Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
[komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie. 

Podoba ci się mój komiks?
Tak 92%  92%  [ 12 ]
Nie 8%  8%  [ 1 ]
Liczba głosów : 13

[komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie. 
Autor Wiadomość
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Właśnie skończyłem sklejać mój nowy komiks, nazywa się ''Reksio i Zamieszki w Czasie'', zdaję sobie sprawę z tego, że nazwa na razie jest trochę niejasna, ale zapewniam, że w najbliższych odcinkach wszystko się wyjaśni. Oto odcinek pierwszy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


So, 15 lut 2014, 12:25
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Komiks bardzo ładny graficznie, ciekawy. Trochę za mało się dzieje. Błędów nie zauważyłem. Na razie daje 9/10 i czekam na dalsze części.


So, 15 lut 2014, 13:19
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Znowu w photoshopie? :wink: (jeśli tak,muszę go ściągnąć :P )
@topic:Według mnie szybkość komiksu jest odpowiedna, graficznie,cudownie choć trochę brakuje Ci do mistrzostwa w photoshopie(ocena jest zbędna,niepotrzebna).

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


So, 15 lut 2014, 15:19
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
No proszę, jestem pozytywnie zaskoczony, że umiesz takie ładne komiksy robić. Wcześniej to już widziałem, podczas ostatniego komiksu, ale teraz to zapieczętowałeś prezentując swoją kolejną komiksową twórczość. No cóż, grafika jest tak świetna, ładnie zrobiona, że naprawdę wygląda to jakby te postacie naprawdę były w różnych lokacjach i za to jest duży plus. Tak właściwie jeszcze nie wiadomo o co chodzi w fabule, gdyż tylko Reksio jakby znika i jest koniec bez wyraźnej przyczyny.
Wszystko by było ładne, gdyby nie dużo błędów, które niestety psują ten komiks np. zamiast napisać o 12:00 w nocy mogłeś napisać o północy. Zauważyłem też błąd, mianowicie: "nie posłodzoną herbatę". Pamiętaj, że nie z przymiotnikami zawsze piszemy razem, ale tylko w stopniu równym. Jest też błąd typu: "Przyszedłem się pożyczyć cukru". Chyba Tobie chodziło o: "Przyszedłem pożyczyć trochę cukru". Musisz to poprawić, a będzie wszystko dobrze. Na chwilę obecną nie wystawiam oceny i życzę wspaniałych prac przy dalszych częściach komiksu.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 15 lut 2014, 19:41
YIM WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 sie 2013, 09:36
Posty: 276
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Komiks bardzo ładny do grafiki nie mam zastrzeżeń tylko Reksia mógłbyś (na ostatniej stronie) trochę przesunąć w prawo bo wchodzi na Kretesa.
I jeszcze tam na końcu napisałeś:"Czy Kari Mata oraz molly kupia sobie sukienki?
Co przydarzyło sie Reksiowi?
O tym byc moze dowiecie sie w nastepnym odcinku...
Dlaczego "ł" tam dałeś?
Albo wcale nie robisz polskich znaków albo je robisz wszędzie.
Ale komiks ogólnie mi się podoba.
Na razie nic nie daje i czekam na dalszy rozwój wydarzeń.


Pn, 17 lut 2014, 08:02
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Zapraszam do czytania drugiego odcinka komiksu, mam nadzieje, że się wam spodoba:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wt, 25 lut 2014, 19:54
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Widzę, że bardzo postarałeś się, aby ten komiks bardzo ładnie wyszedł graficznie i za to jest duży plus. No, poza tym, że Reksio i Kretes chodzą i badają sprawę tego cienia, bo tak można go nazwać, to praktycznie nie ma aż zbyt takiej akcji, aby coś można było tym to nazwać. Nad tym trochę musisz więcej pracy włożyć.
W niektórych scenach mogłeś dodać żółte ramki w rogu, aby dowiedzieć się czemu nagle tam się znaleźli, np. "I tak, po paru godzinach, gdy Kretes był już wyspany" lub "Reksio poszedł sobie do kurników". Dlatego za to trochę punkty oceny trochę lecą w dół. Humor jest, zwłaszcza z tym, kiedy Kretes musiał się przyznać, że pochlapał obrus Molly, który dostała od mamusi. Jeżeli chodzi o nagłówek i to co będzie w następnym odcinku, to naprawdę przydały by się polskie znaki, jeżeli to jest w Photoshopie, to musisz jeszcze popracować, aby było właściwie, czytelnie i poprawnie ortograficznie.
Ocena za tą część wynosi 7/10 i czekam na dalszy rozwój wydarzeń w tym komiksie.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Ostatnio edytowano Śr, 26 lut 2014, 18:55 przez Kretes102, łącznie edytowano 1 raz



Wt, 25 lut 2014, 20:42
YIM WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
A se skomentuję.
Grafika jest na wysokim poziomie, ale nie bez przesady. Kiedy wklejanie wychodzi świetnie, warto zadbać o takie detale jak wzrost bohaterów, który w komiksie jest dosyć... nieodpowiedni. Reksio wielkości kury? Nasz dzielny pies, przy Kogucie Wynalazcy wygląda jak mały szczeniak - przy czym daje dziwne wrażenie wizualne. Fabuła na stan teraźniejszy nikła. Popracuj nad nią, bo rozkładanie całego rozdziału czymkolwiek nudzi. Z mojego punktu widzenia, takim działaniem akcja sprawia wrażenie zbyt wolnej, chociaż wcale taka nie jest. Zgodzę się z Kretesem w sprawie ramek u góry obrazka. Rozjaśnią co nieco - a w przypadku tego komiksu jest to wręcz obowiązkowe. Chciałbym również dodać, iż dialogi są wyjątkowo drewniane.
Daję 4/10. Nie zrażaj się, wystarczy poprawić błędy i trochę się rozkręcić. Powodzenia.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Śr, 26 lut 2014, 18:19
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Komiks jest bardzo dobry graficznie. Nie dużo jest takich na forum, nawet o swoich nie jestem gotów tak powiedzieć :wink:
W twoim wszystko jest w jak najwyższym i najlepszym porządku. Niestety jak słusznie zauważył Kacper fabuła pozostawia trochę do życzenia, a dialogi są bardzo "drewniane". I tak jak powiedział kiedyś nieznany pod "Czarną różdżką" zdecydowanie lepiej byłoby gdyby kwestie po sobie następujące w dymkach były w kolejności jeden nad drugą. I jeszcze taka jedna sprawa... ostatnio studiowałem rysowanie postaci Reksia. W twoim komiksie jest taki problem, że Reksio nie zawsze ma łatkę na lewym uchu. W zasadzie to nie powinien być problem, ponieważ nawet w grach AidemMedia nie podchodzi do tego ze specjalną uwagą, ale mimo to w twoim komiksie w większości momentów łatka jest na złym uchu. Wiem, że jest to wina ''odbijania poziomo", ale jeżeli masz ambicję, aby wszystko było idealne to zwróć na to uwagę na to, że łatka powinna być na LEWYM UCHU :wink:

Ocena... no nie wiem... nie będę taki surowy jak Kacper: 7/10
Przecież i tak jest lepszy od wszystkich przeciętnych z forum. :mrgreen:

_________________
Obrazek


Śr, 26 lut 2014, 21:46
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 lis 2011, 15:58
Posty: 51
Lokalizacja: Dróżka papużka
Naklejki: 0
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Bardzo fajny komiks.
Wykonany ładnie, nie ma błędów, ortografia też bezbłędna.
9,5/10

_________________
Obrazek
Reksio rządzi, Reksio radzi, Reksio nigdy Cię nie zdradzi!
Spoiler:
Avek wykonany przeze mnie.
Pozdrawiam fanów Fineasza i Ferba, oraz Reksia i Kretesa!


Cz, 6 mar 2014, 18:50
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
Kacper98 napisał(a):
Kiedy wklejanie wychodzi świetnie, warto zadbać o takie detale jak wzrost bohaterów, który w komiksie jest dosyć... nieodpowiedni. Reksio wielkości kury? Nasz dzielny pies, przy Kogucie Wynalazcy wygląda jak mały szczeniak - przy czym daje dziwne wrażenie wizualne.

Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam, ale gdybyś nie zauważył Kogut Wynalazca to dorosły kogut i jest zdecydowanie wyższy od swoich młodszych sióstr, więc to nie jest błąd. Zresztą porównując wysokość zwykłej kury i zwykłego kundla w wielkości Reksia możemy bez problemu stwierdzić, że są one podobnej wielkości.
Co do następnej części komiksu, raczej wątpię, że powstanie. No, chyba, że mnie coś jeszcze najdzie i go dokończę.


Pn, 28 lip 2014, 08:08
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: [komiks] Reksio i Zamieszki w Czasie.
No, Mątek, skoro już odkopałeś, to pozwól, że ocenię :wink:
Hmm... Od czego tu zacząć... To może od tej grafiki, bo to zdecydowanie jedna z najmocniejszych stron komiksu.
Postacie są ładnie wycięte, czasami tylko widać malutkie zgrzyty, poza tym cud-miód. Jednak, jak Kacper dobrze zauważył, rozmiary postaci są dosyć niekonsekwentne. Mam jednak na myśli coś ciut innego, niż porównywanie takiego Reksia z kurą (bo według mnie byliby podobnych rozmiarów i wygląda to należycie) - problem pojawia się przy porównaniu postaci do siebie. Przykład, który od razu rzucił mi się w oczy? Molly względem Kari-Maty. O ile w pierwszych częściach były sobie na równi, tak potem kretonka znacząco "urosła".
Nieco kiepskie przedstawienie mimiki i tego, o czym mowa w komiksie. O co chodzi? Kogut Wynalazca nie wygląda na zajętego poszukiwaniami, a ostatnią rzeczą, na jaką bym wpadła, to to, że Kari Mata trenuje karate. Rozumiem, że ciężko przedstawić coś za pomocą samych wycinków screenów (choć twierdzę, że z twoimi umiejętnościami dałbyś radę), ale wtedy też należy lekko dopasować fabułę.
Dymki za każdym razem są robione na tej samej bazie, co wygląda nieco dziwacznie. Nie są też poukładane, co utrudnia czytanie - pierwsze kwestie powinny być na górze, a ostatnie - na dole. Nie przekrzywiaj dymków! Lepiej poprowadź "ogonek" do miejsca, w którym rzekomy mówca ma stać. Miło jednak, że wszędzie jest taka sama czcionka, chociaż jak mówię, na mniejszą objętość tekstu chmurka powinna być mniejsza.
Co zostało już wytknięte - dialogi są drętwe. Spróbuj do tego podejść na luzie, w końcu nie powiesz mi, że w prawdziwym życiu także zastanawiasz się nad każdą kwestią przez pięć minut. Zastanów się, co postacie mają do powiedzenia w danej kwestii, a potem ubierz to w zdania. Pamiętaj jednak, że o ile w świecie realnym składnia i gramatyka nie raz ubolewa, tak w komiksie takie wyczyny nie są za mile widziane.
O fabule mało co można powiedzieć, ale zapowiadała się ciekawie. W sumie, to szkoda, że teraz coraz mniej powstaje opowiadań i komiksów czysto Reksiowych - przynajmniej jak dla mnie, moda na potworne opowiadania już się skończyła, bo ani to już nie jest odkrywcze, ani to nie jest już tak bardzo ciekawe.
Ocena... 8/10. Przykro mi trochę, że tego nie skończysz, ale cóż, mówi się trudno. Może spróbowałbyś dłuższego komiksu jednoczęściowego, wtedy może miałbyś siłę na jego dokończenie?

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Pn, 28 lip 2014, 09:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL