Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju 

Forumowy Tydzień Kreatywności - Pomysł Mątka
Jestem za 78%  78%  [ 14 ]
Jestem przeciw 11%  11%  [ 2 ]
Nie mam zdania 11%  11%  [ 2 ]
Liczba głosów : 18

Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Co do "Niekończącej się opowieści" to twój pomysł, Nieznany, wcale nie jest taki głupi, możnaby go spróbować. Obecną opowieść jest jednak szkoda wyrzucać (zamykać), zatem proponuję, żeby ona została, ale trochę w innej formie. Moderatorzy kontrolują co się tam dzieje. Gdy zauważą jakiś obraźliwy/głupi/nic nie wnoszący/chamsko przerywający poprzedni wątek wpis to po prostu go usuwają razem z ewentualnymi postami po nim. Upominają wtedy też osobę, która taki wpis dodała.
Jeszcze co do twojego pomysłu, Nieznany. Ostatnio całkowicie padł dział "Opowiadania". W związku z tym proponuję zrobić coś takiego z tymi głosowaniami :
1. Nową opowieść zaczyna/starą kontynuuje jakiś moderator, który pisze kilka linijek opowieści.
2. Mod otwiera nowy temat z tą ankietą o której pisałeś.
3. Tam wszyscy chętni piszą kilka linijek tekstu, które kontynuują wątek rozpoczęty przez moderatora.
4. Mod tworzy ankietę, w której userzy wybierać będą najlepszy tekst, który później autor będzie mógł dodać do opowieści.
I tak dalej przez kolejne "edycje" takich ankiet, tyle, że będzie kontynuowany wątek usera (a może to będzie dalej mod, każdy będzie mógł coś wyskrobać :P ), który napisał poprzedni tekst. Linijek myślę 5 minimum, 10 max, chyba że będzie trochę dialogu to można trochę więcej, ale bez przesady. I żeby uniknąć sytuacji w której co "edycję" pisałaby jedna i ta sama osoba, to po tym jak zostanie ona wybrana, to na drugi raz, nie będzie ona mogła pisać kontynuacji swojego wątku. Żeby jednak uniknąć takiej serii, że user A pisze pierwszy, potem user B drugi, user A trzeci, user B czwarty itd. to proponuję wprowadzić też jakieś ograniczenie. Proponuję opcje, że dana osoba może mieć wpisaną kontynuację 2-3 razy na miesiąc. W miesiącu odbywałoby się 8-9 ankiet, zależy jaki jest długi i w jaki dzień wypada jego początek. 2 ankiety na tydzień, myślę że starczą.
1 odbywa się od poniedziałku do czwartku. Do środy (włącznie) można składać propozycje kontynuacji, a w czwartek ankieta, rozstrzygana w godzinach wieczornych (ok. 20), każdy chętny zdąży do tego czasu zagłosować. Po tym zwycięzca wrzuca swoją kontynuację do tematu z opowieścią.
2 ankieta od piątku do niedzieli. Pierwsze dwa dni to składanie propozycji, niedziela to ankieta rozstrzygana identycznie jak w czwartek.
Czemu taki podział? Pierwsza ankieta tygodniowa jest dłuższa, bo jest w dni robocze, tj. szkolne. Druga krótsza, bo mamy wolną sobotę i niedzielę oraz lżejszy piątek.
Żeby była jakaś motywacja to za każdą kontynuację można dawać jakieś punkty do tabeli konkursowej, proponuję 5-10. Oczywiście jak macie zamiar tą tabelę zacząć w tym roku.
Jeśli ktoś nie ma talentu pisarskiego/chęci to zawsze zostałaby ta stara opowieść. Tyle ode mnie.


Wt, 29 maja 2012, 19:26
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Pomysł Luka z postu wyżej może i dobry, na pewno by się sprawdził. ale czy długo coś takiego potrwa. Patrząc na frekwencje w ostatnich konkursach to obawiam się ,że po pierwszych 2. tygodniach wielu osobom znudzi się pisanie i nie będzie na co głosować. Może jestem trochę pesymistyczny, ale taka prawda :P Najważniejsze jest aby nam się chciało, bo inaczej z najlepszego pomysłu nici :D

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Śr, 30 maja 2012, 20:37
YIM WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Chciałbym jednak zauważyć, Luk, że wówczas już trzech zbyt aktywnych spamerów może przejąć całkowicie opowieść i zrobić z niej nie powiem co. Proponuję dwie części wybierania w ankiecie: w pierwszej nie ma jeszcze głosowania, a userzy dają swoje propozycje dalszego ciągu. W drugiej po określonym czasie moderator zmienia ankietę na tą aktualną - trafiają do niej opcje zaproponowane przez użytkowników (po odrzuceniu tych obraźliwych, przerywających gwałtownie poprzedni wątek i spamerskich) oraz moderatora - to na wypadek ciszy w temacie. Z nich zostaje wybrany dalszy ciąg. Sądzę, że od poniedziałku do czwartku powinna się odbywać część pierwsza, a od piątku do niedzieli druga.
Co do istnienia zarazem obu Opowieści: w starej przerywanie poprzedniego wątku jest na porządku dziennym. Gdyby modzi mieli usuwać każde ostre odskoczenie, ta w Kanalizacji i tak by niemal stanęła. Jeśli jednak byśmy zrobili publiczne głosowanie na temat NŚO i podjęlibyśmy decyzję o zachowaniu istniejącej w stanie aktywnym, to myślę, że powinien ją kontrolować ten sam mod, co od tej drugiej, nowej.

No chyba, że zastosujemy w starej reset (,,I wtedy nagle Reksio się obudził. Dopiero po chwili zrozumiał, że to był tylko sen.") i zmienimy ją bezpośrednio w nową, bez klonowania tematu. Myślę jednak, że ta nowa, ulepszona wersja zasługuje na oddzielenie od bardzo zaniedbanej poprzedniczki. Nowi userzy mogliby pomyśleć, że kiedyś nadzór nad NŚO był taki beznadziejny, że panowała wolna amerykanka.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Śr, 30 maja 2012, 22:55
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Jeszcze jedno: ostatecznie Niekończąca Się Opowieść w całym swym ogromie, choć mocno zbrukana spamerskimi wybrykami, ma bliżej do Opowiadań niż do Kanalizacji, chociażby ze względu na nazwę i fakt twórczości literackiej. Od zwykłych opowiadań różni się tylko długością (pojedyncze wątki nie mogą się równać z w miarę długimi rozdziałami, ale jest ich znacznie więcej) i brakiem pojedynczego autora.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Śr, 30 maja 2012, 23:00
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Jeszcze jedna rzecz do poprawki - zamienniki słów. Nie wiem czy są zamienniki wulgaryzmów, bo nigdy nie sprawdzałem :D , jeśli są to nie ma problemu, jeśli nie ma to proponuję dodać. Swoją drogą zamienianie słowa g-ł-u-p-i (muszę literować, bo mi zamieni, inne odmiany tego słowa też są zamieniane) na niemądry, jest trochę bez sensu, bo tamto słowo nie jest jakieś złe i raczej nikt nie będzie się wyzywał od takich. Swoją drogą dziwnie brzmi "niemądra decyzja" czy "to było niemądre". Zamienianie tych słów zmienia kontekst zdania. Mały szczegół, a może ułatwić życie :wink: .


So, 2 cze 2012, 09:05
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Fakt faktem cenzura właśnie tego słowa jest prawdopodobnie od początków forum xd Długo nikt nie narzekał i tak jakoś zostało. Zaraz się tego pozbędę, jeśli chcecie.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


So, 2 cze 2012, 18:46
WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
I bardzo dobrze... Nawet w grze był ten wyraz... "Przerywam ten program, ponieważ stał się wyjątkowo głupi"...
Pamiętacie jeszcze w której i kto to powiedział? :wink:

Dadi napisał(a):
Pomysł Luka z postu wyżej może i dobry, na pewno by się sprawdził. ale czy długo coś takiego potrwa. Patrząc na frekwencje w ostatnich konkursach to obawiam się ,że po pierwszych 2. tygodniach wielu osobom znudzi się pisanie i nie będzie na co głosować. Może jestem trochę pesymistyczny, ale taka prawda :P Najważniejsze jest aby nam się chciało, bo inaczej z najlepszego pomysłu nici :D


Faktycznie... z frekwencją na konkursach jest słabo, ale z tą ogólną jest jeszcze gorzej! Cały czas panuje kompletna cisza, która tylko czasami przerywana jest pojedynczymi wypowiedziami. Staram się puszczać jakieś posty, ale nikt nie odpowiada. Musimy więcej pisać, by rozkręcić forum... i by nowi użytkownicy zauważyli, że to miejsce ŻYJE!

_________________
Obrazek


So, 2 cze 2012, 19:15
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Nie chcę być czepialski, ale ja osobiście chciałbym powrotu do starych avatarów, są spokojniejsze i ładniej się komponują z forum.

I zrobienie wielkiego czyszczenia na forum mogłoby je odświeżyć i uczynić przejrzystszym.

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Wt, 26 cze 2012, 11:51
WWW
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Przybysz napisał(a):
Nie chcę być czepialski, ale ja osobiście chciałbym powrotu do starych avatarów, są spokojniejsze i ładniej się komponują z forum.

I zrobienie wielkiego czyszczenia na forum mogłoby je odświeżyć i uczynić przejrzystszym.

Zgadzam się :) Dla forum przydałoby się większe czyszczenie i powrót do starych avatarów bo przez ich brak znikł trochę klimat forum...

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


N, 8 lip 2012, 10:07
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Ja bardzo bym pragnął by to forum się rozkręciło. Sam nie byłem na forum z powodu naprawdę braku wolnego czasu. Wiem że niestety dużo osób z tego powodu straciło do mnie sentyment. Teraz jednak obiecuję że jeśli będę miał trochę wolnego czasu to będę aktywny na tym bardzo "fajnym" forum. Dziś jednak niestety wyjeżdżam do Chorwacji i wracam za dziesięć dni. Potem wracam z aktywnością na forum. Co do pracy do nowego RPG nad którym dużo jeszcze osób pracuje jestem jak najbardziej "za". Nowa NSO bardzo mi się podoba. Brawa dla pomysłu nieznanego. Co do pomysłu powrotu do starych avatarów jestem zdania że fajnie powrócić ich stary klimat ,ale pewnie większość będzie chciała mieć swoje "własne".

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Pn, 9 lip 2012, 09:22
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Uuu... Mój pierwszy post w tym temacie (chyba). Więc tak:
1. Co do nowej NSO to mam mieszane uczucia. Owszem, teraz jest zwarta, treściwa, poprawna gramatycznie, ortograficznie, interpunkcyjnie, ale... Straciła swój charakter - nagłe zwroty akcji, możliwość zaczęcia wszystkiego od początku, trochę też spamu, który zmuszał do naprawienia opowieści - do napisania posta, brakuje mi ogólnie bałaganu. Ogólnie to jest takie zbyt ładne. Teraz i tak to pisze jedna osoba - nieznany.
2. Awatary? Jestem za Waszym pomysłem, lecz proponowałbym nałożenie ograniczeń na to, że avek ma przedstawiać postać z PR i nie ma to być *.gif.
To tyle, co mam do powiedzenia.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 9 lip 2012, 19:44
WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
dawid6 napisał(a):
Teraz i tak to pisze jedna osoba - nieznany.


I właśnie dlatego chciałem, żeby wprowadzona została taka zasada :

Cytuj:
żeby uniknąć sytuacji w której co "edycję" pisałaby jedna i ta sama osoba, to po tym jak zostanie ona wybrana, to na drugi raz, nie będzie ona mogła pisać kontynuacji swojego wątku


W regulaminie NSO wprowadzona została zasada, że muszą być regulaminowe trzy propozycje składane przez moda prowadzącego. Z jednej strony dobrze, bo nie ma zastoju, że nie będzie żadnych propozycji, ale z drugiej strony, opowieść robi się monotonna, jest opowieścią nieznanego. Tylko on decyduje jak dalej się akcja potoczy. To też nasza wina, bo nie składamy swoich propozycji, ale może więcej osób składałoby je, gdyby nie miało naprzeciwko siebie jednego z najlepszych "pisarzy", którzy pisali na tym forum? Do tego takiego, który ma trzy propozycje. Nieznany, może niech któryś z modów proponuje swoje regulaminowe propozycje za ciebie, po tym jak dodawałeś w poprzedniej "edycji"? Znajdź kogoś do takiej zmiany.
No i wnioskuję też, żeby przywrócić starą opowieść, bo jednak jest ona częścią forum i jest niekończąca, a zamknięcie jej ją skończyło i nie pomaga tu fakt, że jest kontynuowana w tej nowej odsłonie. Mogą być dwie opowieści, wystarczy, że jakiś mod będzie sprawdzał drugą i upominał userów za jakieś przerywania wątków, głupie teksty itd.


Pn, 9 lip 2012, 20:51
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Wiem o tym, teraz Opowieść po prostu zwolniła. Aktualnie w modowni zastanawiamy się, czy znów nie zmienić zasad na opcję pośrednią między obiema wersjami NSO, ale to nie takie proste.
Fakt, obecne zasady Opowieści nie są różowe. Trzy opcje wyznaczane przeze mnie w teorii miały zabezpieczyć temat przed zapomnieniem, ale okazuje się, że praktycznie moje propozycje deplasują wszystkie inne. To nie jest zresztą wygodne, co tydzień wymyślać trzy obszerne fragmenty. Dlatego można zaproponować inne rozwiązanie.
Regulamin ulegnie drobnym zmianom. Zniknie temat głosowań, zaś temat ogłoszeń zostanie otwarty dla wszystkich userów, każdy będzie mógł ot tak napisać kolejny post, jak w poprzedniej edycji NSO. Jednak będą różnice: całość zostanie w Opowiadaniach, zaś posty będą musiały być zgodne z aktualnym regulaminem. Zakres moich obowiązków z prowadzenia opowieści przestawi się na jej nadzorowanie. Prawdopodobnie wprowadzimy ze dwa, trzy nowe punkty w zasadach, by całość sprawnie działała (np. na temat długości posta). Jednak to wiąże się z pewnymi problemami w kwestii edycji postów w razie wysokiej aktywności na forum i wciąż trzeba nad tym pomyśleć.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pn, 9 lip 2012, 21:11
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 wrz 2011, 15:02
Posty: 198
Naklejki: 3
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Ja wypowiem się na temat avatarów.
Ostatnio zauważyłam na Forum, że jest okropnie dużo avków łamiących regulamin np. nie
przedstawiających postaci z PR.Z tym trzeba walczyć.Możnaby np. jak ktoś ma taki nieregulaminowy avatar, (przez PW) powiadomić o tym, że taki avek się nie zgadza z przepisami i podesłać link do regulaminu.Gify, jak dla mnie mogłyby zostać, byleby NIE ŁAMAŁY REGULAMINU!


Wt, 10 lip 2012, 08:54
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Do Opowieści, która nigdy się nie kończy : najprawdopodobniej się nie wypowiem bo jak wspomniał nieznany, jest na chwilę obecną wszystko ustalane... Co prawda mizernie, no ale jest xD

Nieregulaminowe avki z reguły usuwam, teraz przyjęło się że jeśli ktoś przerobił postać z przygód reksia, to jest ona regulaminowa... No a niestety tak nie jest.
Nie wiem czy jest sens zabraniania wstawiania swoich avatarów, skoro każdy już ma jakiś inny.
Eliminuje jednak to niestety ewentualne nagrody, przejrzystość niektórych postów oraz rzecz jasna unikalność, odmienność własnego obrazka.
W panelu administratora wystarczy jeden przycisk by zabronić własnych avatarów, nie wiem w sumie dlaczego to nie zostało zrobione na początku nowej wersji forum. No ale cóż...
Zrobię ankietę która potrwa tydzień i uzgodnicie razem jak chcecie żeby było.

EDIT: Aha, jeśli chcecie zagłosować polecam do przeczytania ogłoszenia globalnego w innym dziale jak regulamin, dział ten jest zablokowany co tym samym dyskwalifikuje głosowanie w tamtejszych ankietach.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Wt, 10 lip 2012, 21:16
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL