Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Wyzwanie: 15 dni z Reksiem. 
Autor Wiadomość
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
15 dni z Reksiem to prosta sprawa, wystarczy, że codziennie będziesz pisał tu posta z podanym numerem. Każdy ma być o czym innym i ma być pisany w odpowiedniej kolejności. Jeżeli któregoś dnia, z niewiadomych przyczyn, zapomnisz o napisaniu zadania, po prostu piszesz posta z odpowiednią liczbą wtedy kiedy masz czas. Oto lista:

Spoiler:

Dzień 1.
Moją ulubioną postacią zdecydowanie jest Kretes. Sądzę, że jest bardzo ciekawą i barwną postacią.

Bardzo proszę nie pisać tu postów które mają tylko jedno zdanie, taka wiadomość mogłaby odpowiadać za spam.
Od razu mówię, że nie można będzie pisać tu postów kiedy się nie zgłosicie, macie czas do jutra wieczorem. Osoby które się zapiszą zaczynają od Poniedziałku. Zapisy w PW. Kiedy ktoś chce wznowić listę, powiedzmy, że miesiąc po, nie ma problemu, tylko proszę o to, aby userzy nie robili dwa razy tego samego wyzwania, ponieważ zdecydowanie byłby to spam.


So, 18 sty 2014, 20:18
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Trudno określić, kto jest moją ulubioną postacią. Sporo jest postaci, które lubię, jest też kilka takich, które mnie po prostu irytują. Gdybym miał wybrać, kogo lubię najbardziej, to mój wybór padłby chyba na Koguta. Lubię go, ponieważ... ponieważ go lubię. Jest ciekawy, podoba mi się w nim, że do wszystkiego potrafi się dostosować (czy może raczej zbudować coś odpowiedniego. Chociaż to też dostosowywanie się.). Nie podoba mi się w nim tylko, że właściwie tylko raz wyrusza wraz z Reksiem i Kretesem, zazwyczaj zaś pozostaje na podwórku i spokojnie czeka na rozwój wydarzeń.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Pn, 20 sty 2014, 14:34
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Ba, któż może być moją ulubioną postacią?
Trudne pytanie. Raczej to będzie Kornelek... Tak, Kornelek. Bardzo ciekawa postać. Zdecydowanie za mało o nim wiemy... O jego historii możnaby nakręcić osobny film stworzyć osobną grę. Jest bardzo enigmatyczny, ale również ma w sobie coś... przyciągającego. (osobiście, nie wiem dlaczego, kojarzy mi się z psem mojej babci :mrgreen: )

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Pn, 20 sty 2014, 15:10
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 sie 2013, 09:36
Posty: 276
Naklejki: 0
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Ja sam nie wiem kogo najbardziej lubię.
Chyba Reksia,ponieważ ma fajny charakter i jest fanem gumy o smaku Mango owocowym :mrgreen:
Także nigdy się nie złości i nie narzeka na swoją żonę swoje przygody.
Ps.Matek teraz dobrze?


Pn, 20 sty 2014, 15:29
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Moją ulubioną postacią zawsze i wszędzie będzie nasz sławny kret Kretes. Ta postać bardzo mi się podoba z tego powodu, że jest śmieszny i naprawdę to bardzo barwa i ciekawa postać. Śmieszny jest z tego powodu, że potrafi zrzędzić na wszystko, nawet na makaron. Na samym początku zastanawiałem się kto to jest i kim jest Molly, bo na samym początku, bodajże w 2005 roku kupiłem dwie pierwsze gry w Reksiem i Kretesem, ale były to dema gier RiWC i RiKN. Od samego początku Komandor mi się spodobał.
Tak właściwie nie bez powodu jestem na forum znany jako Kretes102, gdyż obrałem sobie taką nazwę właśnie przez Kretesa, który do dziś mnie śmieszy i, którego do dziś lubię. Szkoda tylko, że teraz jest w 3D, ale i tak źle nie jest. Pamiętam do dziś, jak Kretes narzekał na to, że nie ma animacji w 2D (RiKN), po czym jak był w 3D narzekał na bebzon (RIK:TTW). Kretes w wielu aspektach jest śmieszną i ciekawą postacią, więc trochę mnie nie dziwi, że jest głównym bohaterem gry CoS2, ale mówię, że Kretes bez Reksia to nie to co było parę lat temu. Co by tu jeszcze powiedzieć...aha, chciałbym dodać, że takie postacie, w tym przypadku Kretes będą ostoją polskości, kultowej gry, która będzie pamiętana przez lata. I to jest naszym atutem.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pn, 20 sty 2014, 16:42
YIM WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
#1 Nie licząc Reksia i Kretesa najbardziej lubię Kari-Matę. Krąży wokół niej tyle zagadek: Co robiła w Szangri-la? Kim są jej prawdziwi rodzice? Jak doszło do tego, że poznała Kapitana Nemo? i wiele innych :wink: . Poza tym Kari-Mata to fajna dziewczyna. Potrafi chytrze wykorzystać swoje "naturalne walory" :P do manipulowania chłopakami, ma naprawdę wiele niebagatelnych talentów (kung-fu, aktorstwo, latanie z użyciem parasolki, kręcenie, pirotechnika) i ogólnie jest bardzo przyjazną postacią. Spokojną, ale jednocześnie "totalnie odjechaną". Podziwiam to, że wyruszyła razem z Reksiem do przyszłości. W końcu musiała się liczyć z tym, że aby przetrwać w naszych czasach będzie musiała nauczyć się wielu nowych rzeczy. Taka rzecz wymaga wielkiej odwagi. Jest zdecydowanie najfajniejszą postacią w całej grze RiKN.
Osobiście żałuję, że AidemMedia nie umieściło jej w MS2. Idealnie pasowałaby do szpiegowskich klimatów. :D

_________________
Obrazek


Pn, 20 sty 2014, 23:06
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Dzień 2.

Moją ulubioną ZUĄ postacią są krzesła jest burmistrz Pokopanego. Perfidna, fałszywa postać. Komunista na wskroś. Ma jednakże zwierzchników - jakieś tam ważniejsze szczury. Ale, jak każdy zły "ludź", przegrywa. Mam nadzieję, że nie pojawi się w CoS2.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Wt, 21 sty 2014, 13:34
WWW
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Dzień drugi.
No cóż... dla mnie pytanie trochę bez sensu, gdyż w całej serii jest na dobrą sprawę tylko jeden "prawdziwy" czarny charakter.
TKTPM. Lubię go, bo okazał się całkiem pomysłowy i potężny: nie jest łatwo oszukać sześciu najpotężniejszych czarodziejów, ani przywołać armię bardzo silnych upiorów, o zbudowaniu maszyny pochłaniającej całą magię z otoczenia. No, i lubię nietoperze :mrgreen: . Skorpiony i szczury też.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Wt, 21 sty 2014, 14:21
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Dzień 2.
Moim ulubionym złym charakterem jest Drób Chaosu, kiedy na początku je zobaczyłem od razu mi się spodobały. No i powiedzmy, że są jeszcze parodią dementorów z HP którzy utrudniają grę. Też można ich pokonać różdżką i są niebezpieczni. Zastanawiam się jeszcze gdzie obecnie jest ten drób chaosu, bo przecież nie zniknął tylko gdzieś odleciał. :)


Wt, 21 sty 2014, 15:32
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Sorki za spóźnienie.

Ulubiona postać
Po głębszym namyśle jestem w stanie stwierdzić, że takiej postaci nie było. Większość bohaterów znikało z czasem tak szybko, że pozostawaliśmy ich w płaszczu tajemnic. Wyjątkiem (bo co to za reguła bez wyjątku) są główni bohaterowie, jednak żadnego z nich nie jestem w stanie określić mianem tego najlepszego. Szkoda, że główni bohaterzy razem ze swoimi sekretami pozostawali w miejscu (większość), bo można było z tego zrobić coś naprawdę ciekawego. Każdego bohatera lubiłem z innej strony, tylko nielicznych mianowałem tymi gorszymi, ale to nieważne. Podsumowując - liczę na rozwinięcie postaci w CoS2, bo są to naprawdę ciekawe tematy.

Ulubiony zły charakter.
Osobiście bardzo lubię te złe charaktery, gdyż posiadają ciekawe cechy urozmaicone dłuższą fabułą. Jak tak sobie teraz myślę, muszę przyznać że najciekawszym czarnym charakterem okazał się dla mnie baron Żabba. Dlaczego? Może dlatego, że mało o nim wiemy, a to co wiemy pozostaje otwartym wątkiem. Wiemy, że uwięził bezbronnego mieszkańca planety (otwarty wątek = więził mieszkańców), miał duży i bardzo dobrze chroniony pałac (otwarty wątek = bardzo bogaty, władczy, wysoka samoocena), był zazdrośnikiem (jak wspominał Kott, baron nie może się dowiedzieć o Kuratorze, bo sam zrobiłbym coś podobnego) a co z tym idzie mógł posunąć się do zniszczenia galaktyki. Mimo, że skończyło się jak skończyło, myślę, że ten nie zmienił swojego statusu zła (oryginalnie ;d).

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Wt, 21 sty 2014, 16:37
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Zły charakter? Hmm...tak sortując od ulubionego do najmniej lubianego, na pierwszym miejscu postawiłbym Burmistrza Janusza z gry Reksio i Miasto Sekretów. Bardzo mi się on podoba za to, że jest taki tajemniczy i potrafi tak przekonać lud, że każdy, prócz paru osób była za nim i zgadzała się na jego rządy. Tak właściwie on miał w sobie takie coś, co przyciągało tłumy. Janusz odznaczał się też błyskotliwością i przebiegłością, aby zyskać sobie fanów tegoż "wspaniałego" ustroju.
W niektórych momentach chciało mi się śmiać, np.: gdy krzyczał: "Musimy pielęgnować dobro Demokrecji Ludowej" czy jakoś tak, gdyż przypominało mi to propagandę za Stalina czy nawet PRL-u. Najbardziej to można było się uśmiać, gdy krytykował na końcu gry (osoby, które mają RiMS LE wiedzą o co chodzi): "Gdy grałem Hamleta...", stale to powtarzając, szczególnie miałem powód do śmiechu.
Według mnie takie postacie urozmaicają grę i mam nadzieję, że w grze CoS2 będzie równie dobre, jeśli chodzi o szwarccharaktery.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 21 sty 2014, 18:35
YIM WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
#2 Mam grupkę ulubionych złych charakterów- Zakon Ryżokitowców. Niby taki grzeczny, niby ułożony... a we wnętrzu... korupcja, rozbój i przemoc. :P
Ich wątek zajmuje całe RiWC. Przez wieki pielęgnowali w sobie uraz, który dotrwał do czasów dalekiej przyszłości.
A poszło przecież tylko o stłuczony posąg. :mrgreen:
Do tego są zabawni, ich dyskusje na temat grzeczności, uprzejmości i kultury osobistej są urzekające: "Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji", "Zapraszamy na pokaz tortur", "Pamiętaj o uprzejmej środzie". No, przynajmniej w moim odczuci :)

No i ze złych lubię także Korneliuszka, jakby się kto pytał.

_________________
Obrazek


Wt, 21 sty 2014, 21:57
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Dzień 3.
Moim ulubionym momentem ze starej serii było chyba zakończenie RIKN. Bardzo mi się spodobało, gdy nieoczekiwanie Kogut Wynalazca razem z Kornelkiem uratowali Reksia i Kretesa od utonięcia. No i jeszcze to jak Kari Mata pojawiła się na podwórku Reksia, nie mówiąc już o teatrzyku Kretesa.
Lubię też różne momenty które znajdują się w RIC, chociażby i Próba Wybrańca.


Śr, 22 sty 2014, 14:23
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Dzień trzeci.
Moim ulubionym momentem ze starej serii jest... jest... trudno powiedzieć. Walka z Mącicielem? Powrót do domu po tejże walce? Rozmowa z Ryżokitowcami w Egipcie? Scena zniszczenia Jaja Śmierdzi?
Nie mam właściwie żadnego ulubionego momentu. Lubię wszystkie sceny, kiedy bohaterowie ostatecznie wykonują swą misję i ostatecznie powracają do domu. Ale nie potrafię wybrać spośród nich jednej, najlepszej.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 22 sty 2014, 17:26
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Wyzwanie: 15 dni z Reksiem.
Moja "ÓLÓBIONA" scena to oczywiście zniszczenie Jaja, które Śmierdzi. Zamiast epickiego wybuchu zupełnie nieoczekiwana patelnia. Poza tym lubię tą scenę, ponieważ uwielbiam jajka posadzone w ziemi :mrgreen:

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Śr, 22 sty 2014, 18:57
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL