Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Ósme urodziny 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Ósme urodziny
To już jutro. Ósme urodziny forum. Trzy, cztery lata temu urodziny forum były jeszcze wielkim wydarzeniem, ale teraz nie. Nie ma zaangażowania ludzi. Żadnej reakcji. Kilka lat temu ciągle trwały akcje mające na celu zapobiegnięcie upadkowi forum, ale to forum już przeszło upadek. Nie, upadek wcale nie był wielki, wielki upadek robi dużo hałasu, a tego upadku nikt nie słyszał...
Powiedzcie mi jak często wpadają tutaj moderatorzy, admini... Jeden się zjawi raz na tydzień. A burzliwych rozmów nie ma wcale. Czy są starzy userzy, jest więź między userami? Jest stary, dobry klimat? Dla jednych to upadało już jak adminami przestali być twórcy Reksia, inni jak twórcy Reksia przestali tu wychodzić uznali to za koniec forum, a są tacy którzy cały czas trwają. Jak ktoś nie chce wrócić to nie wróci. Modzi są nieaktywni, wchodzi kilka osób, ruch jest niewielki. Ale forum jest, choć po upadku, a upadek był bo widać ruiny forum tu i tam. Może byśmy je uprzątnęli i postawili choć jedną wieżę w dawnym stylu, w stylu tych które runęły po cichu kiedy nie patrzyliśmy.
Jaki można sprawić prezent naszemu staremu forum na urodziny?

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pt, 1 lut 2013, 18:56
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
To prawda gdy logowałem się na forum około 2 lata temu (10 luty 2011) to było troszkę jeszcze tego klimatu jakoś trzymała się NSO, i ludzie tworzyli różne rpg i konkursy nawet był konkurs literacki. Wchodzili czasami starzy modzi(Euresanda,Marta itd.). Teraz to tylko nieznany i spidi. Jest nudno po upadku. To smutne. Jaki prezent sprawić? Będzie trudno, ja nie mam pomysłu...

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Pt, 1 lut 2013, 20:50
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Ósme urodziny
Przybysz napisał(a):
Powiedzcie mi jak często wpadają tutaj moderatorzy, admini... Jeden się zjawi raz na tydzień.

Hmm... Nie wiem, jak inni, ale ja wpadam codziennie. Bardziej z tradycji i obowiązku, niż przyjemności, bo faktycznie nic się nie dzieje, ale wpadam. I jak tak wpadam, o różnych porach, to faktycznie dostrzegam pustki, nie za często ktokolwiek jest poza mną obecny. Jeden, dwa posty na dzień... Czasem żadnych. Opowiadania praktycznie są już martwe, działy o zakończonych grach nigdy nie miały świetnej frekwencji, CoS 2 miało niedawno malutki, ledwo dostrzegalny update w postaci zapowiedzi rozpoczęcia testów (cóż, kiedy napisane do nich wiadomości chętnych do testowania przeszły bez odpowiedzi, nie wiem, jak u innych, ale u mnie tak było), ale naprawdę nieznaczny, starzy userzy jak zwykle odchodzą z forum, a nowi nie przybywają. O ile wiem, tak dużej przerwy pomiędzy jedną a drugą grą nie było, może tylko poprzednia, ale to przetrwaliśmy, bo chciało nam się walczyć o tą nową grę. I to bolesna prawda: podczas gdy żaden otwarty kryzys, jak ten wielki bałagan zwany Rewolucją albo odejście adminów sprzed roku, nie mógł nas złamać (choć z tym ostatnim to było naprawdę blisko), to rozwala nas zwykły brak aktywności. Nie mamy co robić na forum, nie ma żadnych newsów, jesteśmy pozostawieni sami sobie. No i się przełączamy na inne zainteresowania, inne gry, seriale itd. Cisza się wzmaga, nic już nas nie spaja. Obawiam się, że ten proces zaszedł już za daleko, że nie ma sposobu na odratowanie forum choćby w ułamku takim, jakie było, zbyt wielu nas opuściło. Dadi, Frog98, Luk (napisał coś w tym miesiącu, ale poza tym pół roku milczenia), Grześ, bot... Ta ostatnia strata szczególnie boli. Jestem już jednym z ostatnich forumowiczów ,,starej generacji" i wiem, że wkrótce całkiem ona zaniknie. A nowych nie ma. Owszem, ktoś nowy zjawi się, napisze, poleci po tematach, ale to nie to samo. Nie ma już takich, co kiedyś i obawiam się, że nie będzie.
Kryzys jest dużo większy, niż wygląda, a to dlatego, że jest cichy. Nic się nie dzieje i właśnie na tym polega. Nie ma też sposobu, byśmy mogli go przerwać, jesteśmy skazani na czekanie na nową grę... i kolejny okres ciszy.
Chciałbym coś uświadomić. Co roku w sezonie zimowym, co moim zdaniem wyznacza puls aktywności forum, panowało jakieś zamieszanie, był jakiś kryzys, bo ludzie zwyczajnie się kłócili. Ale rok temu i w tym... Powodem jest cisza. I nie wiemy, jak ją zwyciężyć.

Nie mam niestety żadnych pomysłów, Przybyszu, stary druhu. Chciałbym, ale nie mam.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 1 lut 2013, 21:05
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Ósme urodziny
lobon napisał(a):
To prawda gdy logowałem się na forum około 2 lata temu (10 luty 2011) to było troszkę jeszcze tego klimatu jakoś trzymała się NSO, i ludzie tworzyli różne rpg i konkursy nawet był konkurs literacki. Wchodzili czasami starzy modzi(Euresanda,Marta itd.). Teraz to tylko nieznany i spidi. Jest nudno po upadku. To smutne. Jaki prezent sprawić? Będzie trudno, ja nie mam pomysłu...

Hmm... Teraz, gdy tak to wymieniłeś, coś mi świta.
Zaczekajcie chwilę. To nic dużego, pewne... ustępstwo z mojej strony... wątpię, czy zdziała cokolwiek, ale spróbować nie zaszkodzi.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 1 lut 2013, 21:08
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
nieznany napisał(a):
lobon napisał(a):
To prawda gdy logowałem się na forum około 2 lata temu (10 luty 2011) to było troszkę jeszcze tego klimatu jakoś trzymała się NSO, i ludzie tworzyli różne rpg i konkursy nawet był konkurs literacki. Wchodzili czasami starzy modzi(Euresanda,Marta itd.). Teraz to tylko nieznany i spidi. Jest nudno po upadku. To smutne. Jaki prezent sprawić? Będzie trudno, ja nie mam pomysłu...

Hmm... Teraz, gdy tak to wymieniłeś, coś mi świta.
Zaczekajcie chwilę. To nic dużego, pewne... ustępstwo z mojej strony... wątpię, czy zdziała cokolwiek, ale spróbować nie zaszkodzi.


Oj dobrze że mój post coś ci pomógł tak malutko przynajmniej nieznany. :D

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Pt, 1 lut 2013, 22:18
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Ósme urodziny
W święta był nawet mały rozruch, były gry na Kurniku i ogólnie nawet ożywiła się jaka taka ogólna dyskusja.
Ale teraz jest czas, kiedy wszyscy są zajęci, bo szkoła i szkoła. Szkoła to zło... :wink:
A co moderatorów i administratorów... to są już prawie dorośli ludzie i mają prawo do czasu dla siebie.
NIE MOŻEMY MIEĆ IM TEGO ZA ZŁE.

Ja wiem jak poradzić sobie z ciszą... to nie jest wcale takie trudne jak wam się wydaje...
Gdyby każdy codziennie udzieliłby się w jakiejś dyskusji poza kanalizacją i działami artystycznymi, nawet na siłę to na pewno forum miałoby szanse na ożywienie...
[sarkazm]Tylko po co brać udział w rozmowach, skoro można tylko patrzeć jak inni starają się je rozkręcić... [/sarkazm]

_________________
Obrazek


Pt, 1 lut 2013, 22:38
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Ósme urodziny
AdamMag napisał(a):
Ja wiem jak poradzić sobie z ciszą... to nie jest wcale takie trudne jak wam się wydaje...
Gdyby każdy codziennie udzieliłby się w jakiejś dyskusji poza kanalizacją i działami artystycznymi, nawet na siłę to na pewno forum miałoby szanse na ożywienie...
[sarkazm]Tylko po co brać udział w rozmowach, skoro można tylko patrzeć jak inni starają się je rozkręcić... [/sarkazm]


A ja myślę że szansą dla forum byłoby zaangażowanie się w coś wspólnie. Jakieś wspólne dzieło, zespołowy projekt... Jest nas mało, ale jesteśmy, a jak ktoś wpadłby na chwilę zobaczyć co się dzieje ze starym forum to mógłby się o to zaczepić. Trzeba rozpalić na środku wielkie ognisko przy którym zbierzemy się wszyscy. Tylko co może być takim ogniskiem? :D

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pt, 1 lut 2013, 22:43
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Ósme urodziny
Ognisko, wokół którego się skupimy?
Będzie potrzebne coś niezbyt dużego, by się zbyt łatwo nie poddać (zatem odpadają wszystkie projekty robienia małej gry z Reksiem itp), ale też nie za małe (taka NSO sama w sobie nie wystarczy). Coś, co wymaga choć odrobiny wysiłku i może być przydatne.
Chyba wiem, jak upiec te dwie pieczenie na jednym ogniu, a nawet trzecią, dodając nam userów. Jeden z moich zawieszonych projektów.
viewtopic.php?f=2&t=7810

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 1 lut 2013, 23:06
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
nieznany napisał(a):
Ognisko, wokół którego się skupimy?
Będzie potrzebne coś niezbyt dużego, by się zbyt łatwo nie poddać (zatem odpadają wszystkie projekty robienia małej gry z Reksiem itp), ale też nie za małe (taka NSO sama w sobie nie wystarczy). Coś, co wymaga choć odrobiny wysiłku i może być przydatne.
Chyba wiem, jak upiec te dwie pieczenie na jednym ogniu, a nawet trzecią, dodając nam userów. Jeden z moich zawieszonych projektów.
viewtopic.php?f=2&t=7810

Filmik ma nam zwiększyć popularność? Jak najbardziej, jeśli masz 3 tysiaki na reklamę.

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Pt, 1 lut 2013, 23:12
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
Oj nie bądź taki pesymistyczny Traktorze! Przecież żyjemy w erze internetu! Wystarczy trochę wysiłku od strony każdego proszę! Na reklamę tyle pieniędzy było potrzebne w erze nowożytnej! Mi się pomysł Rex trailer podoba. Prace posuwają się ciut, ale "Grosik po grosiku - miarka się zbierze!". W takich sytuacjach jak ta, optymizm musi być podkręcony do maksimum!!! A propo tych co odeszli to niech ktoś ich zachęci, żeby wrócili. Wiecie szantaż emocjonalny i inne takie (prześladowanie :twisted:). Powtórzę: NIE BĄDŹMY PESYMISTAMI!

_________________
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś spróbował zrobić ponownie mój stary avatar, ponieważ niefortunnie zgubiłem go.
Czerwony jest tylko, aby zwrócić Twoją uwagę.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:


Pt, 1 lut 2013, 23:32
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
Aż w swoim optymistycznym transie obudzimy się z ręką w nocniku, bez szansy na jakikolwiek ratunek?

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


Pt, 1 lut 2013, 23:43
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
Nadal patrzyż pesymistycznie i nie. Aż w swoim optymistycznm transie wymyślimy tyle dobrych pomysłów, że podratujemy forum na długi czas.

_________________
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś spróbował zrobić ponownie mój stary avatar, ponieważ niefortunnie zgubiłem go.
Czerwony jest tylko, aby zwrócić Twoją uwagę.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:


So, 2 lut 2013, 00:09
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Ósme urodziny
Traktor napisał(a):
Aż w swoim optymistycznym transie obudzimy się z ręką w nocniku, bez szansy na jakikolwiek ratunek?

Traktor, mam przypominać, co się stanie, gdy będziesz sypał takimi tekstami?
Zgadzam się z poprzednikiem, nawet jeśli tego nie skończymy, to istotą projektu jest skupić na jakiś czas forumowiczów. Mamy czas, mamy środki, tylko chęci nam potrzeba, a jeśli jest szansa, by zareksiowić jeszcze paru graczy, to warto podjąć trochę wysiłku.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


So, 2 lut 2013, 09:54
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Ósme urodziny
Przecież i tak nie będziemy pierwsi z reklamą gier z Reksiem. Taka MissKremówka zrobiła 4 gry z Reksiem(RISP,RIU,RIC,RIWC) było trochę ludzi którzy się śmiali z niej, ale 3 razy więcej ludzi którym się to podobało. Ile ma teraz widzów? Trochę tego jest. Trzeba się zastanowić czy warto robić jeszcze jakieś reklamy na youtubie. Ja mogę nas zareklamować na innych różnych forach.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


So, 2 lut 2013, 11:11
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Ósme urodziny
To już dziś. Nasze forum obchodzi ósme urodziny. Strasznie szybko mija ten czas. Ja pamiętam siódmą rocznice jakby była wczoraj...
Życzę forum ale dalej trwało i nigdy się nie skończyło. Aby miało dużo aktywnych użytkowników. Aby ciągle się rozkręcało i nie panowała na nim nuda. Ale tak naprawdę jaki byłby dla forum najlepszy prezent?

Tutaj wtrącę się w dyskusję. Według mnie to że na forum panuje teraz taka nuda to nic nowego. Dobrze pamiętam jak to na przykład dwa lata temu było tu podobnie. Również totalna nuda, rzadko kto wchodził i cokolwiek pisał. Jednak po jakimś czasie coś się zmieniło. Konkursy bardzo rozruszały forum. Sytuacja totalnie się zmieniła. Albo rok temu kiedy to w wakacje panowała tu totalna cisz. Ale znowu coś się zmieniło. A mianowicie forum rozruszało Miasto SeKretów 2. Jak dla mnie teraz sytuacja się powtórzy. Ale mogę się mylić to tylko kilka takich sytuacji. Bo raczej starym użytkownikiem forum nie można mnie nazwać. Ale wystarczy się temu wszystkiemu przyjrzeć. Oczywiście nie wrócą już te czasy na forum jak wcześniej. Taka jest już chyba kolej rzeczy. Moim skromnym zdaniem żadne projekty nie przywrócą tego klimatu co kiedyś . Przywrócą ten który mamy przez kilka lat. Tamte czasy już raczej nie powrócą. Ale próbować jak najbardziej można...

Podsumowując moim zdaniem to Miasto Sekretów 2 będzie prezentem dla forum na tą już jego ósmą rocznicę. Jak dla mnie to właśnie ta gra trochę rozrusza forum. Mechanizm tych czasów na forum się powtórzy. To moje zdanie. Jeszcze raz życzę forum najlepszego ;]

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


So, 2 lut 2013, 12:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL