Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Steam, Magic & Diplomacy - RPG 
Autor Wiadomość
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Witajcie :)
Więc rozpoczynam swoje RPG. Nazwa Steam, Magic & Diplomacy jest nieprzypadkowa...
Traficie w mroczny, choć pełen odkryć, wiek XIX. To, co was spotka, nie będzie stricte historyczne, choć postaci z tego okresu na pewno się pojawią (spodziewajcie się niespodziewanych :P ). Fabuła będzie opierać się bardziej na literaturze - nie tylko z tamtego okresu. I... będzie magicznie :)
Jak już wspominałem... możecie znaleźć się w dowolnym miejscu tamtejszej Europy (podróż do Stanów też będzie możliwa - zapraszam do angielskich, francuskich lub hiszpańskich portów). Radziłbym wam wybierać raczej większe państwa - tam można znaleźć potencjalnie więcej przygód. Polecałbym szczególnie tereny Siedmiogrodu czy Pragi... jeśli ktoś wie, jakiego hrabiego kojarzyć z Siedmiogrodem (wzgl. Transylwanią), zrozumie, co mam na myśli.
Będzie też możliwość dostania się na dwór władcy i doradzanie mu w sprawach państwowych, a nawet obalenie go (stąd - Diplomacy).
Przygotujcie się na najdziwniejsze kreatury – również ludzkie.
Przygotujcie się na wredotę większą czasem od Dizla.
Przygotujcie się na... sporą ilość przelanej krwi.
Zaczynacie w 1856.
Zapisy w tym dziale, pytania na PW. Poniżej wzór zapisu.

Imię:
Nazwisko:
Pochodzenie:
Kraj, w którym obecnie postać przebywa*:
Profesja**:
Staty***:
  • Inteligencja
  • Kreatywność
  • Siła
  • Sprawność

*do wyboru każdy kraj Europy AD 1856.
**do wyboru: naukowiec (+2 do Inteligencji), żołnierz (+2 do Sprawności), robotnik (+2 do Siły), mason (+1 do inteligencji, +1 do Kreatywności), polityk (+1 do Inteligencji, +1 do Siły), dziennikarz (+2 do Kreatywności)
***do rozdania 5 punktów plus dodatkowe punkty z profesji.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Pn, 16 mar 2015, 21:07
WWW
Głodomorek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 20:13
Posty: 2995
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 1
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Imię: Izzy
Nazwisko: Makrela
Pochodzenie: Londyn, UK
Kraj, w którym obecnie postać przebywa: Anglia
Profesja: Dziennikarz
Staty: Do inteligencji +2, reszta po +1

_________________
Mahna mahna...

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.


Pn, 16 mar 2015, 21:18
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Imiona: Avthor Placek "Bolesny"
Nazwisko: Gadatliwy
Pochodzenie: Królestwo Prus
Kraj, w którym obecnie postać przebywa: Carstwo Rosyjskie
Profesja: polityk
Staty:
Inteligencja 2
Kreatywność 2
Siła 2
Sprawność 1


Pn, 16 mar 2015, 21:27
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Imiona: Hans Adolf
Nazwisko: Schwarz
Pochodzenie: Austro-Węgry
Przebywa w: Praga
Profesja: Wolnomularz. Czy tam mason.
Staty: Sprawność +2, reszta +1

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Pn, 16 mar 2015, 21:39
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
A więc zaczynamy. Jeśli ktoś chce się jeszcze dopisać - zapraszam, dalej w tym temacie.

Izzy Makrela
Nie możesz narzekać na pracę w londyńskim piśmie satyrycznym "Punch". Dobrze płacą, nie trzeba jakoś strasznie się wysilać no i możesz ponabijać się z polityków i Irlandczyków. Każdy o podobnym charakterze do ciebie świetnie nadawałby się do tej pracy. Zresztą; na biurku miałeś Morderczy Szpikulec na Papiery (sic!). Poza tym redakcję często odwiedzali znani pisarze, jak na przykład Charles Dickens. Żyć nie umierać!
Ale praca niestety oznacza... pracę. Dlatego kiedy twój szef, pan Henry Mayhew zlecił ci napisanie artykułu o głośnej parę lat temu sprawie Sweeneya Todda, nie wykazałeś zbytniego entuzjazmu.
Mayhew kazał ci pojechać na Fleet Street, bo tam znajdował się zakład... fryzjerski Todda. Pamiętałeś dobrze, że ten gość podrzynał swoim klientom gardła brzytwą w czasie golenia, a z mięsa robił pasztecikim które sprzedawał Londyńczykom... a może po prostu składał ciała w piwnicy? Sam zjadał trupy? Trudno powiedzieć. Przez ten czas narobiło się tyle legend, że niełatwo było poznać prawdę.
Smętnie wyszedłeś z siedziby "Puncha" i ruszyłeś w kierunku stojących w pobliżu dorożek.
Obrazek

Avthor Placek Gadathlivy

Spoglądam przez kratę mej celi wilgotnej
Na orła młodego w niewoli samotnej;
Towarzysz mój biedny pod tiurmy oknami
Żer krwawy swój dziobie i bije skrzydłami.

A. Puszkin, "Więzień" (fragment)

No tak... byłeś w więzieniu. I jak w tym wierszu Puszkina, przez zakratowane okno widziałeś orła. Nie był to pocieszający widok, tak jak widok Krasnej Płoszadzi. Cerkiew Wasyla Błogosławionego wydawała się z ciebie naśmiewać, dumnie stojąc przy kremlowskich murach.
Ale skąd miałeś wiedzieć, że ten gość, który upadł, po tym, jak go potrąciłeś na targu, to był car Aleksander II Romanow? To w sumie była jego wina! Jaki normalny car chodzi po targu incognito, zresztą dosyć nieudolnie, bo za nim szło dwóch żołnierzy? I czemu za zwykłe, malutkie przewinienie (powiedziałeś przecież "przepraszam"!) zostajesz wtrącony do więzienia? Czy ten durny car nie wie, że jesteś wysłannikiem króla Prus? Jaśnie nam panujący Fryderyk Wilhelm IV, z łaski Bożej król Prus, margrabia Brandenburgii, suweren i wielki książę Śląska oraz hrabstwa kłodzkiego, wielki książę Nadrenii i Poznania, książę Saksonii, Angarii, Westfalii, Geldrii, (...) Mörs, Eichsfeld i Erfurtu etc. hrabia Hohenzollern, uksiążęcony hrabia Hennebergu, hrabia Marchii, (...) Höllenstein, Tecklenburga i Lingen etc., pan ziemi Rostocku, Stargardu, Lauenburga i Bytowa etc. etc. nie będzie zadowolony.
Tak rozmyślając nad nieudolnością Rosjan, niekoniecznie zauważyłeś, kiedy drzwi się otworzyły i do środka został wepchnięty jakiś wąsaty, pobity, umorusany jegomość. Strażnik zamykając drzwi rzucił coś w stylu "polaki-sabaki" i splunął. A więc twój nowy kompan w celi miał być Polakiem? Trzeba sprawdzić, czy można się z nim porozumieć.

Hans Adolf Schwarz
Mistrz Wolnomularski na Austro-Węgry musiał upaść na głowę, wysyłając cię do Pragi. Nigdy nie lubiłeś Czechów, tych tłustych Pepików, chlejących piwo i obżerających się knedlikami.
Z drugiej strony, Praga jest naprawdę ładnym miastem i podczas wykonywania misji mógłbyś trochę pozwiedzać...
Zalecenia były proste. Trzeba było trafić na ślad spadkobierców sekty Różokrzyżowców i wykraść ich tajemnice. Zastanawiałeś się, czy masoni nie powinni znać już tych tajemnic, ale z Mistrzem nie ma sensu się kłócić. Poza tym, zawsze pasjonował cię okultyzm i alchemia, a o to przy Różokrzyżowcach nietrudno. Może uda się zdobyć przepis na Kamień Filozoficzny, eliksir wiecznego życia albo sposób stworzenia Golema? To by było coś...
Siedziałeś na wzgórzu pod Pragą i myślałeś sobie o dotarciu do tych całych Różokrzyżowców, gdy na pagórku obok usłyszałeś jakiś hałas i ciężkie kroki. Poklepałeś się po kieszeni. Pistolet ciągle tam był. Nóż też miałeś wciąż zatknięty o pas. Poszedłeś w stronę odgłosów i ujrzałeś... to.
Obrazek
Widziałeś podobny wizerunek w jakiejś książce o Różokrzyżowcach i Pradze. Ten Żyd to był zapewne rabin Jehuda Löw, a to gliniane coś... cóż, pewnie Golem, o którym niedawno myślałeś. Jakby sam fakt istnienia takich cudacznych jegomościów nie był dostatecznie dziwny, dodatkowo Löw powinien nie żyć od 1609 roku!
Próbowałeś się skradać najciszej jak mogłeś, ale rabin nagle spojrzał gniewnie w twoją stronę. Gliniana kukła również się obróciła.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Wt, 17 mar 2015, 16:30
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
No witaj. Ja tam jestem Avthor i wcale nie jestem Dojcz.
Narrator napisał(a):
Avthor nauczył się kiedyś polskiego jak był w nieistniejącym już Wielkim Księstwie Poznańskim (dziś: Prowincja Poznańska).


Wt, 17 mar 2015, 16:36
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Narrator napisał(a):
Schwarz rozejrzał się za ewentualną drogą ucieczki. Wielkie gliniane coś raczej nie grzeszy szybkością, a z nieśmiertelnym Żydem jakoś sobie poradzi. Ma pistolet i nóż.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Wt, 17 mar 2015, 16:47
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Imiona: Manuel Giuseppe
Nazwisko: Urbanoldi
Pochodzenie: Królestwo Sardynii
Kraj, w którym obecnie postać przebywa: Królestwo Prus
Profesja: Polityk
Staty:
Inteligencja 3
Kreatywność 2
Siła 1
Sprawność 1

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 17 mar 2015, 17:43
YIM WWW
Głodomorek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 20:13
Posty: 2995
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 1
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Izzy poszedł, zastanawiając się, co będzie dalej z jego życiem.

_________________
Mahna mahna...

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.


Śr, 18 mar 2015, 17:34
Stawia Opór

Dołączył(a): Pn, 29 gru 2014, 13:12
Posty: 8
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Zapisuję się :shock:


Cz, 19 mar 2015, 14:55
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1640
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Izzy Makrela

Wsiadłeś do dorożki, zastanawiając się nad swoim życiem. W sumie nie miało sensu.
Z transu wyrwało cię pytanie dorożkaża:
– To dzie jedziem, szefie?

Avthor Placek Gadathlivy

– No vitajj. Jja tam jeschtem Avthor i vtsale nje jeschtem Deutsch – zapewniłeś.
– Cooo, Niemiec? Haaa! Zdrajca! Haaa! Zaborca! Biij, zabiij! – twój kompan z celi najwyraźniej był niespełna rozumu. W dodatku zauważyłeś, ze na brzuchu miał paskudną ranę, która krwawiła. Podbiegłeś do drzwi i zacząłeś w nie walić pięściami.
– Medicka! Medicka! On thu jescht ranny i mozhe zaraz umrzetsch!
– Nie warto, waćpanie... Nie warto... – mruknął zbolałym głosem Polak. Chyba przestał bredzić. – Powinieneś o tym wiedzieć. To ja może się przedstawię. Ludomir Wysocki, miło mi.
– Sch tykh Vysotskikh?
– Tak, Piotr Wysocki, ten od powsta... aaa... aaania w listopadzie to mój stryj. No cóż, chciałem iść w jego ślady, nawet zacząłem drukować Manifest Powstańczy... Nie zważając na bezsens tego przedsięwzięcia. No ale mnie dopadli... i chcą przewieźć na Sybir. Ale przystankami miiędzy Warszawą a Syberią mają być Moskwa (gdzie właśnie jesteśmy) i Petersburg. Nie wydostanę się stąd...
Może byś jeszcze pogadał z Wysockim, no ale strażnik krzyknął do ciebie, że masz rozmawiać z komendantem więzienia.
Z mieszanemi uczuciami, w kajdanach, poszedłeś w towarzystwie dwóch strażników.

Hans Adolf Schwarz
Loew warknął coś w jidysz, a po chwili oczy Golema rozjarzyły się czerwienią. Po chwili kukła z zadziwiającą szybkością ruszyła w twoją stronę. Musiałeś salwować się ucieczką.
Wtedy przypomniałeś sobie o pistolecie. Powinno pomóc... A wgłębienie na "czole" Golema wydawało się idealnym celem...

Manuel Giuseppe Urbanoldi
Przebywałeś u swojej siostry, Margherity Urbanoldi-Kaniatscher, w jakimśtam dworku gdzieśtam. To nie było na razie istotne. Ważniejsze było to, że jej mały synek nagle zachorował, a w okolicy nie było lekarza. Twój szwagier, który schodził po schodach w stronę dyliżansu, przewrócił się i prawdopodobnie złamał nogę. Pasmo nieszczęść. Tak więc ty musiałeś pojechać do najbliższego miasteczka, z dwoma "pacjentami" w dyliżansie.
Siedziałeś na koźle, uważałeś na konie, kiedy usłyszałeś płacz twojego siostrzenca. Mąż twojej siostry krzyknął, że dzieje się coś dziwnego... sam słyszałeś jakiś ciepły, miły męski głos w oddali. Przyspieszyłeś konie, wolałeś się nie odwracać. Ale... w twoich uszach rozbrzmiewały przebłyski właśnie tego głosu... Pójdź chłopcze w las.... w ten głuchy las... wesoło będzie pły...nąć czas...
Jeszcze przyspieszyłeś.

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


Wt, 7 kwi 2015, 20:07
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Imię:Wolfgang Hans
Nazwisko:Redriht
Pochodzenie:Niemcy
Kraj, w którym obecnie postać przebywa:Siedmiogród
Profesja:Polityk
Staty:
Inteligencja:1+1
Kreatywność:1
Siła:2+1
Sprawność:1


Wt, 7 kwi 2015, 20:18
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Narrator napisał(a):
Schwarz przystanął. We wszystkich znanych mu przypowieściach i historiach jedynym sposobem na zabicie Golema było starcie lub odpowiednie zmodyfikowanie napisu na jego czole. To nie będzie proste i na pewno nie uda się przy użyciu noża i pistoletu... ale może kamień? Złapał jakiś kamyk i cisnął nim w głowę stwora.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 8 kwi 2015, 14:22
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
No poszedłem do tego komendanta. Czekam co dalej.


Śr, 8 kwi 2015, 14:54
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Steam, Magic & Diplomacy - RPG
Co to za dziad mi szepcze do ucha? Nie, nie wjadę do tego lasu, bo ten człek zachowuje się jak mój wujek, który wypił sodę. Nie ma czasu, wio!

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 8 kwi 2015, 15:30
YIM WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL