Teraz jest So, 27 kwi 2024, 21:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Opowiadanie w konwencji zagadkowo-horrorowej. 
Autor Wiadomość
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post Opowiadanie w konwencji zagadkowo-horrorowej.
Reksio od młodych lat interesował się Filmem i uwentualnie telewizją.

W związku ze swoimi zainteresowaniami wsiadł do wehikułu czasu , do przedziału klasy 2 ... i już nie wysiadł.


Co stało się z biednym przedziałem, dowiecie się w następnym odcinku, który nie nastąpi. Admina proszę w związku z powyższym o zamknięcie tego wątku :twisted: :twisted: :twisted:


So, 5 lis 2005, 02:57
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Okazało się, że przedział 2 klasy był przedziałem 1 klasy. "To już jest koniec." - pomyślał Reksio !

_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka ;)

Znaczy się, rozkręca się ;P


So, 5 lis 2005, 03:02
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 2 kwi 2005, 11:17
Posty: 1849
Lokalizacja: Toruń
Post 
Nic z tego opowiadania nie rozumiem, ale ci gratuluję

_________________
Wróciłem :P
Wasz DoDo ;)


So, 5 lis 2005, 10:35
YIM WWW
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Jak się Reksiowi rzekło, tak i się stało.

To był koniec ....


Napisy końcowe natychmiast wyświetliły się na uniformie kontrolera rozprowadzającego tanie trunki bez marki.

_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka ;)

Znaczy się, rozkręca się ;P


So, 5 lis 2005, 18:27
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
ale koniec, zwiastujący początek wszystkich końców.

Reksio przysiadł i zapalił ... światło w przedziale by przyjrzeć się makreli zawiniętej w gazetę wyborczą, którą swym super nosm wyczuwał od początku opowiadania ... tak ... super węch w jego super nosie go nie zawiódł ... pod kaloryferem przy oknie leżał numer wyboczej rozpisujący się o grypie trzymającej władzę ... Reksio natychmiast powiązał grypę z rybą ...

Rybia grypa była już w polsce.

_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka ;)

Znaczy się, rozkręca się ;P


N, 6 lis 2005, 12:00
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Reksio czym prędzej chwycił gazecią grypę i wytrząchał z niej rybę. Przypomniało mu się, co powtarzała mu babcia zwana w półświatku przestępczym jako KOZIOŁEK MATOŁEK .... a powiadała tak oto :

Reksio, jedz szpinak, nie wybrzydzaj ... i pamiętaj ... RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY !!!.

Reksio zważywszy na słowa kochanej babci - KOZIOŁKA MATOŁKA - jał z nienawiścią i głupotą wyzierającą z oczu uderzać rybką (kapitanem nemo swoją drogą) o zepsuty kaloryfer znajdujący się pod oknem.

- Na boga !!! Co rybisz ?!?!?!
- Robisz chyba ,,, oszczekał Reksio ...
- Cicho bądż, jam ci urwała się z ALLO ALLO i pytam co RYBISZ !!?!


Reksio przyjrzał się przedmiotowi na którym koncentrował prowadzone czynności ...

Hmmm ... rybisz ... brzmi mądrze i w zaistniałej sytuacji, może mieć rację ...
- Już nic nie Rybię, rzekł reksio do jednorękiej stonogi ubranej w parę ciemnych rękawiczek ... Skąd się tu wzięłaś ??? Zapytał reksio i zawinął rybę w stronę z nekrologami ...


c.d.n.

_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka ;)

Znaczy się, rozkręca się ;P


Pn, 7 lis 2005, 00:45
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Gdyby założyć, że błyskawica miga 30 milionów razy wolniej, można by stwierdzić, że reksio z prędkością błyskawicy zorientował się, że stonoga z jedną ręką ubraną w 2 rękawiczki to coś dziwnego, i nie może być prawdziwa ...


Reksio:- Zaraz zaraz ? Dlaczemu ja gadam ze stonogą ?
Stonoga:- zaraz zaraz , dlaczego ja gadam z reksio - psem ????

REWIZOR: Bo wigilia IDZIE ! ZWIERZĘTA MÓWIĄ RYBIM GŁOSEM !!!

Bilety na bagaż poproszę ...

Blady strach padł na naszych bohaterów, niczym głowa mopa padająca na dno kubła z brudną wodą ...


- Hau !
- Jak to nie masz ?
- On szczeknął, że Pan ma pierwszy pokazać bilet ... rzekła stonoga schowana za nekrologową rybą ...



______________

Czy rewizor odda reksia w ręce służb ochrony kolei ? Dowiecie się już w poprzednim odcinku .

_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka ;)

Znaczy się, rozkręca się ;P


Pn, 7 lis 2005, 15:43
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 7 lut 2005, 15:05
Posty: 1512
Lokalizacja: inąd
Naklejki: 3
Post 
Ppppphmmmmmmmmm buhahahahhahaha :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Piszę poprawie po bangleszstańsku.


Pn, 7 lis 2005, 15:57
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 24 lip 2005, 09:17
Posty: 427
Lokalizacja: Magik
Post 
hahahhaha

_________________
SNZ to magia!
Potter to strach!
(Na prawdę Potter jest o magii a SNZ taki horrorek dla dzieci.)
Dr. Jonns to chwilowe pseudo...


Pn, 7 lis 2005, 18:07
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Padający strach na naszych bohaterów padł tak głośno, że spłoszył rewizora.

W przedziale zapanowała błoga cisza, pięknie wymientololna zapachem makreli owiniętej w negrolog ( pfhmff pfhmff ... powąchał reksio ... Dziś muszą być nekrologi samych znanych osób , pomyślał nie na temat) ....

... Reksio lekko zmieszany załamał ręce.
Równie zmieszana była stonoga ... Reksio nie zdążył ostrzegawczo szczeknąć, więc stonoga zdążyła również załamać . Widok był to okrutny , ze względu na drastyczną i okrutną scenę, nie będę opisywał, jak wyglądała stonoga z setnym załamaniem rąk.

Puk puk ....

- ?

Puk Puk ... bum bum ... DUP DUP !!!!!!!!!

- Hau !? zapytał reksio , nie wiedząc któż to tak agresywnie puka. Po chwili wszystko było już jasne ... w międzyczasie całej szalonej akcji, reksio udał się po rozum do głowy, a owo pukanie było odgłosem dobijającego się do tejże REKSIA.


- Witaj, jestem reksio HAU !
- Witaj, jestem rozum w głowie ...

Reksio ośmielony szczerością nowo poznanego przyjaciela nie wiedział co odpowiedzieć. Niech nikogo to nie zadziwi. Jak odpowiedzieć rozumowi w głowie, gdy chwilowo samemu się jest bezrozumnym psem.




Tirlu tirlu tarabere hyyyymrukram ... TRZASK !


Reksio przetarł oczy ... to wszystko było tylko snem. Tak hipnotyzująco działa podróż wehikułem czasu od momentu gdy kretes postanowił skalibować przyrządy w wehikule. A więc nic się nie wydarzyło ... sen na jawie ... Ale dlaczemu zapach ryby był taki prawdziwy ... ba ... był ... ON NADAL JEST !!!.

Rozejrzał się nieśmiało w poszukiwaniu przyczyny owego zapachu ... Jest ! EUREKA ! Odkrył co było przyczyną ...

Podczas podróży z szaleńczą prędkością, reksio musiał przefrunąć w okolicy stada zagubionych w czasie rybitw sinodziobych, i jedna z pełnym ładunkiem ryb utknęła w wentylatorze ...

DObrze, że to nie kot narobił w wentylator a tylko ryba, bo podróż mogła skończyć się dużo gorzej ....

No nic, postanowił zarzucić rozmyślania o przyczynie zapachów i tym podobnych złożonych problemach socjologicznych męczących ludzkość, a zabrać się za misję z jaką przyleciał .... No właśnie ... Czy kto nastawił czas w wehikule czasu ???? Gdzie , i kiedy ja jestem ? Zaszczekał żałośnie reksio....

Gdzie wylądował reksio, i dlaczego w szpitalu psychiatrycznym dowiecie się w następnym odcinku.


Pn, 7 lis 2005, 19:52
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Reksio ockną się na oddziale neurologicznym dla zwierząt ....

Na Buga ... Tfu tfu ... zarybił reksio - na Odrę ! Przecież narrator mówił, że wyląduję na psychiatrycznym ?!?!?!? Coś tu nie gra !!!!

- Siostrooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!! - zaszczekał Reksio ...
- ...
- Siooooooooooooostroooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Miauuuuuu Mrrrrrrrrrrr .... - odpowiedziała pielęgniareczka dyplomowana o urodzie prawdziwej kocicy żywcem wyjętej z klubu PARADISE w Warszawie ...

- Siosotro .. KACZKĘ !!!!!!!!!!!!!!!! .... I MNÓSTWO FRYTEK ... Odszczekał się złowrogo reksio siostrzyczce o kociej urodzie ....


No nic ... pomyślał Reksio ... a skoro nic nie pomyślał, to wiele nie wymyślał.


Narrator stanął jak wryty - reksio milczy, siostra biega z kaczką, co powiedzieć czytaczom ... ? Co napisać rzekłbym - w końcu czytacze czytają tekst pisany a nie słuchają tekstu mówionego ......

__________________________

Czy narrator wytrzeźwieje do kolejnego odcinka ?
Tego nie dowiecie się w kolejnym odcinku ...


Wt, 8 lis 2005, 19:11
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 7 lut 2005, 15:05
Posty: 1512
Lokalizacja: inąd
Naklejki: 3
Post 
Łau :!:

_________________
Piszę poprawie po bangleszstańsku.


Śr, 9 lis 2005, 08:05
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 27 kwi 2005, 22:15
Posty: 74
Post 
Nasz pieso-bohatero-reksio widząc, że kroi się coś niezgodnego z scenariuszem postanowił działać .... Działać, jak dotąd nigdy nie działał ...................................................


/Tu oczy czytelników kierują się na producentów reksia - dlaczego nasz dzielny pies nie był do tej pory psem działającym ...czyżby reksio był popsuty ???? Jak to traktować ? Niezgodność towaru z zamówieniem ? Przeterminowane pies ? ... Cokolwiek by to nie było PIH i PIPa powinny się tym zainteresować / ....


Reksio wziął potężnego łyka kości w płynie z swej wspaniałej piersiówki - reksiówki i jak pomyślał tak pomyślał.

Przejdźmy od słów do czynów - narrator mówi, że trzeba działać , więc trzeba. Reksio sprawdził, czy działa mu łapa i ogon ... działały ..


- zatem działam - pomyślał reksio ... ale dlaczego nic nie wynika z tego ? Miałem być w psychiatrycznym, jestem w neurologicznym ... narrator jest pijany , ja nie mam dookoła siebie ścian bez klamek ... jakaś lipa ....

Nie zważając na pijanego narratora reksio postanowił wydobyć się z chorej sytuacji ...


Po długim grzebaniu się w szpitalnych korytarzach reksio wydostał się na wolność ... Takie były jego pierwsze podejrzenia ...

Nie mógł trafićlepiej, w świetle wymarzonej sytuacji (wydostania się na wolność) reksio pies aktualnie znajdował się w raju .... dostał się do kostnicy ....


__________________________________


Czy reksio podejmie się kolejnych wyzwań? Czy są jakieś siły potrafiące psa oderwać od kości ? Czy reksio zostanie ojcem chrzestnym reżysera filmu POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW dowiecie się z GAZETY WYBORCZEJ - DODATEK - WYSOKIE KOSTKI.


Pt, 11 lis 2005, 20:24
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 7 lut 2005, 15:05
Posty: 1512
Lokalizacja: inąd
Naklejki: 3
Post 
A ryba z nim była?

_________________
Piszę poprawie po bangleszstańsku.


N, 13 lis 2005, 18:47
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 2 kwi 2005, 11:17
Posty: 1849
Lokalizacja: Toruń
Post 
nie wiadomo :P

_________________
Wróciłem :P
Wasz DoDo ;)


N, 13 lis 2005, 20:47
YIM WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL