Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Koniec RiKTTW!!! SPOILERY! 

Podobał wam się koniec?
Tak 20%  20%  [ 18 ]
Średnio 15%  15%  [ 13 ]
Nie 2%  2%  [ 2 ]
Jestem w trakcie gry 36%  36%  [ 32 ]
Nie mam RiKTTW 27%  27%  [ 24 ]
Liczba głosów : 89

Koniec RiKTTW!!! SPOILERY! 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Nostradamus
-dostali nauczkę
-wiedzą, że babć nie kłamał
-wątpie by chcieli narażać się supermocnemu babciowi
Czyli nie Nostradamus
Szalony Kapelusznik
-eee... jest szalony(na tyle by tego nie zrobił)
-on przecież potem pomagał w końcówkach, robiąc je i promując Aidem Media
Suseł:
-to on uwięził Reksia(ciekawe kiedy?)
-wygląda na zbyt niemądrego, by to zrobić
-to nie on-po prostu sam nie dałby rady.
Czarne kury
-przecież Reksio im pomógł dwa razy
-są zbyt sympatyczne na takie coś
-Wódz by się nie zgodził-jemu Reksio pomógł trzy razy(odpędził piratów, dzięki niemu poleciał w kosmos i uratowanie skądś tam)
Inne kury
-te sympatyczne kurki i takie coś?!
-przecież one tylko umieją siedzieć i znosić jajka
-żadna z nich nigdy się nie odezwała
(P.S. chyba, że Jajo wszczepia chęć władzy nad wszechświatem)
Ufokury
-przecież wróciły do korzeni(znów kolegują się z kretami)
-gdyby nie Kurator, byłyby miłe
-one nie zbudowałyby czegoś takiego
Taki ktoś, który budował Jajo(Ktokolwiek)
-zna się na technologiach
-zrobił już raz potężną broń-Jajo
-on wie o Reksiu?
-może to Kurator sam projektował?
-a może on nie istnieje?
Pan Gąsienica
-nie zna się na magii
-zbyt sympatyczny
-pomógł Reksiowi
-jak wydostał się z Krainy Czarów??
Podsumowując mogą być: Taki ktoś, który budował Jajo(ktokolwiek), Reksio, Żabba, Kretoni, Narrator, Korneliusz, TKTPM


Pt, 19 kwi 2013, 06:23
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Nie, to na pewno nie żaden ktoś co zbudował jajo.Jeśli ktoś taki istniał to był to komenda tor, ale on nie żyje...

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 19 kwi 2013, 08:14
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Komentator tylko pomagał przy budowie Jaja(czyt. komentował wkręcenie każdej śrubki i widocznie bez niego Jajo było lepsze).
Mi głównie chodziło o Kogokolwiek, który zbudował Kiedykolwiek najstraszniejszą broń.
Ktoś musiał zaprojektować Jajo(najmądrzejsze mózgi galaktyki). Ja sądzę, że ten ktoś/ci ktosie? zbudowali Monolit przez "pomyłkę". O taka sobie podróbka Jaja.
TKTPM
-jedyna osoba która ma jasny powód coś takiego zrobić: zemsta
-jest zmieniona w Dodo Doświadczalne(w skrócie DD)
-być może dostała nauczkę
-występowała tylko w RiC
-jest pozbawiona skrupułów
Czyli raczej nie.
Kretoni:
-nie mają motywu
-nie mają alibi(a nawet anty-alibi!!! wyszli w nocy z nory i wyglądali jakby coś majstrowali. CoŚ złego)
-znają się na technologiach
-O.K. nie wiedzieli nawet do czego służy Jajo...
-O.K. zbudowali cudem odkurzacz.
-O.K. wygłupili się w sprawie z Maszyną Do Wszystkiego
-O.K. Maldurf to kreton
-O.K. Jedynie Blubb i J.P. mogli coś zbudować(jeżeli nawet nie wiedzieli jak wydostać Jajo...)
Nie oni.
Pozostali podejrzani: Reksio, Narrator, Korneliusz, Żabba
P.S. Zaraz ktoś wykluczy Żabbę i wracamy do punktu wyjścia...


Pt, 19 kwi 2013, 11:57
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Dosyć eliminowania.Myślę, że albo zrobił to narrator albo było tak:Reksio poskarżył się twórcom, że nie ma przygód.Żabba przysłał części, a kretoni pracowali.Poprosili/wynajęli narratora by komentował i wyjaśniał, a Kornelek zobaczył i/lub usłyszał po czym uznał, że to nic groźnego...
Ostatnią opcją jest teoria autora8 (patrz poprzedni post). I sądzę, że innych wyjaśnień nie ma...

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 19 kwi 2013, 13:26
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Ja tam jednak sądzę, że Korneliusz musi coś ukrywać!!!
Zdaję mi się, że on kiedyś się spotkał z Monolitem. Dajmy na to, że to on zlecił jego budowę. Miało to być więzienie, które doprowadzając do szaleństwa, było inteligentne i mogło zmieniać głos. Tak więc mogło zmieniać się kiedy ktoś do niego wchodził. Był jednak minus-gdy ktoś włączył wszystkie generatory, to wtedy włączał się poltar dwustronny(mógł być włączony albo z zewnątrz, albo dzięki generatorom). I po prostu pewnego dnia, Kurator został obalony. Ale ci, którzy pracowali nad Monolitem nie wiedzieli o tym. Dowiedziawszy się o tym, przysięgli zemstę na Reksiu. Wiedząc, że jedna osoba nigdy nie wyjdzie z Monolitu i licząc, że Dzielny Pies sam pójdzie sprawdzić, wyrzucili Monolit na Ziemię. Ich plany się jednak nie powiodły.
Tymczasem Korneliusz wiedział, że Monolit jest niezniszczalny i że jedynie ktoś od zewnątrz może ich uwolnić. Oszacował ile zajmie czasu naszym bohaterom przedostanie się przez Mroczną Wieże. Potem jednak spróbował.
*****************
Albo: Była to spółka Kretonów, Narratora i Korneliusza. O tym zresztą kiedyś pisał dawid6.


Pt, 19 kwi 2013, 14:19
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 kwi 2013, 12:00
Posty: 408
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Chyba zrobił to narrator albo kornelek , ale to kretes rzucił się w monolit. Zakończenie średnio mi się podobało.
_____________________

Obrazek

_________________
Obrazek


Wt, 30 kwi 2013, 19:22
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 paź 2019, 15:13
Posty: 217
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Może to monolit stworzonych przez uwagaaa...STAROŻYTNYCH KRETONÓW, którzy stworzyli monolit jednak przez przypadek przeteleportowali do czasów przyszłych czyli współczesnych a żeby wydostać bohaterów stworzyli głos by wydostać z ich "wynalazku" żeby ich uchronić.

_________________
Lubie wszytskich na forum


So, 30 sty 2021, 18:28
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
U, ciekawe. To by nieźle tłumaczyło nagłe pojawienie się monolitu (tak jak RiK pojawili się nagle na środku oceanu w outro RiKN). Ponadto, ponieważ Narrator ma inną naturę niż pozostałe postaci, nadal to on mógłby być Głosem, Kretoni wszczepili by tam w pradawnych czasach na przykład część jego osobowości i stąd by się tam wziął. (wciskanie na siłę swojej opinii co do tożsamości Głosu :kuratoren: )

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Wt, 2 lut 2021, 15:24
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Moim zdaniem to jest wynalazek naszych kretonów (dzięki technologii, którą na Kuranie odziedziczyli po upadku Kuratorium - co wyjaśnia, dlaczego Kornelek wiedział mniej więcej, jak to działa - być może odcisk jego koguciej łapki przyspieszył też wyrzucenie bohaterów z monolitu), którzy faktycznie zaszczepili tam jakąś OBECNOŚĆ (część narratora? klona? krewnego?) i ona nieco ukształtowała wnętrze monolitu. Coś jednak poszło nie tak (stawiam na zewnętrzną interwencję np. Dartha Miaula, który mógł wprowadzić jakiś złośliwy protokół skierowany przeciwko Reksiowi, Kretesowi i Kogutowi, błędnie zakładając, że monolit jest bronią) i zamiast kretonów, którzy chcieli trenować współpracę w takim escape roomie (budowali go po nocach w okolicach podwórka, bo lubili oglądać jak Reksio i Kretes grają w RiKwA, i akurat gdy zrobili sobie wolne, odlatując na Kuran i zostawiając gotowy monolit, pozwolili, żeby coś się popsuło/ktoś go zhakował), zostali porwani nasi bohaterowie. Po zniknięciu monolitu Kretoni uznali, że pewnie któryś z nich pomylił się w obliczeniach i na długo zapomnieli o sprawie. A przynajmniej taka była koncepcja, którą wymyśliłem parę miesięcy temu.
Może faktycznie dałoby się jeszcze jakąś rolę w tym procesie starożytnym kretonom? Np. że Kuratorium znalazła pewne starokretońskie prototypy, które zainspirowały je do stworzenia czegoś większego.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Wt, 2 lut 2021, 15:55
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Kretes zdawał sobie w RiKN sprawę z istnienia 3D, więc kretoni też mogliby starać się je pojąć, nawet bez powiązań z twórcami (ich łamanie 4 ściany można tłumaczyć inaczej, podobnie jak podobne kwestie ze strony innych bohaterów). Mogli też pracować pod natchnieniem deweloperów od herbatki, ale to akurat trudno udowodnić, jak i wykluczyć.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 11 lut 2021, 23:10
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Przedwieczny napisał(a):
My też sobie zdajemy sprawę z istninia 4D, ale nie jesteśmy w stanie (póki co) stworzyć obiektu czterowymiarowego. :?

My nie, ale kosmiczne technologie starożytnych kretonów, kuratora i ruchu oporu jeszcze daleko przed nami.

Przedwieczny napisał(a):
Aczkolwiek Kretes nie zdawał sobie sprawy z istnienia 3D tak jak my zdajemy sobie sprawę z istnienia 4D, on wiedział że jest jedynie postacią w grze komputerowej, co jest jednoznacznie powiedziane w dialogach.

No nie zupełnie. W RiKN mówi wprost: "takie 3D to owszem głębie posiada, wie pan, głębię". Także Kretes łamiąc 4 ścianę zdawał sobie też mniej więcej sprawę z tego, jak wyglądają gry 3D.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 12 lut 2021, 18:26
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Koniec RiKTTW!!! SPOILERY!
Super! Dużo ciekawych wątków poruszyłeś.

Przedwieczny napisał(a):
Starożytni kretoni istnieją od milionów lat, ale wydaje mi się że to co widzimy w RiU jest jakby regresem w porównaniu do technologii z RiWC/RiKN. Gdyby tak nie było, to by nie używali statków kosmicznych. (teleportacja)
in universe: Wydaje mi się, że Monolit jest dziełem jeszcze wyższej cywilizacji, wykraczającej nie tylko poza ramy czasu i przestrzeni, ale i poza fabułę. Być może Narrator jest jednym z członków tej cywilizacji.

Kretoni z końca RiKWA nie tylko podróżowali w czasie i przestrzeni, ale też poza.
Aczkolwiek pudełko RiKTTW sugeruje, że Monolit stworzyła jedna osoba. (Ktoś znajomy)

No tak. Na pewno gdzieś po drodze wystąpił regres, a nową erą postępu było dopiero nadejście Kuratorium (choć niewykluczone, że był jeszcze jakiś Renesans po drodze) i możliwe że wtedy zaczęto odkrywać na nowo niektóre tajemnice starożytnych np. jak stworzyć monolit. Może to dobieraniem się do kuratoryjnych planów monolitu zajmował się Blubb podczas akcji RiU? A potem szukali czegoś w ruinach Mu, co by im się jeszcze do realizacji projektu przydało np. BlooMoo, czyli... silnika gry!

Pudełko napisał(a):
Ktoś uprowadził przyjaciół i porzucił u podnóża Mrocznej Wieży.

Ktoś wyrwał ich z bezpiecznego płaskiego rysunku i umieścił w niegościnnej trójwymiarowej przestrzeni.

Ktoś przygotował 54 labirynty aby wystawić ich przyjaźń na próbę.

Ktoś pozbawiony skrupułów


Możliwe, że jakiś tekst z gry przeczy moim teoriom, ale samo pudełko chyba nie. Ktoś urządził monolit od środka, po czym wezwał Reksia i Kretesa. Może być to właśnie Głos, przedstawiciel bytów znanych jako obecności, tak jak nasz narrator, który towarzyszył Reksiowi od początku. Budowniczy monolitu natomiast nie musiał być jeden i mógł być znany bohaterowi dopiero od późniejszego momentu (lub mógł być zupełnie nieznany, tak jak Darth Miaul - nadal utrzymuję, że mógł jakoś wpłynąć na porwanie bohaterów).

Przedwieczny napisał(a):
A skąd Kretes miałby wiedzieć o 3D?
Wydaje mi się, że od Koguta Wynalazcy.

Możliwe. I daje to pole do teorii, że to bohaterowie sami się porwali.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 12 lut 2021, 19:40
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL