszam do opiniowania, podsuwania pomysłów i dyskusji!

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Cz, 1 kwi 2021, 12:09
WWW
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Archiwizacja strony
To nie była łatwa decyzja, ale cieszę się, że w końcu ją podjęliśmy :) To forum to kawał historii! Można by powiedzieć, że wszystko się kiedyś kończy - ale to przecież nie koniec tej społeczności ani tego forum, a kolejny krok w rozwoju. Po prawie 11 latach spędzonych na tej stronie mogę powiedzieć: było warto! Dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy nasze forum - bardziej lub mniej aktywnie - współtworzyli. Stawiamy ogromny krok naprzód, tak myślę.
What a ride!

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Cz, 1 kwi 2021, 12:56
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Archiwizacja strony
Szkoda że to już koniec, ale co tam nikt nie słucha to rzucę ten ciężar...fajnie że mogłem być na forum i pogadać trochę gdyby nie było mnie wgl. nie było ciekawych rozmów, i nie podsumoł Kaczorowi na FB o temacie recyklingu czy też ciekawe fanfiki, to jednego muszę się przyznać, planowałem zrobić fanfik Reksio x Medievil ale nie chciało mi się niestety...tak więc skoro forum umiera to ja też powiem że fajnie się gadało i wreście trzeba powiedzieć...DOŚĆ! (Cyt. Papieża : D), oczywiście projekt mi się spodobał i chce aby wreście nikt nie wandalizował forum...fajnie że mogłem być tutaj, będę wspominał forum i jego historia, a za kilka lat kiedy będę dorosły zajrze w archiwa i powiem: "Kiedyś byłem młody i nie rozgarnięty", cóóóż takie życie, dzięki wam wszystkim, i jak to mówią Hiszpanie Sahyonara.

PS: Podoba mi się projekt, oby tak dalej
PPS: Tutaj piosenka porzegnalna. https://www.youtube.com/watch?v=knFqOa_vYaI

_________________
Lubie wszytskich na forum


Cz, 1 kwi 2021, 20:09
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Archiwizacja strony
Skoro mamy już za sobą dzień ż(Ż).artów, to chętnie się wypowiem w tym temacie (bardzo mi miło, że zostałem w nim wymieniony). Decyzja zapadła, lecz mimo tego chętnie podyskutuję, między innymi po to, żeby poznać więcej szczegółów. Mam np. takie pytanie o tryb decyzji: jeśli dyskutowały 3 osoby, to co z Arturem (chyba, że do Moderatorium nie wliczano Kuratora)?

Dawid6 napisał(a):
(Ataki swoją drogą ostatnio ustały, ale... to i tak już nieistotne.)

Bardzo interesujące to "ale"... Czy to znaczy, że obawiacie się ataków, których już nie będzie można tak łatwo kontrolować? Czy ma to jakiś związek z przestarzałymi zabezpieczeniami forum?
Czy na pewno konieczne jest, żeby kończyć to właśnie teraz? Może jeśli admini nie mają czasu na utrzymywanie tu porządku, mogliby jeszcze trochę obowiązków oddelegować na inne osoby?

W pełni zgadzam się, że kontakt z twórcami i memy to sprawa facebooka, a luźnych rozmów i kanałowych zabaw - sprawa discorda.
Jednak moim zdaniem już ze zwykłymi rozmowami o serii występują trudności, z powodu problemów z brakiem wspomnianej hierarchii tematycznej. W innych mediach tematy raz poruszone często wracają i wielokrotnie nowym osobom trzeba tłumaczyć to samo. Natomiast dłuższe dyskusje trudniej tam prowadzić, bo pojawia się wcześniej czy później szybka wymiana zdań, podczas której można zgubić jakiś wątek.
Co do modowania - tu już pojawia się problem. Wprawdzie to github, speedrun.com, prywatne rozmowy i serwery pozwalają na pracę nad szczegółami, ale na forum też zdarzają się fale pomysłów, nad którymi można podyskutować (a taka dyskusja pozwala na wygodniejsze wylistowanie różnych rzeczy np. etapów dokładnych ścieżek etapów z RiSP-RiWC i RiMS na wzór RiKN). Na pewno nie znam lepszego miejsca, w którym mógłbym prowadzić tak szczegółową to-do listę (tym bardziej muszę się pospieszyć z jej przebudowaniem, zanim będzie za późno). No, chyba że będzie opcja, żeby akurat ona mogła być dalej aktualizowana.
Na koniec twórczość "poważna" - no jednak odnalezienie odpowiednich wątków na Wiki za pewne będzie trudniejsze, a skakanie pomiędzy filmami na YT niewygodne, więc do tego akurat trudno będzie się przystosować.
Naszą twórczość jak najbardziej można umieścić na FB i DC, ale z opowiadaniami jest już gorzej. Za pewne trzeba by było pozakładać konta na jakiś platformach typu Wattpad i/lub tworzyć na DC osobne kanały, a potem przypinać posty autora z kolejnymi rozdziałami (to znaczy z ich początkiem, bo całe nie mieszczą się w jednej discordowej wypowiedzi).

Podoba mi się jednak w tej całej koncepcji, że forum nadal ma spełniać ważną rolę w fandomie. Chętnie pomogę, ale przed sesją będzie trudno. Na pewno taki hub mógłby pomóc w odnajdywaniu wielu konkurujących ze sobą discordów. Możliwe, że wtedy, po przebudowie (patrząc optymistycznie), więcej osób tu zajrzy i pociągnie jakąś dyskusję na innym portalu.

PS. Symbolicznie pomacham teraz do Dawida, Arta, Maniaca i reszty, bo w końcu mi również było miło współtworzyć forumową społeczność. Nie żegnam się jednak, skoro archiwizacja nie nastąpi z dnia na dzień.

Edit: No ładnie mnie nabraliście. Z tym "przed sesją" to zrozumiałem, że chodzi o dużo przed sesją, czyli na dniach, a nie później, gdy zabraknie na to czasu.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Ostatnio edytowano So, 3 kwi 2021, 07:26 przez kretonpodziemny, łącznie edytowano 1 raz



Pt, 2 kwi 2021, 15:38
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Archiwizacja strony?
Skoro mamy już za sobą dzień ż(Ż).artów, to zamieszczam drobną aktualizację w oryginalnym poście i zmieniam poziom przypięcia na "tylko w O stronie", żeby nie siać zbędnej paniki :noisuper:

Jak wspomniałem w edycji, sam pomysł nie był jeszcze nigdzie poważnie dyskutowany, ale chodził mi po głowie od pewnego czasu, dlatego cieszy mnie poważny odbiór i jestem otwarty na dyskusję. Nie wiem dziś, co sądzi o tym reszta Moderatorium, dlatego zapraszam również ich do wyrażenia opinii.
A po tym "przed sesją" to się całkowicie mogliście domyślić, że to Prima Aprilis.

To teraz pora na odpowiedzi...
Do Maniaca: Hiszpanie wcale tak nie mówią :drob: A poza tym czekam na planowany fanfik Reksio x Medievil, bo, jak widzisz, koniec został nieznacznie przesunięty w czasie okazał się nie być zaplanowany.

Do kretona:
Artur nie był uwzględniony w rzekomej decyzji, poza tym krucho u niego z czasem ostatnio :kuratoren:
Natomiast w poważnej wersji oczywiście przydałaby się konsultacja z kompletem adminów i do tego może z AM, jeśli celować w poprawę estetyki.
"Ale" oznacza dosłownie "Ataki ustały, ale w nowej odsłonie i tak nie byłyby możliwe".
"W innych mediach tematy raz poruszone często wracają i wielokrotnie nowym osobom trzeba tłumaczyć to samo." -> Jeśli chodzi o tłumaczenie jakichś zawiłości czy mechanik serii, to totalnie bym tu polecał podlinkowanie artykułu na Reksiopedii. A co do dyskusji luźniejszych... Rzeczywiście, brzmi kłopotliwie, ale dalej można podlinkować wcześniejszą część dyskusji czy post, w którym sprawa była już dyskutowana. A szybka wymiana zdań też miewa zalety, bo rodzi szybkie pomysły :kuratoren:
O modowaniu właściwie można w całości dyskutować poza Forum. Github posiada system zarządzania problemami użytkowników (można go też używać do składania propozycji zmian, itp.), ale to pewnie mieści się we wspomnianej pracy nad szczegółami. Same pomysły na modyfikacje trafiają się dosłownie wszędzie i dalej to już kwestia dogadania idei z pomysłodawcą, a potem dyskusja nad nią w gronie modderskim. Istnieją również modyfikacje i projekty wcale na Forum nie wspominane, a martwe rozwijające się w miarę dobrze, np. remaster i remake RiSP.
To-do lista jak najbardziej mogłaby się znaleźć na takiej stronie, gdzieś obok listy już istniejących łatek. Ba, w idealnej przyszłości mógłbyś nią osobiście zarządzać. To zresztą opiszę pod koniec posta jeszcze.
Odnajdywanie odpowiednich wątków na Reksiopedii to akurat priorytet w świecie idealnym i bez tego ani rusz ;-; Dodatkowo w artykułach można by było linkować pewne powiązane z nimi filmiki. Równocześnie lista polecanych do obejrzenia filmików albo nawet spis podzielony na kategorie według omawianych części serii mógłby się znaleźć na stronie-hubie.
Och, pomysł z Wattpadem dość ciekawy, ale rzeczywiście, tu Forum wypada najwygodniej spośród wszystkich obecnie używanych platform. Samo rozszerzenie działalność na kolejną stronę uznałbym za plus. Można też trzymać opowiadania w plikach tekstowych na dyskach sieciowych. I oczywiście wszystkie dostępne listować później na Centrum Społeczności(TM) i nie tylko. Ogólnie tę kwestię można jeszcze omówić szerzej.

To jeszcze wspomnę co nieco o tym, jak bym widział (dosłownie) progresywną postać strony:
alternatywa 1) [konieczna współpraca Administratorium]
Dalej korzystamy z phpBB do zarządzania całością. Wszystkie obecne działy spychamy do nowego überdziału o nazwie typu "Archiwum". Grupa "Użytkownicy zarejestrowani" traci możliwość pisania i edycji postów. Nad "Archiwum" urządzamy centrum informacyjne. Tu realizacja może być różna, zależnie jak bardzo chcemy stronę uprzystępnić. Można zastosować jakieś cheaterskie BBkody i umieścić spis aktualności w opisie centralnego działu, a w samym dziale różne inne spisy i tematy. Może dałoby się podpiąć jakiś spis jak czat na stronie głównej? Może po uporczywej dozie grzebania w skryptach dałoby się zrealizować niby-blog, gdzie na stronie głównej wyświetlałyby się klasyczne wpisy grafika + skrót, a "Czytaj więcej..." prowadziłoby do powiązanego tematu? A może do tego celu dałoby się lekko zmodyfikować sam shoutbox?
alternatywa 2) [wymagane błogosławieństwo Boombitu]
Forum zostaje tutaj, wyłączamy rejestrację, możliwość pisania postów, itp. Bierzemy się natomiast za remont strony Przygody Reksia. Po odpowiednim dostosowaniu stylu wizualnego do obecnych standardów okno aktualności przeznaczamy na opis bieżących wydarzeń, Reksiowi do budy wpychamy naszą twórczość, w warsztacie Koguta rozkładamy warsztat modderski, wstawiamy dodatkowe stronki, do tego jakiś system rejestracji i uprawnień, by "zaufani" członkowie fandomu mogli edytować to, co chcą i/lub na czym się znają.

No ale to są tylko mrzonki i marzenia.......
Zresztą, może do tego celu nadawałaby się jakaś osobna witryna bez konieczności modyfikacji/archiwizacji tej strony?
(Chociaż taka archiwizacja byłaby znaczącym, przełomowym wydarzeniem. A z perspektywy czasu może nawet słusznym i potrzebnym...)

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pt, 2 kwi 2021, 22:19
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 19 lut 2020, 18:35
Posty: 237
Lokalizacja: Cieszyn
Post Re: Archiwizacja strony?
Ja to proponuję zostawic forum jak jest, tylko poprawic komfort pisania i przeglądania postów
Dziękuję za uwage, pozdrawiam z rodzinką ;)

_________________
Informacje
Data dołączenia na forum:
26 paź 2016
Poprzednie nicki: dareksio, Gustaw Rapier
Hurricane to głupie dziecko neo
I nikt nie lubi go
:szloch: :szloch: :szloch: :szloch: :szloch:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


So, 3 kwi 2021, 18:42
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Archiwizacja strony?
Pełna zgoda z przedmówcą. Nawet jakby miało być muzeum, to niech chociaż będzie interaktywne. Ja to bym był w ogóle za uproszczeniem procedury rejestracyjnej kiedyś w przyszłości tak poza tym.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Cz, 24 cze 2021, 15:54
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Archiwizacja strony?
Kaczor Dziennikarski napisał(a):
Ja to bym był w ogóle za uproszczeniem procedury rejestracyjnej kiedyś w przyszłości tak poza tym.


Można usłyszeć więcej szczegółów dot. trudności wspomnianej procedury?

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


So, 10 lip 2021, 10:14
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 19 lut 2020, 18:35
Posty: 237
Lokalizacja: Cieszyn
Post Re: Archiwizacja strony?
Nie można usłyszeć, bo na forum nie ma VC.
Sugeruję poprosić o rozpisanie.

Skąd założenie, że na Forum? Aktywność tutaj wcale nie jest mi na rękę. //Dawid6

_________________
Informacje
Data dołączenia na forum:
26 paź 2016
Poprzednie nicki: dareksio, Gustaw Rapier
Hurricane to głupie dziecko neo
I nikt nie lubi go
:szloch: :szloch: :szloch: :szloch: :szloch:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


N, 11 lip 2021, 13:28
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Archiwizacja strony?
Dawid6 napisał(a):
Można usłyszeć więcej szczegółów dot. trudności wspomnianej procedury?


Zdałem sobie sprawę, że to nie wygląda tak jak myślałem, że wygląda, ale i tak dokończę pisać to co pisałem, nim zdałem sobie sprawę z dezaktualizacji moich informacji:

Trudność jest generalnie jedna, a mianowicie konieczność oczekiwania na zaakceptowanie przez moderatora. Niewątpliwie czas weryfikacji skrócił się od ostatniej nominacji, a także dlatego, że Artur ostatnio więcej przesiaduje na Forum, ale i tak wybrażam sobie taką sytuację, że ktoś wchodzi na Forum, chce się zarejestrować, podaje dane, ale przez godzinę czy dwie nie dostaje weryfikacji, więc wyłącza stronę, zapomina o niej i nigdy nie wraca.
Podczas pisania powyższego tekstu zrozumiałem, że to nie może tak działać, bo wtedy wszystkie te multikonta o dziwnych nazwach raczej nie zostałyby zaakceptowane. Bazowałemto na swoich wspomnieniach z czasów, kiedy ja się rejestrowałem ten prawie rok temu. Tak że sprawa zamknięta, nic nie mówiłem.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


N, 11 lip 2021, 23:09
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL