Teraz jest So, 27 kwi 2024, 23:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Prawa magii 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Prawa magii
Jaką konsystencję ma magia? To gaz, plazma czy inny, nieznany stan skupienia? Czy da się ją ,,zamrozić", by tworzyło dotykalną magię? To energia czy substancja? Jaki jest jej kolor, jeśli go ma? Czy moc magiczna jest przypisana konkretnemu czarodziejowi, czy po śmierci czarodzieja jest przyznawana pomiędzy wszystkich pozostałych? Czy to pierwiastek chemiczny? Może mieć zapach? Czy da się ją usłyszeć? I czym właściwie ona jest, skąd się pojawiła?!
Oto część kolosalnych pytań, niewątpliwie ciekawych. Może spróbujemy na nie odpowiedzieć?

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 28 sty 2011, 13:20
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 25 wrz 2010, 18:07
Posty: 94
Naklejki: 0
Post Re: Prawa magii
Magia to taka niewidzialna energia, siła która robi rzeczy które normalnie nie istnieją.


Pt, 28 sty 2011, 17:32
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Prawa magii
Skoro jest niewidoczna, to skąd te błyski i światła przy rzucaniu zaklęć? :P

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 28 sty 2011, 18:09
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 25 wrz 2010, 18:07
Posty: 94
Naklejki: 0
Post Re: Prawa magii
To pewnie skumulowana energia.


Pt, 28 sty 2011, 18:29
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Prawa magii
Co do dźwięku, sprawa jest łatwiejsza. Da się usłyszeć magię, jeśli jest gęsto skupiona (jeśli się wsłuchacie na zebraniu Rady albo przy lustrze). Taki dziwny, trudny do określenia szum.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pt, 28 sty 2011, 18:48
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 25 wrz 2010, 18:07
Posty: 94
Naklejki: 0
Post Re: Prawa magii
Bo w tedy się kumuluje energia.


Pt, 28 sty 2011, 18:52
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Prawa magii
nieznany napisał(a):
Jaką konsystencję ma magia? To gaz, plazma czy inny, nieznany stan skupienia? Czy da się ją ,,zamrozić", by tworzyło dotykalną magię? To energia czy substancja? Jaki jest jej kolor, jeśli go ma? Czy moc magiczna jest przypisana konkretnemu czarodziejowi, czy po śmierci czarodzieja jest przyznawana pomiędzy wszystkich pozostałych? Czy to pierwiastek chemiczny? Może mieć zapach? Czy da się ją usłyszeć? I czym właściwie ona jest, skąd się pojawiła?!
Oto część kolosalnych pytań, niewątpliwie ciekawych. Może spróbujemy na nie odpowiedzieć?


Skumulowana energia, siła niefizyczna której nie można zamrozić.

Czy to nie są przypadkiem pytania dziecka chcącego zostać Herrym Potterem? Przykro mi ale magia nie istnieje więc takie pytania są bez sensu. Coś czego nie ma nie rządzi się żadnymi prawami bo nie istnieje. A jeśli chodzi o grę to takie pytanie także nie ma sensu bo w grze nie zostało nic takiego wyjaśniona ani nie było ku temu żadnych przesłanek - gry, bajki, filmy tego typu stwarzają świat niepełny z elementami które są tylko potrzebne żeby zapewnić rozrywkę bądź pouczyć.


A jeśli chodzi ogólnie o magie - to wymyślili ją ludzie, znaczy się wyobrazili którzy chcieliby umieć wszystko tworzyć słowem - ale ciężko wyznaczyć kto coś takiego mógł wymyślić bo magia jest związana z wieloma legendami różnych ludów i nie da się ustalić jej początku. Często służy zobrazowani potężnej siły stwarzania słowem - czyli np. dla Izraelitów równoznaczne ze myślą.

Cytuj:
Pojęcie magii towarzyszy ludzkości od początków dziejów. Różne ludy usiłowały w różny sposób wyjaśnić zjawiska zachodzące w otaczającym je świecie i następnie wpłynąć na nie dla swojej korzyści. Dlatego znane obecnie praktyki magiczne są bardzo różnorodne – postulują znacząco odmienne zasady funkcjonowania rzeczywistości i metody wpływania na nią. Można jednak zgrupować je w kilka modeli funkcjonowania magii

:mrgreen:

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Pt, 28 sty 2011, 23:26
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Prawa magii
I tak oto pozbawiasz sens dyskusji nie tylko tej, ale i wszystkich dotyczących Reksia. :)

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


So, 29 sty 2011, 21:18
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Prawa magii
nieznany napisał(a):
I tak oto pozbawiasz sens dyskusji nie tylko tej, ale i wszystkich dotyczących Reksia. :)


Tu się mylisz. Pozbawiam sens tej dyskusji a nie wszystkich. Przeczytaj mój post. Ja nie napisałem że jeśli czegoś nie powiedziano w grze to tego nie ma - odnosiłem się jedynie do magii - czyli swego rodzaju symbolu i próby okiełznania go w tym jakby to powiedzieć UTWORZE> :)
Ale magia może być wszystkim czym ją nazwiemy. Tyle że nazywanie jej - dogłębne badanie nie ma sensu - zwłaszcza jeśli jej nie ma.

Pamiętasz Star Wars (Gwiezdne Wojny)? Ten film miał wielu zwolenników i fanów, ale kiedy w któreś z kolei części dowiedzieliśmy się że cała MOC to zależy od jakichś Midichlorianów - czyli takiego małego żyjątka i kto ma tego więcej ten jest silniejszy to większość fanów była ostro zawiedziona.


Jeśli mówimy o czymś że jest magiczne, wspaniałe to nie chcemy również poznać przyczyny działania tej magii - gdyż ona wtedy nie istnieje.



Oczywiście moglibyśmy napisać: Magia to potężna siła niefizyczna która ingeruje w sprawy fizyki równoważna z siłą fizycznego świata. Mogą ją okiełznać stworzenia. Magie skupia taka ogromna wieża zbudowana przez Burektora Tymoteusza - czyli prapradziadka Burektora Mateusza który postanowił że uda mu się moc magiczną uporządkować. Nałożył tam potężnych magicznych kamieni - kamieni gdzie osiadła magia i w ten sposób skupił w wieży ogromną moc. I zaczęto produkować różdżki z kompatybilnymi kamieniami w środku drewna które miały transportować moc magiczną z wieży i odpowiednią nią władać - działały dzięki odpowiednim ruchom właściciela - wprawiały w odpowiednie wstrząsy siłę magiczną która wysyłana robiła swoje co mogła robić według praw już panujących. Pozwalała na tworzenie osłon, uśpienie, oblepienie budyniem, muchami itp itd etc. :wink:

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


So, 29 sty 2011, 21:48
WWW
Pogromczyni Wózka Widłowego
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 sty 2008, 18:48
Posty: 330
Naklejki: 2
Post Re: Prawa magii
Mogłoby się zdawać, że w temacie już padło wszystko, co mogłoby paść i sprawa wyjaśniona, ale myślę, że warto zostawić temat, choćby i po to, aby każdy kto chce mógł podzielić się z innymi swoimi przekonaniami co do magii. (Nawet już pomijając fakt, że większość młodszych użytkowników pewnie Przybysza nie zrozumie :mrgreen: )
Co do tematu, wydaje mi się, że magia to siła, której nie da się zobaczyć, ani usłyszeć. Ponadto sądzę, że w naszym świecie magia istnieje, ale nie w takiej postaci jak w grach, filmach, albo książkach. Nie jest to wymachiwanie różdżkami i wypowiadanie zaklęć. Myślę, że wiecie o jaką magię mi chodzi. :)

_________________
Moderuję pomarańczowym.

Byłam M@rtusia 1995 ;)


N, 30 sty 2011, 14:02
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Prawa magii
Wiem o co Ci chodzi. 8)
Odpowiem zasięgając do gry RiC.

Stan skupienia:
Magia ma nie określony stan. W zależności od sytuacji zmienia postać. Raz to seria błysków, raz gaz, czasem dźwięk.
Kraina Czarów sama z siebie to czysta magia. Gdy zaczęło brakować magi Magix zaczął znikać, co może znaczyć, że te budynki
to także jakiś stan magi. Nie próbujcie też mi mówić, że budowle Bobroru zawaliły się od tak (to też mogła być magia). Nawet
bajki z Lasu Bajek to magia. Gdy zaczęło jej brakować zmienili się w żaby.

Kolor:
Kolor tak jak stan jest różny. Raz ją widać a raz nie. Gdy magi jest dużo w jednym miejscu zaczyna zmieniać kolory.
Jak zaczęła "wracać" do Krainy była mocno kolorowa. Gdy się koncentruje podczas rzucania zaklęć też przybiera wiele kolorów.

Dziedzictwo:
Na to nie odpowiem bo nie ma nic w grze.

Pierwiastek, zapachy i dźwięk:
Magia to magia, nie wiadomo czym dokładnie jest. Jest to może energia, może siła, a może coś całkiem innego.
Pewnie ma jakiś "niewykrywalny" zapach, który pozwala wyczuć ilość magi zebranej w danym miejscu.
I wydaje dźwięki. No bo co słyszymy pod czas kreślenia zaklęć?

I zdecydowanie zgadzam się z przed mówcą.

_________________
Obrazek


Wt, 1 lut 2011, 17:49
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 20 gru 2010, 20:25
Posty: 149
Lokalizacja: Miasto pcheł na głowie Reksia
Post Re: Prawa magii
Energia magiczna jest jak elektryczna:
-Coś zasila
-Może zaszkodzić
-Nie ma stanu skupienia
Posiadają ją tylko wybrani i ich potomkowie.
Ma kolor i dżwięk tylko przy skumulowaniu.

_________________
Zajmuję się tworzeniem gier jako członek Maype Entertaiment, jakby ktoś chciał to tu macie link do podania: [url=goo.gl/cvp1m]klik[/url]
PS. Będę tu baaaardzo sporadycznie wchodzić (2 razy/rok)


Pt, 25 lut 2011, 18:47
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 15 maja 2011, 18:39
Posty: 323
Lokalizacja: pół godziny od Gdyni ^^
Post Re: Prawa magii
Według mnie...
Magia to energia.Nie da się jej zamrozić,bo to nie przedmiot.Nie ma koloru.Magia nie jest nikomu przypisana,wystarczy mieć magiczną różdżkę :) zapachu to raczej nie ma ,chyba że jakiejś spalenizny XD Można ją usłyszeć(jeśli nie jest się głuchym XD).Skąd się pojawiła?!A skąd się pojawiła planeta Ziemia ? :P


N, 15 maja 2011, 19:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL