Teraz jest So, 27 kwi 2024, 23:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Reksio i Urlop. 
Autor Wiadomość
Norman

Dołączył(a): Pt, 4 sty 2008, 17:56
Posty: 265
Post Reksio i Urlop.
Rozdział I

Kiedyś, dawno, dawno temu...Ech, to nie to opowiadanie! A więc tak:
Był piękny poranek. Dzień zapowiadał się wspaniale. Kari Mata z Molly tłumaczyły coś Reksiowi i Kretesowi:
-Reksiu, jeśli macie z Kretesem urlop ( bohaterowie też go mają)i chcecie pojechać do Afryki czy gdzieś tam, to my nie możemy jechać, chyba, że wybudują auto bez dacu!- powiediziała Kari Mata.
-My możemy zamdleć w samochodzie. Do lotniska jest bardzo daleko, a my jesteśmy...- nie dokończyła Molly.
- W ciąży!- krzyknęły z uśmiechem na ustach obie panienki.
Nagle przyszły Koguty, gdyż słyszały wszystko, bo zwierzęta rozmawiały tuż przy szopie.
-Że co?! Kretes będzie tatusiem! Reksio będzie tatusiem?! Chyba zemdlejemy! Będę wujkiem!- krzyczały Koguty.
Lecz Kornelek wraz z Wynalazcą na szczęście nie zemdleli. Zaraz wzięli się do roboty. Niestety, nie znależli żadnej części, która trzymałaby się bez dachu. Wynalazca był ( jak wie to każdy) bardzo sprytny i doczepił haczyk do bagażnika i przymocował przyczepę. Ustawił tam dwa fotele, dwie kanapy, stolik, krzesła, jedzenie i koce, aby dziewczyny tam były w czasie drogi. Kretes i Reksio podsadzili swoje żony ( wczoraj oboje się pobrali), a one usiadły w wygodnych fotelach. Reksio powiedział Kretesowi, że jak kobieta jest w ciązy, to nie może się przemęczać, a tym bardziej nie może czegoś ciężkiego nosić, więc postanowił, że oni spakują rzeczy.
Przy wspólnej pomocy Reksio i Kretes skończyli się pakować w pięć minut byli gotowi. Koguty jechały do ciotki i się nie pakowaly, bo mieli u niej wszystko, czego dusza zapragnie ( ciotka była milionerką). Wszyscy wsiedli do samochodu. Reksio usiadł za kierownicą. Kretes był obok niego i trzymał mapę. Koguty z tyłu, a dziewczyny na przyczepie delektowały się świeżym powietrzem.
C.D.N.


Pt, 24 kwi 2009, 10:57
Norman

Dołączył(a): Pt, 4 sty 2008, 17:56
Posty: 265
Post 
Rozdział II

Podróż minęła sprawnie. Po kwadransie byli na lotnisku. Kretes z Reksiem wzięli bagaże. Cała krecio-psowa gromada pomachała Kogutom na pożegnanie.
- A tak właściwie, to gdzie my lecimy, Kretesku?- zapytała Molly.
- Nie wiem. Spytam się Reksia.- odpowiedział Kret.
- Tylko gdzie ten pies?!- spytała oburzona Kari Mata.
- O! Tam stoi! Tylko po co kupuje...- Kret przerwał mówić, bo odjęło mu mowę.
Pies stał przy stoisku: WSZYSTKO, CZEGO DZIECI CHCĄ.
- A on tam po co?! Rodzimy z Kari dopiero za miesiąc!- wykrzyknęła na całe lotnisko Molly.- Chyba to wie, nie?
- Tak, moja ty kluseczko. Ale jedziemy tam na 3 miesiące- powiedział Kretes.
Za chwilę Reksio wrócił z różnymi dziecięcymi gratami pod pachą.
- Reksiu, a my gdzie lecimy?- spytała Kretonka.
- Nigdzie nie lecimy!
- Jak to?!
- Tak to, że zaraz pójdziemy do tego lasku przy drodze i wskoczymy do...- Reksio przestał i zaczął wyciągać z walizki album, który zapewne znacie z RIC.- DO Magixu!
- Łał!- pisnęły dziewczyny.
Poszli do lasku. Wskoczyli w księgę i... już ich nie było... Album momentalnie zamknął się i wskoczył do kieszeni Reksia...
C.D.N.


Wt, 28 kwi 2009, 13:48
Norman

Dołączył(a): Pt, 4 sty 2008, 17:56
Posty: 265
Post 
Rozdział III

Wylądowali przy wejściu do ratusza. Zostało tylko samo wejście, bo dobudowują kolejną część...
Jakimś dziwnym cudem, w Magixie stał ratusz i wielki, prawie na całe miasto ,,HOTEL ,,WILLA MILLA''.
- Czy tak było już wcześniej?- spytała Kari Mata.
- Nie. Zaszły tu jakieś dziwne zmiany! przecież nic nie można zrobić w Magixie i okolicach bez zgody wszystkich ośmiu czarodziejów!- zawył Reksio.
Postanowił udać się do Smokręta.
Cała czwórka zeszła w dół przystani, a Reksio i Kretes uginali się pod ciężarem walizek.
-Dzień dobry, Smokręcie!- przywitał się Reksio.- Co u Ciebie?
-A tam! po staremu! Tylko, że te dziwaki, ci Czarodzieje! Nie, nie ty, Reksiu, tylko ta stara zgraja! Ta siódemka! To nie do zniesienia!- wrzasnął Smokręt.- Niech wszyscy to słyszą: CZARODZIEJE TO DZIWAKI! REKSIO JEST FAJNY! REKSIO JEDYNYM CZARODZIEJEM! NA CZEŚĆ REKSIA: HIP, HIP! HURA, HURA, HURA!
- No tak, tak! Ale czy naprawdę musisz tak się drzeć? Czemu tak na nich mówisz?- spytała Molly.
- Dlatego, że zamienili mnie na tego głupiego, samolubnego eleganta! Myśliborski Eustachy się nazywa!
- A gdzie znajdują się wszyscy mieszkańcy?
- Wszyscy wyprowadzili się do Hotelu.
- Zaraz tam pójdziemy i wyjaśnimy niektóre sprawy!- obiecał Reksio.
- Dzięki przyjaciele!
Wesoła Gromada ruszyła w stronę wejścia do Hotelu. Lecz drzwi były jakoś tajemniczo zamknięte...
Zamknięte były na sześć kluczy. Przy dziurkach od kluczy stal strażnik.
- Dzień dobry. Gdzie znajdziemy klucze?
- Nie moge powiedzieć. Macie mapę. Krzyżykami są zaznaczone miejsca, w których są klucze. Życzę powodzenia.
Reksio wziął mapę i ruszył w drogę. Pozostali też to zrobili...


Śr, 29 kwi 2009, 14:09
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 28 lut 2007, 18:58
Posty: 772
Naklejki: 2
Post 
Ooo, co ja tu widzę, wybaczcie że odświeżam to opowiadanie, ale ze względu na to, że autorką jest Agata9, muszę je skomentować...
Podoba mi się to opowiadanie, momo że wolę RiWC od RiC, nie ma błędów, jest humor... podobał mi się dialog ze Smokrętem, ale jedna z jego wypowiedzi niepotrzebnie została napisana dużymi literami... tylko nie wiem dlaczego przestałaś pisać w ważnym momencie, oj odejmę Ci za to kilka punktów...
5/10

_________________
Ech...


Pn, 31 sie 2009, 17:04
Norman

Dołączył(a): Pt, 4 sty 2008, 17:56
Posty: 265
Post 
Jak się uda, to jutro będzie kolejny rozdział.


Pn, 31 sie 2009, 20:15
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 18 cze 2009, 09:06
Posty: 11
Post 
Mam nadzieje ponieważ fabuła wydaje się ciekawa mam też nadzieje że jakoś to fajnie dalej pociągniesz.
]
Ocena 7/10 :)


Śr, 30 gru 2009, 21:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL