Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Pierwsza część trylogii - Podróż do wnętrza płyty 
Autor Wiadomość
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 16 lip 2009, 09:24
Posty: 552
Lokalizacja: Istnieje.
Post Pierwsza część trylogii - Podróż do wnętrza płyty
Moje nowe opko ^^.

Rozdział 1 – Zdradziecka płyta.
Był to dzień, jak każdy. Reksiowi i Kretesowi znudziły się wszystkie gry na KreyStation, więc poszli do sklepu z grami kupić nową. Kiedy doszli, nie mogli dokonać wyboru. Jednak po dłuższym czasie zdecydowali się na grę pt. „Przygoda wszechczasów”. Z tyłu pudełka był tajemniczy napis; „Poczuj się jak główny bohater, odkryj zupełnie nowy świat!”. Nasi bohaterowie nic nie podejrzewali. Kiedy włożyli płytę do napędu, wydawało się, że wszystko będzie dobrze, lecz po chwili, w momencie, kiedy Kretes wcisnął przycisk „Nowa gra”, Reksio i wspomniany wcześniej Kretes zostali wciągnięci do środka gry! Na szczęście, dosłownie ćwierć sekundy przed wciągnięciem można było usłyszeć krzyki Reksia. Kari-Maty i Molly poszły kupić nowe ubrania, a Kornelek spał jak suseł. Kogut Wynalazca natychmiast wszedł do nory Kretes i zauważył ich w grze. Niestety, nie dało się ich stamtąd wyciągnąć. Był to tzn. wirus wciągacza pospolitego.
- Hej, słyszycie mnie? – zapytał Kogut
- Ło matku, gdzie my jesteśmy! – odpowiedział Kretes ze środka konsoli.
- Słyszycie mnie?
- Tak, słyszymy.
- Skąd wytrzasnęliście tą płytę ?!
- Kupiliśmy w sklepie!
- Powiedzcie mi, gdzie jest pudełko od tej gry.
- Jest obok ciebie.
- Tak, jak myślałem... Aby się wydostać, musicie przejść tą grę, a to nie będzie łatwe. Każdy z was ma trzy życia, musicie działać razem, aby wygrać.
- Powiesz nam coś więcej?
- Nie, nic więcej nie wiem. Będę patrzył na wasze wyczyny stąd, może w czasie gry powiem wam coś więcej, spróbuję was stąd wyciągnąć zanim was coś zeżre.
Przed Reksiem i Kretesem był 1 etap – musieli przejść korytarz pełen niebezpieczeństw...

Czy kogutowi uda się wyciągnąć naszych bohaterów?
Jakie niebezpieczeństwa czekają Reksia i Kretesa ?
Czy Molly i Kari-Mata kupiły sobie coś ładnego?
O tym w drugim rozdziale...

Komenty please :].

_________________
Obrazek
Proszę wchodzić i grać. ^_^


Wt, 18 maja 2010, 10:44
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 27 lut 2010, 08:51
Posty: 173
Lokalizacja: z Forumowego opowiadania
Post 
Fajne podoba mi się . Ciekaw jestem co się dzieje teraz z Kornelkiem . A co do oceny to 9,9/10 . Trochę podobne do RIKTTW .


Wt, 18 maja 2010, 10:57
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
Rzeczywiście, trochę podobne do RiKTTW. Kilka literówek. Także akcja trochę za szybka, ale tylko trochę. Opowiadanie zapowiada się ciekawie, jeśli się naprawdę przyłożysz to może powstać z tego naprawdę dobre opowiadadanie. 8/10 na zachętę.


Wt, 18 maja 2010, 13:18
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post 
Nei cęde oryginalny: Podobne do RIKTTW.
I trochę krótkie...

Niech będzie... Pi razy oko...
8,75/10


Wt, 18 maja 2010, 18:54
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 16 lip 2009, 09:24
Posty: 552
Lokalizacja: Istnieje.
Post 
Ja wam nie wierzę xD. Ja nie mam RiK-TTW :p.
Rozdział wygląda na troszkę dłuższy, powiedzcie o ile jeszcze mam powiększyć :p.

Rozdział 2 – Rozpoczęcie gry.
Reksio i Kretes obejrzeli się dokoła i zobaczyli, że z tyłu, za nimi głaz stacza się na dół! Byli przerażeni! Jak najszybciej pobiegli przed siebie. Wokół nich panowały jakieś dziwne głosy. Wydawało im się też, że podłoga pod nimi się zapadała. Narzekań Kretes nie było końca:
- O matku, już nie mogę!
- Reksiu, pomóż!
- Co się ze mną stanie ?!
- Jestem głodny!
Później spostrzegli następne przeszkody. Kolce pokazujące się co chwilę z dołu i miecze, którymi wymachiwali rycerze przy bocznych ścianach. Droga była prawie nie do przejścia! Reksiowi udało się przejść przez to miejsce, lecz Kretes nie mógł sobie poradzić.
-Reksiu, pomóż! – powiedział Kretes.
-Ale jak mam Ci pomóc? – odpowiedział Reksio.
-Najpierw pomóż mi w podskoku, a później postaraj się spowolnić jednego z rycerzy!
-Dobrze, spróbuję.
Kretes czuł, że głaz zaraz do niego dotrze, dzielny pies starał się, jak mógł, na szczęście wszystko dobrze poszło. Kiedy dalej uciekali przed głazem, zobaczyli nową i straszną przeszkodę...
Tymczasem Kogut Wynalazca przyniósł materiały do nory, aby mógł również patrzeć na naszych bohaterów. Z materiałów przyniesionych miał zbudować PzG – Powracacza z Gier. Niezadowolone z zakupów Molly i Kari-Mata wróciły. Kiedy weszły do nory Kretesa były bardzo zdziwione i natychmiast zapytały się koguta, co się stało.
- Co się stało ?! Co budujesz?
- Reksio i Kretes kupili jakąś zdradziecką płytę i weszli do gry.
- A nie można ich po prostu odłączyć od gry?
- Nie można. Wtedy zostaną tam na zawsze.
- Czy ten wynalazek im pomoże?
- Mam nadzieję, że tak.
- Gdzie są Reksio i Kretes?
- Na ekranie, zobaczcie same.
- Co znaczą te różne znaczki?
- To są życia, na razie żaden nie stracił ani jednego.
- A gdzie jest Kornelek?
- Śpi. Chyba trzeba go obudzić.
- Ja to zrobię. – powiedziała Kari-Mata.
Poszła do pokoju w którym spał Kornelek, a tam...

No właśnie! Co tam?
I jaką nową przeszkodę napotkali Reksio i Kretes?
Czy kogutowi uda się zbudować maszynę?

O tym w trzecim rozdziale...

Czekam z niecierpliwością na przemówienie Nieznanego ^^.

_________________
Obrazek
Proszę wchodzić i grać. ^_^


Śr, 19 maja 2010, 07:28
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
A może być przemówienie Luka :P

Zacznę od błędów.

Cytuj:
zdziwione i natychmiast zapytały się koguta

Powinno być Koguta, z dużej litery.
Cytuj:
Co się stało ?!

Raczej powinno być ''Co się stało?!''.
Cytuj:
Narzekań Kretes nie było końca

Powinno być ''Narzekań Kretesa nie było końca''
Także brakuje opisów, powinny być nieco dokładniejsze. Brakuje też humoru, ale da się obejść bez niego.

No to teraz plusy.

Rzeczywiście dłuższe, przez co fajniejsze. Także ciekawe, ale wydaje mi się, że będzie to coś podobnego do mojego ''Reksio i Nawiedzony Dom''. Po prostu będą chodzić i pokonywać przeszkody. Ale mam nadzieję że w tym wszystkim będzie się kryło coś większego.

Dam 7/10 na zachętę.


Śr, 19 maja 2010, 15:34
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 6 sie 2007, 12:20
Posty: 345
Lokalizacja: Skądś
Post 
Maldurfie. Fajny z ciebie koleś, ale z tego co przeczytałem pisarz nienajlepszy.
Nie chcę cię krytykować bo sam tego nie lubię, ale powinieneś głębiej zastanowić się nad sensem opowiadania, rozbudować akcje i wprowadzić coś takiego
Kod:
Rozdział 2- Początek gry
Gdy reksio i Kretes zakończyli rozmowę z kogutem spojrzeli na siebie i ruszyli do przodu. Nagle rozległo się głośne dudnienie i z za zakrętu wyłonił się ogromny głaz. Głaz szybko toczył się w stronę naszych bohaterów więc szybko rzucili się do ucieczki. Wokół nich panowały jakieś dziwne głosy. Wydawało im się też, że podłoga pod nimi się zapadała.
Narzekań Kretes nie było końca:
- O matku, już nie mogę!
- Reksiu, pomóż!
- Co się ze mną stanie ?!
- Jestem głodny!

Wpadłem na to po przeczytaniu opowiadania i użycia mojego "zmysłu pisarza".

_________________
Obrazek
Najnowszy news 2010-09-21. Zapraszam też:
http://newflamingoland.blog.onet.pl/


Śr, 19 maja 2010, 15:53
YIM WWW
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post 
No teraz dłuższe :P

Trochę błędów... nie będe ich wymieniał, Luk to zrobił.
Już nie jest jak RIKTTW ;)

8/10


Cz, 20 maja 2010, 15:23
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 16 kwi 2010, 15:29
Posty: 532
Lokalizacja: z przyszłości
Post 
normalnie zmieniłeś w ri.... na coś noweg :wink: o
8\10

_________________
Powrót Żela (po raz 20 xD )


Cz, 20 maja 2010, 16:55
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post 
No to pora na żądaną ocenę.
Fabuła wysoko. Porządnie sklecone. Rozdział przyzwoitej długości. No, ale błędy były (a przy okazji, Luk, powinno być ,,narzekaniom Kretesa", a nie ,,narzekań Kretesa") i to obsuwa ocenę.
Fabuła-9,9/10
Orty i inty-7,5/10
Humor-nie stawiam, bo nie ma.
Zagadkowość pytań (chyba zupełnie nowa kategoria ocen)-8/10
Czyli 25,4/30, więc około 8,4/10.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Cz, 20 maja 2010, 18:43
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post 
Jeśłi chodzi o część pierwszą, najbardziej zabrakło mi dialogów. RiK są w sklepie, zostają wciągnięci do gry i nie wypowiadają ani jednego słowa? Druga już trochę lepsza, ale za mało opisów akcji i parę błędów. Na razie 5/10.

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Cz, 20 maja 2010, 19:00
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 16 lip 2009, 09:24
Posty: 552
Lokalizacja: Istnieje.
Post 
Bła, dziękuję za tyle ocen ^^. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania ;p.

Teraz pora na... Rozdział 3 – Karciana potyczka, przygotowania do lotu.
Po ominięciu pierwszych przeszkód Reksio i Kretes dalej uciekali przed głazem. Niespodziewanie, Kretes potknął się i było prawie pewne, że nikt go nie uratuje! Obydwaj byli dość mocno przerażeni, ale nie aż tak bardzo, ponieważ obydwaj mieli dalej trzy życia. Mieli wielkie szczęście, ponieważ spotkali... klauna. Był on większy, niż jakikolwiek inny. Miał chyba z pięć metrów. Nogi były jak sprężyny, ubranie kolorowe i charakterystyczny czerwony nos. Odznaczał się też włosami koloru niebieskiego. Miał też na szczęście dobry humor i zniszczył ogromny kamień, lecz w zamian za to, nasi bohaterowie musieli... wygrać z nim w kuku.
- Musicie wygrać ze mną w kuku, jeżeli chcecie przejść dalej. – powiedział klaun.
- Trafiłeś na właściwych ludzi, na kurniku mamy 2000 punktów. – odpowiedział Kretes.
- Wyjaśniam zasady, a oto one:
Gramy do trzech wygranych. Karty są od asów do dziewiątek. Obydwaj musicie ze mną wygrać, aby dostać się do drugiego etapu. Ja pierwszy mam cztery karty. Przez czas gry, nikt nie będzie was obserwował. A więc grajmy!
Gra była bardzo zacięta. Klaun i Kretes mieli po dwa kuku, Reksio tylko jedno...
Tymczasem, po drugiej stronie ekran był szary.
- Hej! Co się dzieje z ekranem? – Zapytała Molly.
- Hmm... Nie ma się co obawiać. Myślę, że Reksio i Kretes są w trakcie jakieś rozgrywki – odpowiedział Kogut.
Jeszcze bardziej tymczasem Kari-Mata obudziła Kornelka.
- Co się dzieje? – zapytał Korneliusz.
- Chodź, wszystko Ci opowiem. – odpowiedziała Kari-Mata.
Po wyjaśnieniach...
- To straszne! Dlaczego nie obudziliście mnie wcześniej?
- Nie wiem, dlaczego Kogut Cię nie obudził. Ja wróciłam niedawno.
- Kogucie! Dlaczego mnie nie obudziłeś?
- Zapomniałem, przepraszam. Myślę, że bardzo dużo się nie stało. Teraz pora brać się do roboty. Im szybciej zbudujemy ten wynalazek, tym szybciej Reksio z Kretesem będą mogli wyjść z tej przeklętej gry.
- Ale dlaczego nie widać ich teraz na ekranie?
- Pewnie właśnie są w trakcie rozgrywki, w której nie możemy im podpowiadać. Myślę, że trzeba będzie jeszcze kupić lub znaleźć parę części PzG, z tych raczej nie dam rady. Cała wasza trójka musi polecieć helikopterem do hipermarketu „Hauland”, i zakupić następujące elementy:
Elektrostabilizator molekularny, pędzokolnicz, jaderman i najważniejszy... muchomorek.
W tym samym czasie, kiedy Molly, Kari-Mata i Kornelek szykowali się do podróży, Reksio i Kretes kontynuowali karcianą potyczkę z klaunem.
- Teraz ja mam cztery karty. – powiedział Reksio.
- Później klaun, a na końcu ja. Musimy wygrać, innego wyjścia nie ma!
Po rozdaniu, Reksio miał damę karo, króla trefl i dwie dziesiątki (trefl i kier), Kretes asa pik i dwa walety (karo i kier), zaś klaun dwa asy (pik i trefl) i króla trefl.

Czy naszym bohaterom uda się wygrać?
Czy helikopter nie będzie miał zwarcia?
Dlaczego klauny lubią grę w kuku?
O tym w czwartym rozdziale...

_________________
Obrazek
Proszę wchodzić i grać. ^_^


Cz, 20 maja 2010, 19:57
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post 
Ciekawy wątek z tymi kartami. Nie ma opisów, ale w tym wypadku co tu opisywać? 8/10, idzie Ci coraz lepiej.

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Cz, 20 maja 2010, 20:44
WWW
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post 
Tak, tak, tak.
Nawet nieźle (kurnik XD)
Nawet fajny 8/10


Pt, 21 maja 2010, 16:21
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
Dodałeś trochę humoru, już jest lepiej. Tylko trochę dziwne wyjaśnienie zasad gry. Ale nie zaciekawiło mnie za bardzo. 8/10.


So, 22 maja 2010, 20:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL