Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Zagadki kryminalne 
Autor Wiadomość
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Zagadki kryminalne
W tym temacie będę publikował zagadki kryminalne mojego autorstwa. Będą miały postać krótkich opowiadań. Na zakończeniu każdego opowiadania będzie pytanie na które należy odpowiedzieć. Odpowiedzi można przesyłać na moje PW. Odpowiedź oraz osoby które poprawnie odpowiedziały na zagadkę będę publikował tydzień po ukazaniu się zagadki. Niestety nie ma nagród za podanie poprawniej odpowiedzi oprócz szacunku i uznania :mrgreen: .

Na początek coś prostego więc liczę na wasze odpowiedzi i komentarze.

Inspektor Kowalski siedział w swoim biurze czytając pewien artykuł w gazecie codziennej, gdy komisarz Nowak poinformował go o włamaniu na obrzeżach miasta. Szybko wsiedli do samochodu i ruszyli na wskazany adres. Gdy dotarli na miejsce ujrzeli pokaźną willę. Przed nią stał drogi, luksusowy samochód. Inspektor zaparkował obok niego i razem z Nowakiem weszli do środka. Przywitała ich starsza pani, właścicielka willi. Zaprowadziła ich do salonu gdzie siedział już jakiś mężczyzna. Gdy Kowalski rozglądał się po pomieszczeniu zauważył otwarty sejf z pieniędzmi i biżuterią. Kobieta zaczęła zeznawać.
-Dzisiaj rano pojechałam na lotnisko odebrać moją siostrę. Tylko ja w rodzinie posiadam prawo jazdy więc mój brat został w domu. Gdy parkowałam samochód przed willą zauważyłam jak ktoś przeskakuje przez płot i ucieka w stronę miasta. Nie zdążyłam zareagować gdy znikł mi z oczu. Musiał się mnie przestraszyć, bo gdy weszłam do środka sejf był otwarty ale niczego nie skradziono. Mój brat przyszedł do domu po kwadransie od zdarzenia.
-To prawda- zaczął mówić brat właścicielki,- byłem rano w domu, ale musiałem w ważnej sprawie pojechać do pracy. Gdy wróciłem siostra poinformowała mnie o całym zajściu.
-Ja jestem innego zdania- odparł Kowalski.- To pan pod nieobecność siostry chciał ja okraść. Komisarzu proszę go aresztować.

Pytanie: Na jakiej podstawie inspektor wydał swoje oskarżenia?

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Pn, 8 sie 2011, 14:37
YIM WWW
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 7 kwi 2010, 12:37
Posty: 90
Post Re: Zagadki kryminalne
Brat mógł podłożyć fałszywe pieniądze a uciekł z prawdziwymi.


PS:Chyba z angory to odpisujesz tylko zamiast inspektora Neraka jest Kowalski.

_________________
Wisła Kraków klub 1906-2011
Walczymy o mistrzostwo
W lidze mistrzów kibicowałem królewskim
Mój avatar wykonał mistrz avatarów AdamMag!


Pn, 8 sie 2011, 15:12
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: Zagadki kryminalne
Cytuj:
Odpowiedzi można przesyłać na moje PW.


:roll:


Pomysł ciekawy, nie spotkałem się z tym nigdzie indziej. Muszę pomyśleć, żeby odpowiedzieć, bo to nie wydaje się takie łatwe, że rozwiązanie jest wyciągnięte jak na dłoni.


Pn, 8 sie 2011, 15:15
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Zagadki kryminalne
Nit to prawda zaczerpnąłem inspiracje z Angory, ale zagadki są mojego autorstwa.

Luk właśnie że zagadka jest prosta trzeba się tylko dobrze wczytać.

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Pn, 8 sie 2011, 15:23
YIM WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Zagadki kryminalne
Chyba znam odpowiedź ale pewnie się mylę. To był brat, bo gdy uciekał przez płot biegł chyba do domu. Zostawił otwartą szafkę bo wiedział kiedy przyjedzie jego siostra. Wrócił po 15 minutach. Wykorzystał to że nie ma prawa jazdy. I tak jest według mnie.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Pn, 8 sie 2011, 16:23
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zagadki kryminalne
Dobrze wszyscy myślicie, ale to było akurat śmiesznie proste. Brat powiedział, że musiał pojechać do pracy. Pojechać? Nie mając prawa jazdy? Gdy jedynym autem jechała siostra? Nic trudnego, zwykła pospieszna wymówka.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pn, 8 sie 2011, 16:36
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zagadki kryminalne
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać, to było zbyt łatwe.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pn, 8 sie 2011, 16:36
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post Re: Zagadki kryminalne
Nawet fajna tylko strasznie prosta ...
Chyba nie trafiłeś z działem to powinno być nwm może w różnych rzeczach albo kanałach

Pozwolę sobie, zadać wam prostą zagadkę XD :
W pewnym mieście żył sobie pan A i pan B. Pewnego dnia znaleziono ich martwych w dwóch różnych miejscach miasta, ale zostali zabici w podobny sposób. Kto to zrobił ?
Piszcie tutaj , a jeśli nie zapomnę to podam odpowiedź. ^__^

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


Pn, 8 sie 2011, 18:21
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Zagadki kryminalne
nieznany napisał(a):
Dobrze wszyscy myślicie, ale to było akurat śmiesznie proste. Brat powiedział, że musiał pojechać do pracy. Pojechać? Nie mając prawa jazdy? Gdy jedynym autem jechała siostra? Nic trudnego, zwykła pospieszna wymówka.

No i nieznany odpowiedział prawidłowo :mrgreen: Masz racje zagadka była prosta, ale to moja pierwsza, następne będą trudniejsze.

spidi napisał(a):
Chyba nie trafiłeś z działem to powinno być nwm może w różnych rzeczach albo kanałach

Myślałem, że skoro to będą krótkie opowiadania to pędzie to tu pasować, ale jeśli nie pasuje możesz przenieść.

spidi napisał(a):
W pewnym mieście żył sobie pan A i pan B. Pewnego dnia znaleziono ich martwych w dwóch różnych miejscach miasta, ale zostali zabici w podobny sposób. Kto to zrobił ?
Piszcie tutaj , a jeśli nie zapomnę to podam odpowiedź. ^__^

Myślę że zrobił to morderca :mrgreen:

Oto kolejna zagadka. Mam nadzieję, że tej już tak łatwo nie odgadniecie.

Była późna godzina wieczorna. Kowalski już miał zamiar wracać do domu. Gdy zakładał płaszcz Nowak z impetem wszedł do biura.
-Zgłoszono kradzież w pewnym pięciogwiazdkowym hotelu- poinformował komisarz.
Szybko udali się do samochodu i ruszyli w stronę hotelu. Pogoda była paskudna, od rana było bardzo mglisto i na dodatek padał deszcz. Na parkingu przed hotelem było bardzo ciemno, ponieważ świeciła się tylko jedna lampa. Gdy weszli do środka recepcjonista zaprowadził ich na ostatnie, dziesiąte piętro do apartamentu w którym przebywało dwóch mężczyzn. Byli to Albert Barzał i Bogdan Czajka. Pierwszy zeznawał Barzał.
-Razem z moim wspólnikiem przyjechaliśmy dziś rano w celu dokonania ważnej transakcji. Przywieźliśmy ze sobą sporo gotówki. Trzymaliśmy ją w czarnej walizce zamykanej na kluczyk. Schowałem ją do szafy którą również zamknąłem na klucz. Gdy wyszliśmy na obiad wszystkie klucze łącznie z kluczem od apartamentu dałem Bogdanowi. Po objedzie oddał mi klucze ponieważ musiał pójść załatwić jakąś sprawę w banku. Gdy wieczorem wróciłem do pokoju, ten był cały zdewastowany. Walizki zaś nie było. Szybko wyjrzałem przez okno i zobaczyłem jakiegoś mężczyznę z naszą teczką. Biegł i zniknął w jakiejś alejce.
-Mógłby go pan dokładniej opisać?- zapytał Kowalski.
-Był to niski, grubawy mężczyzna o ciemnych włosach, małych ciemnych oczach i jasnej karnacji.
Inspektor nie musiał już przesłuchiwać Czajki ponieważ wiedział, że to Barzał kłamie i że to on ukradł walizkę.

Pytanie: Na jakiej podstawie inspektor wydał swoje oskarżenia?

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Wt, 9 sie 2011, 11:56
YIM WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zagadki kryminalne
Znów proste. Była przecież mgła, deszcz, a na parkingu było ciemno. I ten Barzał zauważył tyle szczegółów, łącznie z karnacją i, na boga Twaroga, oczami?!

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Wt, 9 sie 2011, 12:40
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Zagadki kryminalne
Nieznany dołujesz mnie po prostu. Oczywiście odpowiedź prawidłowa.
Musze pomyśleć nad czymś trudniejszym :|

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Wt, 9 sie 2011, 15:51
YIM WWW
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Zagadki kryminalne
Kolejna zagadka.

Kowalski został wezwany do miejskiego muzeum w którym dokonano kradzieży nowego eksponatu. Od razu zabrał się za przesłuchiwanie pracowników.
-Dziś rano do naszego muzeum przywieziono nowy eksponat- zeznawał kustosz.- Własnoręcznie wstawiłem go do gabloty i ją zamknąłem. Wieczorem, przed samym zamknięciem muzeum zawsze oglądam stan wszystkich wystaw i eksponatów. Wtedy zauważyłem, że nasz nowy nabytek został skradziony.
-Jak codziennie zaraz po wyjściu ostatnich zwiedzających zabrałem się za sprzątanie- opowiadał woźny.- Gablota nowego eksponatu nie była zbyt brudna, wiec tylko wytarłem kurze. Chwile później pojechałem do domu.
-Dzisiaj w muzeum było sporo ludzi- zeznaje przewodniczka,- więc miałam sporo pracy. Muzeum dla zwiedzających jest dostępne do godziny 20. O tej godzinie wracam do domu, a eksponat był jeszcze na miejscu. Musiał więc go ukraść któryś z pracowników.
Inspektor udał się w stronę gabloty. Była ona pusta. Otrzymał również wyniki ekspertyzy. Na gablocie były tylko odciski palców kustosza. Kowalski pomyślał chwilę i już wiedział kto dokonał kradzieży.

Pytanie: Kto kłamał podczas zeznań i ukradł eksponat?

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Wt, 16 sie 2011, 12:52
YIM WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zagadki kryminalne
Dadi, ty naprawdę się starasz, czy to ja mam taki super mózg?
Woźny. Mówił, że wytarł gablotę, ale wtedy przecież nie zachowałyby się zostawione wcześniej odciski palców kustosza. A zachowały się.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Wt, 16 sie 2011, 13:46
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zagadki kryminalne
Też się domyśliłem (specjalnie, żeby nie czytać twojej odpowiedzi to jej nie odsłaniałem). Chciałbym kiedyś pierwszy odgadnąć. Kiedy nowa zagadka? Są świetne.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 16 sie 2011, 16:50
WWW
Mistrz Pisarstwa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007, 11:00
Posty: 613
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Naklejki: 7
Post Re: Zagadki kryminalne
Przepraszam że tak późno, ale miałem nieplanowany wyjazd.

Inspektor Kowalski udał się do domu w którym wczorajszego wieczoru dokonano kradzieży. W salonie siedział mężczyzna i kobieta. Byli oni dziećmi właściciela domu, który aktualnie przebywał w szpitalu.
-Czy mogłaby mi pani- wrócił się do kobiety,- opowiedzieć co się wczoraj wydarzyło?
-Mój brat mieszka razem z tatą, ja zaś mieszkam razem z moim narzeczonym. Przyjechałam wczoraj zobaczyć się z tatą zanim jeszcze pojechał do szpitala. Z bratem się nie widziałam, siedział w swoim pokoju. Nie przepadamy za sobą więc dlatego z nim nie rozmawiałam. Po krótkiej rozmowie odprowadziłam tatę do samochodu. Później chodziłam trochę po mieszkaniu. Wyjechałam jeszcze przed godziną 19:00.
-Nie widziałem się z siostrą podczas jej wizyty. Zaraz po tym jak odjechała włączyłem telewizor by obejrzeć „Wiadomości” na TVP 1. Gdy program się skończył poszedłem się wykąpać, zjadłem coś i położyłem się spać. Rano poszedłem obejrzeć pokój taty, a on był cały zdewastowany! Ukradzione były też pamiątki mojego ojca. To ona to zrobiła!
Inspektor poprosił by zaprowadzili go do pokoju w którym dokonano rabunku. Zgodnie ze zeznaniami mężczyzny pokój bym zdezelowany. Zbyta szyba, ubrania z szafy leżały na podłodze. Nagle Kowalskiego olśniło. Wiedział kto dokonał kradzieży.

Pytanie: Kto dokonał kradzieży i na jakiej podstawie Kowalski wydał swoje oskarżenia?

_________________
Obrazek
Ten kolor został wybrany jako mój kolor do moderowania.


Śr, 24 sie 2011, 18:07
YIM WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL