Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Speedrun RiC 
Autor Wiadomość
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Speedrun RiC
Zakładam temat ogólny dotyczący speedrunowania RiC.

Na poczatek wrzucam moje splity z jednego z pierwszych pelnych przejść, do programu LiveSplit. Służyć to może jako punkt odniesienia w kolejnych podejściach, chociaż w tych czasach jest dużo do poprawy.
Jestem oczywiście otwarty na wszystkie propozycje zmian w tych splitach (dodać nowe, bardziej szczegółowe?).
Link https://drive.google.com/open?id=1h_LgpUnPV_z3gJIs2IetfkNFtzqR8v0A

Opis (w którym momencie kończymy splita):
Pagórki - początek cutscenki z Kretesem i Kornelkiem w wajchadłowcu
Teleportki - moment dodania portów do konstrukcji
Próba Wybrańca - moment wyskoczenia gęsi przed miotliskiem
Gęś/Ratusz - kończymy w momecie odpalenia pierwszej z dwóch obron murów
Pierwsza obrona - kiedy klikniemy na platforme startowa do Piklibii
Piklibia - kończymy w momencie kliknięcia platformy do Bobroru
Kraina Bajek - w momencie dotarcia do Guldryka celem nauki kolejnych czarów
Snejk/Mors - w momencie startu drugiej obrony murów
Mury2/3 - w momencie przejscia przez drzwi na sale obrad
TKTPM - kliknięcie w zagięty narożnik strony po połknieciu niebieskiej kości

Nie wiem na ile jest to zrozumiałe, no i oczywiście to nie jest jedyna droga do przejścia gry, w ten sposób akurat ja postanowiłem grać, ale oczywiscie może się to zmienić.
Zachęcam do burzy mózgów jak możnaby to ułożyć lepiej.

Część z tricków które mogą być użyte jest na moim kanale: https://www.youtube.com/channel/UCZI_icSor-L25gniPdbaDuA

Na wszystkie pytania odpowiem :drob:


Śr, 11 gru 2019, 20:55
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Zapomniałem - między Piklibią a Krainą Bajek jest Bobror: kończymy go w momencie kliknięcia na platforme do Krainy Bajek.


Śr, 11 gru 2019, 20:59
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Splity te robią sens jednak bym je trochę poprzestawiał do lepszego liczenia czasu:

Pagórki-Teleportki się zgadzam

Próba Wybrańca - bym raczej zakończył na wejściu do Miotshopa, ale to raczej ze względu na moje programistyczne lenistwo, no i nie trzeba wtedy robić nowej granicy dla splitu, jakby się znalazło wyminięcie gęsi.

Gęś/Ratusz oraz Pierwszą obronę bym połączył, no chyba, że chcesz mierzyć dokładny czas obrony murów, wtedy bym to jeszcze bardziej podzielił na Przed Obroną - Obrona - Po obronie.

I tu wchodzi moje zastanowienie co do krain, chodzi o to, że ja bym mierzył każdą krainę oddzielnie. Co pozwoli, nie ważne w jakiej kolejności, pokonać Bobror i Krainę Bajek i móc porównać wynik do tych co wykonali je w innej kolejności. Do tego ustawiłbym 3 odwiedziny Magixa pozwalające obliczyć najlepszą ścieżkę na naukę/dochodzenie. Również ze względu na różne sposoby powrotu kończyłbym liczenie krainy na rozmowie z czarodziejem:
Piklibia - od pomostu do zeznania
Magix1- do pomostu 2
Kraina1/Bobror/KrainaBajek - od pomostu do zeznania
Magix2- do pomostu 3
Kraina1/Bobror/KrainaBajek - od pomostu do zeznania
Magix3- do trzeciej obrony / walki z kurą w gabinecie Burektora

Pozwoli to na większe kombinowanie w zakresie porównywanie routów w magixie, bo np. ja wolałbym jednak do Gulguldryka pójść przed podróżą do drugiej krainy, już nie mówiąc o rozstawieniu zapisów.

No i potem bym też zrobił tak jak Ty czyli ostatni split do ostatniego kliknięcia, ewentualnie dodał Obronę murów3-przeniesienie się do pułapki mocy. Tu tylko się modlić, żeby karta śledztwa się nie zepsuła xDD

Wiesz też Ci niczego nie narzucam, tylko robię autosplittera, więc fajnie byłoby mieć jeden dla wielu runów, zwłaszcza, że jego rola chyba służy porównywaniu konkretnych miejsc, strategii.

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


Cz, 12 gru 2019, 21:28
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
mysliwy112 napisał(a):
Splity te robią sens jednak bym je trochę poprzestawiał do lepszego liczenia czasu:

Pagórki-Teleportki się zgadzam

Próba Wybrańca - bym raczej zakończył na wejściu do Miotshopa, ale to raczej ze względu na moje programistyczne lenistwo, no i nie trzeba wtedy robić nowej granicy dla splitu, jakby się znalazło wyminięcie gęsi.

Gęś/Ratusz oraz Pierwszą obronę bym połączył, no chyba, że chcesz mierzyć dokładny czas obrony murów, wtedy bym to jeszcze bardziej podzielił na Przed Obroną - Obrona - Po obronie.

I tu wchodzi moje zastanowienie co do krain, chodzi o to, że ja bym mierzył każdą krainę oddzielnie. Co pozwoli, nie ważne w jakiej kolejności, pokonać Bobror i Krainę Bajek i móc porównać wynik do tych co wykonali je w innej kolejności. Do tego ustawiłbym 3 odwiedziny Magixa pozwalające obliczyć najlepszą ścieżkę na naukę/dochodzenie. Również ze względu na różne sposoby powrotu kończyłbym liczenie krainy na rozmowie z czarodziejem:
Piklibia - od pomostu do zeznania
Magix1- do pomostu 2
Kraina1/Bobror/KrainaBajek - od pomostu do zeznania
Magix2- do pomostu 3
Kraina1/Bobror/KrainaBajek - od pomostu do zeznania
Magix3- do trzeciej obrony / walki z kurą w gabinecie Burektora

Pozwoli to na większe kombinowanie w zakresie porównywanie routów w magixie, bo np. ja wolałbym jednak do Gulguldryka pójść przed podróżą do drugiej krainy, już nie mówiąc o rozstawieniu zapisów.

No i potem bym też zrobił tak jak Ty czyli ostatni split do ostatniego kliknięcia, ewentualnie dodał Obronę murów3-przeniesienie się do pułapki mocy. Tu tylko się modlić, żeby karta śledztwa się nie zepsuła xDD

Wiesz też Ci niczego nie narzucam, tylko robię autosplittera, więc fajnie byłoby mieć jeden dla wielu runów, zwłaszcza, że jego rola chyba służy porównywaniu konkretnych miejsc, strategii.


Zgadzam sie z każdą uwagą :drob:
Te splity zrobilem tak jak widać po to, żeby przy ręcznym naciskaniu byly w neutralnych momentach i nie trzeba było sie na tym skupiać. Ale skoro bedzie autosplitter (wielkie szapoba) to można sie bawić.

Bardzo dobrze wszystko przemyślane, nie moge sie doczekać aż zrobisz :) BTW ja tez do guldryka ide przed drugą krainą.

Jestem za opcją przed obroną i obrona (w ktorej sie zawierac będzie obrona+ dojscie do platformy do piklibii) jak chodzi o pierwsze mury. [no w moim przypqdku to nadal podwójna obrona :drob: ] Może być?

Krainy mysle najlepiej liczyć do pytania o TKTPM. Pytanie czy loty na miotle liczymy osobno? Wydaje mi się że można.

I koncowka mysle trzecia obrona, potem wejscie do sali obrad, potem ostatnie kliknięcie.

Dobra robota!

BTW jak bardzo bedzie sie autosplitter wysypywal przy moim crashu na dżinie? :koguten:


Pt, 13 gru 2019, 00:06
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Oke, przedstawiam naszej licznej speedrunującej grupie pierwszą wersję autosplittera do gry Reksio i Czarodzieje.

Wersja nwm 0.74248457490 do pobrania tutaj:
https://github.com/mysliwy112/Przygody- ... eedrunning

Tutaj instrukcja jego instalacji:
https://github.com/LiveSplit/LiveSplit/ ... our-script

Ogólnie zaleca się po włączeniu nowej gry zostawić intro włączone na maks 1 sekundę, żeby autosplitter zaskoczył i włączył się na pagórkach.

Rozpoczęcia aktualnych segmentów:
Pagórki - pojawienie się Reksia na pagórkach
Teleportki - zakończenie cutscenki przed budową teleportek
Próba Wybrańca - Pojawienie się Reksia w Gabinecie Burektora
Ratusz - Wejście do Miotłamarktu
Pierwsza obrona - rozpoczęcie pierwszej obrony murów
Piklibia - rozpoczęcie lotu do Piklibii
Magix1 - zapytanie o TKTPM Spielmaustera
Kraina1/Bobror/KrainaBajek - rozpoczęcie lotu do drugiej krainy
Magix2 - zapytanie o TKTPM opiekuna krainy
Kraina2/Bobror/KrainaBajek - rozpoczęcie lotu do trzeciej krainy
Magix3 - zapytanie o TKTPM ostatniego opiekuna krainy
Ostatnia obrona - rozpoczęcie ostatniej obrony murów
TKTPM - wejście do sali obrad
I gra się kończy wraz z kliknięciem na narożnik (albo trochę później) wyjdzie w praniu

Niestety jak widać musiałem przesunąć podział na po cutscenkach, przynajmniej na razie (później można nawet dodać do timera opcję ich ignorowania) gdyż niestety tak działają pliki gry.
Oczywiście w planach jest dodanie ewentualnych subsplitów dla np. oddzielnej obrony murów, lotu na miotle, czy labiryntu w Piklibii.
Powyższe nazwy też nie są narzucone, jedyne co robi skrypt to dokonuje podziału w danym miejscu gry, więc nwm. jakby ktoś chciał to wgl. może losowy zestaw splitów z innej gry wrzucić ¯\_(ツ)_/¯ chodzi o to, żeby liczba się zgadzała.

Jeszcze warto wspomnieć, że jest możliwość modyfikowania dokładności skryptu, zaraz na samej górze pliku widać pole "refreshRate = 15;" liczba 15 wskazuje tu, ile razy na sekundę skrypt będzie sprawdzał, czy gracz znalazł się w miejscu dokonania splitu.

To na razie tyle ima out to da next post

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


So, 14 gru 2019, 16:26
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Przy okazji testowania skryptu zrobiłem sobie małego speedruna. Dobra godzina minęła, a ja dopiero wracałem z trzeciej krainy, ostatecznie się jednak poddałem gdyż zobaczyłem, że w karcie śledztwa widnieje mi jedynie Chrumburak ;/ już nie mówiąc, że wcześniej trafił mi się glitch ładujący lot do Piklibii. Za to odkryłem jedną interesującą, rzecz:
Reksia i Czarodzieje da się pokonać w dwie obrony murów, konkretnie da się pominąć tę z pytaniem o TKTPM Burektora.

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


So, 14 gru 2019, 16:31
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
mysliwy112 napisał(a):
Przy okazji testowania skryptu zrobiłem sobie małego speedruna. Dobra godzina minęła, a ja dopiero wracałem z trzeciej krainy, ostatecznie się jednak poddałem gdyż zobaczyłem, że w karcie śledztwa widnieje mi jedynie Chrumburak ;/ już nie mówiąc, że wcześniej trafił mi się glitch ładujący lot do Piklibii. Za to odkryłem jedną interesującą, rzecz:
Reksia i Czarodzieje da się pokonać w dwie obrony murów, konkretnie da się pominąć tę z pytaniem o TKTPM Burektora.


Wow jeśli rzeczywiscie tak jest, to naprawde jestem pod wrazeniem :D
Z mojego doswiadczenia trzecia obrona murów odpala tylko jeśli mamy spełnione dwa warunki: ukończona druga obrona i pełna karta śledztwa. Chyba że znalazłeś cos nowego :drob: W każdym razie czekam z niecierpliwością :D

Co do błędu z lotem do piklibii - nie rozgryzłem jak da się go uniknąć, ale obejście jest łatwe: wczytać zapis podczas wychodzenia z miotliska, i wejście tam spowrotem. Troche na tym tracimy czasu, wiec fajnie byłoby znaleźć jakieś inne rozwiązanie.
Bug zdarzył Ci się po Piklibii a przed kolejną krainą racja?

Co do karty śledztwa to tak, niestety czasem się to zdarza i też nie wiem dlaczego. Dlatego na streamie o tym wspominałem i nawet sprawdzalem czasem karte czy napewno jest ok.

Jutro będe miał chwile to sprawdze jak autosplitter się sprawuje :D Baardzo dobra robota !! :drob:


So, 14 gru 2019, 18:25
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Dobra nie wytrzymałem i sprawdziłem dzisiaj :D

Wszystko działa :koguten:

Jedyne co to musiałem zedytować splita do ostatniej obrony murów, i wpisałem tam 1 żeby aktywowało się przy drugiej obronie. Trzecia pewnie będzie miała numerek 2 ale nie sprawdzałem.

Dobra robota, nie spodziewałem się że w ogóle będzie się dało coś takiego zrobić, a co dopiero tak szybko i dobrze działającego :D Nie moge się doczekać kolejnego streama w którym to wykorzystam :drob:


So, 14 gru 2019, 19:32
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Wrzucam splity pod autosplittera, z wpisanymi czasami z wczorajszego streama:
https://drive.google.com/file/d/1gQKq81OHJiITp-A1hqq4ToS7m-JTOBBc/view?usp=sharing


So, 14 gru 2019, 20:23
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Czy nie sądzicie, że lepiej byłoby nie tracić czasu na chodzenie do uniwersytetu i z powrotem na platformę między krainami? Nauczyć się czarów Gulguldryka i Snejka można później (wystarczy nam sen), a zapytać o zeznania dopiero po Krainie Bajek i Bobrorze?

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


N, 15 gru 2019, 10:39
WWW
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
No mój drogi Kretonie, zapraszam Cię do obejrzenia speedruna, bo chyba nie widzisz obrazu w całości, ale tak, mniej-więcej tak to wygląda.

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


N, 15 gru 2019, 12:37
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
Bardzo chętnie, jak wrzucicie, bo na razie na kanale Roostara jest do Piklibii.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


N, 15 gru 2019, 17:37
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 28 sty 2006, 16:41
Posty: 294
Lokalizacja: Jestes?
Post Re: Speedrun RiC
Tytuł: Speedrun RiC

kretonpodziemny napisał(a):
Czy nie sądzicie, że lepiej byłoby nie tracić czasu na chodzenie do uniwersytetu i z powrotem na platformę między krainami? Nauczyć się czarów Gulguldryka i Snejka można później (wystarczy nam sen), a zapytać o zeznania dopiero po Krainie Bajek i Bobrorze?


Cenna uwaga, może z nazw splitów to nie wynika, ale ja dokładnie tak robie - po Piklibii jedynie ucze się snu, a reszta po zrobieniu pozostalych krain. Ale w sumie jaka jest najbardziej optymalna droga to nie wiem.


N, 15 gru 2019, 18:17
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
No to całe szczęście! :D Wydaje mi się, że przed wylotem do Piklibii można jeszcze ogarnąć sen. Powinien on zmniejszyć czas wszystkich następnych pojedynków.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


N, 15 gru 2019, 20:59
WWW
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 9 sie 2017, 17:28
Posty: 165
Naklejki: 0
Post Re: Speedrun RiC
A to przepraszam, myślałem, że jesteśmy na poziomie rozmowy gdzie podróż z miotliska na uniwersytet trwa z dobrą minutę :szloch:
Jak widać doświadczenie na sen zdobywa się niestety dopiero przy zakupie miotły, a po dalszych optymalizacjach chyba dopiero po wylocie. Na szczęście Roostar znalazł sposób na ominięcie jedynego drobiu w piklibii :)
Ale jakby dało się znaleźć na początku gry jakiś najszybszy sposób grindzenia doświadczenia...

_________________
Jejku zapraszam https://github.com/mysliwy112


N, 15 gru 2019, 22:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL