Teraz jest 02 gru 2020 20:10

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Forum 
Autor Wiadomość
Lider Podziemia

Naklejki: 2
Post Forum
(Nie wiem czy to można nazwać opowiadaniem ale jest to taka moja wizja wyglądu forum Reksia gdyby był budynkiem,aha i tak poza tym dawno nie pisałem opowiadań więc proszę o wyrozumiałość)
ROZDZIAŁ I (O forum)
2005.02.02
Twórca pochodzący z Aidem Media wzniósł forum o tematyce Gier Przygód Reksia
2014 Rok Obecny
Reksio forum to wspaniała strona, znajduję się w niej brama do której może wchodzić każdy lecz żeby rozmawiać z użytkownikami lub dyskutować w tematach trzeba zarejestrować się w specjalnym okienku,przy wejściu
Forum strzegą i chronią Moderatorzy i Administracja,specjalna straż wybrana do zwalczaniu spamu i pilnowania forum
Forum odwiedzają także różne tajemnicze grupy np: Potworium
Na forum jest:
Przedpokój w którym wywieszony jest regulamin Pokój starej serii, gdzie użytkownicy dyskutują o starej serii przygód Reksia i w którym do ozdoby znajdują się różne rzeczy związane z starą serią Pokój nowej serii gdzie dyskutuje się o nowej serii i są tam różne ozdoby związane z nową serią. Pokój innych serii gier Aidem Media Pokój Relaksacyjny gdzie użytkownicy piszą własnoręcznie opowiadania w wielkiej bibliotece,pokazują swoją twórczość w dziale artystycznym pełnym obrazów i instrumentów ,grają w różne ''Forumowe RPG'' i Uczestniczą w różnych konkursach związanych z Potworium czy też nie poza tym znajduję się tam kilka wygodnym kanap,o tak żeby usiąść i odpocząć. Kilka kroków od Pokoju Relaksacyjnego znajdują się drzwi do Toalety, w której ekhm...wiadomo co się robi w toalecie. Jest w niej także zejście do nawet ładnie wystrojonej kanalizacji w którym forumowicze urządzają różne zabawy i tym podobne. Jest też archiwum zabaw w którym są na kartkach różne zapisy,kto ile miał punktów w danej zabawie co,powiedział itp.
Otóż raz na kilka lat usuwane są te zapisy zabaw w które użytkownicy od dawna się nie bawili. Administracja zbiera te kartki i idzie z nimi do specjalnego pomieszczenia w kanalizacji w którym płynie kanał i te kartki do tego kanału wrzuca,płyną one do morza i woda je niszczy i już wtedy nie da się nich odzyskać. Obok Toalety jest kuchnia w której użytkownicy od czasu do czasu coś zjedzą,dyskutuje się także w niej o stronie Reksia oraz można przeglądać różne archiwa forum np:Starych Konkursów lub ważnych tematów.
Na forum znajduję się też Korytarz w którym znajdują się drzwi które odsyłają do Reksiowej bazy wiedzy-Reksiopedii,drzwi odsyłające do Reksiowego twittera,do pokoju z Reksiowymi Memami oraz drzwi do Pokoju Forumowych Cytatów Użytkowników
Jest też jedno tajemnicze pomieszczenie położone pod ziemią,jest to piwnica. Działa w niej Gwardia Reksia która zajmuje się specjalnymi Reksiowo forumowymi zadaniami.... Jest tam także wydawana gazetka ''Times of Rex'' lecz cała piwnica nie jest dostępna dla użytkowników spoza gwardii Reksia oraz spoza Administracji oraz Moderatorium......
Jest tam tajne pomieszczenie gwardii Reksia,jeszcze głębiej położone pod ziemią. Lecz nawet ja sam nie wiem co tam się kryje,nie pytaj co tam jest jeśli nie chcesz wizyty smutnych panów w garniturach.....

lecz nim był, i już nie jest i nie będzie

22 lip 2014 10:33
Pod-ziemniak

Naklejki: 10
Post Re: Forum
No i co z tego, że dawno nie pisałeś opowiadań? Albo masz wyczucie i piszesz dobrze, albo go nie masz i piszesz źle. Porządnie to to napisane nie jest. Opowiadanie w sumie nie ma fabuły i nie mam pojęcia o czym mogłyby być kolejne rozdziały. Opisy są słabe, mogłeś używać innych zwrotów niż je ciągle powtarzać. Skoro to ma być to twoja wizja wyglądu forum, gdyby było budynkiem powinno być wszystko szczegółowo opisane. Błędy są, zapominasz stawiać kropki, albo wstawiasz w środku zdania duże litery. Przecinków prawie zero. Ogólnie bardzo słabo i nie obrażaj się, bo krytyka jest nieunikniona. Daję 2/10, ale mam nadzieje, że będzie lepiej. Powodzenia i pozdrawiam.

Ostatnio edytowano 22 lip 2014 11:05 przez Matek, łącznie edytowano 1 raz

22 lip 2014 10:57
Lider Podziemia

Dziękuje za mocną 2
Nie nie obrażam się,wspomniałem już że nie ma fabuły heh nie mam talentu do tego ale im więcej słabych i dobrych ocen tym więcej będe pisał xd

22 lip 2014 11:05
Norman

Naklejki: 0
Teraz ja oceniam.
Po pierwsze: Na razie to wygląda jak opis a nie jak opowiadanie.
Po drugie: To opowiadanie jest trochę ekhm...krótkie.
Ale jak dawno nie pisałeś opowiadań...
Spoiler:

22 lip 2014 11:17
Poznaniak Nieszczelny

Naklejki: 17
Jak na Twoje pierwsze opowiadanie tutaj na forum jest w miarę dobrze, jednakże ten rozdział zawiera wiele minusów.
Opowiadanie jest dosyć krótkie. Radzę ci byś bardziej wzbogacał opowiadanie o jakieś dodatkowe szczegóły typu wygląd budynku, pomieszczeń, a nawet samych postaci. Ten rozdział nie zawiera też ani akcji ani fabuły. Mógłbyś bardziej się postarać i dodać tam jakąś fabułę, aby było wiadomo, o czym jest treść całego opowiadania. Zdarzają się też powtórzenia. Ja bym radził ci też wzbogacić język opowiadania, tak aby potencjalny czytelnik nie znudził się czytając tego samego. Błędy interpunkcyjne oraz ortograficzne to też jeden z największych minusów tego rozdziału.
To tyle, jeśli chodzi o komentarz.
Jaką by ci tu ocenę wystawić? No dobrze, jestem skłonny wystawić tylko 3/10. Postaraj się trochę bardziej w następnym rozdziale i popraw to, co tutaj ci wytknąłem czy napisałem :wink:.
Pozdrawiam.

22 lip 2014 16:06
YIM WWW
Lord Protektor

Naklejki: 100
Ja tylko się wtrącę.
Kretes102 napisał(a):
Jak na Twoje pierwsze opowiadanie tutaj na forum jest w miarę dobrze, jednakże ten rozdział zawiera wiele minusów.

Przecież Doktor przed usunięciem konta napisał jedno opowiadanie.

Co do opowiadanie - słabe, więcej opisów, mniej powtórzeń. Pisz poprawnie. Wymyśl jakąś fabułę, a nie dawaj czegoś takiego, co trudno określić xD.
Nie mam pojęcia o czym niby możesz pisać dalej, ale cóż... Może kiedyś na coś wpadniesz i mnie pozytywnie zaskoczysz?
Aha, i akapity stosuj. Nikt nie lubi "ściany tekstu" :P

2/10

Obrazek
Spoiler:

22 lip 2014 16:16
Działacz Podziemia

Naklejki: 11
Może i moje zdanie za dużo nie wniesie, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogę.

Cóż... Widać, że dopiero się uczysz, jak tworzyć teksty, które wzruszą, rozśmieszą, zachęcą do refleksji i po prostu zapewnią rozrywkę czytającemu. Nie martw się, wielu świetnych twórców zaczynało od delikatnie mówiąc... niskiego poziomu. Czytaj książki, porównuj style, wypracuj własny, a przede wszystkim ćwicz.

To były wskazówki ogólne, a teraz skomentuje rozdział od strony technicznej.
Ortografia wygląda poprawnie, z interpunkcją gorzej.
* Zdania zawsze trzeba zakończyć znakiem interpunkcyjnym, czyli kropką, znakiem zapytania lub wykrzyknikiem. Kilka razy o tym zapomniałeś.
* Zdanie można też zakończyć trzema kropkami, jednak tylko wtedy, gdy z jakiś powodów nie zostało dokończone. Ty tego typu zdania kończyłeś czterema, a nawet wiekszą ilością kropek. To błąd.
* Często też zapominałeś o spacjach po przecinku lub pomiędzy myślnikiem.
* Na początku akapitu zawsze stawia się spację. Jeśli piszesz w Wordzie, możesz też użyć opcji wyjustowania.

Teraz strona merytoryczna.

Napisałeś, że twój tekst nie ma fabuły. Oznacza to, że nie jest opowiadaniem, bo opowiadanie musi mieć fabułę. To jest raczej opis, który mógłby być fragmentem opowiadania. Zdecydowanie lepiej wyglądało by to, gdybyś opisał czyjąś wędrówkę po forum, lub opowieść o tym miejscu ( ,,Chłopak pobiegł głównym korytarzem, zaglądając do każdego pomieszczenia'', ,,Byłem kiedyś w pewnym niezwykłym miejscu...'').
Pamiętaj, że tu masz szerokie pole do popisu dla twojej wyobraźni. Możesz opisać, jaki kolor miały kafelki w Kanalizacji, jaki zapach było czuć w Pokoju Starej Serii i jak zakurzony był Księgozbiór. Stosuj jak najwięcej środków stylistycznych, choć oczywiście nie przesadzaj, staraj się opisywać wszystko z humorem, unikaj powtórzeń i czytaj swój tekst przed opublikowaniem ( to pomoże Ci wykryć błędy ).

A teraz podsumowanie:

Staraj się czerpać przyjemność z pisania, nigdy nie pisz na siłę. Licz się z ocenami, jednak nie bierz do siebie bezmyślnego ,,hejtu'' ani zbyt ,,przesłodzonych'' ocen. Tylko obiektywne, najlepiej obszerne wypowiedzi.

Życzę powodzenia w tej trudnej, acz dającej wiele radości i satysfakcji sztuce, jaką jest literatura. :)
Pozdrawiam, Api.

29 lip 2014 11:52
Lider Podziemia

Twoje zdanie dużo wniosło reszta była to
blah,blahblah,1/10
blah,blah,blah 1/10
A bynajmniej tak je widziałem
Właściwie to ze znakami interpunkcyjnymi od zawsze miałem problemy nawet na diagnozie końcowej,gdyby nie zła interpunkcja bym napisał najlepiej z klasy ale wróćmy do tematu...
Twoja wypowiedź bardzo mi się spodobała i nie była to taka krytyka że tylko o minusach mojego opowiadania była.
A co do kropek to jestem trochę dziwnym człowiekiem jeśli chodzi o interpunkcję i zamiast postawić trzy wstawiam tysiąc pięćset sto dziewięćset.
Humor,hmmm jestem uśmiechniętym człowiekiem ale żeby kogoś rozśmieszyć albo to muszę wymyślić coś strasznie ''głupkowatego'' Albo mi nie wyjdzie,więc raczej rzadko używam humoru,niestety...
Nigdy nie piszę na siłę gdyż jak wiadomo na siłę wychodzi gorzej.
Co prawda raczej ''remejka'' (remake czy jakoś tak) opowiadania gdyż nie mam pomysłu co zrobić żeby nie było zbyt podobne do poprzedniego ale żeby było fajne. Więc prędzej wezmę się do pisania nowego opowiadania.
Bardzo dziękuję za porady i Pozdrawiam

29 lip 2014 12:14
Lider Podziemia

Cytuj:
Bardzo dziękuję za ryby i pozdrawiam.
Nie, nie obrażam się.
Wspomniałem już że to opowiadanie nie ma fabuły.

heh

nie mam talentu do tego

Próbowałem was ostrzec przed Forum Reksia 22 lipca 2014 roku.

To był burzliwy, zimowy dzień.
Reksio i Kretes mieli już za sobą przygody zwane "Starą Serią" w serii gier na podstawie ich przygód, a jakże.
Ich przygody za kilka tysięcy lat będą znane jako legendy.
To właśnie oni przybywali na chwilę, ratowali świat i znikali.
Jednak ktoś musiał się oczywiście dwoma przyjaciółmi zainteresować.
Sprawiło to, że cóż...być może nie zostaną zapamiętani jako jedynie legenda...czy cuś, jak by to określił Kogut Wynalazca.
Była to pewna grupa kretów zdecydowanie lubiących czerwone ubrania, niczym jakaś Hiszpańska Inkwizycja, której nikt się nie spodziewał się w tym opowiadaniu.
- Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! - Przywitały się z Kretesem krety z Aidem Media, bo tak zwała się ich firma. Zagościli w skromnej Norze Kretesa. - Remonty Forum są zakończone. Jeszcze tylko oficjalnie otworzyć i...w sumie to nie wiem co może jeszcze się stać. - Rozpoczął Szalony Kapelusznik.
- A zamontujecie przynajmniej dźwiękoszczelne drzwi? Nie chcę, by jakieś marudzenie roznosiło się po całej norze. - Zapytał Kretes.
- Być może się postaramy. - Oznajmił pewien Suseł. Nie, nie suseł, lecz Suseł.
- No to tego, wyruszamy w głębsze czeluście. - No i ruszyli, otwierając przytulne, podziemne forum o tematyce Przygód Reksia, a właściwie to gier, które stworzyła firma, które natomiast były oparte na prawdziwych przygodach, jedynie lekko...podkoloryzowane.

Cytuj:
"Spuszczaj tą linę Arystofanesie!"
"Spuszczaj, szybciej, głębiej!"
I krzyczał kierownik budowy.
I cała budowa krzyczała: pot, lemoniada się lała.
Nora Kretesa nie ma końca.
I co jest jeszcze głębiej: nie pytaj.
Jeśli nie chcesz wizyty smutnych panów w czerwonych garniturach.
Która podszywała się pod Aidem Media nazywając się Aidephaux Media.

08 lut 2020 12:11
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ]