Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Poskromienie Kretesa 
Autor Wiadomość
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Poskromienie Kretesa
Może za krótki post, ale trudno.
Korzystam z mojego prawa...
VETO!!!

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Pn, 20 sty 2014, 17:01
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Poskromienie Kretesa
Api, nieeeee.... Naprawdę ładnie cię proszę byś skończyła to opo. Jest naaaprawdę dobre. I proszę, przestań tak nisko się samooceniać. Bo tak naprawdę jest wieeeelee gorszych opo. Proszę, pisz opo dalej.

LIBERUM VETO!

Pozdrawiam, Autor.


Pn, 20 sty 2014, 17:05
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Poskromienie Kretesa
"Często poruszany"? Naprawdę, wskaż mi chociaż jedno inne opo, poruszające ten wątek.
VETO!

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Pn, 20 sty 2014, 17:20
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Poskromienie Kretesa
Pozwólcie, że ja się wypowiem.
Co wy chcecie od Api? Tak, ja też jestem trochę zniesmaczony, że opowiadanie, które miało szansę być jednym z najlepszych przestało po prostu istnieć. Smutno mi z tego powodu, ale mam nadzieję, że drugie będzie równie dobre, jak jej poprzednik.

Api napisał(a):
I nie ma żadnego ,, VETO ", tylko ja mam prawo decydowania, czy wstawię to opowiadanie.


Tu masz w pełni rację. Nie wolno kogoś zmuszać do robienia opowiadania, jeżeli ta osoba oficjalnie zakończyła pierwsze opowiadanie. Autor, sam zgłaszasz "VETO", a nie skończyłeś jednego opowiadania, bodajże "Tajemniczą Istotę". Nikt nic Tobie nie zarzucał, abyś robił dalej, więc nie wiem, dlaczego teraz wszyscy na siłę zmuszacie użytkowniczkę naszego forum, aby pisała. Ciekawe, jakbyście się czuli, gdyby to Api nalegała Czarnoksiężnika czy Autora, aby pisali i szybko wstawiali kolejnego rozdziału opowiadania, które w końcowym rezultacie pokazują słabość i szybkość tego opowiadania. Cieszę się, że Api nie robi tego na szybko, bo to nie konkurs, pamiętajmy.

No dobra, ale stwierdzając po konwersacji na czacie, zauważyłem (i to chyba nie ja pierwszy), że autorka tegoż opowiadania stale prezentuje styl osoby, która ma tak zaniżoną samoocenę, że w życiu takiej osoby nie spotkałem. Ale już jest od tego temat, więc nie będę się tutaj rozpisywał. Ale naprawdę musisz nad sobą popracować.

Podsumowując, każdy ma prawo do decydowania o wstawianiu opowiadania, gdyż to pisała tylko jedna autorka (w tym przypadku Api), a nie 3 osoby. Więc pełen wybór należy tylko do Api. Niech każdy robi to co chce, aby na forum była przyjemna atmosfera. Bo zmuszaniem, pamiętajcie, nic nie zdziałamy, tylko pogorszymy sprawę. Więc niech wszystko leci w swoim tempie, pisanie opowiadań też, jeżeli komuś się to podoba czy też nie.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pn, 20 sty 2014, 19:27
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Poskromienie Kretesa
Kretes102 napisał(a):
Pozwólcie, że ja się wypowiem.
Co wy chcecie od Api? Tak, ja też jestem trochę zniesmaczony, że opowiadanie, które miało szansę być jednym z najlepszych przestało po prostu istnieć. Smutno mi z tego powodu, ale mam nadzieję, że drugie będzie równie dobre, jak jej poprzednik.

Widocznie nie rozumiesz, że Api nie zrobi końcówki i drugiego opo. Bo miało być kontynuuacją. To jej powód.

Cytuj:

Tu masz w pełni rację. Nie wolno kogoś zmuszać do robienia opowiadania, jeżeli ta osoba oficjalnie zakończyła pierwsze opowiadanie. Autor, sam zgłaszasz "VETO", a nie skończyłeś jednego opowiadania, bodajże "Tajemniczą Istotę". Nikt nic Tobie nie zarzucał, abyś robił dalej, więc nie wiem, dlaczego teraz wszyscy na siłę zmuszacie użytkowniczkę naszego forum, aby pisała. Ciekawe, jakbyście się czuli, gdyby to Api nalegała Czarnoksiężnika czy Autora, aby pisali i szybko wstawiali kolejnego rozdziału opowiadania, które w końcowym rezultacie pokazują słabość i szybkość tego opowiadania. Cieszę się, że Api nie robi tego na szybko, bo to nie konkurs, pamiętajmy.

Znów zapomniałeś, że Api skończyła to opo. My jej nie poganiamy, ale chcemy by pisała. Błędna interpretacja.

Ja wiem czym jest prawo VETO, więc gdyby się pojawiło to bym dokończył opo. Jak widzisz, nikt tego nie chce. Więc nie piszę.

Koniec offtopu.

A i jeszcze raz: VETO.

Czekam na kontynuacje.


So, 25 sty 2014, 07:55
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Poskromienie Kretesa
Autor8 napisał(a):
Kretes102 napisał(a):
Pozwólcie, że ja się wypowiem.
Co wy chcecie od Api? Tak, ja też jestem trochę zniesmaczony, że opowiadanie, które miało szansę być jednym z najlepszych przestało po prostu istnieć. Smutno mi z tego powodu, ale mam nadzieję, że drugie będzie równie dobre, jak jej poprzednik.

Widocznie nie rozumiesz, że Api nie zrobi końcówki i drugiego opo. Bo miało być kontynuuacją. To jej powód.
(...)
Ja wiem czym jest prawo VETO, więc gdyby się pojawiło to bym dokończył opo. Jak widzisz, nikt tego nie chce. Więc nie piszę.


A i jeszcze raz: VETO.

Czekam na kontynuacje.


Tu pokazujesz właśnie, że sam sobie zaprzeczasz. Raz mówiłeś, że Api nie zrobi końcówki i drugiego opowiadania, a potem czekasz na kontynuację. To jest trochę dziwne, bo piszesz tak, potem inaczej.


Kretes102 napisał(a):

Tu masz w pełni rację. Nie wolno kogoś zmuszać do robienia opowiadania, jeżeli ta osoba oficjalnie zakończyła pierwsze opowiadanie. Autor, sam zgłaszasz "VETO", a nie skończyłeś jednego opowiadania, bodajże "Tajemniczą Istotę". Nikt nic Tobie nie zarzucał, abyś robił dalej, więc nie wiem, dlaczego teraz wszyscy na siłę zmuszacie użytkowniczkę naszego forum, aby pisała. Ciekawe, jakbyście się czuli, gdyby to Api nalegała Czarnoksiężnika czy Autora, aby pisali i szybko wstawiali kolejnego rozdziału opowiadania, które w końcowym rezultacie pokazują słabość i szybkość tego opowiadania. Cieszę się, że Api nie robi tego na szybko, bo to nie konkurs, pamiętajmy.

Autor8 napisał(a):
Znów zapomniałeś, że Api skończyła to opo. My jej nie poganiamy, ale chcemy by pisała. Błędna interpretacja.


Chcecie by pisała, no właśnie. A ona już nie chce i powiedziała, że zakończyła definitywnie to wszystko. W opowiadaniach nie widzę napisu KONIEC, więc to opowiadanie nie jest zakończone i nie powinno mieć kontynuacji w postaci drugiego opowiadania, ale co kto woli. Lepiej by powstał ostatni rozdział "PK" i wtedy autorka powinna pomyśleć nad innym opowiadaniem, bo tak to jest, jak zawiesza się jedno potem drugie opowiadanie, ale jakaś kontynuacja. Naprawdę trochę to mi się nie widzi.
Naprawdę ja niczego nie zapomniałem, ale niestety można zapomnieć kwestii, jak tylko się pisze na czacie, a nie w tym temacie i trochę podyskutować. Bo czat nie jest od takich spraw. Tylko tutaj, bo potem inne osoby, które nie piszą na czacie lub zaglądają piąte przez dziesiąte nie wiedzą o co chodzi. Ja czasami też, bo gdy cos piszę, to właśnie jest jakaś konwersacja na czacie na temat Api i losie jej opowiadań. I wtedy nie zauważę tego, a potem się nie zgadzamy. Potem takie coś wychodzi jak jest. Oczywiście, to już kwestia czy Api chce się jej robić końcówkę. To jej sprawa, tak jak Autor powiedział.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 25 sty 2014, 15:08
YIM WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Poskromienie Kretesa
Świetne opowiadanie, naprawdę bardzo dobre. Ja nie widzę żadnego schematu w końcówce i dziwię się, że nie chciałaś tego udostępniać. Jest kilka błędów, takich jak np. "Kretes120". Brakuje mi w tym rozdziale jednak humoru. Uśmiechnąłem się parę razy, ale nie tak często jak przy poprzednich. Ogólnie będzie 9,5/10. Za całe opowiadanie daje ci 9/10.

Czekam na kontynuacje, czyli kolejne opowiadanie. *
Spoiler:


Pn, 3 lut 2014, 21:15
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Poskromienie Kretesa
Od czego by tu zacząć...
Api, mam dla ciebie złą wiadomość: sama sobie rzucasz kłody pod nogi. Stwierdziłaś, że nie masz zamiaru kontynuować... ja nie mam zamiaru cię zmuszać, ale w ostatnim rozdziale i epilogu doliczyłem się chyba ze trzech wątków, które po prostu same się proszą o ich kontynuowanie... ale dobra, jak już napisałem, nie będę cię zmuszać, jeśli nie chcesz pisać dalej. Za to inni...
To teraz o samym opowiadaniu...
"Wyszło mi bardzo schematycznie" gdzie? Nie zauważyłem żadnego schematu.
"To zakończenie jest naprawdę żałosne" aj tam. Żałosny (i żenujący) jest poziom twojej samooceny.
Dobra, fakt, w porównaniu z resztą opowiadania zakończenie wypada trochę nie najlepiej. Ale to w dalszym ciągu świetne opowiadanie.

Ocena ostatniego rozdziału:
Akcja: w sam raz. 10/10.
Długość: nieco za długie. 9/10.
Orty, inty, inne błędy: poza "Kretes120" nie zauważyłem. 9,9/10.
Humor: jakiś jest. Będzie z 7/10.
Ogółem: tak z 8/10.

Ocena całego opowiadania:
Fabuła: pod tym względem opowiadanie mocno się wyróżnia z tłumu innych dzieł. Oczywiście 10/10.
Styl: również bardzo dobry. 10/10.
Błędy: oj, trochę się znajdzie. 8/10.
Długość: niektóre rozdziały za długie, inne za krótkie... ale będzie 9/10.
Humor: bardzo dobry. 9/10.
Szybkość akcji: uregulowana, stała, nie za szybka, nie za wolna. 10/10.
Ogółem: 9/10.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Wt, 4 lut 2014, 12:13
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Poskromienie Kretesa
No dobra, czas bym ocenił opowiadanie Api.
Opowiadanie jest świetne, bardzo mi się podoba. Akcja jest bardzo dobra, stała, nie ma gwałtowności w rozdziale i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Fabuła mocno bije w oczy i zgadzam się z Czarnoksiężnikiem, że mocno wyróżnia się z tłumu innych dzieł. Humor jest, ale w mniejszym stopniu niż był wcześniej, a szkoda, bo fajnie by to wyglądało. Są niektóre błędy ortograficzne, ja się dopatrzyłem jednego, mianowicie przecinek jest blisko wypowiedzi zaraz za nawiasem, np.: "Życzenia ( trzy lub więcej ),cyrografy", ale każdemu może się zdarzyć. Największy widoczny błąd jest, że Kretes102 czasami jest Kretesem120 i trochę to dziwnie wygląda. Długość może być, aczkolwiek jest troszeńkę za długa. Czasami się gubiłem w dialogach, bo niektóre nie były opisane, kto co mówi. Więc jakby trzeba to poprawić.
Api, sama sobie zaprzeczasz w takim razie. Mówisz, że opowiadanie jest złe i ryzykujesz wstawieniem, a wstawiłaś. Ja rozumiem, że ktoś kto nie umie pisać opowiadań, a wie, że jego rozdział wyszedł słabo to się boi, ale ty? Niby czego się masz bać? Przecież Twoje opowiadanie jest świetne, a mnie się powoli zdaje, jakbyś robiła to celowo pisząc to wszystko. o tym, że się nie nadajesz, itp.. I trochę mnie to smuci, naprawdę. Jesteś naprawdę dobra w te klocki i należą Ci się brawa. A najważniejsze w życiu jest wierzyć w siebie i dążyć do celu. Takiego talentu nie można zmarnować, mówię Tobie szczerze. Pomyśl nad tym. Bo jak widać masz załamanie wiary w siebie już od listopada.
Wracając do opowiadania, opowiadanie jest fajne, naprawdę mi się podoba. Miejmy nadzieję, że nadal będziesz serwowała nam takie świetne rzeczy, jak na przykład: opowiadanie "Poskromienie Kretesa". Ocena wynosi 8/10, a za całe daję z pełną odpowiedzialnością i spokojem 9/10. Bo to opowiadanie na taką ocenę zasługuje.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 4 lut 2014, 13:51
YIM WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Poskromienie Kretesa
Api, apickie opowiadanie. Żałuję, że przeczytałem je całe tak późno.
Bardzo zabawne i pogodne! Cud miód pomysł, aby zmienić Kretesa w optymistę ^^
I do tego perypetie Molly związane z tą przemianą. Ja nie wiem skąd wzięłaś taki genialny pomysł.

Tekst jest na bardzo wysokim poziomie, spójny i lekki. Bardzo przyjemnie się go czyta i to tak bardzo, że nawet nie byłem w stanie wyłapać błędów ortograficznych. Bardzo dobrze połączyłaś forumizm z historią w uniwersum Reksia. Zakończenie faktycznie nie wyszło najlepiej, ale wygląda tak jakbyś chciała powiedzieć "Ale o tym innym razem..." :mrgreen:


Skoro uważasz, że to opowiadanie Ci nie wyszło napisz inne, nowe - takie aby przypadło Ci do gustu. Nie poddawaj się.
Tylko błagam, nie pisz o WONSZACH...

_________________
Obrazek


Pt, 25 kwi 2014, 21:40
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Poskromienie Kretesa
Ten komentarz i tak był niewiele wart.
Api, dobrze piszesz. A to, że mi się generalnie nie podobają opowiadania o forum, to tylko moje osobiste zdanie i w żaden sposób nie wpływa to na to, co powinnaś pisać.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Pn, 9 lut 2015, 17:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL