Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Speedrun RiC 
Autor Wiadomość
Kośćposting
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 7 gru 2009, 21:04
Posty: 164
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Udało się coś z speedrun.com? Przyjęli Reksia?

_________________
Byłem DAVIX :kuratoren:


Wt, 11 lut 2020, 17:38
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Playboii napisał(a):
Udało się coś z speedrun.com? Przyjęli Reksia?


Narazie czekam na odpowiedź, ponoć może to zająć do dwóch tygodni.


Śr, 12 lut 2020, 12:15
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Zostawię ten post naszego admina Artura :mrgreen:
Obrazek
Hmm przeglądając zapisy mogę potwierdzić przyspieszenie rzucania czarów. Jednak nie jest ono, aż tak znaczne. Pytanie, czy warto zdobyć więcej/szybciej doświadczenia dla krótszych walk.

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


Wt, 18 lut 2020, 10:46
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
mysliwy112 napisał(a):
Hmm przeglądając zapisy mogę potwierdzić przyspieszenie rzucania czarów. Jednak nie jest ono, aż tak znaczne. Pytanie, czy warto zdobyć więcej/szybciej doświadczenia dla krótszych walk.

Ciekawy pomysł, myślałem o tym kiedyś ale nigdy nie zabrałem się za sprawdzenie, czy zysk jest wystarczający. Biorąc pod uwage, że po zdobyciu Karty Śledztwa (i uzykaniu jedynego sensownego ze znanych mi sposobu na nabijanie expa) mamy przed sobą 3 walki i wszystkie nauki czarów, może rzeczywiście okazać się, że się to opłaci.


Moje podanie o dodanie RiC na stronke speedrun.com zostało zaakceptowane, tutaj link:

https://www.speedrun.com/ric :drob:

Zapraszam do zgłaszania wszelkich sugestii odnośnie zasad, kategorii i innych :drob: :drob:

Jak widać na stronce jest wiele kategorii, które tylko czekają na dodanie runów - zapraszam do zabawy :drob:.
Oprócz całej gry wyodrębniłem kilka kategorii dla osobnych etapów (póki co Piklibia, Bobror i Kraina Bajek). Są też kategorie na speedrun gry bez użycia żadnych glitchy (Glitchless) oraz kategorie zabraniające użycia systemu zapisu, ale dopuszczające wszystkie inne triki.
Wszystkie reguły oraz dokładne opisy kategorii są dodane na stronce, ale zapraszam do zgłaszania nowych pomysłów i sugestii odnosnie reguł lub kategorii.
Na wszystkie pytania oczywiście odpowiem :koguten:


Pn, 24 lut 2020, 18:58
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Małe ogłoszenia:

Na stronie https://www.speedrun.com/ric w zakładce "Resources" do pobrania są różne materiały związane ze speedrunem RiC:
-zapisy gry z poszczególnych jej etapów
-skrypty Auto-splittera oraz splity do programu LiveSplit (ułatwiającego liczenie czasu speedruna)

Kategorie poszczególnych etapów (Pkilibia, Bobror i Kraina Bajek) wciąż czekają na chętnych którzy ukończą pierwszy run. Dostępne są trzy kategorie (wszystkie opisane na stronie) - zapraszam :drob:
Obrazek

Na Discordzie Przygód Reksia (link na stronie głównej forum) - powstał kanał poświęcony wyłącznie speedrunnowaniu - #speedruny.


Pt, 13 mar 2020, 10:54
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Ostatnio znalazłem nowy trik przydatny w speedrunie - pominięcie walki z TKTPM.
Łatwy sposób wykonania: https://youtu.be/4vG3YZjf0QA
Sposób prawdopodobnie bardziej przydatny w speedrunie: https://streamable.com/slhrmw
Wyjaśnienie:
Spoiler:

Jeśli ktoś to w ogóle przeczyta i miałby jakieś pytania, to oczywiście odpowiem :koguten:


Śr, 20 maja 2020, 11:55
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Wow! :jakto: Wymyślić takie coś to jedno, ale jeszcze wyjaśnić? Szacun!
Tylko jednej rzeczy nie rozumiem, skoro pokonanie TKTPM wymaga MAGIC, to dlaczego korzystasz z zapisu z obrony murów (a nie zwykłego pojedynku), skoro z obrony otrzymujesz SHOOTER, a nie MAGIC?

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 20 maja 2020, 20:57
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
kretonpodziemny napisał(a):
Tylko jednej rzeczy nie rozumiem, skoro pokonanie TKTPM wymaga MAGIC, to dlaczego korzystasz z zapisu z obrony murów (a nie zwykłego pojedynku), skoro z obrony otrzymujesz SHOOTER, a nie MAGIC?


Bardzo dobre pytanie, rzeczywiście zapomniałem tego sprecyzować w poście. Oglądając filmik ze skipa można odnieść wrażenie, że zapis jest z obrony murów gdyż taki obrazek widnieje w slocie w menu. Ale okazuje się że obrazek który użyty zostaje w slocie tworzony jest w momencie otwarcia menu (czyli na filmiku po trafieniu ostatniego drobiu podczas obrony), ale sam zapis tworzony jest dopiero kiedy menu z przyciskiem potwierdzenia "TAK" schowa się pod ekranem - czyli na filmiku podczas nauki czaru u Snejka. A menu otworzoe jest podczas obrony murów dlatego, że jest to jeden z dwóch znanych mi sposobów na uzyskanie otwartego menu i jednocześnie aktywnej gry w której możemy chodzić itd., ponieważ normalnie jeśli otworzymy menu to cała gra się zatrzymuje i wtedy nie ma możliwośći wykonania zapisu podczas pojedynku/nauki.


Cz, 21 maja 2020, 08:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL