Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Projekt: Fanowska Gra z Reksiem 
Autor Wiadomość
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Zgodnie z obietnicą zakładam ten temat.
No więc, ostatnio na czacie wpadliśmy na pomysł, aby zrobić fanowską grę z Reksiem. Wiadomo, że to bardzo trudne i prawie niemożliwe, ale lepsze niż ciągłe oczekiwanie na CoS2. Uważam, że gdybyśmy się bardzo postarali udałoby nam się stworzyć jakąś fajną grę z Reksiem... No, przynajmniej nie będzie się nam nudzić.
Proponuję, aby scenariusz zebrała do kupy jedna czy dwie osoby, a fabułę wymyślaliby wszyscy w sposób głosowania w ankiecie (co powinno się znaleźć w grze i inne takie). Wiem, że wiele osób wolałoby, żeby odbywało się to inaczej, ale ma to być wspólna praca. Najwyżej zmienimy jak będzie duży chaos i zamieszanie.
Grafika, tu proponuję Jimmiego, Adam lub mnie... Ja mógłbym gromadzić screeny i usuwać z nich Reksia i Kretesa (o ile lokalizacje z innych części będą potrzebne).
Oprogramowanie to chyba największy problem, ale przecież tego można się nauczyć... chyba...
Głosy postaci moglibyśmy wykorzystywać z innych części, modyfikować lub nagrywać sami...
Zawsze warto spróbować co nam wyjdzie. Niczego nie tracimy. Najwyżej zawiesimy projekt aż do momentu w którym jakiś problem się nie rozwiąże...


So, 18 lip 2015, 14:57
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Okej. Wszystkie wątpliwości, jakie mam, przedstawił Mątek. No cóż... jak to powiedział Gimli, "Zerowe szanse powodzenia, niemal pewna śmierć... na co jeszcze czekamy?". Mogę się zająć scenariuszem. Od tego zresztą trzeba zacząć. Potrzebuję tylko kogoś do pomocy.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


So, 18 lip 2015, 16:10
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Może na początek wymyślmy o czym będzie sama gra. Jakieś propozycje?


So, 18 lip 2015, 16:24
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Przede wszystkim jak mamy się poważnie za to wziąć, to warto przekonać adminów do założenia na to działu. Nie będziemy tego robić w jednym temacie, a i na PW czy poza forum może być ciężko.
Pomysły fabularne?

Możemy zaczerpnąć coś z fanficków.

Podróż do wnętrza ziemi.

Podróż dookoła świata z misją powstrzymania głównego złego/Apokalipsy/klątwy/choroby nękającej któregoś z głównych bohaterów.

Zagadka kryminalna?

Tyle ode mnie, nic bardziej oryginalnego nie wymyślę "od tak". Chyba rozumiecie.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


So, 18 lip 2015, 16:35
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Noo... mi szczerze powiedziawszy pomysł z wnętrzem ziemi się nie podoba...
Według mnie fabuła powinna być mroczna i nie do końca wyjaśniona. Może zabójstwo kur?


So, 18 lip 2015, 17:02
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Według mnie ta fanowska gra nie powinna być przeznaczona dla osób +7, lecz dla osób w naszym wieku, czyli 13-17...
Moglibyśmy sobie pozwolić na nieco grozy... Nie jest to mieszanie srebra z brudną ziemią, ponieważ powstaje wiele gier, w których postacie wyglądają dziecinnie i niewinnie, a fabuła jest horrorem...


So, 18 lip 2015, 17:29
Zgłoś post
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Mroczny klimat nie pasuje do Reksia (zresztą właśnie CoS jest miejscami dosyć mroczne). No chyba, że chodzi o jakiś pseudomroczny klimat (niby mroczne, ale tak naprawdę typowo reksiowy). Wtedy się zgadzam.
Podróż do wnętrza Ziemi może być, pasuje do klimatu Reksia.


So, 18 lip 2015, 17:30
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Matek... ty tak poważnie? Morderstwo PR? (Sam uśmierciłem kilka postaci w opkach, ale to szczegół) To odpada. Ja osobiście sądzę, że najlepsza byłaby podróż dookoła świata.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


So, 18 lip 2015, 17:36
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Ale jakim powodem byłoby udanie się do wnętrza ziemi czy podróż dookoła świata?

Tak w ogóle proponuję, abyśmy pierwsze na próbę stworzyli jakąś minigierkę. No takie gry jak na jeja.pl czy wyspagier.pl... Że Reksio czy Kretes musi zbierać reksiony czy cuś takiego....


So, 18 lip 2015, 17:43
Zgłoś post
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
[quote="Matek"]Ale jakim powodem byłoby udanie się do wnętrza ziemi czy podróż dookoła świata?
[quote]
A czemu niby Reksio udał się na wyspę skarbów? Przypadkiem. Czemu udał się do galaktyki? Od tak, kosmici porywają kury. Czemu udał się do krainy czarów? Ktoś go porwał. Czemu udał się w podróż w czasie? Bo dostał list. Coś się wymyśli.

Zgodzę się z Doktorem, RiKN było już podróżą dookoła świata. No chyba, że zrobimy taką alternatywną wersję RiKN, która nie kończy się zakończeniem I serii... I bohaterowie odwiedzają zupełnie inne kraje. Jednakże dalej popieram podróż do wnętrza Ziemi.
Humor oczywiście trzeba wzorować na m.in. Monty Pythonie itp. Musi być też dużo aluzji, parodii...


So, 18 lip 2015, 17:46
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Podróż do wnętrza ziemi mimo wszystko wydaję mi się trochę zbyt banalne, oklepane i nudne... Ale zobaczymy... może ktoś coś jeszcze wymyśli...


So, 18 lip 2015, 17:58
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Nigdy mi się nie podobało nazywanie RiKN "podróżą dookoła świata". Owszem, w końcu faktycznie zaczynamy na potęgę podróżować, ale... większość akcji toczy się jednak na morzu albo przy morzu. Na dobrą sprawę jedynymi odwiedzonymi miejscami z dala od morza są Paryż, Kair i Szan-grilla. Poruszamy się zresztą niemal wyłącznie po Eurazji i północnej Afryce, dopiero pod sam koniec na chwilę odwiedzamy Amerykę.

Powód? Podałem przecież kilka. Próba powstrzymania Apokalipsy... pogoń za głównym złym... próba znalezienia lekarstwa czy zdjęcia klątwy...

Właściwie choć nie popieram zabijania kogokolwiek w tej serii, to przyznam, że odrobina mroku nie zaszkodzi... co wy na to, żeby fabuła nawiązywała w jakiś sposób do "Draculi" Stokera? Powiedzmy, że Molly/Kari zostaje ugryziona/porwana przez wampira/wilkołaka/Xenomorpha/jakieś coś, a reszta szuka leku...

Mątek, mówisz, że na początek jakąś minigierkę? Oczywiście, że labirynt! To absolutny klasyk serii, łatwo go rozrysować, zanim się weźmiemy za programowanie, łatwo w razie nagłej zmiany planów fabularnych zmienić tekstury przy dokładnie tym samym rozkładzie przestrzennym...

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


So, 18 lip 2015, 17:58
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Czarnoksieznik napisał(a):
Właściwie choć nie popieram zabijania kogokolwiek w tej serii, to przyznam, że odrobina mroku nie zaszkodzi... co wy na to, żeby fabuła nawiązywała w jakiś sposób do "Draculi" Stokera? Powiedzmy, że Molly/Kari zostaje ugryziona/porwana przez wampira/wilkołaka/Xenomorpha/jakieś coś, a reszta szuka leku...

Ciekawe pomysły...
A co powiecie żeby cała akcja działa się w średniowieczu? Wtedy kiedy rządzili królowie, surowo karano i inne takie... Występowaliby tam przodkowie Reksia i Kretesa o dokładnie takim samym wyglądzie...


So, 18 lip 2015, 18:07
Zgłoś post
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Właśnie... Zauważcie, że każda gra z Reksiem ma do czegoś nawiązanie... W tym przypadku też tak mogłoby być.


So, 18 lip 2015, 18:08
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Projekt: Fanowska Gra z Reksiem
Średniowiecze, przodkowie R&K? Trzeba spojrzeć realistycznie: Rex całe życie mieszkał gdzieś pod Bielsko-Białą, Warszawą albo Gdynią, a Kretes od urodzenia mieszkał na tropikalnej wyspie gdzieś na Karaibach. Zresztą, jak dowiadujemy się w RiKN, jego przodkowie mieszkali tam od czasów Faraonów... szansa na to, że ich przodkowie kiedykolwiek wcześniej się spotkali, jest bardzo, bardzo, bardzo, BARDZO znikoma.
Jak już wspomniałem - jeżeli gra ma być mroczna i z podróżami, to jako główny punkt odniesienia przy tworzeniu aluzji czy parodii proponuję "Draculę". W roli głównego antagonisty można by dać... hrabiego Von Verlassena z opowiadań Api. :mrgreen:
Nie, poważnie, on albo jemu podobna postać świetnie się nada jako parodiujący Vlada główny antagonista. Ale w takim razie powinien porwać raczej Kornelka czy Kretesa, nie Molly czy Kari...

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


So, 18 lip 2015, 18:19
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL