Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Apel Administratora Kretesa102 
Autor Wiadomość
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Apel Administratora Kretesa102
Drodzy Forumowicze i Forumowiczki :koguten: !
Piszę tego posta nie tak, o! Piszę go głównie, abyśmy w końcu zaczęli działać. Od czasu powstania Reksia i Miasta SeKretów forum zaczęło zmierzać w bardzo złym kierunku, w grę nie wchodzi tylko aktywność, ale również i zaangażowanie oraz postawa, która jest tu prezentowana od 2011 roku. Przestaliśmy walczyć o swoje, o swój byt. Nie możemy określić co jest, a co nie jest główną częścią układanki na Forum Przygód Reksia. Aidem Media (dodam, że nowa generacja, jednakże w firmie jeszcze pracują osoby, które tworzyły serię Przygody Reksia) widząc to, przestała tak naprawdę interesować się tym forum, ale wydaje mi się, że niekoniecznie. Ostatnio miałem podgląd w adresy IP (właściwie to zawsze mam, gdyż jestem Administratorem :wink:) i zauważyłem, że... jeden z aidemmiaków przeglądał forum z gościa, co potwierdza moją teorię, że oni tutaj zaglądają i badają sytuację. Dużo do myślenia dała mi też rozmowa z panem Adamem M., przytoczę fragment
Adam M. napisał(a):
Problem jest taki, iż w dzisiejszych warunkach rynkowych seria jest nierentowna niestety. Epizod 2 jest gotowy, wystarczy zrobić nagrania lektorskie. Scenariusz do 3 i 4 również ( aczkolwiek brak dialogów ). Z grafika jest podobnie.
Niestety koszt wdrożenia produktu na rynek jest zdecydowanie wyższy niż potencjalny przychód. Podsumowując więc seria jest zawieszona i czeka na lepsze czasy.

Niestety, jeśli ktoś jeszcze nie wie, o co tu biega i się głowi, to panu Marciniukowi chodziło o to, że dzisiaj już dzieci w dobie smartfonów i innych bzdetów elektronicznych nie interesuje takowa seria, z czym pozwolę się nie zgodzić. Kiedyś, a dokładnie w ubiegłym dziesięcioleciu nasz łaciaty piesek z szarym kretem byli rozpoznawalni przez OGROMNĄ część dzieci i młodzieży. I co? W tym nie są? Oczywiście, że są, ale jak to na polskim podwórku bywa, więcej ludzi gada o niepolskich grach czy innych RPGach. Cudze chwalą, swego nie znają. Znam tę mentalność, niestety.
Wracając, ktoś może mi zarzucić, że to się nie uda, bo to zamknięty temat, AM to już nie ta sama firma, itp. Wiecie, że historia lubi się powtarzać. Sytuacja z Miastem SeKretów 2, celowo zwanym po angielsku "City of Secrets 2", by lepiej brzmiało, jest niemalże analogiczna, jednakże nieco się różniąca czasowo, do sytuacji z Reksiem i Kapitanem Nemo. W 2005 roku nasi poprzednicy też otrzymali smutną wiadomość o przerwaniu prac nad 5 częścią gry z serii "Przygody Reksia" i, podobnie jak teraz, czekali na lepsze czasy. I co wtedy zrobili? Poddali się, powiedzieli: "ach szkoda", większość userów odeszła, a inna stwierdziła "nie ma sensu pisać, bo po co"? Oczywiście, że nie! Zaczęli tak bardzo bombardować skrzynki aidem oraz pisali na forum błagania o kontynuowaniu serii w formie postów, że w końcu marzenia naszych użytkowników się spełniły i powstało RiKN, a z nim dwa dodatki oraz Reksio i Miasto SeKretów, a w planach była druga część rzeczonego miasta. Użytkownicy forum Reksia nie złożyli broni, nie bali się walczyć o swoje, nawet jeśli miałoby to spełznąć na niczym. Na szczęście tak się nie stało. To właśnie dzięki nim możecie lub mogliście grać w te gry.
Oczywiście, ktoś znowu powie "Nie można przyrównywać tamtych czasów do tych, to coś zupełnie innego" albo "A nacotokomu? Lepiej się wyluzować i pogodzić się z tym. Reksio już nie wróci". Pozdrawiam takie osoby. Gdyby nasi protoplaści tak uważali w 2005 roku, prawdopodobnie nigdy nie powstałoby Miasto SeKretów, bo RiKN mogłoby powstać duuużo później. Albo... w ogóle nie powstać.
Forum Przygód Reksia ma już ponad 12 lat. Jest to wspaniały wiek, prawda? Niestety, nasze forum jest zbyt stare na te czasy. Nie możemy niczego zrobić. Dodanie nowych bbcodów jest niemożliwe, bo przekroczono liczbę. Niedługo to samo może się stać z czatem, postami, rangami, grupami. Aidem Media uznało, że skoro użytkownicy nie starają się o to, aby zaktualizować w końcu to forum do najnowszej wersji, to jaki jest sens, by utrzymać coś co dawno umarło. Właśnie, nie starają się. Przecież nie chcecie by forum umarło na wieki, prawda? Ponadto strona, konkretniej mówiąc domena http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl także jest stara. A każdej chwili wdowa po panu Lechosławie Marszałku, pani Helena Filek-Marszałek może upomnieć się o to, aby cała domena zniknęła, skoro kopirajta (licencję) Aidem straciło już w zeszłym roku, a teraz, powiedzmy sobie szczerze - ta domena działa niezbyt legalnie. Rzeczona Pani może to zrobić, bo na do tego pełne prawo. Czuję, że siedzimy na bombie, która może w każdej chwili eksplodować. Chcemy to? Myślę, że nie.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego to piszę. Chcę, byśmy czynili to, co czynili nasi protoplaści z 2005 i 2006 roku. Teraz mamy szerszy dostęp do wszystkiego aniżeli 12-11 lat temu, mamy więc dużo plusów. Nie wystarczy pisać jednego maila do aidem na rok i myśleć, że jakoś to będzie. Powinniśmy bombardować i błagać AM o:
1. Powrót do kontynuowania serii. Pokażmy im, że jest to całkiem opłacalna seria, a nie jakiś wybryk dwóch userów z forum. Piszmy posty na forum, rozmawiajmy na ten temat. AM na pewno nie będzie głuche, tak jak nie było głuche w 2005 i 2006 roku.
2. Aktualizację forum. Jedną z przyczyn upadku forum może stanowić błąd po stronie serwera oraz baz danych, które są przeciążone do granic możliwości. Są metody naprawcze, ale to za mało.
3. Przydzielenie administratora technicznego. Skoro nie możemy sami tego zrobić, wymuśmy na Aidemiakach, by na forum przychodził administrator techniczny z ich firmy, który będzie naprawiał błędy bazodanowe czy serwerowe
4. Ciche próby wyperswadowania, dlaczego Reksio powinien wrócić i dlaczego powinni wykupić ponownie licencję na niego. (Jeżeli nie mają pieniędzy na kupno, to niech rozwiążą problem z pełną korzyścią dla użytkowników, by pewnego dnia nie przyszedł tu kiedyś ktoś z zewnątrz i nie ogłosił, że forum musi zostać zamknięte w świetle prawa - tu chodzi o domenę).
Pokażmy, że jesteśmy wielką siłą. Moje maile, błagania dla AM nie znaczą nic, gdyż jestem sam. Gdy pomożecie i będziemy im spamować na skrzynkę czy w postach nt. problemach forum z bazą danych czy Miastem SeKretów 2, w końcu zaczną myśleć i może się przełamią. Oczekuje od was inicjatywy, a nie pustych słów i lamentów, że nic się nie da. Chciałbym, byśmy byli wzorem dla przyszłych pokoleń, tak jak ludzie z 2005 są dla nas, gdy walczyli o serię. Oni wybrali swoją wizję forum i serii. My też musimy.
Wasz Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 10 cze 2017, 18:15
Zgłoś post
YIM WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 sty 2016, 20:15
Posty: 743
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Czytałem ten Apel bardzo uważnie. I szczerze wzruszyłem się, co zdarza się ostatnio bardzo rzadko. Kretes ma niestety rację, i nie tylko on. To Forum rzeczywiście od jakiegoś czasu coraz bardziej stacza się do upadku. I nie mówię tu o miesiącach, lecz latach! Odkąd uzyskaliśmy informację, że City of Secrets 2 nie powstanie, to pewnie każdy w głębi serca zadawał sobie pytanie czy to nie jest początek końca Forum. Ja po pewnym czasie też. I faktycznie, poddaliśmy się! Nie walczyliśmy o powstanie gry, jak nasi poprzednicy o RiKN. A powinniśmy! Poddaliśmy się bez nawet jednej próby, bo myśleliśmy że nie warto, nasze prośby nic nie zmienią. Ale czy na pewno? Trzeba było jeszcze rok temu spróbować, a może chociaż o drobinę zmieniło by to sytuację. Tak jak powiedział Kretes, nie jest jeszcze za późno! Każdy musi apelować do Aidem Media przez e-maile. Może tym uda nam się wywalczyć choćby aktualizacji Forum, a może potem coś więcej? Musimy próbować, bo nie mamy pewności kiedy nasza strona może zniknąć. Próbujmy!
Nie podoba mi się też, że większość rozmów i dyskusji odbywają się na chacie, zamiast w tematach. Przez to autor wątku może się poczuć ignorowany, a jego pomysł odrzucony.
PKD10

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


So, 10 cze 2017, 21:38
Zgłoś post
WWW
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Ja myślałem, że już Miasto Sekretów było robione na siłę, bo ekipa Reksia odeszła od AM. Nie podobało mi się ono, bo miało wiele błędów, słabą grafikę, zwykłą fabułę itd. Skoro Miasto było usilnym wskrzeszaniem gry, która już z wdziękiem skończyła żywota, to po co wskrzeszać jeszcze raz? Jeżeli kolejny Reksio ma być na poziomie CoS, to wg mnie nie warto. Czy te niedobitki, które zostały w Aidem potrafiłby odtworzyć dawny czar gry, jeszcze z czasów RiKN? Czy VeryNiceStudio jeszcze by się zaangażowało?


N, 11 cze 2017, 11:30
Zgłoś post
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
http://gry.onet.pl/artykuly/jak-hartowala-sie-stal/qt0cr napisał(a):
Joanna Serafin: Czy jest może coś, co chciałbyś powiedzieć wszystkim fanom Reksia - nie tylko tym młodszym...

Krzysztof Hrynkiewicz: Jasne. Chcę im bardzo podziękować za nieustający doping i wsparcie przez te ostatnie lata. Bez tych listów, bez wspaniałej społeczności na http://www.przygodyreksia.pl i presji, jaką wywierała na Aidem Media, zapewne nigdy nie powstałby "Reksio i Kapitan Nemo" oraz "Reksio i Kretes w Akcji!". Wasze listy, wierszyki i obrazki wisiały na ścianach naszego nieistniejącego już pokoju w Aidem i cały czas przypominały nam, że musimy uwolnić Reksia i Kretesa z XIX wieku. To dzięki Wam Reksio i Kretes wrócili w końcu do domu!


Wsparcie ze strony fanów jest ważne, owszem, ale w porównaniu do roku 2005 jest nas bardzo, ale to bardzo niewielu. Nie mówię, że nie możemy próbować. Pościągajmy starych wyjadaczy i nowoużytkowników. Wszystko byłoby jednak prostsze, gdyby seria gier z Reksiem nie byłaby w niewiadomojakiejsytuacji abandonware lub jeszcze dziwniejszej. Prawa majątkowe na Reksia wygasają, według moich najdokładniejszych obliczeń, 26 marca 2041 roku, więc trzeba działać nielegalnie, albo wykupić licencję (?), przy czym procentowa raczej nie przejdzie, bo specjaliści z kancelarii mogą oszacować jakieś marne przychody i zaproponować określoną sumę niczym Andrzej Sapkowski w 2001.

Kwestia administratora technicznego: taka, nazwijmy to, posada byłaby nieopłacalna w formie stałego zatrudnienia, mamy przynajmniej jakieś osoby, które "rzucają okiem" w razie awarii.
Poza tym czy spadek serwera to na pewno "awaria"? Nie mam pojęcia, na jakim hostingu stoi aidemmedia.pl, ale jest coś takiego jak gwarantowany czas "dostępności" strony (uptime), właśnie na wypadek różnych awarii, modernizacji, itp. ze strony serwisu hostującego. Nawet przy gwarancji 99,9 %, serwer może być nieobecny przez prawie 9 godzin w skali roku. Przy 99% jest to już lekko ponad 3 dni i 18 godzin. Możliwe, że serwer po prostu położył się i wstał z powodu jakiejś modernizacji albo awarii, ale całą odpowiedzialność spada tu na usługodawcę, który ma zapewnić integralność danych i takie tam.


Pewne pomysły i luźne przemyślenia:

Ma ktoś informacje na temat stosunku wydatków i dochodów generowanych przez serię gier z Reksiem? Na podstawie analizy takich danych, moglibyśmy wywnioskować, czy rzeczywiście się (nie) opłaca albo co opłaca się najbardziej.

Można napisać petycję na którymś z portali petycjotwórczych zbierających wirtualne podpisy. Myślę, że poparcie ze strony osób w wieku 20-30 lat byłoby w miarę duże, ale czy to wystarczy?

Istnieją różne serwisy crowdfundingowe. Jeśli AM nie ma hajsu i boi się ryzykować, niech spróbuje sił na jakimś portalu typu polakpotrafi.pl albo jakimś innym.

Czego właściwie chcecie od AM? Powrotu Reksia czy kontynuacji P'n'C z Kretesem?

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


N, 11 cze 2017, 11:54
Zgłoś post
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Cytuj:
Ma ktoś informacje na temat stosunku wydatków i dochodów generowanych przez serię gier z Reksiem? Na podstawie analizy takich danych, moglibyśmy wywnioskować, czy rzeczywiście się (nie) opłaca albo co opłaca się najbardziej.

Można napisać petycję na którymś z portali petycjotwórczych zbierających wirtualne podpisy. Myślę, że poparcie ze strony osób w wieku 20-30 lat byłoby w miarę duże, ale czy to wystarczy?

Istnieją różne serwisy crowdfundingowe. Jeśli AM nie ma hajsu i boi się ryzykować, niech spróbuje sił na jakimś portalu typu polakpotrafi.pl albo jakimś innym.

Czego właściwie chcecie od AM? Powrotu Reksia czy kontynuacji P'n'C z Kretesem?


1. Raczej nie sposób tego wyliczyć (albo trwałoby to bardzo dużo). Zauważ, że mamy takie czynniki jak np. inflacja, różne zmiany popytu i podaży, zmiany w technologii. Te wyniki by nam w zasadzie nic nie dały.

2. Na forum jest zarejestrowanych tylko 1639 osób. Teoretycznie dałoby się poprosić np. MissKremówkę o wypromowanie akcji, ale myślę, że do 10 000 podpisów nie dojdziemy.

3. To już lepszy pomysł. Jeśliby nawet 2000 osób dało po 20 złotych, to z tego mogłoby już coś wyjść... Niezbyt dużo, ale AM też ma swoje środki. Można naturalnie też zrobić zbiórkę na angielskich stronach. Wiele innych gier małych studiów tak właśnie powstaje. Ba, tak powstają nawet filmy o małym zasięgu.

4. Jak dla mnie może być i to, i to.


W zasadzie jestem raczej pozytywnie nastawiony na wszelkie próby ratowania forum, ale szczerze wątpię, żeby cokolwiek mogłyby przynieść.
Chcę skupić się na temacie przenoszenia forum na inny serwer.
Po co?
Otóż, przede wszystkim administratorzy mogliby robić, co im tylko się podoba. A więc różne aktualizacje, mody i inne takie. W przypadku jakichś błędów, jak tego z grudnia, mogliby od razu interweniować. Zarządzanie stroną nie jest aż tak trudne i myślę, że Kretes102 i AdamMag spokojnie by to ogarnęli. Skończyłoby więc to różnego rodzaju masowe prośby typu "ej uróbcie admina z dodatkowymi uprawnieniami", "ej nk od was przychodzi".
Dodatkowo, parę osób boi się tego, że AM będzie musiało zamknąć stronę z powodu praw autorskich... Raczej w to wątpię, bo strona nie generuje raczej żadnych dochodów (a nawet straty urabia) i jest dosyć rzadko odwiedzana. Prędzej AM zamknęłoby stronę z powodu braku wolnego miejsca na serwerze, gdyby chcieli coś tam urobić.
Do strony fanowskiej (taką by się stało forum po przeniesieniu na inny serwer) nikt się nie przyczepi. Dowodem jest istnienie od wielu lat różnych stron fanowskich.
Ale czy to się uda?
I tu się zaczynają schody. Otóż baza danych to dosyć ciężki plik do ogarnięcia. Były z nią jakieś problemy, ale tutaj Kretes102 musiałby się wypowiedzieć.
Wady takiego rozwiązania
Po pierwsze, stracilibyśmy potencjalny kontakt z AM. Ktoś powie "pff i tak nic nie robią". Błąd. Chodzi mi tu o specyficzny kontakt, a więc - opłaty za serwis. To AM płaci za istnienie forum. Po przeprowadzce to my musielibyśmy płacić. A po wstępnej rozmowie na chacie, mogę stwierdzić, że raczej mały procent naszego forumowego społeczeństwa by się zrzucała. Najtańsze serwisy kosztują jakieś 45 złotych polskich na rok z tego co udało mi się dowiedzieć. Dykta zna serwis co kosztuje 69,90 zł.
Rozwiązaniem byłyby reklamy, ale... ponownie pojawiają się problemy. I to aż dwa. Po pierwsze, wiele osób pewnie korzystałoby z adblocka i takie reklamy nic by nie przyniosły. Po drugie, reklamy popsują wyjątkową atmosferę tego miejsca. Nikt chyba ich nie pragnie, czyż nie?
No i jeszcze jeden kłopot... Otóż znajomość adresu. Aczkolwiek to by się szybko załatwiło - wystarczyłoby, że AM umieściło info o nowej stronie/przekierowanie.

A i jeszcze jedna rzecz - nie obrażajcie się na AM dlatego, że nie chce urobić kontynuacji waszej ulubionej serii gier z dzieciństwa. To nie jest dlatego, że oni pałają nienawiścią do Reksia i marzą po prostu o tym, by zniknął raz na zawsze :P AM to firma, a jedynym zadaniem firmy jest zdobywanie jak największego zysku - pieniędzy od konsumentów, którzy chcieli produkt od danej firmy (owszem, niektóre firmy powstają z pasji, zamiłowania itd., ale faktem jest, że to jest najważniejszy cel istnienia prywatnych przedsiębiorstw). Jeżeli nie ma zysku - firma upada i inna zajmuje jej miejsce. W ten sposób mamy rozwój i postęp - i to jest wspaniałe w kapitalizmie (ale to czy w Polsce mamy kapitalizm, to można by się kłócić... ale to nie jest temat naszych dzisiejszych rozmyślań), ale jednocześnie trochę smutne. Tak więc, produkt, który nie przynosi zysku, a przynosi wręcz straty, musi zostać porzucony bądź wstrzymany. Ewentualnie musi istnieć inne źródło dochodów (jak np. zbiórka hajs o której pisał Dawid6), które pomogłoby utrzymać projekt.
A dlaczego nie ma zysku? Bo nie ma dużego popytu. Popyt można wytworzyć w różny sposób (chociażby zmusić jakiegoś beznadziejnego, ale modnego youtubera (a większość znanych takich jest) do wypromowania takiego produktu jako niezwykle potrzebnego).


N, 11 cze 2017, 12:50
Zgłoś post
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Api napisał(a):
Wybacz, rozumiem co chcesz przekazać, zgadzam się z ogólną myślą tego posta, uważam że jest świetna, jednak... czy wiesz jak trudne jest wydanie gry? Szczególnie o niszowej tematyce? W dzisiejszej ekonomii studia walczą o przetrwanie, nigdy nie wiadomo co przyniesie następny dzień. Nasz rynek traktuje artystów bardzo brutalnie, albo się dostosujesz, albo giniesz. Aidem Media znalazła się w potrzasku. Albo ambitne, choć niepewne projekty (Miasto Sekretów 2) albo głupoty które zapewnią im byt (symulatory parkowania). Więc co mamy zrobić w tej kwestii? Pisać do ministra kultury żeby przestał się wypinać na polskich twórców gier? O ile każdy inny punkt twojej wypowiedzi jest do zrealizowania, ten wydaje się trudny do przeskoczenia, bo pieniądze. Niestety, taka sytuacja.


No cóż Api, masz całkowicie rację. Mam świadomość, z jaką sytuacją mamy do czynienia, jednakże możemy spróbować. Niczego i tak nie stracimy.

Doktor napisał(a):
Gdyby AM miało to forum, że tak powiem "gdzieś" to by awaria w grudniu sprawiła, że by nasze forum upadło.
Jednak co?
Kilka dni później forum wróciło.
Oznacza to, że jak najbardziej ktoś z AM się interesuje jeszcze forum, więc myślę, że ktoś o wyższym stanowisku mógłby pogadać dokładniej na te sprawy.


Hmm... z tego co się orientuje, to "awaria", gdzie strona była tymczasowo zawieszona mogła być spowodowana następującymi przyczynami, zarówno prawdopodobnymi lub mniej:
1. Aidem Media zapomniało opłacić abonament i do czasu zapłacenia strona była zawieszona
2. Ktoś stwierdził, że domena ta działa nielegalnie lub jej zawartość jest nieodpowiednia (dodam - nielicencjonowana) i dlatego kazał wyłączyć serwer do czasu wyjaśnienia (co by wyjaśniało, dlaczego po kilku dniach cała domena wróciła)
3. Do serwera wkradł się wirus lub złośliwe oprogramowanie i Aidem musiało się z tym uporać, przez jego odwirusowanie
4. Hosting nie wytrzymał
5. Błąd po stronie dostawcy usług

Niestety, nie dowiemy się, co mogło być przyczyną. Jedynie co nam pozostało to gdybanie na ten temat.

takijeden napisał(a):
Czy te niedobitki, które zostały w Aidem potrafiłby odtworzyć dawny czar gry, jeszcze z czasów RiKN? Czy VeryNiceStudio jeszcze by się zaangażowało?


No cóż, to pytanie musiałoby być skierowane do samego Szalonego Kapelusznika. Ostatnio jak pan Hrynkiewicz się pojawił, to mówił coś o współpracy VNS z AM, a co za tym idzie - mogą coś szykować. Lub próbowali. Ponadto Aidem Media, moim zdaniem, źle skręciła, robiąc gry 3D i serię "Miasto SeKretów". Pierwsza seria była mocno ze sobą powiązana (wszystkie 5 gier można by sprecyzować do jednej wielkiej przygody w pięciu częściach - prawie jak film). Druga już taka nie jest. Na końcu Miasta SeKretów nie pojawiło się, to co było ostoją Przygód Reksia, odwołanie do kolejnej części, czyli że Reksio i Kretes znowu się w coś wplątali.

Dawid6 napisał(a):
Można napisać petycję na którymś z portali petycjotwórczych zbierających wirtualne podpisy. Myślę, że poparcie ze strony osób w wieku 20-30 lat byłoby w miarę duże, ale czy to wystarczy?


Pomysł wydaje się być dobry. Musielibyśmy nad tym pomyśleć. Nie wiem czy to wystarczy, jednakże warto próbować.

Dawid6 napisał(a):
Czego właściwie chcecie od AM? Powrotu Reksia czy kontynuacji P'n'C z Kretesem?

Raczej tego i tego. Jeśli jednak Reksio jest już stracony, to chociaż fajnie by było, gdyby wróciła saga z Kretesem.


Autor8 napisał(a):
Otóż, przede wszystkim administratorzy mogliby robić, co im tylko się podoba. A więc różne aktualizacje, mody i inne takie. W przypadku jakichś błędów, jak tego z grudnia, mogliby od razu interweniować. Zarządzanie stroną nie jest aż tak trudne i myślę, że Kretes102 i AdamMag spokojnie by to ogarnęli. Skończyłoby więc to różnego rodzaju masowe prośby typu "ej uróbcie admina z dodatkowymi uprawnieniami", "ej nk od was przychodzi".
Dodatkowo, parę osób boi się tego, że AM będzie musiało zamknąć stronę z powodu praw autorskich... Raczej w to wątpię, bo strona nie generuje raczej żadnych dochodów (a nawet straty urabia) i jest dosyć rzadko odwiedzana. Prędzej AM zamknęłoby stronę z powodu braku wolnego miejsca na serwerze, gdyby chcieli coś tam urobić.


Na samym początku trzeba takowe forum stworzyć. Stworzenie czasu lub przeniesienie wszystko na inny serwer jest czasochłonne i niełatwe. Także stworzenie czatu podobnego do tutejszego jest wyzwaniem. Jeden zły ruch i... wszystko trzeba zaczynać od nowa, jeśli okaże się być niewykonalne.
Mamy już stworzone "nowe" forum, ale nie wszystko udało się zaimplementować.

Autor8 napisał(a):
Otóż baza danych to dosyć ciężki plik do ogarnięcia. Były z nią jakieś problemy, ale tutaj Kretes102 musiałby się wypowiedzieć.


Owszem, były problemy. Serwer cba nie uznawał niektórych stworzonych już tematów, albo nie pasował mu ID użytkownika bądź posta. Pospolite problemy z bazą.

Autor8 napisał(a):
Popyt można wytworzyć w różny sposób (chociażby zmusić jakiegoś beznadziejnego, ale modnego youtubera (a większość znanych takich jest) do wypromowania takiego produktu jako niezwykle potrzebnego).


Niestety, w dzisiejszych marnych czasach musimy się nad tym poważnie zastanowić. Może to by wywarło jakiś wpływ na kontynuację serii bądź stworzenia czegoś większego.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


N, 11 cze 2017, 19:55
Zgłoś post
YIM WWW
Cesarz Śmietnika
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 21 wrz 2009, 14:15
Posty: 848
Lokalizacja: Siubidu Inteligencja: 0
Naklejki: 0
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
aidem media jawi się jako bezduszny konglomerat nienaznaczony ludzką uczciwością i zrozumieniem przez co wszelkie metody mające ich zmusic do litości nie zaskutkują. ta gdańska firma sklada się wyłącznie już z nieutalentowanych webdesignerów i programistów unity gdyż ostatni przyzwoici ludzie opuścili tą firmę 10 lat temu. wszelkie szczekanie może zaskutować co najwyzej porządnym wk... ze strony aidem i wyłączeniem hostingu. wasze wysiłki lepiej by zaskutkowały będąc skierowanymi w stronę hrynkiewicza który już wyrażał chęć powrócenia do tego typu klimatów, z pewnością dałoby to więcej niż wymuszone cos2

Opinią opinią, ale dbamy o słownictwo ;) //Kretes102

_________________
E̶̞͕̫͍͈̻̮͘͘͝r̛͢͜҉̝̗̭̲̠̳̣͎̟̱ͅa̴̵̡̱̯̭̰̱̟͖̻̰̞̦͍̘͢ ͉͉̠͇͓̝̙͉͈̀̕T̨͢͟҉̯̦̪̟͈̦̳̲̯̯̺̫͍͇̯͇r̡̢̛̮̗͙̯͈̭̜͍̰̟̤͙̟͓͓̞̞͖̹͟á҉̻̠̻͇̹̙̪̣̖̱̜̹͍͎̺̗̭̕͢ͅk̸͟҉̺̦͈̘̲̥̭̠̲̮͎̮͖̜̭̗͟t͏̠̻̦͔̳͇̞͔͙̰̗̬̫̤͎͉͍ͅó̭̺͎̜̫̘͓͈̤̦̝̟̘̯̞́r̡̥̹̰̪̝͕̟̬̲͟͞ą͎̞̮̳̘̲̩͇̲̲̜̜̲̥ ̲͖̠͇̲̗͙̤͓̯̝̭͙͡ǹ̢͍̖̥̪̳a̵̙̣̱͈̯̦̣̙̻̗̪̣͎̕͘d̴̸̨͓̭͕̙̹͍̮̦͝c̵̡̤̺̹̯̲̻͈̟̱̰̬i̡̧͢͠҉̟̝̟̹̦̩̪̱̺͕̺̹͚͙̫͔ą̫̘͍͖̣̳̪̞̤̤̱͔͘͜͡g̶̛̯̣̺ͅà҉̨͖̩͇̻͙̜͈̻̰͉͕̼͖̗͎͝


N, 11 cze 2017, 22:24
Zgłoś post
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Wczoraj szukałem informacji na temat Aidem Media i oto, co udało mi się znaleźć:

1. Informacja o wprowadzeniu na GPW firmy Aidem Media
http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci ... roc/le4mfq


2. Ciekawy artykuł o nagrodzie dla Aidem Media. Powstał on kilka miesięcy później po mojej rozmowie z jednym z Aidemiaków.
http://diamenty.forbes.pl/gry-aidem-med ... 6,1,2.html

Przytoczę najciekawsze fragmenty z tego artykułu:
"Każdego miesiąca te najpopularniejsze pobierane są od 5 do nawet 10 milionów razy."
"Seria gier z Reksiem okazała się ogromnym sukcesem. Nie tylko na terenie Polski. Firma zaczęła sprzedawać licencje i wydawać przetłumaczone gry także za granicą, głównie w krajach Europy Środkowej."
"Firma zarabia głównie na umieszczanych w nich reklamach."
"Szablewska-Olejarz podkreśla, że sukces firmy opiera się nie tylko na pozyskiwaniu i dbaniu o użytkowników i klientów, ale też dynamicznym reagowaniu na rynkowe zmiany. A nawet ich wyprzedzaniu.
– Przewidywaliśmy to, co może dziać się w branży. Gdy rynek gier na komputery zaczynał słabnąć, my już mieliśmy gotowe technologie na urządzenia mobilne, czyli to, co dopiero się rozwijało – tłumaczy. Zaznacza jednak: - Nie rzucamy się na głęboką wodę. Nie inwestujemy wszystkich środków na jeden rodzaj produktów. Stoimy na kilku nogach."

3. To też jest ciekawe
https://www.max3d.pl/forum/threads/1031 ... ist-Gdansk

4. "Nowy" kanał Aidem Media:
https://www.youtube.com/channel/UCugYZj ... gp1j1b7zxw

5. Nawet AM w piłkę pogrywa, pokaże jeden z filmików:
https://www.youtube.com/watch?v=dc32XZEHCO4

Co o tym sądzicie?

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Pn, 12 cze 2017, 16:42
Zgłoś post
YIM WWW
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 lut 2016, 20:06
Posty: 81
Lokalizacja: Wiocha pod Warszawą
Naklejki: 0
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Ktoś zadał kilka postów temu pytanie czy chcemy powrotu Reksia czy kontynuacji przygód Kretesa. Ja jestem zdania że sam Kretes też dałby radę o ile reszta zostałaby taka sama (Muzyka grafika 2D i narrator oraz Kretońskie żarty). A pomysł z Crowfundingiem też byłby ciekawą opcją jeżeli zargumentowaliby brakiem pieniędzy wstrzymanie prac. Skoro gra byłaby nierentowna to wyłożenie relatywnie niewielkiej ilości pieniędzy przez wiele osób z grupy fanów uzasadniłoby im pracę.
P.s. Na allegro pojawiło się sporo nowych ofert sprzedaży legalnych gier z Reksiem ze starej serii jakby kogoś to interesowało ( Ja sam kupiłem RiKN i RiKWA)

_________________
Niech ktoś kupi licencję i robi gry a nie tylko mówi że robi


Pt, 14 lip 2017, 10:28
Zgłoś post
Się Odezwał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 25 lip 2017, 20:18
Posty: 1
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Zgadzam się z tobą. Jestem tu pierwszy raz i nie wiedziałem że takie forum może istnieć, Ponieważ Reksio jest już dość starą grą. Gdyby AM stworzyło kolejną część Reksia Gra miała by na pewno bardzo duży odzew nie tylko od strony starych fanów ale także od nowych. Sam do tej pory znam dużo osób które były maniakami tej serii ale po prostu odpuściły. Ale żeby AM kupiło nową licencje na Reksia musieli by mieć duży odzew od fanów co jest wykonalne.


Cz, 27 lip 2017, 15:06
Zgłoś post
Stawia Opór

Dołączył(a): Śr, 3 maja 2017, 22:48
Posty: 6
Naklejki: 0
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Ja mam pomysł! Może zrobimy petycję? :wink:


Wt, 15 sie 2017, 22:36
Zgłoś post
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 maja 2016, 20:10
Posty: 24
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Zgadam się! To wdg mnie najlepsza gra dzieciństwa a na allegro i statystykach widać że ma się źle. Trzeba to zmienić zamiast robić BEZNADZIEJNE GRY Z AUTAMI NA TELEFONY OD AIDEM MEDIA NEICH ZROBIĄ REKSIA! Zróbmy zbiórkę pieniężną!


Pn, 15 sty 2018, 21:59
Zgłoś post
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2017, 21:32
Posty: 28
Naklejki: 0
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Lort533 napisał(a):
Zgadam się! To wdg mnie najlepsza gra dzieciństwa a na allegro i statystykach widać że ma się źle. Trzeba to zmienić zamiast robić BEZNADZIEJNE GRY Z AUTAMI NA TELEFONY OD AIDEM MEDIA NEICH ZROBIĄ REKSIA! Zróbmy zbiórkę pieniężną!


Zgadzam się

_________________
Ten, który stara się nie mącić...Ogólnie TKSSNM
Zapłacicie za zachęcanie mnie do chińskich bajek. NIE UJDZIE WAM TO PŁAZEM (i Kretesem)! Szczególnie Dawidowi6...


N, 21 sty 2018, 22:18
Zgłoś post
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 26 lis 2017, 12:52
Posty: 7
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Mam nadzieję że forum nie umże


Pn, 5 lut 2018, 15:59
Zgłoś post
I Kanalarz Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 1 lip 2008, 20:29
Posty: 10
Lokalizacja: Kryjówka Kuratora Dadisa
Naklejki: 7
Post Re: Apel Administratora Kretesa102
Nie umże, ani tym bardziej nie umrze. Forum stoi i nie ma przesłanek by spadło ze stołka jak na razie. :P

_________________
Witam, tutaj Kurator Dadis.
Oto mój kolor do szerzenia Verdiktu i moderacji


Wt, 6 lut 2018, 00:41
Zgłoś post
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL