Teraz jest So, 27 kwi 2024, 07:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Wehikuł Czasu 
Autor Wiadomość
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 cze 2010, 06:12
Posty: 190
Lokalizacja: Union Of Europe
Post 
Mi to wygląda na jakiś szpanerski model garbusa. Raczej nie podejrzewam, by był to prawdziwy model wehikułu czasu... rozśmieszyło mnie to trochę. No, ale kto czytał Pana Samochodzika wie, że nie można oceniać książki po okładce :wink: .

_________________
Pozdrawiam wszystkich, MagicOfBudyn.


N, 19 wrz 2010, 18:42
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 15 paź 2010, 18:43
Posty: 658
Lokalizacja: warszawa(POLSKA)
Post 
wehikuł czasu spadł sobie z przeszłości to niemożliwe!!!!!!!!!

_________________
wróciłem


Cz, 28 paź 2010, 17:21
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 15 paź 2010, 18:43
Posty: 658
Lokalizacja: warszawa(POLSKA)
Post 
eeee...... znaczy z przyszłości

_________________
wróciłem


Pt, 29 paź 2010, 08:03
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post 
gdyby coś takiego istniało choć to nielogiczne; ale załóżmy, że można przenosić się w przeszłość (choć to naprawdę wbrew wszelkim prawom ludzi choć trochę myślących) i załóżmy, że ludzie nie wytępiliby się w przyszlości - jeśli dałoby się odkryć WC to w końcu by go odkryli i jeśliby nie było tam debaty moralno-filozoficznej na temat czy przekazać go ludziom przeszłości i wyszłoby, że nie albo jeśli by była na tak - to pokazaliby nam ten wehikuł. Ale spotykamy się z kolejnymi paradoksami świadczącymi przeciwko czemuś takiemu.

Przeczytajcie tu moje poprzednie posty...

i dodam ciekawostkę:

Jeśli chciałbyś odkryć wehikuł czasu i wierzysz, że uda ci się to w życiu to jak go odkryjesz to przenieś się do obecnego teraz czasu i powiedz sobie, że go odkryłeś. Przenieś się do momentu kiedy czytasz mojego posta i powiedz to sobie. Komu się uda? Oczywiście ta ciekawostka nie przeczy możliwości przenoszenia się w czasie - ale to tak by the way.

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pt, 29 paź 2010, 12:29
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 6 mar 2008, 18:02
Posty: 411
Lokalizacja: Tarnów
Post 
Istnieje coś takiego jak OOBE. Twoja Dusza Astralna wychodzi z ciała. Wtedy możesz się przenosić w czasie i przestrzeni. Możesz pogadać z inną Duszą Astralną lecz niestety osoba do której ta Dusza należy nie będzie o tym wiedziała. Chyba... Bo za bardzo nie pamiętam. Wpiszcie sobie w google OOBE to zobaczycie.

_________________
...


Pt, 29 paź 2010, 12:32
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 lis 2010, 15:27
Posty: 362
Lokalizacja: Warszawa
Post 
1.Tak
2.Nie,historia już była
3.Rakieta,która mogła by nas przenieść w czasie

Może trochę możliwe,ale wątpię jak już to te odpowiedzi co napisałem powyżej. :idea:

_________________
Obrazek
Sygnatura wykonana u MrF11 polecam robienie u niengo sygnatur


N, 12 gru 2010, 18:24
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 15 paź 2010, 18:43
Posty: 658
Lokalizacja: warszawa(POLSKA)
Post 
uważam tak jak paratroopa.

_________________
wróciłem


N, 12 gru 2010, 18:25
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re:
ODKOP
Poczytałem trochę na temat technicznego cofania upłyniętego czasu :) Aktualizuję odpowiedzi:
1. Nadal twierdzę, że oczywiście tak (przy odpowiednim wsparciu innych xD)
2. No można, ale tylko takim "lepszym" (czyt.: bardziej zaawansowanym technicznie) wehikułem. Poza tym to niebezpieczne, ponieważ zmieniając bieg wydarzeń moglibyśmy przez przypadek zapobiec swoim narodzinom i wkroczylibyśmy w fazę nieistniejącego istnienia. Oczywiście można też tym gorszym spróbować, ale wtedy bylibyśmy tylko postronnymi obserwatorami, przy okazji takimi, jakby ich nie było (niewidoczni, nic na nich nie oddziałuje) i musielibyśmy żyć w tamtych czasach...
3. Chodzi tutaj chyba o wejście pomiędzy linie pola magnetycznego o ogromnej sile, czy coś takiego xD
Przybysz napisał(a):
gdyby coś takiego istniało choć to nielogiczne; ale załóżmy, że można przenosić się w przeszłość (choć to naprawdę wbrew wszelkim prawom ludzi choć trochę myślących) i załóżmy, że ludzie nie wytępiliby się w przyszlości - jeśli dałoby się odkryć WC to w końcu by go odkryli i jeśliby nie było tam debaty moralno-filozoficznej na temat czy przekazać go ludziom przeszłości i wyszłoby, że nie albo jeśli by była na tak - to pokazaliby nam ten wehikuł. Ale spotykamy się z kolejnymi paradoksami świadczącymi przeciwko czemuś takiemu.

Przeczytajcie tu moje poprzednie posty...

i dodam ciekawostkę:

Jeśli chciałbyś odkryć wehikuł czasu i wierzysz, że uda ci się to w życiu to jak go odkryjesz to przenieś się do obecnego teraz czasu i powiedz sobie, że go odkryłeś. Przenieś się do momentu kiedy czytasz mojego posta i powiedz to sobie. Komu się uda? Oczywiście ta ciekawostka nie przeczy możliwości przenoszenia się w czasie - ale to tak by the way.

Co do pierwszej sprawy:
Na 100 % zakładam, że ludzie prędzej czy później się wytępią :mrgreen: A jeśli nawet nie, to i tak dopiero gdy zbudują ten "lepszy" wehikuł czasu będą się mogli przenieść do naszego stulecia xD
Druga sprawa:
Nie da się przenieść w czasie i spotkać siebie. Będzie się sobą (oczywiście wygląd się zmieni, ale wiedza nie). A poza tym można zwyczajnie o tym zapomnieć lub "zrzucili nam na głowę ciężki głaz. Nic nie pamiętamy" xD
A, i jeszcze coś...
Muszę dodać Copyright'sy autora tych teorii...
(c)Copyright by Jan Pająk
I adresik do stonki...
http://energia.sl.pl/timevehicle_pl.htm
Pozdrowionka :mrgreen:

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pn, 30 kwi 2012, 16:57
WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Wehikuł Czasu
Przyznam, że jestem wielkim miłośnikiem podróży w czasie :D.
1. Podróż w czasie na chwilę obecną może jest niemożliwa, ale w każdym bądź razie ja wierze w takie coś, bo widzę jak wszystko idzie do przodu.
2. Oczywiście, że dałoby się zmienić bieg historii, ale w tym przypadku, niektóre z nich mógłby mieć negatywne skutki, np. zabijając Hitlera lub twórców ZSRR (Lenina oraz Stalina), moglibyśmy zapobiec nazizmowi oraz komunizmowi w Europie. Z jednej strony byśmy uratowali też świat przed II wojną światową. Ale nie mamy pewności co by się stało gdyby, II wojna rozpoczęła się później i z użyciem bomb atomowych, albo czy wcześniej Polska nie odzyskałaby niepodległość w 1918 roku, dzięki uratowaniu caratu w Rosji. Patrząc na to, podróże w czasie są niebezpieczne, mimo iż jeszcze ich nie ma. Bo nie wiadomo jaki szaleniec dorwałby się do Wehikułu.
3. Jakaś prędkość światła, czarna dziura, tunel czasoprzestrzenny, albo ten reksiowy napęd. To są moje typy, co do pytania, jaki napęd sobie wyobrażam.
To tyle, pozdrawiam.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pt, 25 lip 2014, 18:00
YIM WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 4 sie 2011, 10:42
Posty: 312
Naklejki: 3
Post Re: Wehikuł Czasu
Bardzo ciekawy wątek. Od razu wypowiem się w ankiecie.

1. Podróż w czasie jak na razie nie jest możliwa, może w baaardzo odległej przyszłości. Człowiek, który poleciał w kosmos, i zrobił się młodszy o te 1,6 sekundy, został poddany zjawisku dylatacji czasu. Żeby móc przenieść się w czasie, trzeba osiągnąć prędkość ponadświetlną, co jak na razie jest nie możliwe, ponieważ nie znamy nic szybszego niż światło. Ciekawostka: Gdybyśmy lecieli dokładnie z prędkością światła, nasz czas stanął by w miejscu.

2. Teoretycznie, gdybyśmy chcieli zmienić bieg historii, powstałby paradoks, a to by nie było fajne.

3. Głównie prędkość światła. Nic innego nie znam.

_________________
Zwycięzca Dreams of Paradise, Potwornego Mundialu 3 i zdobywca 5 miejsca w MMS2
pondering drzwi stalowe


Pt, 25 lip 2014, 18:37
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Wehikuł Czasu
Ja tam uważam, że za parę lat, ewentualnie paręnaście, albo parędziesiąt podróże w czasie to będzie codzienność. Możliwe, że naukowcy już dawno temu odkryli jak podróżować w czasie, ale może nie chcą się do tego przyznać? Zresztą nie wiadomo co stałoby się gdybyśmy odmienili bieg historii, mogłoby mieć to poważne skutki.


Pt, 25 lip 2014, 18:43
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Wehikuł Czasu
Podróże w czasie to skomplikowana rzecz.
Jeśli założymy, że swobodne podróże w przeszłość będą kiedyś dostępne, musimy uwzględnić fakt, że skutek tego jest już znany i cała sprawa jest już przesądzona, bo to jednak przeszłość. Do czego zmierzam? Że biegu historii najzwyczajniej w świecie zmienić się nie da i jeśli, załóżmy, chcemy zapobiec II wojnie światowej, to nic z tego nie wyjdzie, ponieważ każde nasze działanie może jedynie przyczynić się do zaistnienia danej sytuacji. Jedyne, co możemy zrobić, to zwyczajnie stworzyć to, co zostało stworzone. Czyli po prostu stworzyć historię.
Poza tym, domyślam się, że gdyby to była taka zwyczajna, jaką teraz mamy, codzienność to byśmy się o podróżach w czasie dowiedzieli już wieki temu, bo jakiś geniusz zażyczyłby sobie podróży do nowożytności. Nie mówcie mi tylko, że taki człowiek rodem z przyszłości, o zupełnie innej kulturze, stylu ubierania, sposobie mowy nie wzbudziłby zainteresowania. A gdyby zaczął gadać o podróżach w czasie mielibyśmy jasny dowód, że takowe istnieją i że będziemy mogli z nich korzystać w przyszłości.
Pozostaje alternatywa, że jednak takie luźne by to nie było i byśmy musieli się wpasowywać w otoczenie, milczeć w kwestii tych całych podróży, ale nie mam pojęcia, jaki to by miało sens. Przecież, zakładając możliwość, że podróże istnieją, moglibyśmy sobie zdradzić ten sekret już dawno, a to by było paradoksem! Wiedza ta wzięłaby się znikąd, a tak być po prostu nie może.
Szczerze? Nie wierzę w swobodne podróże w przeszłość.
Co do podróżowania w przyszłość nie mam pojęcia. W końcu zakładamy, że jak na razie nie istnieją, więc ciężko cokolwiek na ten temat powiedzieć, mając do dyspozycji same niewiadome.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Pt, 25 lip 2014, 19:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL