Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju 

Forumowy Tydzień Kreatywności - Pomysł Mątka
Jestem za 78%  78%  [ 14 ]
Jestem przeciw 11%  11%  [ 2 ]
Nie mam zdania 11%  11%  [ 2 ]
Liczba głosów : 18

Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju 
Autor Wiadomość
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju
Witam.
Jak zapewne większość wie, wróciliśmy na stare, nie playandbuy'owe forum. Co prawda to pierwsze dni, ale pasuje się podczas nich wziąć do roboty.
Na chwilę obecną, naszym celem nr 1 będzie przywrócenie aktywności, jaka była bynajmniej w październiku - grudniu poprzedniego roku.
Więc jeśli możecie - powiadomcie osoby, które niezbyt często wchodzą na maila o nowym adresie forum.
Potrzeba nam starych bywalców, którzy pewnie nadal żyją w niewiedzy apropo reaktywacji strony.

Powoli zacząłem segregować ,,stare śmieci''.

- Opowiadania z Konkursu Literackiego znajdują się teraz w Opowiadaniach w subforum o nazwie Opowiadania z Konkursu Literackiego.
- Opowiadania z Konkursów halloweenowych, świątecznych itd, również w Opowiadaniach w subforum o podobnej nazwie do pierwszego przypadku.
- Dział konkursy oczyszczony, stare tematy trafiły do Izby pamięci
- Ponowny nadzór nad nagrodami z konkursu.
- Stary ShoutBox usunięty

Planowane:

- Nowe RPG, w innym stylu, mniej nudne, mniej chaotyczne i ogólnie w lepszym wydaniu.

Jeśli macie jakieś pomysły, apropo dalszego funkcjonowania forum - zamieszczajcie je tutaj.
Jesteśmy otwarci na wszelkie, w miarę rozsądne rzecz jasna propozycje.
Pozdrawiam, Dizel.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Cz, 10 maja 2012, 20:37
WWW
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Więc tak - ja myślę, że to bardzo dobre pomysły - spróbuję powiadomić, kogo umiem, a Forum będzie ładnie "posegregowane" jak te śmiecie w RiMS. Jest jedno ale - ten stary SB mógłby zostać, były w nim polskie litery, inne bajery, itp., itd. No ale dwa shoutboxy to rzeczywiście za dużo :wink:
Jakieś pomysły? No nie wiem, kontynuować tradycję - konkursy, Konkurs Literacki (lub Poetycki). Na razie dużo się dzieje, więc użytkownicy będą zajęci wypatrywaniem newsów na temat CoS 2 oraz dodatków do niego. Ale pomyślę, może coś wymyślę.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pt, 11 maja 2012, 06:01
WWW
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Co do starego shouta... Może w sumie i wrócić. Pamiętajcie jednak, że ten wgrany w forum zostanie, nie da się go usunąć w panelu a tym bardziej wgl coś z nim zrobić.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Pt, 11 maja 2012, 09:24
WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Co do starego shouta, to myślę, że jest nie potrzebny, ten wygląda lepiej, bardziej pasuje do wyglądu strony i nie będzie na nim podszywania się. Polskie znaki nie są potrzebne, bo większości pewnie i tak nie będzie się chciało pisać z nimi.
Moje propozycje? Przede wszystkim ogarnąć zakładanie nowych tematów.
Cytuj:
2. Zakładając nowy temat, sprawdź poprzez opcję "wyszukaj" czy nie był już on poruszany na forum.
3. Gdy zakładasz nowy temat wnieś do niego jakieś życie. tzn. Nie pisz np. "Tu rozmawiamy o..." i koniec. Rozwiń temat, aby był ciekawy.

Niestety, ale prawie nikt się do tego nie stosuje. Jak już ktoś zakłada nowy temat to pisze jedno zdanie, dodaje niepasującą do sytuacji emotkę (viewtopic.php?f=15&t=7787 - przykład) i na tym kończy. Dodatkowo często są duble tematów. Drodzy Modzi upominajcie takich ludzi, a jak nie będzie efektu możecie im warna sypnąć i po sprawie będzie.
Jak już poruszyłem temat modów. Trzeba ogarnąć Modownię i to porządnie.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1042
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1039
memberlist.php?mode=viewprofile&u=298
Proszę bardzo. Spójrzcie na ostatnie wizyty. 14 listopada, 4 marca, 27 października. I to są porządni modowie? Dobry mod powinien wchodzić codziennie i ogarniać ten spam, bo jak patrzałem na inne wizyty to tylko Dizel, bot, Bambosz starają się wchodzić codziennie/co kilka dni (takie minimum). Wiem jak sytuacja wygląda, bo obserwuję to wszystko od pewnego czasu. Jeśli chodzi o trójkę do której profili wstawiłem linki to proponuję Artura i Martę (zanim weszła w listopadzie, to jej ostatnia wizyta była w kwietniu 2011, a i tak nic z tym nie zrobiono) wrzucić do Rady Mędrców, a Spidiego upomnieć. Spidi był dobrym modem, ale skoro od ponad dwóch miesięcy go nie ma, to myślę, że coś jest nie tak. Ponad to xDominik nie pojawia się zbyt często i Stryj Mac. Dizel zrób z tym coś, ja nie wątpię, może zrobiliście głosowanie w Modowni jakieś, ale widać co się dzieje i jak głosowano za tym, żeby zostali to coś jest nie tak. Otworzyłoby to drogę dla np. Nieznanego czy Dadiego do zostania moderatorem, bo są oni po prostu dobrymi userami i spełnialiby swój obowiązek lepiej od obecnych modów. Wiem, robię wojnę, ale obok tego po prostu nie można przejść obojętnie.
Dalej, trochę lżej, ale należałoby odświeżyć działy o grach z Reksiem. Jest tam totalna cisza. Tutaj bardziej prośba do wszystkich, rozruszajcie trochę główne tematy, jak "Pogadanki o wszystkich postaciach i miejscach". I jeszcze do modów, żeby ogarnęli trochę wszystkie tematy o najszybszym przejściu gry. Typu "Kto potrafi przejść RiU w 30 minut?". Są już takie!
I na koniec masowa korespondencja do wszystkich userów (na maila) o nowym adresie forum i zaproszenie na nie, coś robiliście już podobno (nie wiem, bo już dawno nie sprawdzam starej skrzynki). Raz na tydzień/dwa przydałoby się wysłać do wszystkich userów korespondencję.


Pt, 11 maja 2012, 16:53
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Proszę połączyć z poprzednim postem.
Jeszcze proponuję zrobić dwie rzeczy.
1. Temat "Uwaga!!!" Euresandy z O stronie uczynić globalne ogłoszenie.
2. Założyć nowy dział, który mógłby być zamknięty i w jego opisie ogłoszenie o nowym adresie forum.
Po co? Bo niektórzy dalej siedzą na playandbuy, a lepiej dla nich by było gdyby siedzieli na nowym adresie. Po jakimś czasie te dwie rzeczy, które wymieniłem możnaby cofnąć.


So, 12 maja 2012, 13:31
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Bardzo dobrze że taki temat powstał. Szczerze mówiąc zgadzam się z Lukiem w kwestii modów - co z tego że są ale nie wchodzą ? Wiele razy były poruszane takie tematy ale jakoś nigdy niczego większego z nich nie wyszło... Co dalej ? Cóż , znam kilka osób których już tu za często nie ma i mam do nich kontakt. Postaram się jakoś ich tu znowu przywrócić. Szczerze mówiąc to co dalej mam do powiedzenia jest tym samym co mówił Luk .

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 12 maja 2012, 13:41
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Apropo ewentualnych zmian na stanowisku moderatora, zmiany liczby członków rady mędrców, trzeba będzie niestety trochę poczekać. Sam nie mogę tego zrobić bez zdania reszty ,,modowni''.
Dział z linkiem promującym nową stonę utworzony...

Btw: Macie wgl jakieś propozycje co do nagród? Bo jak zapewne większość widzi, ich limit powoli albo i szybko się wyczerpuje...

I mała prośba: Jeśli ktoś ma kontakt ze Spidim, proszę powiadomić go o nowym adresie forum.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


So, 12 maja 2012, 15:05
WWW
Jeździec betoniarki
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 16 sty 2010, 20:58
Posty: 308
Lokalizacja: Z Szybkiego Świata (wyjaśnienia dla wtajemnicznonych)
Naklejki: 5
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Przede wszystkim zrobienie porządku, nowi modzi na miejsce nieaktywnych, tematy niektóre trzeba wyrzucić inne przenieść do archiwum etc. Coś żeby nas rozkrecić np. nagrody za inteligentne dyskusje kolorki, pochwały etc. Trzeba ponownie sprowadzić tu starych userów w jakiś sposób. Konkursy na razie raczej odpadają bo jest nas za mało...


PS niedługo ponoć wychodzi CoS2 ^^

/Edit: duża ilość nagród na razie chyba nie przeszkadza no bo cóż i tak jest nas jak na lekarstwo, później można to pozmieniać

_________________
Moderuję fioletowym.
Kiedyś było tu tak spokojnie i przytulnie...


So, 12 maja 2012, 15:07
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Dizel napisał(a):
Btw: Macie wgl jakieś propozycje co do nagród? Bo jak zapewne większość widzi, ich limit powoli albo i szybko się wyczerpuje...


Userbar, sygnatura na przykład. Tego chyba jeszcze nie było. A żeby zrobić specjalną dla zwycięzcy na pewno ktoś się znajdzie.


So, 12 maja 2012, 18:06
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 8 paź 2011, 18:24
Posty: 91
Lokalizacja: Nicość
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
To samo co Luk.
Odświeżyć działy z grami,coś zrobić z nieobecnością moderatorów ,ale jeszcze też upomnieć niektórych użytkowników,widziałam ostatnio ktoś odświeżał(bodajże w ''O różnych innych...'') temat z przed roku.No i jeszcze nowi użytkownicy często robią te ''piramidki '' (cytat w cytacie),co jest sprzeczne z regulaminem.Aha ,przydałoby się przeczyścić Kanalizację.
A co do nagród ,to może jakieś specjalne rangi,na wyznaczony okres czy coś.Nie mam pomysłu :?

_________________
Gdy ci smutno,gdy ci źle,odpal kompa,w Reksia graj :D
Nasza twórczość ---> Postacie z Reksia . Interesuje mnie Wasza opinia :)


N, 13 maja 2012, 07:37
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Ostatnio się zastanawiam nad nową formą nagród, ale póki co nie podzielę się moimi pomysłami...
Jestem za otwarciem drogi do moderatorstwa dla nieznanego! Kto zrobił tyle co on dla forum?*
Pamiętacie... rok temu to dzięki niemu forum zmieniło się i wygląda tak jak teraz! To on stwierdził- JEST NIE TAK, TRZEBA TO ZMIENIĆ.
Mógłbym podawać więcej przykładów, ale ten wystarczy. Martwię się jedynie, że mógłby stracić zapał jak pozostali (na szczęście to mało prawdopodobne). A tak w ogóle to nawet się nie zapytaliśmy, czy chce zostać moderatorem... a może nie chce.
Nie wypowiedział się jeszcze w tym temacie :x

Forum na pewno trzeba ożywić... Tylko jak? Przydali by się nowi użytkownicy, którzy zostaną na stałe...
Trzeba coś wymyślić, aby zachęcić nowych. Na pewno straciliśmy jedną rzecz- adres.
Ten, który znajdował się wszystkich wydanych grach z Reksiem. To punkt mniej dla nas...

*EDIT: To nie znaczy, że "inni" nic nie robią, ale moim zdaniem nieznany to zasłużony użytkownik forum

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano So, 26 maja 2012, 15:05 przez AdamMag, łącznie edytowano 1 raz



So, 26 maja 2012, 13:31
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Cóż, długo nic nie pisałem, ale chyba pora, by coś w tym temacie skrobnąć.
Ja modem? No nie wiem. To miłe i wyróżnia, ale daje też sporo roboty. Myślę jednak, że jako moderator spisywałbym się całkiem dobrze. Jeśli będziecie chcieli mnie na moda, zgodzę się.

Co do nagród: odradzam kolorek czy specjalną rangę. Jeśli każdy konkurs będzie miał taką nagrodę, w końcu każdy będzie wyróżniony-a co to wtedy za wyróżnienie? Proponuję, by od tej chwili Moderatorium ustaliło stałe nagrody za dany rodzaj konkursu. Przykład: Literacki-kolorek. Sezonowy (np. na rocznicę forum czy Boże Narodzenie)-ranga adekwatna do tematyki konkursu, RPG i inne-specjalny userbar. Limity czasowe są ważne, nie mogą być za długie. Proponuję, by miesiąc góra.

To irytujące, że dzięki Niekończącej Się Opowieści, tej forumowej inkarnacji chaosu, to właśnie Kanalizacja jest najaktywniejszym działem. Proponuję zrobić z tym raz na zawsze porządek - istniejącą Opowieść przenieść w najlepszym przypadku do Izby Pamięci, a następnie w innym dziale założyć lepiej kontrolowaną N.Ś.O. Miałaby dwa oddzielne tematy-jeden, w którym będą pisać tylko modzi, oraz drugi, w którym drogą powszechnego, trwającego powiedzmy trzy dni głosowania userzy będą wybierać dalszą drogę rozwoju Opowieści. Po zakończeniu głosowania moderator zapisze dalszy ciąg historii, temat głosowania zostanie zaś wyzerowany (usunięcie postów i zmiana ankiety). Opcje w ankiecie będą ustalane przez moda, co zapobiegnie głupawym i obraźliwym ciągom wydarzeń, które w aktualnej wersji N.Ś.O. są standardem.
Wiem, to wszystko wygląda, jakby było kreacją jakiegoś chorego umysłu. Za bardzo się nie mylicie. 8) Dlatego też proponuję, by za tak zorganizowaną N.Ś.O. odpowiadał oddzielny moderator, często wchodzący. W razie długiej nieaktywności admin będzie mógł przekazać jego funkcję innej osobie.
I to tyle.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


So, 26 maja 2012, 15:00
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Fakt. Pomysł z rangami i kolorami był przesadzony. To jedynie przez brak organizacji w moderatorium i wymyślanie co chwila nowych propozycji... Ale skoro już są, mówi się trudno... Zabierać komuś nagodę przed terminem to raczej nie jest dobry pomysł.
Sygnaturki... No tak.. Tylko kto je będzie robił xD. Avatar też był kiedyś ,,czymś'' ale wraz z nowym forum, zmieniło się to diametralnie... Możnaby w sumie zablokować możliwość wstawiania własnych... No ale po co, skoro każdy już to ma... I błędne koło się zatacza.
Jedynym wybawieniem mógłby być ewentualnie jakiś system nagród, nie wspominając o point systemie ( forum jest raczej za małe na to ).

Apropo modów:
W przeciągu tego i następnego tygodnia postaramy się wyłonić jednego, bądź dwójkę ,,wybrańców'', którzy dostąpią tego ,,nieszczęsnego zaszczytu'' pomocy nam... O ile ktoś tu jeszcze został.

RPG nie jest jeszcze do końca dopracowane, więc ,,premiera'' przesunie się nieco. Ale fakt faktem opłaci się czekać.

Pomysł apropo niekończącej się opowieści też nie jest najgorszy. Ważne jedynie żeby wypowiedzieli się inni.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Pn, 28 maja 2012, 17:48
WWW
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Kolejne wieści:
Wszyscy nieaktywni moderatorzy zostali przeniesieni do Rady Mędrców. Nie było potrzeby by zajmowali miejsca, nie wchodząc nawet na forum.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Wt, 29 maja 2012, 14:21
WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Dużo i tak nie stracili... wciąż mogą moderować, no ale nie są uznawani już oficjalnie.

_________________
Obrazek


Wt, 29 maja 2012, 14:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL