Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Nawiązania do wcześniejszych części 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Nawiązania do wcześniejszych części
Czy też zauważyliście w RIKWA takie subtelne nawiązania na planszach do wcześniejszych części?
Na przykład w trzeciej planszy Skarbu Piratów aby zbliżyć się do wulkanu trzeba otworzyć bramę, co przypomina upominanie się o glejt.
A wrogowie w UFO są kalkami postaci z gry (roboty drogowe, czajnik), a wyrzutnia rakiet jest tak na prawdę na buraki
Albo w prehistorycznej planszy Wechikułu Czasu trzeba odgonić srokę, aby móc przejść dalej, a w średniowiecznej aby poznać poprawną kombinacje krzeseł trzeba zmusić rycerzy do wstąpienia na specjalne pola (tak jak by poznać wzór herbu trzeba wygrać turniej)


Niby to drobiazgi, a cieszą

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Wt, 13 paź 2020, 20:47
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Nawiązania do wcześniejszych części
Rzeczywiście. Sporo szczegółów z poprzednich części udało się przenieść do zręcznościowej, streszczającej formuły.
To trochę podobnie jak w Hearthstone, gdzie wypuszczana jest tzw. Księga Bohaterów, czyli taka mała, prosta kampania PvE, opowiadająca historię danego bohatera, na podstawie tej znanej z uniwersum Warcrafta. Wydarzenia ukazywane przez karciane pojedynki obfitują w nawiązania, typu stronnicy w talii naszej czy przeciwnika, których znamy z innych mediów opisujących te wydarzenia.

Ta brama raczej kojarzyła mi się z samą bramą świątyni boga Twaroga. Grunt, że mamy oddzieloną część wioskową - drewnianą od wulkanicznej - skalistej.
Statki w Ufo to bardzo fajny temat. Zabrakło tylko konewki, jednego z satelitów i jakiś fajnych pomysłów z gry Na Kury!, a tak poza tym wykorzystali wszystkie statki (w tym bezzałogowego "sputnika"), jakie tylko zostały w świecie PR ustanowione (zmniejszyli w prawdzie rozmiary patelni, ale to amerykańska wersja, nie wszystko musi się zgadzać). Najbardziej jednak cieszę się, że pamiętali o robotach drogowych.

Bardzo przyjemnie było przewracać domki Krasnoludków czy chatkę z piernika. Obiekty w Piklibii też były klimatyczne.

RiWC to w ogóle majstersztyk takiego odwzorowywania zadań, na jakie musieliśmy natrafić w poszczególnych epokach, choć zastanawiam się, czego analogią był złoty klucz w Egipcie. No a ostatni labirynt był bardzo fajnym skompresowaniem ostatnich podróży w czasie. Ciekawe czym właściwie byli ci biali przeciwnicy?

W superherosie bardzo fajne są bomby - w Paryżu lekko odrestaurowali skórkę z Ameryki, a w Egipcie z... Egiptu, ale potem mamy śmierdzące Szambola z Beczkami z nieczystościami, a nawet wybuchowe grzyby! Oba rodzaje sera na Wyspie są świetnym nawiązaniem do prowiantu - sera zrobionego z mleczka kokosowego (a szkielety nawiązują do reksiowej skrzynki umarlaka). A w Mu zrobili wszystko takie futurystyczne z robokretonami i dziwnymi chemikaliami...

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Wt, 13 paź 2020, 21:58
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Nawiązania do wcześniejszych części
No dobra nie wiedziałem, że to białe to patelnia. Jak widać nawet po tylu latach dowiadujesz się o tej serii czegoś nowego.

Klucz w Egipcie chyba jest po prostu reskinem zwykłego klucza po to bardziej pasował do tych czasów

Zauważyłem też, że w pierwszy poziom Szan-Bola przypomina kopiec, przez który trzeba się przekopać, co ma ukazywać wchodzenie w głąb tej krainy.

Słyszałem też, że kody na tablicy w Mu są zgodne z kodem do wpisania i mam wrażenie, że początek ostatniego poziomu (te paski z kamieni) to nawiązanie do skanu Komputer Tatki

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Śr, 14 paź 2020, 10:15
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Nawiązania do wcześniejszych części
Trochę mnie tylko zdziwiło, że dali losowy klucz, zamiast księgi. No, ale w sumie w RiWC zdobywaliśmy ją w średniowieczu, więc to też byłoby uproszczenie. W amerykańskiej wersji wystarczy po prostu klucz.

A takich skojarzeń z kopcem i tatką nie miałem. Bardzo ciekawe. To ostatnie naprawdę zmienia myślenie o poziomach Mu.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 14 paź 2020, 14:03
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Nawiązania do wcześniejszych części
Ufokura ukryta w wulkanie, położna w strefie odbiegającej od reszty-UFO. Generatory pola siłowego (te wkurzające co wystrzeliwują w najgorszych momentach.) Są bardziej podobne do oryginału niż ten z poziomu 8. W ostatniej cutscence z SHIKN widać żuczki co jest bardzo Tajemnicze. Być może to oznacza, że one, Narrator, Kretoni i może kornelek zbudowali monolit. Piąty poziom RiWC pokazuje okropną plątaninę dróg-nawiązanie do minigierki w siedzibie ryżokitowców.

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


So, 17 paź 2020, 20:56
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Nawiązania do wcześniejszych części
Super, że to wszystko wyłapałeś. Właściwie to o siedzibie Ryżokitowców mówi wprost Kari Mata przed tym etapem, ale faktycznie naprawdę fajnie to odwzorowali w tym labiryncie.
Co do żuczków na koniec - w RiKN też przecież byli wraz z resztą gości. Nie sądzę, żeby to miała być poszlaka. Wiemy też od p. Hrynkiewicza, że choć dubbingowane przez twórców, nigdy nie były ich odzwierciedleniem, przez co teorie na temat ich udziału w RiK:TTW (które kiedyś lubiłem rozpowszechniać, bo podejrzewanie Kornelka i narratora wydawało mi się zawsze zbyt nudne) wydają mi się obecnie mniej prawdopodobne (Kretoni oczywiście nadal są podejrzani).

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


So, 17 paź 2020, 21:25
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL