Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 09:29



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Reksio i Kretes: Kolejna Przygoda 
Autor Wiadomość
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post Reksio i Kretes: Kolejna Przygoda
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Rozdział 1
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Początek Przygody

,,,,,Był piękny, zimowy poranek. Reksio leżał w swojej budzie, Kretes spał sobie smacznie w swoim cieplutkim łóżeczku, a Kogut coś kombinował w warsztacie. Kari i Molly poszli na spacer. A Kornelek? Kornelek gdzieś się zniknął. Nagle Reksio usłyszał dziwne krzyki. Wyszedł na dwór i zobaczył Koguta, który biegał w kółko jak opętany, a Kretes próbował go uspokoić.
- Co tu się dzieje? – zapytał dzielny pies
- Mu-mu-musicie poznać mój nowy wynalazek – gdakał Kogut
Weszli razem do warsztatu, gdzie zobaczyli kieszonkową kamerę, notes i coś, co przypominało packę na muchy.
- O co tu chodzi!? – krzyknął Kretes
- Czas na waszą kolejną przygodę – odpowiedział kogut
- Jaką przygodę? – spytał Reksio
- Chodzi o wiele podróży! Kto-kto-ktoś porwał Kornelka i zostawił tajemniczy list. Czy-czy-czy pomożecie biednemu kogutowi?- wyrecytował na jednym tchu kogut.
-O rany! – krzyknął kret.
Kogut tłumaczył, że przy okazji można się czegoś nauczyć, więc przygotował notes. Kamerka służy do połączenia się z warsztatem, w razie problemów. A zwykła packa okazała się wielofunkcyjna. Była jednocześnie packą na muchy, sprejem na robactwo i… śpiworem!
-Ruszajcie! Mój biedny brat jest w opałach.
Bohaterowie spakowali wszystko do plecaka, a następnie wyruszyli na pierwszą wyprawę – do…

No właśnie, jakie to będzie miejsce?
Tego dowiecie się czytając następną część!

- Oby do jakiegoś ciepłego kraju! Och, przypomniała mi się moja wyspa... – zdążył wtrącić Kretes.




Słówko od autora: Bardzo przepraszam, że takie krótkie. Nie mogłem wymyślić tak, żeby było dłuższe.


So, 5 lut 2011, 20:30
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post Re: Reksio i Kretes: Kolejna Przygoda
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Rozdział 2
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Pierwszy kraj, drugie porwanie

Niestety, Kretes nie był zadowolony pierwszą lokacją.
- Nie Reksiu, ja tu zostaję – odparł
- Czemu? – Spytał Reksio
Kretes nie odpowiedział, tylko uciekł do nory. Reksio musiał pójść sam do pierwszego kraju, którym była… Grenlandia! Nagle przybiegł Kretes z kartką papieru.
- Czekaj! Zmieniłem zdanie! – krzyczał
- A Cze-cze-czemu? – spytał kogut
- Bo porwali Molly – odpowiedział, prawie płacząc
Po wzięciu mapy i prowiantu ruszyli. Po drodze Kretes tłumaczył, co się stało, gdyż niedawno zamontował kamerę w domu.
- Na nagraniu widać, jak Molly przygotowuje obiad i nagle co….
W tym momencie coś wybuchło. Od strony warsztatu widać było ciemnoszary dym. Usłyszeli też krzyk przeplatany z kaszleniem.
- Nic-nic-nic mi khy, nie jest, khy! – usłyszeli odgłos Koguta
Nie przejmując się tym poszli dalej. Szli długi czas, w końcu nie stać ich było nawet na łódkę, więc szli pieszo. Szli i szli, aż w końcu, pod wieczór postanowili rozbić obóz.
- Już nie mogę – dyszał Kretes
Byli mniej więcej w okolicach Rosji. Było tu dużo śniegu i drzew, więc najwyraźniej byli w lesie. Kretes poszedł o drewno, a Reksio rozbijał obóz. Gdy tylko Kretes wrócił, mieli zacząć jeść. Kretes przybiegł, cały poraniony, z trzema niewielkimi gałązkami.
- Co ci się stało? – spytał zdziwiony Reksio
- Napadł mnie! Och! – odpowiedział Kretes
- Kto? – zapytał Reksio
- Chyba łoś… - powiedział Kretes
Gdy tylko Kretes chrapał, Reksio stał na warcie. Nagle, ze strony ciemnozielonych krzaków coś wypełzło. Reksio obudził Kretes. Żółto-pomarańczowa istota powoli zbliżała się do bohaterów.
- Już po nas, Reksiu – lamentował kret

Czy to koniec naszych bohaterów?

Tego dowiesz się w następnej części opowiadania.


N, 6 lut 2011, 12:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL