Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa" 
Autor Wiadomość
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 23 sie 2011, 07:44
Posty: 59
Naklejki: 2
Post Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa"
Miałem nie mówić.... jakby się ktoś pytał to nic nie mówiłem ;)

Stało się to w co nie wierzyli nawet Ojcowie Założyciele Pokopane. Kretes spełnił swoje groźby i rzucił niewdzięczną, fatalnie płatną robotę w grach przygodowych. Koniec z nadgodzinami, łażeniem po źle zaprojektowanych lokacjach, kieszeniami zapełnionymi niepotrzebnymi śmieciami i dyskusjami z mrocznym bóstwem, które ma problem z kontrolowaniem emocji. Tym razem wszystko będzie inaczej. Kretes odwiedził miejscowy Urząd Pośrednictwa Pracy, prowadzony przez znaną i nielubianą Lucindę, która po długich i żmudnych poszukiwaniach znalazła idealną posadę gdzie wrodzona niekompetencja naszego bohatera jest tym czego wymaga przyszły pracodawca.
Kretes został ochroniarzem miejscowej elektrowni napędzanej węgorzami elektrycznymi. Jego zadaniem będzie ochrona węgorzy elektrycznych przed kłusownikami. Tradycyjnie jest to jednak dopiero początek kłopotów naszego bohatera.
Gra odpowie na pytania:
Jak Kretes radzi sobie z łodziami, jachtami oraz pływającą śmieciarką?
Kto poluje na węgorze elektryczne?
Jakie paskudne bestie czają się w odmętach jeziora?
Czy na dnie kryją się jakieś skarby czy tylko same śmieci?
Dlaczego Kretes wciąż wylatuje z pracy?
Czy epizod drugi będzie, nie będzie a może wciąż tradycyjnie nikt nic nie wie?

Podsumowując, nie pierwszy raz, Kretes wystąpi w grze nie będącą przygodówką ale tym razem wszystko będzie w pełnym 3d i z masą efektów specjalnych. Wszystko to w grze o roboczym tytule „Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa”.


Wt, 15 kwi 2014, 09:24
ICQ
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Powiem szczerze, ze zaskoczyła mnie ta wiadomość. Ale jeśli macie czas,na robienie pobocznej"krótkiej" zręcznościówki(swoją drogą,zręcznościówka w pełnym 3d) to nie macie czasu na drugi epizod?Co się stało z "Freak Files",czy to nie wydane pieniądze w błoto?
To tylko dodatek,czyli akcja będzie się skupiała tylko na Kretesie? Jeśli nie,będzie Reksio czy np.Molly? Na jakiej platformie ukaże się gra? Będzie można ją testować?

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


Wt, 15 kwi 2014, 13:45
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Świetna informacja. Szkoda tylko, że gra będzie w 3D, liczyłem bardziej na 2D, ale no dobra. Mam nadzieje, że w grze pojawi się więcej postaci z PR, niż tylko Kretes. No cóż, czekam i mam nadzieje, że będzie fajnie.


Wt, 15 kwi 2014, 14:10
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Jestem mile zaskoczony informacją o tym, że pojawi się nowa gra z Kretesem w roli głównej. Nareszcie coś ruszyło, bo w tym dziale już dawno nie było, z wiadomych powodów (patrz temat: "Kiedy epizod drugi?").
Gra w pełnym 3D? Mimo, że bardzo lubię 2D to i tak się cieszę, że w końcu wyjdzie jakaś gra z naszymi bohaterami lub samym bohaterem w roli głównej. Jest to plus, bo zauważyłem jak prężnie dzisiaj funkcjonuje rynek gier 3D. Mam nadzieję, że ta gra będzie kolejnym hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, gdyż po opisie gra wydaje się być fajna i dosyć ciekawa.
Trochę mnie zastanawia to, o co lobon pyta, mianowicie o to, że macie czas na tą grę, a na epizod drugi nie macie. Hmm... a może jest spowodowane tym, że mogło coś się popsuć albo coś nie idzie? Niestety, nie mnie to oceniać.
Na koniec mam parę pytań:
Czy gra będzie miała epizody, o ile będzie je w ogóle miała?
Czy poza Pokopanem będziemy jeszcze gdzieś chodzić?
Kiedy tak na oko gra może się pojawić na rynku?
I na jakich platformach oraz w jakim języku gra będzie dostępna?
To tyle co chciałem powiedzieć i zapytać.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 15 kwi 2014, 17:19
YIM WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Ciekawe, ciekawe... Czy to będzie gra AAA czy Indie? Będzie miała fabułę rozwiniętą, czy prostą?
Jakie znajdziemy w niej efekty specjalne? Pioruny i błyskawice, czy raczej spadające żyrandole?

Nie chcę być nie miły, ale jestem nieco sceptycznie nastawiony do pomysłu wydawania takiego przerywnika.
Wolałbym dowiedzieć się jak dalej potoczyła się historia z pierwszego epizodu. Rozumiem- siła wyższa, nie ma rady :|
Trzeba uzbroić się w cierpliwość. A może ta gra umili czekanie... :wink:

_________________
Obrazek


Cz, 17 kwi 2014, 11:28
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Naprawdę się wszyscy cieszymy i czekamy z niecierpliwością.
Ale mam taką prośbę.
Czy mogłoby być przemiłe nawiązanie do naszego forum? W czyichś słowach, na plakacie w tle, lub nawet użytkownicy forum (ich postacie z avatarów; mam na myśli obecnych userów) pojawiliby się też w tle, jako pracownicy elektrowni (!)?
No i, czy będzie Reksio?

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Cz, 17 kwi 2014, 18:57
WWW
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 23 sie 2011, 07:44
Posty: 59
Naklejki: 2
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Na wasze pytania odpowiem po świętach, mam tu sporo pracy z uruchamianiem nowej serii.... Gdy wszystko juz bedzie wiadome, napisze wam o tym.
Nawiązania do forum, userów... Fajny pomysł, podoba mi się. Czekam na wasze propozycje, trzy najlepsze zostaną umieszczone w grze. Taki mini konkurs, rozstrzygniecie w przyszłym tygodniu.
Wesołych świąt moi drodzy!


Pt, 18 kwi 2014, 11:14
ICQ
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
A więc:
-plakaty typu"WANTED" rozwieszone na ścianie,ale lekko widoczne,na nich nasze nicki.
-dialogi w których będzie można zauważyć aluzję do grup forumowych, np. -Och,kiedyś to się żyło,teraz traktują mnie jak jakiegoś staruszka w tej całej "Radzie Mędrców".
-Nawiązania do eventów na forum, np. -To ty jesteś w Zgodzie?Czy w Niezgodzie?
-Aluzja do zdania użytkowników na temat grafiki 3d, np. -Kiedyś to były dobre czasy,teraz czuję się taki jakiś...grubiasty!
-Nawiązanie do Potworium,np.-Wonsz Cie zje!

Mam nadzieję,że pomogłem(i mam nadzieję,że moje propozycje umieści pan w grze :) ).

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


N, 20 kwi 2014, 15:43
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Moja propozycja to aby nawiązać do najsłynniejszych tematów artystycznych na forum, np. "Weterynarz Coś" Bota. Dobrym pomysłem by była jakaś galeria, coś na wzór tego z "RiU", tym razem z wybranymi pracami z forum. Można także nawiązać do tekstów Pana Potwora i do tego co się działo :) pozdrawiam

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Wt, 22 kwi 2014, 20:40
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Proponuję nawiązania do 'Zgody i Niezgody'. Można powiedzieć, że to nasz forumowy teleturniej. Powoli dobiega końca już jego druga edycja :)
Zasady są całkiem proste. Eris- bogini niezgody losuje kłamczucha i daje mu podpowiedzi rozwiązania zadań, które mają wykonać uczestnicy. Ci, którym udało się wykonać zadanie biorą udział w głosowaniu na kłamczucha. Jeżeli wytypują osobę, która naprawdę jest kłamczuchem zachowują punkty, jeżeli nie... no to różnie XD

W grze może się pojawić na przykład plakat Zgody i Niezgody (z rysunkiem pięknego złotego jabłka- które jest główną nagrodą), lub jakiś dialog między bohaterami typu: "Widziałeś już najnowszy odcinek Zgody i Niezgody?" "Komu kibicujesz w Zgodzie i Niezgodzie?" :) No ewentualnie Kretes może jakoś magicznie pojawić się na planie programu :mrgreen:

_________________
Obrazek


Śr, 23 kwi 2014, 10:21
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Jeśli o nawiązaniach mowa, to chętnie zaproponuje takie nawiązanie, ażeby w jakimś momencie ktoś trzymał i oczywiście czytał nasza forumową gazetę "The Times of Rex". Oczywiście by to też wyglądało na zasadzie dialogu, a mianowicie: "Czytałeś ten artykuł o Plejadzie Gwiazd? Jest bardzo świetny." "Ta gazeta jest wyborna!". Tak by to mniej więcej wyglądało.
Jeszcze mogłoby być takie nawiązanie do tego, że Kretes musi dzielić norę z tym forum i oczywiście marudzi na temat tego, że w norze ma pełno gości i jest tak głośno, że czasami ma dosyć.
Ja jeszcze proponuję nawiązania do Gwardii Reksia, o tym, że to dyskretne i jakże tajne miejsce, otoczone tajemnicą państwową. Parę osób, a nawet sam Kretes mógłby coś tam napomknąć o tym w rozmowie z kimś.
Hmm... jeżeli chodzi o nicki, a nawet same avatary userów (tylko nie wiem jak to wyjdzie w 3D, gdyż jest napisane, że gra będzie w pełnym 3D) to proponowałbym je umieścić gdzieś na ścianie, a nawet aby niektórzy pojawili się w tle jako zwykli przechodnie. Mogliby też lekko wyróżniać się w gazecie, albo coś w tym stylu.
Mam nadzieję, że przyczyniłem się do pomocy przy nowej grze.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 23 kwi 2014, 11:05
YIM WWW
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
A moim zdaniem nawiązania do forum powinny być takie, żeby nawet osoba nie wiedząca o forum załapała, o co chodzi. Sporo też zależy od typu gry. Bo np. w platformówce można by dodać coś takiego, że jak się długo nic nie robi, to Kretes np. wyciąga jakiś bilet i mówi: "W sobotę idziemy z Molly na kabaret. Ma wystąpić ten słynny komik, Żelibor Art". Oczywiście listy gończe albo plakaty z avatarami userów to też dobry pomysł. Ewentualnie można by dać jakąś cutscenkę, jak ktoś ogląda któryś odcinek "Zgody i Niezgody" w telewizji. Można też zrobić jakieś nawiązanie do Plejady Gwiazd. Ale moim zdaniem te nawiązania powinny rozśmieszyć nawet kogoś, kto nie wie o forum.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 23 kwi 2014, 12:28
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Ja mam z kolei takie pytania;
-czy gra będzie logiczna, czy zręcznościowa?
-Czy pojawi się polski dubbing? Fajnie byłoby znów usłyszeć wspaniałych dubbingowców w rolach bohaterów :)

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Śr, 23 kwi 2014, 17:20
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 23 sie 2011, 07:44
Posty: 59
Naklejki: 2
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Jeszcze nie odpowiem... jednakże w poniedziałek spodziewajacie sie długo oczekiwanych wieści. Zapewne domyślacie się o jakiej grze myślę? Tymczasem kombinujcie nadal co by tu umieścić w "Piratach..." . Może warto dać jakiś model 3d, który kojarzyłby się z forum?


So, 26 kwi 2014, 18:43
ICQ
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Pomiędzy Ep1 i Ep2. "Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa
Tak myślałem... a może by gdzieś w mieście widniał pomnik z nami, tj. z naszymi avatarami jako osoby, które coś zrobiły? Wiem, może przy tym być dodatkowa robota, ale żeby coś kojarzyło się z forum, to czemu nie właśnie pomnik z nami, nie? Jest tutaj wiele osób, od administratorów do zwykłych userów, którzy jednak odwiedzają nasze forum i są, jakby nie patrzeć ostoją naszego forum. Mogłoby też to przypominać lekko naszą forumową Plejadę Gwiazd, dla zasłużonych użytkowników + osoby, które jeszcze w PG się nie znalazły. Nawet bym się pokusił o to, aby pojawiła taka Aleja Gwiazd, nawiązująca do naszej Plejady. To na wypadek, jakby pomnik nie zdał egzaminu. Według mnie bardzo fajnie by to wyglądało.
Może też mógłby pojawić się kiosk z wcześniej wspomnianą przeze mnie gazetą "The Times of Rex". Ale o tym, że ktoś zachwala jakiś artykuł, to już pisałem w ostatnim przeze mnie napisanym poście i nie będę się powtarzał.
To tyle, co chciałem napisać.
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 26 kwi 2014, 20:02
YIM WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL