Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju 

Forumowy Tydzień Kreatywności - Pomysł Mątka
Jestem za 78%  78%  [ 14 ]
Jestem przeciw 11%  11%  [ 2 ]
Nie mam zdania 11%  11%  [ 2 ]
Liczba głosów : 18

Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwoju 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Taaaak, Mątuś ma rację. Cenzury na takie wyrazy jak -,.-, z.ul czy gen.der nie powinny być ocenzurowane. Ja sam mam problem z zapamiętywaniem, jaki wyraz jest ocenzurowany i przez to wychodzę na chacie na idiotę xD. Takie cenzury jak cenzura na "boczek" powinna zostać, bo to zło wcielone, sprawca wielkiego zła, które miało miejscie mniej więcej w maju/czerwcu 2013 tego roku.


So, 12 lip 2014, 17:58
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Te słowa są cenzurowane właśnie po to, by zniechęcić do ich zbyt częstego pisania. Nie wiem jak z Dizlem, ale moje cenzury biorą się zawsze z głupich kłótni na chacie, gdy ktoś uparcie robi raban o to samo. Swoją drogą, cenzura na boczek już nie funkcjonuje, bo nie jest potrzebna.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


So, 12 lip 2014, 18:29
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Apropo tych cenzur, to naprawdę niektóre cenzury troszeczkę są denerwujące. Rozumiem, niektóre może są potrzebne abyśmy ich nie za często nie używali, ale w praktyce to za bardzo nie wychodzi. Takie cenzury jak Boczk.e czy tam jakieś inne cenzury jak dla mnie mogą być, ale cenzura na słowo s.e jest niepotrzebna. To słowo nie jest błędem, ponieważ jest to słowo używane w slangu oraz w gwarze, np. poznańskiej i nie jest określane jako błąd, tylko normalne słownictwo. A po drugie jest to język potoczny.
Chciałbym nadmienić też, iż niektóre cenzury naprawdę zmieniają sens postów przed wielu lat, a to naprawdę dla oka nie jest zbyt przyjemne. Dodatkowo userzy wyglądają przy tym na takich dziwaków oraz, za przeproszeniem, schizofreników.
Tak, cenzury są nakładane, po to abyśmy ich tak często nie używali, ale niektóre, według mnie po części są mocno przesadzone. No cóż, taka cenzura na gende.r, albo wódk.a - na przykład (bardziej mi chodzi o te ostatnie słowo) może być użyte w opowiadaniu lub w praktyce i potem, ktoś czytając to myśli sobie, że ten ktoś kto to pisał jest trochę niezdrowy na umyśle. Zwłaszcza chodzi mi też o nowych użytkowników, którzy nie wiedząc, że na jakieś słowo jest nałożona cenzura, może sobie pomyśleć trochę źle o forum i odejść, a tego naprawdę nie chcemy.
Podsumowując, bardzo bym prosił o usunięcie niepotrzebnych cenzur, z powodów, które wymieniłem wyżej.
To wszystko, pozdrawiam.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 23 lip 2014, 20:28
YIM WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Zdecydowanie zgadzam się z Kretesem. Dodam, że te wszystkie cenzury robią się już powoli żenujące i śmieszne w negatywnym sensie. Tak jak wcześniej powiedziałem, to forum robi z nas ''głuptoków'' przez te cenzury. No i ktoś może sobie nie życzy, żeby jego posty były zmieniane przez niepotrzebne cenzury? Jeszcze raz proszę, aby niepotrzebne cenzury zostały zdjęte.


Cz, 24 lip 2014, 20:11
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Dobra, napiszę tylko, że się zgadzam z Mątkiem i Kretsem xD.
Cenzury na takie wyrazy jak -,.- (naprawdę to popularna emotka), z.ul (do opowiadań), Trak.tor (przecież to określenie ciągnika, nie tylko użytkownika) czy gen.der (do opowiadań) nie powinny być nigdy ocenzurowane. Ja sam mam problem z zapamiętywaniem, jaki wyraz jest ocenzurowany i przez to wychodzę na chacie na idiotę xD. Tak naprawdę wyprzedziliśmy nawet Chiny Ludowe w ocenzurowaniu słowa "cenzura". Takie cenzury jak cenzura na "boczek" powinna zostać, bo to zło wcielone, sprawca wielkiego zła, które miało miejscie mniej więcej w maju/czerwcu 2013 tego roku (czy ja tego już nie mówiłem). I dziwie się, że na to jeszcze nie ma cenzury. Za to bardzo dobrze się stało, że "ulubione słowa Nieznanego", jak to określił Ciszu, zostały ocenzurowane.
A cenzury w sumie tylko zwiększają używanie tego słowa, czyli wcale nie spełniają swojego zadania. Biorąc pod uwagę fakt, że aby obejść cenzurę wystarczy napisać "." pośrodku wyrazu, a następnie zmniejszyć ją za pomocą bbcode "size" do rozmiaru "1", to jest to banał. Tak więc te cenzury są niepotrzebne i powinny zostać usunięte.
Zaś cenzura na wyraz "s.e" mnie oburzyła tak jak oburzył się Kretes w temacie "Strach". Jak dla mnie to absurd. Jak mówi ta cała wikipedia i jej podobne: http://pl.wiktionary.org/wiki/se :
Cytuj:
(...)językoznawcy dopuszczają jednak tę formę jako potoczną, czasem jako gwarową.

Dodajmy jeszcze do tego fakt, że to admini wprowadzili tak zwaną "manię Wensza", a jak wiemy "Wonsz" to też wyraz ze slangu. A jakoś nie jest zacenzurowany, ba, jest nawet potwór, który fanatycznie używa tego słowa.

Podsumowując, bardzo bym prosił o usunięcie niepotrzebnych cenzur, z powodów, które wymieniłem wyżej i wymienił Kretes jak i Mątuś.

Doktor napisał(a):
Zgadzam się,niektóre cenzury nie mają sensu i tak jak to powiedział Matek i Kretes102 robią z nas głupków oraz nie które są na prawdę denerwujące,rozumiem cenzury na przekleństwa powinny być ale na słowo ''s.e'' lub ża.l są bez sensu
A tak co do Potworium które robiło zamieszanie gdzieś pod koniec 2013 wróćmy do tematu Potworium jest Ok lecz nie które są mało Reksiowe i nie pasują w ogóle do tego forum. MMS jest bardzo fajnym urozmaiceniem czasu na forum lecz według mnie Potworium powinno być bardziej ''Reksiowe'' tak jak MMS ale jeśli już to w następnym roku...

Ale my to już przerabialiśmy, i jak zauważył Dizel, jak nie ma Potworium, to jest cisza. Reksio się - spójrzmy prawdzie w oczy - skończył, a Potworium jest reksiowe (oprócz większości postaci Nieznanego, ale co tam). Mamy Reksia, który dużo robi, mamy Kretesa. A takie konkurencje typu "Zbuduj jakiś wynalazek" (coś tam kiedyś proponowałeś w temacie Strach, ale s.e usunąłeś konto) są bezsensu, bo jest już temat, który ma służyć projektowaniu wynalazków ( viewtopic.php?f=23&t=8099 ), ale jak widać cieszy się żenującą aktywnością. Tak samo będzie w takich konkursach. Jak już nieraz mówiłem, wkurzają mnie sceptycy potworium, bo wszystkie ich argumenty można wręcz banalnie obalić. Taki Krets(102, żeby nie było) był w grudniu 2013 przeciw Potworium, bo były to głupie tematy. Ostatnio zaś, sam chciał jakiś atak, bo forum bez tego po prostu stawało się ciche. Reksiopedia zatapiana - proszę, założyłem wam wikie dla fanowskiej twórczości. Nie ma ataków - proszę, od lutego do lipca nie było żadnych ataków (nie licząc Panów z Gazowni, ale oni się nie liczą) i forum było ekstremalnie ciche. Zmiany nicków, rang i innych - zaraz... a czy to przypadkiem nie było na prośbę userów? Racja, zdarzyły się takie incydenty, że zmieniano nicki/rangi/avki bez wiedzy użytkowników, ale to stało się takim minisystemem kar i urozmaiceniem. Mało reksiowe - jak już mówiłem, Stara Seria się skończyła i przy obecnej polityce AM to się nie zmieni. Zresztą, jest cień szansy, że w CoS2 będą nawiązania do Potworium, więc ostatecznie staną się kanoniczne.

Pozdrawiam,
Pan Placek, Autor8, Autor, Awtor, Aw oraz jak-jeszcze-chcecie-mnie-nazywać.


Pt, 25 lip 2014, 06:24
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
No dobra. To może poruszę jeszcze jakiś temat dotyczący forum.
Ostatnio zrobiłem stronę Tumblr, która ma służyć do umieszczania tam screenów z serii gier z Reksiem w rozmiarze 800x600. Wymyśliłem, żeby każdy mógł korzystać z zamieszczonych tam screenów. W sumie dodałem tam wszystkie screeny z RIC jakie posiadałem, było ich około 80, ale niestety strona nie cieszy się za dużą popularnością, ponieważ zamieszczać screeny mogą tam tylko zarejestrowane osoby. Więc pomyślałem sobie, że można by było przenieść tą stronę na forum, utworzyć temat ze specjalnie stworzonym regulaminem. I osoby zarejestrowane na forum mogłyby dodawać tam różne screeny. W przyszłości na pewno się komuś przydadzą. Co sądzicie?


Pt, 25 lip 2014, 07:38
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Autor8 napisał(a):
Dobra, napiszę tylko, że się zgadzam z Mątkiem i Kretsem xD.
Cenzury na takie wyrazy jak -,.- (naprawdę to popularna emotka), z.ul (do opowiadań), Trak.tor (przecież to określenie ciągnika, nie tylko użytkownika) czy gen.der (do opowiadań) nie powinny być nigdy ocenzurowane. Ja sam mam problem z zapamiętywaniem, jaki wyraz jest ocenzurowany i przez to wychodzę na chacie na idiotę xD. Tak naprawdę wyprzedziliśmy nawet Chiny Ludowe w ocenzurowaniu słowa "cenzura". Takie cenzury jak cenzura na "boczek" powinna zostać, bo to zło wcielone, sprawca wielkiego zła, które miało miejscie mniej więcej w maju/czerwcu 2013 tego roku (czy ja tego już nie mówiłem). I dziwie się, że na to jeszcze nie ma cenzury. Za to bardzo dobrze się stało, że "ulubione słowa Nieznanego", jak to określił Ciszu, zostały ocenzurowane.
A cenzury w sumie tylko zwiększają używanie tego słowa, czyli wcale nie spełniają swojego zadania. Biorąc pod uwagę fakt, że aby obejść cenzurę wystarczy napisać "." pośrodku wyrazu, a następnie zmniejszyć ją za pomocą bbcode "size" do rozmiaru "1", to jest to banał. Tak więc te cenzury są niepotrzebne i powinny zostać usunięte.
Zaś cenzura na wyraz "s.e" mnie oburzyła tak jak oburzył się Kretes w temacie "Strach". Jak dla mnie to absurd. Jak mówi ta cała wikipedia i jej podobne: http://pl.wiktionary.org/wiki/sobie/siebie :
Cytuj:
(...)językoznawcy dopuszczają jednak tę formę jako potoczną, czasem jako gwarową.

Dodajmy jeszcze do tego fakt, że to admini wprowadzili tak zwaną "manię Wensza", a jak wiemy "Wonsz" to też wyraz ze slangu. A jakoś nie jest zacenzurowany, ba, jest nawet potwór, który fanatycznie używa tego słowa.


1. Nie będę się wypowiadał za Dizla, ale swoim cenzurom nie mam nic do zarzucenia. Już jakiś czas temu usunąłem swoją (chyba swoją - już nie pamiętam zbyt dobrze) cenzurę na boczek, gdyż po prostu spełniła swe zadanie - słowo nie jest już nadużywane, a zatem taktyka cenzury jest skuteczna przeciwko nadużyciom (plus dyskusja w temacie o Kiepskich nabierała bardzo dziwny wygląd...). Ten sam los z tego samego powodu spotkało słowo gen.der i ono po jakimś czasie również wróci do łask. Od cenzury tego słowa ani razu nie oderwano mnie od innych zajęć, by zatrzymać rozróbę na forum, więc pozostanie ona jeszcze jakiś czas i nic, co powiecie, tego nie zmieni. Te kłótnie działały mi na nerwy i jeśli chcecie je kontynuować, szukajcie sobie nowego admina.
2. Jak wspomniałem, za Dizla nie będę się wypowiadał, ale chciałbym powiedzieć, że nie uważam cenzurowania emotikonek lub nicków za dobry pomysł. Emotikonki nie wywołują wojen na chacie, więc nie mam zbytnich problemów z ich używaniem, ale długotrwałe obrażanie userów cenzurami, nawet gdyby sobie na to zasłużyli, jest przegięciem. Dać komuś żartobliwą rangę, kolorek - tak, jasne, może być, o ile sam user nie jest bardzo przeciwko i o ile to na bardzo krótko. Cenzura na jakikolwiek nick nie powinna jednak istnieć, to wręcz wbrew regulaminowi, który wprost stwierdza, że obrażanie innych jest zabronione. Proponuję wycofanie obraźliwej cenzury dla Traktora. Słowo se nie jest błędne i nie wiem, czemu w ogóle było kiedyś w cenzurach.
3. Nie powinno istnieć coś takiego jak żartobliwa, długotrwała cenzura. Ja sam raz czy dwa się zabawiłem i lekko nadużyłem panel administracyjny, ale poważnie Dizel, głupio się czuję, gdy muszę ci przypominać, że po imprezie zawsze trzeba sprzątać.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 25 lip 2014, 13:36
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Zgodnie z prośbą Doktora i innych osób przedstawiam swoją propozycje na konkurs w temacie, a dlatego że nie chce mi się pisać wszystkiego od nowa po prostu skopiuję PW, które do niektórych wysłałem:
Matek napisał(a):
Ostatnio wpadłem na konkurs, który miałby rozpocząć się 20 czerwca, a zakończyć 26 czerwca. Idealnie na powitanie/świętowanie lata no i dodatkowo wakacji.
Zasady tego konkursu są proste. Polega on na stworzeniu czegoś kreatywnego, opowiadania/komiksu/rysunku... wszystkiego co związane z kreatywnością.
Obrazek
Prace mogłyby być oceniane, ale nie musiałyby. Ktoś tam mógłby ewentualnie wygrać, ale no nie wiem...

Zdaję sobie sprawę z tego, że mało osób by się zgłosiło. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że warto spróbować.


Wt, 12 maja 2015, 14:49
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
A to już według uznania moderatorium.


Cz, 14 maja 2015, 12:18
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Przyznam, że Twój pomysł spotyka się z moją aprobatą, Mątku (chociaż podobne konkursy nie miały zbyt dużej aktywności, może to się zmieni podczas wakacji). Jednakże chcę wiedzieć, jakbyś ty to widział. Pamiętaj, że każdy pomysł musi być poparty argumentami i konkretami, a ponadto wiedz, że słowo użytkownika także jest ważne. :wink:

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Cz, 14 maja 2015, 17:55
YIM WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Nom, chodziło mi oto, żeby tematyka była związana po prostu z Uniwersum Reksia. No i ewentualnie Potworium (oprócz postaci z Cyrku Chaosu, bo tak średnio pasowałyby do tego konkursu ).
Api napisał(a):
Co z innymi formami jak muzyka, animacje, ceramika czy nawet pluszaki i koszulki?

Odpowiedzią na to pytanie jest kolejny cytat:
Matek napisał(a):
Polega on na stworzeniu czegoś kreatywnego, opowiadania/komiksu/rysunku... wszystkiego co związane z kreatywnością.

Api napisał(a):
Czy pod uwagę będą brane zaczęte opowiadania i serie komiksowe?

A to już zależy czy osoba będzie chciała dokończyć opowiadanie czy komiks w temacie konkursu czy też wstawić w temacie to co już zrobiła i pokazała na forum... To drugie na pewno nie, ponieważ prace mają być stworzone na potrzebę konkursu. Co do tego pierwszego, hmm, raczej nie. W ''Naszej Twórczości'' panowałby wtedy chaos. No chyba, że osoba, która chce, aby jej praca (czyli następna część opowiadania/komiksu) była brana pod uwagę podczas oceniania, mogłaby wstawić pomniejszone logo konkursu. Gdzieś tam w rogu posta, czy gdzieś tam...


N, 17 maja 2015, 14:16
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Nie wiem w sumie co myśleć o tym pomyśle. Jestem neutralny. Dlaczego?
Pomysł wydaje się dobry. Jest naprawdę ciekawy i byłby ciekawą alternatywą dla RPG'ów (głównie oficjalnych, jednakże te kanalizacyjne też przeżywały ostatnio swój renesans), które od kilku miesięcy są jedyną atrakcją na forum. Mogłoby to ożywić forum. Kreatywność to kreatywność. Taki dosyć liberalny konkurs - każdy może zrobić to co chce :lol:
Z drugiej strony... będzie się chciało komuś to robić? Teraz to wszyscy są tacy leniwi i w ogóle... Podobnie było z DoP, na początku była spora aktywność, a później to lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo.
Ale okej, raczej jestem za. Może być.


N, 17 maja 2015, 14:28
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Ale zawsze można spróbować. Niczego chyba nie tracimy.


N, 17 maja 2015, 21:29
Stawia Opór

Dołączył(a): Pn, 29 gru 2014, 13:12
Posty: 8
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Moim zdaniem to bardzo zabawny pomysł :lol: :lol: :lol:


Cz, 21 maja 2015, 13:52
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Zmiany na forum & Propozycje dalszego prowadzenia, rozwo
Też na to wpadłem, Dok, ale to wymagałoby istnienia następującego rozwiązania: w dowolnym ciągu liter dana fraza musiałaby być zastępowana przykładowo tym znakiem. A jak się okazało, na naszym forum (i pewnie wielu innych) nie ma czegoś takiego (przynajmniej mein info) i zamienia cały wyraz. Aleeee jest jeszcze jedno rozwiązanie, mianowicie bbkody. Tylko to żmudne jak nwm co. Dla przykładu [ao][/ao] (dajmy na to, że to skrót od a ogonek) następuje zamiana tego sheetu na "&#261", bo to dziadostwo odpowiada w HTMLu ą. Na duże Ą np. [dao][/dao] Ale więcej z tego roboty niż pożytku.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 10 maja 2016, 20:22
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL