Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Zjawiska niewytłumaczone 
Autor Wiadomość
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Założyłeś z kolegę sektę wielbicieli liczby 42?
Brawo! Acziwment get!

A tak na serio. Szczerze mówiąc, nie wierzę w zjawiska paranormalne (oprócz cudów, które tak naprawdę paranormalne nie są). Wszystko da się wyjaśnić.
(wszystkie teorie IMO!)
Potwór z Loch Ness - mała grupa plezjozaurów przeżyła w jakiś sposób zagładę dinozaurów. Żyły w szkockim jeziorze kolejne pokolenia przez miliony lat. Wg. mnie, ostatnim, którego naprawdę widziano, był ten, którego zauważył mnich (Brendan? jakoś tak).
Yeti - gałąź "rodu ludzkiego", która wyewoluowała z neandertalczyka (przypominam, że homo sapiens nie ma prawie nic wspólnego z neandertalczykiem), lecz bardziej prymitywna i owłosiona ( : ) ). Prowadząca koczowniczy tryb życia, stąd doniesienia o Wielkiej Stopie (USA i Kanada) albo podobnym z wierzeń Aborygenów.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Cz, 12 wrz 2013, 15:17
WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Artur napisał(a):
To się nazywa prawo przyciągania, jak w coś głęboko wierzysz to zaczyna się to pojawiać w twoim życiu. Drugim wytłumaczeniem jest po prostu podświadomość - masz zaprogramowane w głowie, żeby zwracać szczególną uwagę na liczbę 42, kiedy się tylko ona pojawi w zasięgu. A prawo przyciągania to nic innego jak fizyka kwantowa. Tu jest ciekawy kilkuminutowy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Pi0kOL6alcs

Doktor, wiesz co to jest Galaktyczna Federacja / Plejadianie?

Bardzo polecam jeszcze umysł ponad materią, niedługi 10 min: http://www.youtube.com/watch?v=JbrnPbenXlY


Ale dobra, czemu tak jest, w moim przypadku, że wcześniej nie słyszałem ani nie myślałem o jednym pewnym imieniu, a już od roku(konkretnie dziś jest rok) stale to imię słyszę. I to jest prawo przyciągania? Przyznam, że kiedyś głęboko wierzyłem i w końcu to się ziściło, ale i tak nie myślę o tym imieniu i stale to imię słyszę. Można oszaleć.

Teraz może inny temat. Jak to jest, że na przykład widzi się jakąś osobę i ona nagle wydaje ci się znajoma, albo jakiś obiekt, jak ty to albo osobę po raz pierwszy ją widziałeś, to też jest podświadomość, czy może komórka genetyczna, która zapamiętuje jakiś obiekt, który widział twój przodek i ty to widzisz?

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


N, 15 wrz 2013, 17:49
YIM WWW
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Api, a skąd możesz wiedzieć co jest możliwe, a co jest niemożliwe? Praktyka pokazuje, że człowiek najpierw uważa coś za niemożliwe, a potem coś się okazuje możliwe i jest uważane za możliwe, mimo że nigdy nie było niemożliwe, tylko ludzie tego nie dostrzegli. I teraz pytanie, co nie było zbyt mądre w rozumowaniu tych osób, które twierdziły, że możliwa rzecz jest niemożliwa? A to było niemądre, że uznali ją za niemożliwą, tylko dlatego, że nie mieli dowodów na to, że jest możliwa. A ile jest takich rzeczy, na które nie mamy dowodów? Ja bym powiedział, że nieskończoność. Jaki wniosek? Wszystko jest możliwe, bo jeszcze nikt nie udowodnił, co jest NIEMOŻLIWE. To, że nie mamy dowodu na to, że coś jest możliwe, to nie znaczy, że mamy dowód na to, że coś jest niemożliwe. To działa w obie strony, dlatego nie rozumiem logiczności wielu sceptyków.
Częste myślenie:
dowód - prawda
brak dowodu - fałsz
Logiczne myślenie
dowód - prawda
brak dowodu - prawda lub fałsz, prawdopodobieństwo obu - równe, po 50%
Czy istnieje niemożliwość? Nie, to jest zaprzeczenie "możliwości", więc ona nie istnieje. A jak można udowodnić coś, co nie istnieje? Można udowodnić tylko możliwość.
Kretes102 napisał(a):
Ale dobra, czemu tak jest, w moim przypadku, że wcześniej nie słyszałem ani nie myślałem o jednym pewnym imieniu, a już od roku(konkretnie dziś jest rok) stale to imię słyszę. I to jest prawo przyciągania? Przyznam, że kiedyś głęboko wierzyłem i w końcu to się ziściło, ale i tak nie myślę o tym imieniu i stale to imię słyszę. Można oszaleć.
Nie prawo przyciągania, przynajmniej wg mnie. W tym przypadku chodzi po prostu o podświadomość. Weszła Ci w nawyk reakcja podświadoma. Kiedy usłyszysz to imię, automatycznie zwracasz na nie uwagę. Słyszymy wiele rzeczy i możemy nie zwracać na nie uwagi. Ty zwróciłeś uwagę jeden raz i weszło Ci to zwracanie uwagi w stały, powtarzający się nawyk. A ja mam coś takiego, że prześladuje mnie godzina 15:10, a 15.10 to data odejścia mojego dziadka. Patrzę na godzinę i akurat jest napisane 15:10. Ale prawda jest taka, że na tę godzinę zwracam szczególną uwagę.
Co do zjawisk paranormalnych, uważane są za bujdy, ale to nieprawda. Jednak teraz nie chce mi się rozpisywać.

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


Pt, 17 sty 2014, 05:35
Maniak Koparek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 25 sie 2006, 18:47
Posty: 2491
Lokalizacja: Warszawa, prosta sprawa
Naklejki: 2
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Api napisał(a):
Są pewne prawa, których nie można złamać, jak np. prawa biologii i fizyki.
Można, tylko my tego nie potrafimy. Dlaczego nie można? Mówisz że to niemożliwe, a nie wyjaśniłaś tego żadnymi argumentami.
Api napisał(a):
Czy mamy uznać coś za możliwe tylko dlatego, że nie mamy dowodu na to, że coś jest niemożliwe?
Między innymi, właśnie tak. A czemu nie? Takie myślenie chyba jest logiczne i zgodne z prawdą, nieprawdaż? A odnosząc się do Twojego pytania, czy mamy uznać coś za niemożliwe, tylko dlatego, że nie mamy na to dowodu?
Api napisał(a):
Stop, stop, stop, coś się tu zagmatwało.
Zagmatwało? No pewnie, Twój światopogląd. :o
Api napisał(a):
To w sumie oznacza, że obie strony żądają dowodów, choć nie zawsze takie dowody się znajdują. To znaczy... ech...
To znaczy, że dla obu stron wszystko jest możliwe. Sama widzisz. 8)

Api napisał(a):
Czyli mam rozumieć, że uważasz coś za możliwe, nawet gdy brzmi zupełnie nieprawdopodobnie, ale nie ma dowodów, że nie istnieje?
I w tym tkwi cała tajemnica. W jednym wyrazie, którego użyłaś w swoim zdaniu "BRZMI". W tym tkwi cała tajemnica i w tym jest cały problem. Ludzie zamiast rozumować logicznie, to oceniają "BRZMIENIE" i od razu uciekają od logicznego myślenia. Właśnie o to chodzi, nawet gdy brzmi zupełnie nieprawdopodobnie wśród tych wszystkich kłamstw na naszej planecie, to uważam coś za możliwe i możesz wierzyć lub nie, ale bardzo dobrze się z tym czuję. Teraz pytanie, dlaczego to brzmi nieprawdopodobnie? Otóż dlatego, że te kłamstwa które leżą u podstaw naszego umysłu oraz światopoglądu, zaprzeczają temu, że wszystko jest możliwe. Ja wolę żyć w prawdzie i nie wierzyć we wszystkie informacje, tylko samemu weryfikować, które są prawdziwe, które mogą być prawdziwe a które nie mogą być prawdziwe lub są kłamstwem.
Api napisał(a):
Po za tym, uważam że da się udowodnić, że coś nie istnieje. Jak, zależy od sytuacji.
Przede wszystkim mowa jest o możliwościach, a nie o istnieniu, ale dobra. Podaj przykład czegoś, co jest niemożliwe i co da się udowodnić, że jest niemożliwe i powiedz, jak to udowodnić albo jak byś to udowodniła. 8)

_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Człowiek zawsze mówi że coś jest niemożliwe, dopóki się nie przekona że coś jest możliwe. Czy nie łatwiej jest od razu przyjąć, że WSZYSTKO jest możliwe?


N, 19 sty 2014, 21:53
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 kwi 2013, 12:00
Posty: 408
Naklejki: 0
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Ja słyszałem, że syreny podobno żyją, bądź żyły, ale nie wiem czy to można nazwać jako "nadprzyrodzone".
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/syreny- ... ieja/j5bdg
http://www.interia.tv/wideo-syreny-istn ... rom=mobile
Sorry, jeśli drugi link wam nie działa, bo to wersja mobilna.
I zastanawiam się nad kosmitami. Słyszałem na jakiejś stronie, że kobieta w Rosji przetrzymywała człowieka, albo kosmitę.

_________________
Obrazek


N, 26 sty 2014, 08:39
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Istnieje taka możliwość, Doktorze, ale jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne. Nie oglądałem tego filmu, ale przeczytałem sobie fabułę na pewnej stronie. Owszem, ciała obce gdzieś zapewne żyją na innych planetach. No, ale tak jak już powiedziałem wątpię, że taka załoga istnieje naprawdę.


Ostatnio edytowano N, 20 lip 2014, 15:20 przez Matek, łącznie edytowano 1 raz



N, 20 lip 2014, 14:36
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Faceci w czerni... hmm...
Jak dla mnie to zwykła bajka dla dzieci. Tak, był o tym film, ale śmiem wątpić, że oni naprawdę istnieją.
Coś tam kiedyś było, chyba w telewizji też o tym wspominali.
Nawet w wikipedii jest o tym napisane i wyjaśnione ---> http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludzie_w_czerni

Ludzie w czerni są taką miejską legendą, która ma na celu postraszenie czy nawet uświadomienie, że oni są wśród nas.
To nic innego jak kolejna bajeczka wciskana przez Amerykanów.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


N, 20 lip 2014, 15:17
YIM WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Jakoś nie wierzę w to, aby jakieś ufoludki biegały po Ziemi i robiły nie wiadomo co. Jak dla mnie to zwykły wymysł Amerykanów, który krąży już o wczesnych lat 50. ubiegłego wieku. Oni zawsze potęgują to wszystko oraz podsycają nadzieję, że jakieś istoty pozaziemskie badają naszą planetę. Po prostu nas tym straszą.
Ale za to bym się nie zdziwił, jakby obserwowali nas z kosmosu, albo co najlepsze normalnie żyli gdzieś tam w kosmosie, tylko, iż my o tym nie wiemy.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 23 lip 2014, 19:21
YIM WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Trzy dni ciemności: Prawda czy kłamstwo?
Ostatnimi czasy ten temat wywołuje prawdziwą burze na forumowym czacie. Zdania userów są podzielone: niektórzy twierdzą, że to kłamstwo, a niektórzy wierzą, że to prawda. I dodatkowo wymyślają masę teorii na ten temat. Ale o czym właściwie mówię? Odpowiedź znajdziecie na dole:

Na całą ziemię zstąpią nieprzeniknione ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce. Nic nie będzie widać, a powietrze będzie przepełnione zarazą, która dotknie przede wszystkim, ale nie tylko, wrogów religii. W czasie tej ciemności nie będzie możliwe użyć jakiegokolwiek oświetlenia wymyślonego przez człowieka, tylko poświęcone świece. Kto z ciekawości otworzy okno i wyjrzy lub opuści dom, padnie martwy na miejscu. W czasie tych trzech dni ludzie winni pozostać w swych domach, odmawiać Różaniec i błagać Boga o miłosierdzie.

Wszyscy wrogowie Kościoła, znani czy nieznani, zginą podczas tej powszechnej ciemności. Wyjątkiem będzie garstka, którą Bóg wkrótce nawróci. Powietrze będzie pełne demonów, które ukażą się pod różnorodną ohydną postacią.


Podobną wizję miała kilka lat wcześniej bł. Elizabeth Canori-Mora:

Niebo będzie zasnute chmurami, tak gęstymi i ponurymi, że nie sposób będzie patrzeć na nie bez przerażenia. (…) Mściwe ramię Boga uderzy w złych ludzi, a Jego wielka moc ukarze ich pychę i zarozumiałość. Do wytępienia tych bezbożników i heretyków pragnących obalić Kościół i zburzyć jego fundamenty Bóg zatrudni potęgę piekła. (…) Niezliczone legiony demonów będą przebiegać ziemię i wykonywać rozkazy Boskiej Sprawiedliwości. (…) Nic na ziemi nie zostanie oszczędzone.

Po przerażającej karze ujrzałam niebo otwarte i św. Piotra zstępującego na ziemie; był odziany w szaty pontyfikalne i otoczony wielką liczbą aniołów, które śpiewały hymny na jego cześć i ogłaszały jego panowanie na ziemi.


Julia Jahenny cytuje słowa Jezusa:

„Ziemia zostanie okryta ciemnością, wtedy całe piekło wyjdzie na ziemię. Grzmoty i błyskawice sprawią, że ci, którzy nie wierzą w Boga i nie ufają mojej potędze, umrą ze strachu”.

Widząca przekazuje konkretne wskazówki, jak ludzie wierzący winni się zachować podczas tych trzech dni. Jak zaraz się okaże, jej głos mówi dokładnie to samo, co wielu innych świętych mistyków.

„W czasie trzech dni przerażających ciemności nie wolno otworzyć żadnego okna, nikt bowiem nie może zobaczyć ziemi i straszliwego koloru, jaki będzie ona miała w dniach kary. Jeśli zrobi to, natychmiast umrze. Niebo będzie płonąć, ziemia będzie pękać. W czasie trzech dni ciemności niech wszędzie płoną poświęcone świece, a żadne inne światło nie będzie zapalone. W tych przerażających ciemnościach tylko świece uczynione z pobłogosławionego wosku będą dawać światło. Jedna świeca wystarczy na czas trwania tej piekielnej nocy. W domach ludzi złych i bluźnierców te świece nie dadzą światła”

Matka Boża dodała:

„Wszystko będzie się trząść z wyjątkiem mebli, na których będą płonąć pobłogosławione świece. Te nie będą drżeć. Zgromadźcie się wokół nich z krzyżem i świętym wizerunkiem. To oddali od was terror”.

Wiele świętych osób i mistyków zapowiada trzy dni ciemności, co dziwne wszystkie wersje są podobne. W jednych jest mniej, a w drugich więcej informacji. Ostatecznie jednak Matka Boża zdradziła, że trzy dni ciemności zaczną się w czwartek. Kiedy to w nocy, w środę nagle zrobi się zimno i wiatr będzie wiał szybciej. Wtedy też usłyszymy huk. Wszystko wskazuje na to, że katastrofa będzie miała miejsce 24 września 2015, albowiem jest to czwartek, a właśnie wtedy kometa (która ma walnąć w ocean atlantycki powodując tsunami, trzęsienia ziemi i przebudzenia wulkanów) ma uderzyć obok oceanu atlantyckiego. Majowie przepowiadają, że w obecnej Erze Wodnika ziemia się oczyści. Wiele przepowiedni mówi również, że po tym zdarzeniu nastąpi złoty okres, który trwał będzie dość długo, a ludzie odkryją coś bardzo ważnego, co będzie odpowiedzią na wiele pytań. A wy co sądzicie o trzech dniach ciemności? Uważacie, że to faktycznie kara Boga za grzechy ludzi? Zapraszam do komentowania! I tak wiem, że jesteście zbyt leniwi, aby to wszystko czytać.


N, 19 lip 2015, 17:54
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Matek napisał(a):
Ostatnimi czasy ten temat wywołuje prawdziwą burze na forumowym czacie. Zdania userów są podzielone: niektórzy twierdzą, że to kłamstwo, a niektórzy wierzą, że to prawda. I dodatkowo wymyślają masę teorii na ten temat. Ale o czym właściwie mówię? Odpowiedź znajdziecie na dole:

Wymień mi przynajmniej jedną osobę, która oprócz ciebie wierzy, że to prawda.
Cytuj:
Na całą ziemię zstąpią nieprzeniknione ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce. Nic nie będzie widać, a powietrze będzie przepełnione zarazą, która dotknie przede wszystkim, ale nie tylko, wrogów religii. W czasie tej ciemności nie będzie możliwe użyć jakiegokolwiek oświetlenia wymyślonego przez człowieka, tylko poświęcone świece. Kto z ciekawości otworzy okno i wyjrzy lub opuści dom, padnie martwy na miejscu. W czasie tych trzech dni ludzie winni pozostać w swych domach, odmawiać Różaniec i błagać Boga o miłosierdzie.

Wszyscy wrogowie Kościoła, znani czy nieznani, zginą podczas tej powszechnej ciemności. Wyjątkiem będzie garstka, którą Bóg wkrótce nawróci. Powietrze będzie pełne demonów, które ukażą się pod różnorodną ohydną postacią.

Kto jest autorem tych słów? Z którego roku pochodzą?

Cytuj:
Podobną wizję miała kilka lat wcześniej bł. Elizabeth Canori-Mora:

Niebo będzie zasnute chmurami, tak gęstymi i ponurymi, że nie sposób będzie patrzeć na nie bez przerażenia. (…) Mściwe ramię Boga uderzy w złych ludzi, a Jego wielka moc ukarze ich pychę i zarozumiałość. Do wytępienia tych bezbożników i heretyków pragnących obalić Kościół i zburzyć jego fundamenty Bóg zatrudni potęgę piekła. (…) Niezliczone legiony demonów będą przebiegać ziemię i wykonywać rozkazy Boskiej Sprawiedliwości. (…) Nic na ziemi nie zostanie oszczędzone.

Po przerażającej karze ujrzałam niebo otwarte i św. Piotra zstępującego na ziemie; był odziany w szaty pontyfikalne i otoczony wielką liczbą aniołów, które śpiewały hymny na jego cześć i ogłaszały jego panowanie na ziemi.

Błogosławiona jest, owszem. Poza stronami o końcach świata (na których są archiwalne teksty o końcu 2012) nie znalazłem żadnej wzmianki o tychże proroctwach na stronach katolickich i Wikipedii.

Cytuj:
Julia Jahenny cytuje słowa Jezusa:

„Ziemia zostanie okryta ciemnością, wtedy całe piekło wyjdzie na ziemię. Grzmoty i błyskawice sprawią, że ci, którzy nie wierzą w Boga i nie ufają mojej potędze, umrą ze strachu”.

Ta pani nie jest błogosławiona ani święta, a jej proroctwa nie są potwierdzone przez papieża... Więc pozostaję sceptyczny.

Cytuj:
Widząca przekazuje konkretne wskazówki, jak ludzie wierzący winni się zachować podczas tych trzech dni. Jak zaraz się okaże, jej głos mówi dokładnie to samo, co wielu innych świętych mistyków.

„W czasie trzech dni przerażających ciemności nie wolno otworzyć żadnego okna, nikt bowiem nie może zobaczyć ziemi i straszliwego koloru, jaki będzie ona miała w dniach kary. Jeśli zrobi to, natychmiast umrze. Niebo będzie płonąć, ziemia będzie pękać. W czasie trzech dni ciemności niech wszędzie płoną poświęcone świece, a żadne inne światło nie będzie zapalone. W tych przerażających ciemnościach tylko świece uczynione z pobłogosławionego wosku będą dawać światło. Jedna świeca wystarczy na czas trwania tej piekielnej nocy. W domach ludzi złych i bluźnierców te świece nie dadzą światła”

ok

Cytuj:
Matka Boża dodała:

„Wszystko będzie się trząść z wyjątkiem mebli, na których będą płonąć pobłogosławione świece. Te nie będą drżeć. Zgromadźcie się wokół nich z krzyżem i świętym wizerunkiem. To oddali od was terror”.

ok

Cytuj:
Wiele świętych osób i mistyków zapowiada trzy dni ciemności, co dziwne wszystkie wersje są podobne.

Ja tam znam kilka proroctw dotyczących tego, że Polska będzie imperium, które pojedna się z Rosją, przywróci Bizancjum i ogólnie będzie miała jednego króla.
Cytuj:
W jednych jest mniej, a w drugich więcej informacji. Ostatecznie jednak Matka Boża zdradziła, że trzy dni ciemności zaczną się w czwartek. Kiedy to w nocy, w środę nagle zrobi się zimno i wiatr będzie wiał szybciej. Wtedy też usłyszymy huk. Wszystko wskazuje na to, że katastrofa będzie miała miejsce 24 września 2015, albowiem jest to czwartek, a właśnie wtedy kometa (która ma walnąć w ocean atlantycki powodując tsunami, trzęsienia ziemi i przebudzenia wulkanów) ma uderzyć obok oceanu atlantyckiego.

Rozumiem, że zacznie się w czwartek, bo w ten sam dzień zaczyna się Triduum Paschalne. Kometa ma uderzyć obok oceanu? Czyli gdzie konkretniej? Rozumiem, że w powierzchnię jakiegoś kontynentu. W ogóle to ta kometa żeby zrobić to co powiedziałeś, musiałaby być ogromna. Tak ogromna, że powinniśmy ją zobaczyć gołym okiem nawet dziś.
Cytuj:
Majowie przepowiadają, że w obecnej Erze Wodnika ziemia się oczyści. Wiele przepowiedni mówi również, że po tym zdarzeniu nastąpi złoty okres, który trwał będzie dość długo, a ludzie odkryją coś bardzo ważnego, co będzie odpowiedzią na wiele pytań.

Czyli od Jezusa i Matki Bożej przechodzimy do Majów? Era wodnika... Serio wierzysz w to, że Majowie tak twierdzili...? Dopiero na początku XX wieku pojawił się taki pomysł... Zresztą, cytuję wikipedię:
Wikipedia napisał(a):
Termin Era Wodnika został rozpropagowany przez ruch New Age, oba terminy są używane często zamiennie[2]. W niektórych odłamach New Age ma charakter millenarystyczny i jest zapowiedzią Ery Wodnika, która ma być początkiem złotego wieku pełnego obfitości i wzajemnego zrozumienia.

New Age ---> czyli ten sam ruch który był pewien, że w 2012 nadejdzie zagłada :mrgreen:

Cytuj:
A wy co sądzicie o trzech dniach ciemności? Uważacie, że to faktycznie kara Boga za grzechy ludzi? Zapraszam do komentowania! I tak wiem, że jesteście zbyt leniwi, aby to wszystko czytać.

Nie uważam tak... I na pewno to nie koniec świata. Dowód jest prosty, a są to słowa Jezusa Chrystusa:
Jezus Chrystus napisał(a):
Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec

Mt 24,36.
I jeszcze jeden dowód, który obala tą teorie. Tym razem słowa Boga. Chodzi, oczywiście, o tęczę.
Cytuj:
Po czym Bóg dodał: «A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: 13 Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. 14 A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, 15 wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego jestestwa. 16 Gdy zatem będzie ten łuk na obłokach, patrząc na niego, wspomnę na przymierze wieczne między mną a wszelką istotą żyjącą w każdym ciele, które jest na ziemi».

Rdz 9,12-16
Oczywiście pamiętajmy, że potop jest symbolem zagłady (często nawiązywał do niego Jezus i Apostołowie), nie tylko pojedynczym wydarzeniem w historii zbawienia.

A teraz przejdę do postu Doktora...
Doktor napisał(a):
Cóż, sam nie wiem czy to wierzyć czy w nie, za to sama data 24 września jest dla mnie dosyć niepokojąca.

Czemu?

Cytuj:
Oprócz tych rzeczy, które tu napisałeś, chciałbym napisać, że wyczytałem także, że dni ciemności się zaczną, kiedy Kościół, wyrzeknie się wiary, akurat 24 września papież jedzie do Obamy, a Putin do Watykanu (Z tym Putinem to nie jestem pewien)

Co ma Obama (protestant) i Putin (prawosławny) do Świętego Kościoła Rzymskiego? Putin był w Watykanie kilka miesięcy temu, rozmawiał z papieżem o Ukrainie itd.

Cytuj:
Także tajemnicze karty illuminati, które między innymi przewidziały atak na World Trade Center, często ukazują datę 23 i 24 września.

Pierwsze słyszę o takich rzeczach XD (a naczytałem się trochę proroctw w swoim życiu, oglądam też Topowe Teorie Spiskowe). Przewidziały... A co jeśli Illuminaci stoją za zamachem, a nie islamiści? No to wtedy nie przewidziały... Tylko były... hmm... ostrzeżeniem... Zresztą, tak naprawdę Illuminaci są dosyć... hmm... ciekawą organizacją. W opinii publicznej (a przynajmniej spiskowej) są trochę... nadinterpretowani... Owszem, są takie organizacje jak loże masońskie, ale zapewne wolą pozostać w swoim kółku i się w nim bawić, a nie kontrolować świat i robić nowy porządek świata... Zresztą, gdyby serio mieli taką władzę to byście nawet o nich nie wiedzieli.

Cytuj:
Naprawdę, mam nadzieję że to tylko jakiś dziwny zbieg okoliczności, chociaż powiem że te całe trzy dni, to opis uderzenia asteroidy (Lub komety), na pewno ona wywoła dużą aktywność sejsmiczną. Cóż, po takim impakcie, ludzkość zapomni o rasie, poglądach, i będzie sobie wzajemnie pomagać, tak więc raczej nie będzie wojen (No chyba że o wodę pitną, żywność)

Serio w to wierzysz? Ludzkość nie może zapomnieć o poglądach, bo to... ludzkość. I nie, nigdy nie będziemy sobie wzajemnie pomagać. Utopia jest nierealna. Człowiek jest tylko człowiekiem i ma grzeszną naturę. Komunizm chciał zresztą coś takiego zrobić, zwalczał nacjonalizm i patriotyzm, chciał stworzyć homo sovieticus, nowego człowieka, który nie ma poglądów, nie ma rasy, nie ma ojczyzny, jest podporządkowany Jedynej Słusznej Władzy. Wszyscy wiemy jak wyszło. Tak samo nazizm, z tym że od innej strony - chciał podporządkowania całej ludzkości jednemu narodowi - Niemcom - którzy będą podporządkowani jedynemu słusznego wodzowi - Der Führer und Reichskanzler. Wtedy też nie byłoby już żadnej wojny i ludzkość wzajemnie by sobie pomagała... Konkretniej to byłaby to współpraca niewolnik-pan, ale to już mniej ważne.

Cytuj:
Ale cóż, zastanawiam się, czy wcześniej były jakieś przepowiedziane kataklizmy, końce świata, które się nie sprawdziły, lub po prostu jakieś końce świata i inne które miały aż tyle zgadzających się ze sobą źródeł i faktów...

2012 miał o wiele więcej przepowiedni na swój temat (ogólnie wiele powstało właśnie w latach 10. XXI wieku, kiedy to o tym nawet w telewizji mówili, były niby przepowiednie, że będzie potop, inni twierdzili, że z jakiejś góry ich zabiorą kosmici...).

Cytuj:
Mam oczywiście nadzieję, że 24 nic się nie wydarzy, i że to będzie następny "koniec świata" chociaż to chyba najbardziej niepokojący "koniec świata" o jakim usłyszałem.

Spokojnie.
Pozdrawiam.


Pn, 20 lip 2015, 10:25
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Autor8 napisał(a):
Wymień mi przynajmniej jedną osobę, która oprócz ciebie wierzy, że to prawda.

Nie będziesz mi życia układał.
Cytuj:
Kto jest autorem tych słów? Z którego roku pochodzą?

Odpowiedź: ''Proroctwo zmarłej w 1837 r. Marie Taigi o karze, „która zostanie zesłana z Nieba". Ta wyniesiona na ołtarze wizjonerka jako pierwsza w historii zapowiedziała nadejście trzech dni ciemności''


Pn, 20 lip 2015, 10:40
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Matek napisał(a):
Nie będziesz mi życia układał

A co jeśli jestem socjalistą i pragnę by na Ziemi był globalny totalitaryzm? ;/ A tak serio, nie powiesz, bo nikt oprócz ciebie tego nie popiera ;v
Cytuj:
Odpowiedź: ''Proroctwo zmarłej w 1837 r. Marie Taigi o karze, „która zostanie zesłana z Nieba". Ta wyniesiona na ołtarze wizjonerka jako pierwsza w historii zapowiedziała nadejście trzech dni ciemności''

Zapraszam.

Owszem, jest beatyfikowana... Ale znowu. Na żadnym portalu katolickim czy naukowym (wikipedia) nie ma mowy o trzech dniach ciemności! Za to na stronach o końcach świata już tak.
Co do tego zaproszenia... Ja polecam inny artykuł, też z tej strony.
http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2479
Tylko jedna przepowiednia się spełniła... Ale co tam ;v


Pn, 20 lip 2015, 10:50
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Doktor napisał(a):
Cóż, że to temat o dziwnych i niewytłumaczonych rzeczach opowiem wam trochę o kartach Illuminati

Te dziwaczne karty zostały wydane przez Steve Jacksona z Austin w 1996 roku.
(Niedługo po wydaniu naleciała policja teksańska na jego biuro)

Jackson zrobił sporo karcianek, i to raczej zwyczajnych. Zresztą karty Illuminati niejednokrotnie były nagradzane... jako karty science fiction ;p Mają zresztą normalne zasady.
Żadna policja teksańska! Teksas jest najbardziej wolnościowym stanem w Ameryce i na pewno by nie napadł od tak na swojego mieszkańca. Były to Tajne Służby Stanów Zjednoczonych i... nie, nie napadły w związku z kartami Illuminati... Napadły z powodu zupełnie innej gry, którą oskarżono, że uczy chakerstwa (GURPS Cyberpunk). Przykro mi.

Cytuj:
Niby były to zwykłe karty, lecz między innymi przewidziały
-9/11 Atak na WTC
-Pożar w Pentagonie
-Trzęsienie Ziemii w Japonii w 2011, zegar (Który jest w Tokio, co prawda nie było to w Tokio) wskazuje godzinę trzęsienia Ziemii
I wiele innych...

Atak na WTC ---> Wybuch jednej z dwóch wież, w ogóle nie podobnej do WTC, żadnego samolotu... Słabe. Od tak, sobie wymyślił, że będzie wybuch w wieżowcu. Być może nawet nie myślał o samolocie, tylko o panu co w środku tego budynku krzyknął Allah Akbar.
Pożar w Pentagonie ---> A ja narysuje sejm, który się pali... I nagle będzie pożar po kilku miesiącach... I co?
Trzęsienie Ziemi w Japonii ---> E tam. Jakby ktoś przewidział rok bez trzęsień Ziemi w Japonii to byłby cud :shock:
Można znaleźć w internecie zresztą inne karty, są one najczęściej karykaturą obecnej polityki (np. jest karta korupcji, dyktatury, króla żaby). Nie widzę w nich nic dziwnego.


Pn, 20 lip 2015, 11:08
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Oho. Słyszałem, że kometa ma spaść 23 lub 24 września... https://www.youtube.com/watch?v=6y_2Zwb_96Q#t=193


So, 25 lip 2015, 14:48
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zjawiska niewytłumaczone
Oglądam se w internecie jakiś program dotyczący tajemnic piramid i przez 50 minut oglądania autorka przemierzyła świat zwracając uwagi na budowę piramid i doszła do wniosku, że piramidy na całym świecie chcą zwrócić uwagę na fenomen równonocy. No to ja sprawdzam, kiedy znowu jest równonoc i: https://pl.wikipedia.org/wiki/Równonoc Zobaczcie na rok 2015 - 23 września. PRZYPADEK? NIE SĄDZĘ.


Śr, 12 sie 2015, 16:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL