Teraz jest 22 paź 2020 15:17Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Przenosiny 

Co robimy?
Możesz wybrać tylko jedną opcję

Pokaż wyniki

Przenosiny 
Autor Wiadomość
Online
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lis 2009 15:12
Posty: 2084
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Przenosiny
Forum Przygód Reksia.
Parunastu setkom ludzi kojarzy się ono z dzieciństwem, wywołuje nostalgię, powoduje pojawienie się łezki w kąciku oka.
Paru setkom, może setce kojarzy się z miłą atmosferą, konkursami, zabawami, śmiesznymi użytkownikami i poważnymi moderatorami.
Przynajmniej parudziesięciu przebywało tu w latach świetności tego miejsca, zawierając nowe znajomości, tak ważne, mimo iż internetowe. Bawiło się dobrze, nie wiedząc nawet, kto jest "po drugiej stronie".
Wreszcie docieramy do nas - do garstki, parunastu użytkowników, dla których to gniazdko stanowi sporą część życia, przynajmniej jeszcze. Do nas, którzy siedzimy tu jak w warowni i jak w warowni czujemy silną więź, ale i dużą samotność.
W bieżącym roku pańskim 2017 zarejestrowało się tu w sumie 150 użytkowników. Dużo? Tak. Ale chwila, wśród nich jest tylko 18 na tyle aktywnych, by napisać choć jednego posta. Ale, ale, spośród tych 18 śmiałków trzeba wykluczyć 5 multikont konkursowych. Zostaje 13. 8 napisało więcej niż jednego posta. Dalej nie chce mi się dzielić. Z tych wszystkich unikatowych kont aktywne jest obecnie 1, przedtem w miarę aktywne były 2 (inne od tego pierwszego), do tego 1 użytkownik wchodzi co <dłuższy> czas.
Ilu jest aktywnych z innych lat, nie chce mi się liczyć, bo jestem leniem.

Nie, nie jest to kolejny temat z serii ": (((( ratujcie forum, tak szybko odchodzą". Tym razem coś z innej beczki.

Aby zatrzymać użytkowników obecnych, przyciągnąć tych, którzy wchodzą "na chwilę" i ogólnie zapewnić tu komfortowe warunki techniczne (te społeczne zapewniamy jak coś), potrzebujemy dostępu do przestrzeni dyskowej oraz bazy danych subdomeny [url]przygodyreksia.aidemmedia.pl[/url]. Nie jest to bezpodstawna zachcianka, a zawierają się w niej między innymi chęć: [Kretesku, zostaw mi jakoś opcję edycji, jak sobie coś przypomnę, to dopiszę xD]
zresetowania licznika BBkodów - pole ID jest kategorii (typu?) AUTO_INCREMENT, co oznacza, że każdy nowy BBkod dostaje kolejne ID, jednakże wartość nie jest zmniejszana przy usuwaniu obecnych. BBkody stanowią swoiste obejście zasad forum na phpBB i pozwalają na używanie na stronie znaczników HTML. To dzięki nim mamy playlisty, formatowanie tekstu, nawet niektóre emotki (co wiąże się z następnym punktem). Niestety, by użyć NiezwykleWażnegoBBKoduKtóregoNieMaWBazieTM, trzeba edytować któryś z już istniejących.
dodania nowych emotikon - większość forów ma emotki związane z tematyką. Nikt nie pragnie wyrzucenia tych buziek, które odmieniły nasze życia: :lol: :wink: czy :shock:. Pragniemy jednakże emotikon z serii PR, np. , czy . Podniosłoby to w jakiś sposób rangę forum do TEGO, KTÓRE POSIADA TEMATYCZNE EMOTKI.
zmiany wyglądu Forum - obecnie mamy wgrany motyw hermes, pewnie oprócz niego jest jeszcze default albo dark. By "odświeżyć" Forum, lecz jednocześnie zapewnić mu wygląd nietypowy, potrzebujemy możliwości wgrania nowych stylów, co również mogłoby przyciągnąć użytkowników.
bezpieczeństwo Forum - możliwość wykonania aktualizacji czy wykonania kopii zapasowych plików? Nie ma sprawy - potrzeba tylko odpowiednich uprawnień, które pomogłyby m.in. w razie, gdyby Forum "wysiadło". Nie wiem, czy AM się nas wstydzi, czy może po prostu nie ma czasu, w każdym razie kontakt w sprawach Forum jest dość... oschły (w sprawach PR również ostatnio coraz bardziej).
nowe funkcje - typu Projekt W (czy cokolwiek przyjdzie nam do głowy). Do ich wprowadzenia potrzeba dostępu m.in. do bazy danych (na przykładzie Projektu W: w każdym rekordzie użytkownika przydałoby się pole informujące o stanie pieniężnym) czy plików forum (wgranie odpowiednich skryptów).
<tu miejsce na ewentualną edycję>

Wszystkie te problemy doprowadziły nas do poważnych rozważań. Przed nami rysują się dwie drogi:
A) próbujemy uprosić założycieli Forum o chociaż podstawowy dostęp do wspomnianych,
B) przenosimy Forum na zupełnie inny hosting, gdzie na dzień dobry mamy dostęp praktycznie do wszystkiego, ale albo musimy zapłacić, albo mamy ograniczone zasoby i większą awaryjność.

W tym temacie możecie wyrażać swoje opinie za daną opcją lub przeciw niej.

Osobiście wolałbym skontaktować się z AM. Napisałem niedawno email do p. Tomasza Króla, jego adres jest jednak chyba niedziałający (w sumie to teraz tak myślę, że był używany przez forum do wysyłki powiadomień i przestał w pewnym momencie wypełniać swe zadanie). Takie rozwiązanie zapewniłoby nam większą swobodę przy jednoczesnym bezpieczeństwie (o ile nie ma kłopotów typu licencja).

Zapraszam do dyskusji. Szanowny Kretes102 powinien zaraz uczynić ten temat globalnym.
Od razu ankieta.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!

Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015


15 sie 2017 16:13
Zgłoś post
WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2014 09:31
Posty: 1343
Naklejki: 2
Post Re: Przenosiny
Osobiście jestem za opcją A ze względu powodów wymienionych powyżej: swoboda ale i bezpieczeństwo
No i ogólnie to przyzwyczaiłem się do tej domeny, jeśli nam się uda dogadać z AM, nie trzeba będzie się bawić w przenoszenie bazy danych, promocję nowego forum i takie tam.
Tylko z kim trzeba było by się skontaktować, by takowe uprawnienia nasi administratorzy dostali?

_________________
Byłem Doktorem, ale stałem się milijardem
i za milijard ponoszę choroby psychiczne
które wyleczyłby Doktor, gdyby był lekarzem
lecz nim był, i już nie jest i nie będzie


15 sie 2017 16:34
Zgłoś post
Działacz Podziemia

Dołączył(a): 07 paź 2013 18:16
Posty: 905
Lokalizacja: Wzgórze Melancholii
Naklejki: 11
Post Re: Przenosiny
B, ponieważ A jest zwyczajnie niemożliwe. AM nie odda nam swojej domeny, ojakimkolwiek troszczeniu się o nią możemy zapomnieć. Jak sobie o nas przypomną, to nas zamkną bo pewnie trochę płacą za domenę a po co wyrzucać pieniądze na coś, czego się nie chce. Chyba że przekonacie ich że możemy być świetną reklamówką, tyle że pewnie zaśmiecą nas symulatorami parkowania czy co oni tam robią.

_________________
Gender? I hardly know her!


15 sie 2017 16:45
Zgłoś post
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2016 21:15
Posty: 744
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Przenosiny
Oczywiście, że opcja "B"! To jedyna realistyczna opcja. Porozumienie się z Aidem Media należy do cudów, i się już o tym wszyscy przekonaliśmy nie raz. A nawet gdyby udało się nam z nimi skontaktować, to wątpie czy firma oddała by nam forum. To też już było z nimi przerabiane. Ale jednak nie zaszkodzi spróbować.

Bardziej realne jest przeniesienie bazy danych na inny hosting. Nie będziemy już zależni od AM, i będziemymieli dostęp do wszystkiego co dla nas ważne.

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


15 sie 2017 18:46
Zgłoś post
WWW
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2014 09:31
Posty: 1343
Naklejki: 2
Post Re: Przenosiny
Co jak co, ale sądzę, że zanim nastąpi "B", powinniśmy wykonać "A", jak w alfabecie. Opcje nie bez powodu są ułożone alfabetycznie.
Jeśli AM po pewnym czasie nie odpowie - No cóż, będziemy musieli wykonać opcję B
Ale zanim to zrobimy, wypadałoby dołożyć starań (najlepiej ktoś z adminów) w kontakcie z zaufanymi osobami z Aidem.
Z tego co wiem nawet, to Kretesowi Babcia Reksia odpowiedziała po kilku dniach, więc może jest jakaś nadzieja.
I nie, nie sądzę, żeby przypomnienie o forum spowodowało to, że je usuną. Podczas grudniowej awarii z tego co pamiętam forum wróciło po kilku dniach, co oznacza, że jednak się ktoś tym naszym FPR interesuje...chyba, że to jakieś automatyczne.
Podsumowując: najpierw spróbujmy A, potem B.

A tak propo hostingu, jeśli już dojdzie do tego, że A poskutkuje fiaskiem, to mi się wydaje, że dobrym serwerem byłby hostinger, słyszałem, że może pomieścić 2000 MB, a nasza baza danych, a przynajmniej według Kretesa ma około 500 MiB, czyli mniej niż 2000 MB.

_________________
Byłem Doktorem, ale stałem się milijardem
i za milijard ponoszę choroby psychiczne
które wyleczyłby Doktor, gdyby był lekarzem
lecz nim był, i już nie jest i nie będzie


15 sie 2017 19:16
Zgłoś post
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012 12:47
Posty: 2416
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Przenosiny
Nie oszukujmy się - żadna firma posiadająca własne forum nie zaryzykuje udostępnieniem baz danych, serwera ftp administratorom forum, którzy nie są w jakikolwiek sposób związani z firmą, czyli mówiąc prosto - są obcy spółce. W pełni rozumiem ich obawy, sam miałbym opory dawać obcej sobie osobie dostęp do czegoś, za co płacę.
Sporo na ten temat przedstawił w rozmowie ze mną Babcia Reksia, który odpowiedział na moje zapytanie po trzech dniach (był to luty 2016 roku):
Babcia Reksia napisał(a):
Witam!
Niestety nie jest to możliwe do zrealizowania
Zmiana w superadministratora daje możliwość do pełnego dysponowania domeną. Żadna firma nie zgodzi się na to, żeby jej domeną dydponowała osoba nie będąca jej pracownikiem.
Musimy dawać sobie rade tak jak jest do tej pory :).
pozdr Tomasz Hechliński

Także opcja A, nawet nie wiem jakbyśmy płakali i grozili samobójstwem, raczej nie wypali. Jednakże spróbować można. Nikt nam za to w twarz nie da :wink:
Na sto procent musimy zawierzyć opcji B, mam już skopiowaną bazę danych ze stanu 14.08.2017r.. Pytanie jawi się tylko, gdzie takowy hostinger założyć i jak forum będzie funkcjonowało? Radzę pamiętać o tym, że siedzimy na bombie. Do Reksia Aidem Media praw nie ma.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


15 sie 2017 20:16
Zgłoś post
YIM WWW
Online
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lis 2009 15:12
Posty: 2084
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Przenosiny
Wszystko sprowadza się do tego, czy AM płaci za subdomenę przygodyreksia.aidemmedia.pl czy nie. Jeśli nie, nie widzę przeciwwskazań, by nie przedyskutować sprawy z AM jeszcze raz - jest przecież coś takiego jak uprawnienia i konta, jeśli założenie konta FTP i w bazie danych jest bezpłatne (powinno być), wystarczy tylko przypisać im odpowiednie uprawnienia i udostępnić Moderatorium (w FTP jest to po prostu przypisanie folderu głównego dla konta, np. "/pliki/kretes/forum/reksioforum", dla baz danych bodajże uprawnienia do poszczególnych tabel, Krets powinien wiedzieć, bo ja jeszcze E.14 nie miałem xDD).

I serio, prowadzenie Forum na darmowym serwerze nie jest ni trochę bezpieczniejsze. Ale celem życia nie jest przeżycie, więc wiecie.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!

Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015


15 sie 2017 22:54
Zgłoś post
WWW
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2009 15:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Przenosiny
Zanim zacznę się wypowiadać nt. obu opcji przedstawionych przez Dawida, chciałbym się dowiedzieć dlaczego Wam tak bardzo zależy na rozwoju tego forum. Jego martwa tematyka gwarantuje wam zerowy przypływ użytkowników, wskutek czego wasze grono będzie się kurczyć i hermetyzować. Jest was najwyżej kilkunaścioro i naturalnym miejscem dla was w roku 2017 jest grupa na facebooku.
Prowadzicie walkę o coś co wam się w gruncie rzeczy długo nie przyda.

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


15 sie 2017 23:15
Zgłoś post
Działacz Podziemia

Dołączył(a): 07 paź 2013 18:16
Posty: 905
Lokalizacja: Wzgórze Melancholii
Naklejki: 11
Post Re: Przenosiny
Porozmawiajmy o czymś z sensem. Kretesie, Dizlu, Czarny, niedawno rozmawialiśmy o tym że przydałoby się napisać do AM by wiedzieć, na czym stoimy i jakie plany ma firma co do Forum (jeśli ma jakieś w ogóle). Zanim zdecydujemy się na poważne kroki, lepiej zasięgnąć języka. Co o tym sądzicie?

_________________
Gender? I hardly know her!


16 sie 2017 16:04
Zgłoś post
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012 12:47
Posty: 2416
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Przenosiny
Jest to bardzo dobry pomysł. Trzeba zaczerpnąć informacji od Aidem Media, jaką rolę będzie odgrywać Forum w najbliższym czasie. Bez tego jesteśmy w czarnym punkcie wyjścia, bo ogólnie firma żywo forum interesowała się jeszcze do 2013 roku. Teraz nie wiadomo, co oni chcą w ogóle zrobić. Teoretycznie wygląda na to, że AM w ogóle nie przejmuje się naszym Forum, w praktyce wygląda to jednak inaczej. Ale co chcą zrobić... musimy się od nich bezpośrednio dowiedzieć.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


16 sie 2017 16:14
Zgłoś post
YIM WWW
Działacz Podziemia

Dołączył(a): 07 paź 2013 18:16
Posty: 905
Lokalizacja: Wzgórze Melancholii
Naklejki: 11
Post Re: Przenosiny
To kto pisze emaila i co powinniśmy w nim zawrzeć? Kretes, nie chcę zrzucać wszystkiego na Ciebie, ale jako admin jesteś głownym przedstawicielem i opiekunem forum. Może któryś z userów skrobnąłby coś do AM?

_________________
Gender? I hardly know her!


16 sie 2017 16:19
Zgłoś post
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012 12:47
Posty: 2416
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Przenosiny
Na prośbę Dawida przedstawię pokrótce wszystkie moje dotychczasowe rozmowy z osobami z firmy Aidem Media:
Z Panem Tomaszem Hechlińskiem aka Babcią Reksia na temat ustanowienia naszych administratorów superadministratorami - luty 2016,
Z Panem Adamem Marciniukiem aka Adamem M. nt. wydania gry CoS2 oraz dalszych perypetii związanych z tą grą - luty 2016,
Z Panem Krzysztofem Hrynkiewiczem aka Szalonym Kapelusznikiem nt. 12 rocznicy Forum. - luty 2017,
Z Panem Adamem Marciniukiem aka Adamem M. nt. 12 rocznicy Forum - luty 2017,
Z Panem Andrzejem Czyżem aka Panem Administratorem nt. tego czy on jest tym prawdziwym Zaginionym w Akcji i kiedy pojawi się na Forum Przygód Reksia - czerwiec 2017

Jak widać, jedynie pierwsza rozmowa była związana ściśle z Forum Przygód Reksia i jego funkcjonowaniem. W międzyczasie, bodaj też w lutym 2016 r. napisałem do pani Karoliny Szablewskiej-Olejarz, jednak do dzisiaj odpowiedzi nie dostałem.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


16 sie 2017 21:27
Zgłoś post
YIM WWW
Lider Podziemia

Dołączył(a): 25 lip 2007 10:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Przenosiny
Możemy się przenieść, a Aidem sobie tę stronę zaora. Trzeba odrzucić sentymenty i uwolnić się spod łaski Aidem.

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


18 sie 2017 21:43
Zgłoś post
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2016 21:10
Posty: 24
Post Re: Przenosiny
Hosting cba.pl mam tam strony chętnie przywlekę jeszczę jedną :)


16 sty 2018 08:40
Zgłoś post
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2017 22:32
Posty: 28
Naklejki: 0
Post Re: Przenosiny
Podajcie link do forum, jak się już uda

_________________
Ten, który stara się nie mącić...Ogólnie TKSSNM
Zapłacicie za zachęcanie mnie do chińskich bajek. NIE UJDZIE WAM TO PŁAZEM (i Kretesem)! Szczególnie Dawidowi6...


21 sty 2018 23:10
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL