Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Błąd w Ufo w skali Giga-teraz gra już nie śmiga... 
Autor Wiadomość
Roz-krecony

Dołączył(a): Pn, 1 sie 2011, 13:37
Posty: 149
Lokalizacja: Kanały...
Naklejki: 0
Post Błąd w Ufo w skali Giga-teraz gra już nie śmiga...
Otóż...
Miałem UFO stare(czytaj: z udziałem Pana Policjanta), teraz mam też nowe(czytaj: z serii KIDS lub dołączone do RiKwa, ja mam do RiKwa). No i pierwsze zostało odinstalowane, a nowe przeciwnie i teraz obie wersje się wymieszały... Znaczy wkładam nową płytę i muszę wpisać hasło(a był z tym problem, bo już nie mam tej książeczki :mrgreen:). Co prawda teraz gra i tak nie działa, tzn. trwale zpisały się tam różne rzeczy(nie da się przejść dalej niż 4, albo piąty epizod-nie pamiętam już. A także na podwórku nie da się nic zabrać, bo po wróceniu na tę planszę ta rzecz już tam jest, a wajhadłowiec jest juz zbudowany, ale nie da się nim polecieć.) Wiem, że płyty się rysują(zwłąszcza Reksie-tak uważam), ale moje Reksie były nie ruszane co najmniej przez pół roku. Myślałem o odinstalowaniu, ale wtedy znowu może nie działać. No, ja teraz zamówiłem sobie "Na kury!" i tam jest w pudełku UFO(tzn. jeszcze nie przyszło, ale powinno tam być), więc sądze, że już będę miał UFO, lecz mam tu 2 pytania:
-Czemu Reksie rysują się najbardziej, kiedy się ich nie używa?
-Czemu gra odinstalowana, przeniosła się na drugą płytę?
-CZemu się tak rozpisałem?

_________________
Pozdrawiam kolorowo.
W kolorze.


Cz, 30 maja 2013, 13:01
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Błąd w Ufo w skali Giga-teraz gra już nie śmiga...
-Płyty nie rysują się bardziej, gdy się ich nie używa. Wtedy, o ile są niewłaściwie przechowywane, mogą się najwyżej kurzyć, a kurz też jest szkodliwy dla płyt.
-Bo nie usunąłeś absolutnie wszystkich plików? Radzę odinstalować grę, a następnie odszukać na komputerze foldery z nazwą gry i skasować, tak na wypadek. Po ponownej instalacji powinno być wszystko od nowa, bo nie przetrwają zapisy stanu gry.
-Bo lepiej się rozpisać, niż napisać za mało. :)

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Cz, 30 maja 2013, 13:08
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Błąd w Ufo w skali Giga-teraz gra już nie śmiga...
Pytanie 1:
Czy ja wiem? Ja nigdy nie porysowałem żadnej płyty. I tutaj odpowiem ci pytaniem: "Czy rysują ci się inne płyty niż zawierające Reksie?"

Pytanie 2:
Ja kiedyś miałem, że plik antywirusa popsuł cały komputer. Ale na temat: być może jakiś wredny plik odpowiedzialny za Pana Policjanta przetrwał deintalacje (ja często tak mam) i "wpiął" się pod silnik gry. A jak wiadomo - silnik w wersji "starej" i "nowej" jest ten sam. Wydaje mi się, że ten cały system Pan Policjant jest bardzo zagmatwany. Przykładem tego jest, że nawet ktoś mający "starą" wersję może ominąć Pana Policjanta bez oszukiwania - wystarczy inny komputer...

Pytanie 3:
"Na to pytanie odpowiedź sobie sam"


Cz, 30 maja 2013, 13:08
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Błąd w Ufo w skali Giga-teraz gra już nie śmiga...
Oj, tu się mam odmienne zdanie. Mi żadna płyta się nie porysowała. Ja zawsze dbam o nie. A czy się kurzą? U mnie nie, ponieważ są w szafie i się jakoś nie kurzą. Sposób na to, aby się nie porysowały jest taki, że trzeba je chować starannie a nie gwałtownie i potem są tego skutki. Lepiej, żeby zachować płytę na długie lata, trzeba się z nimi obchodzić prawie jak z jajkiem.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 25 cze 2013, 13:57
YIM WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 20 maja 2016, 17:01
Posty: 18
Naklejki: 0
Post Re: Błąd w Ufo w skali Giga-teraz gra już nie śmiga...
Miałem podobny problem: otóż miałem dwie wersje RiWC; jedna z kodem policjanta, druga nie. Zainstalowałem obie (najpierw bez kodu, chwilę pograłem i zainstalowałem z kodem). Po odpaleniu gry nie było sofy, podobnie w drugiej wersji). Usunął obie gry (każdy plik i folder), po czym zainstalowałem wersję bez kodu. Działała.
RiC też był problem: Kretes miał przedmiot,ale gdy opuściło się miejce zabrania przedmiotu on znikał.
Postąpiłem tak samo.


Pt, 27 maja 2016, 22:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL