Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Kretes 

Jak myślicie, skąd Kretes wziął się na wyspie?
Przypadkiem 44%  44%  [ 4 ]
Szukał miłego miejsca, w którym mógłby odpocząć 56%  56%  [ 5 ]
Spodobał się królewnie 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 9

Kretes 
Autor Wiadomość
Stawia Opór

Dołączył(a): Śr, 14 cze 2017, 18:42
Posty: 9
Post Kretes
Jak sądzicie, skąd kret Kretes wziął się na wyspie pełnej kur?


Pt, 16 cze 2017, 12:47
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Kretes
To nie jest tak, że przodkiem Kretesa jest Amon, który osiadł na Wyspie po znalezieniu wejścia do Mu? O ile dobrze pamiętam, Amon wypłynął gdzieś z rejonów egipskich (prohint: piramidy w Gizie), natomiast tamtejsze piramidy pochodzą bezpośrednio od Starożytnych Kretonów, a oni natomiast <...tu wstaw całą historię opowiedzianą w "Reksio i Kapitan Nemo"...> No i tak to właśnie wygląda.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Pt, 16 cze 2017, 15:04
WWW
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Kretes
Właśnie tak Dawid6. Starożytni Kretoni z przyszłości się osiedlili w prehistorii, stworzyli cywilizację i Mu (w tym wehikuł czasu), rozeszli się. Dalekim ich potomkiem był Amon, który znalazł wejście do Mu, ale nie mógł wejść, więc osiedlił się niedaleko na wyspie, na której potem urodził się jego prawnuk - Kretes.


Wt, 27 cze 2017, 16:34
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Kretes
Myślę, że Kretes mieszkał tam z pokolenia na pokolenie

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Wt, 9 cze 2020, 17:57
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Kretes
a dotrwanie gatunku do tego czasu nie było problemem, bo (jak wspominał Szamam Rafiki-Miki) podróżował on ze świtą

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Cz, 5 lis 2020, 17:14
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Kretes
:kuratoren:

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


Pt, 6 lis 2020, 15:22
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 2 lip 2021, 12:07
Posty: 36
Lokalizacja: Siedziba Zakonu Ryżokitowców
Post Re: Kretes
Amon Kretes się osiedlił na wyspie gdy poszukiwał Mu, później także jego potomkowie w tym także Kretes. :niewierze:


Pt, 2 lip 2021, 12:22
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sty 2022, 20:22
Posty: 8
Lokalizacja: Tu, potem tam.
Post Re: Kretes
W sumie zaciekawiło mnie to, jak już wiemy to kretes się tam urodził, ale u mnie w głowie pojawia się pytanie, dlaczego on jest jedynym kretem którego widzimy na wyspie. W Reksio i Kapitan Nemo, widzimy na wyspie tylko Babcia Norberta, wspomina o Koparze lecz jej (chyba) nigdy nie widziaono. Rodziców Kretesa też nie było nigdzie widać. Więc teraz pytanie czy rodzice Kretesa zostawili go na wyspie, żeby żył razem z czarnymi Kurami, a może coś im się stało? No chyba, że odpowiedź jest prostsza niż myślę i przez cały czas akcji na wyspie, wszystkie krety były pod ziemią ;D

_________________
____________
miłego dnia :>
~smrk


So, 15 sty 2022, 13:09
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Kretes
To proste i logiczne wyjaśnienie. Mi kiedyś przyszło do głowy jeszcze takie, że może po prostu wyjechały, no bo co w sumie można sobie robić na takiej jednej wysepce, jak tu się rozwijać (casus Nauru :candle: ), więc nikomu się nie chciało tam zostawać, wszyscy wyjeżdżali do jakichś większych ośrodków. Ale z drugiej strony, wiemy, że przekazywali sobie tradycję pochodzącą z czasów Kukuryka i Amon-Kretesa, polegającą na wyczekiwaniu potomka masajajskiego wodza. Mogła więc istnieć wśród nich jakaś tradycja, polegająca na tym, że jeden z członków rodziny odbywa coś w rodzaju służby przy posągu Boga Twaroga, oczekując na koguta z wierszyka (nawet jeśli do czasów nowożytnych przetrwała tylko praktyka i wierszyk, nie zaś świadomość, jaki był cel oczekiwania). Czy jest to służba dożywotnia i reszta rodziny odwiedzała Wyspę tylko na święta, czy zmieniali się w jakichś kolejkach, to już pozostaje enigmą. Ciekawe jest też, czy po wydarzeniach z RiKN krety wiedziały o wypełnieniu zamiaru Kukuryka i Amon-Kretesa, bo w sumie odkrycie Mu nie dało jakichś widocznych efektów, a jedyną osobą, która o tym wiedziała, był Nemo. Jeśli więc kapitan nie nawiązał kontaktu ze współczesnymi sobie kretami z wyspy (co sugeruje brak relacji między kogutami z Podwórka a Kretesem), to nie mogły one wiedzieć, że cel stróżowania został wypełniony. Nawet jeśli jednak się o tym dowiedzieli, mogli dalej oddelegowywać tam jednego z członków rodu dla podtrzymania tradycji albo po prostu żeby ktokolwiek dbał o ich tamtejsze posiadłości. Jest też oczywiście opcja, że Kretes sobie tam zamieszkał niezależnie od rodzinnych tradycji, bo mu tak było wygodnie, bo nie miał większych ambicji czy coś. Trochę potwierdza to fakt, jak łatwo porzucił tamto mieszkanie na rzecz Kurana (ale to znowu mógł być taki romantyczny bunt w imię miłości, zaś zamieszkanie na Podwórku miało miejsce już po tym, jak Kretes dowiedział się o wypełnieniu powinności względem przodków). Jak chcemy sobie zrobić jeszcze większy mętlik, to możemy wprowadzić do tego wszystkiego moje umiłowane dziecko, czyli koncept "zaćmy retrospektywnej"... ale chyba nie miałoby to innego celu poza "uakademicnieniem" dyskusji, bo ten post wyczerpał już w sumie wszystkie merytoryczne przemyślenia, które na ten moment miałem w tym temacie.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 17 sty 2022, 09:42
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL