Teraz jest 27 lis 2020 00:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Zasada działania tunelu czasu. 
Autor Wiadomość
Bywalec Nory

Post Zasada działania tunelu czasu.
A więc tak ustawiamy współrzędne czasowe na pilocie i wskakujemy do tunelu.
Wskazówki i cały tunel ustawia się tak żebyśmy trafili do odpowiedniej epoki.
Każda epoka ma swoje wejście.Prehistoria od początku czasów do 4000 p.n.e. Starożytność 4000 p.n.e.-476 r.n.e.
średniowiecze 476 r. -1492 r. renesans 1492 roku -XIX wieku XIX/XX wiek to też epoka teraźniejszość i tu jest problem czas leci do przodu że teraźniejszość nie ma określonego czasu i cały czas leci do przodu tak samo przyszłość .Każda godzina odpowiada innej epoce np: w grze ustawiamy 7:34 rano i wskakujemy do tunelu . Cały tunel ustawia się tak żebyśmy się do tego Egiptu dostali i lecimy do danego roku a nie tylko do jednego.
Co o mojej teorii myślicie ?

02 sty 2013 17:45
Norman

Naklejki: 0
Post Re: Zasada działania tunelu czasu.
Dobra teoria, ale nie jestem pewien czy zrozumiałem koniuszek. Wg. mnie za każdym razem idzie się do tego samego roku tylko tyle czasu ile spędziłeś w innych epokach.

Zapraszam na miejsce gdzie wiersze wstawiamy (niektórzy z tego sporo uciechy mamy).
http://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=23&t=7922
Spoiler:

10 sty 2013 19:49
Mistrz Gry

Naklejki: 4
Tak jakby zrozumiałem, ale wątpię, czy poprawnie. Jeśli jednak się nie mylę, to owszem, masz rację. Bardziej mnie jednak zastanawia to, jak ustawienie na prehistorię to 3:00, a na Egipt to już 7:34. Wychodzi na to, że prehistoria to na oko sześć godzin. Jednak wiek XIX to 19:30, zatem właściwa historia trwała co najmniej 12 godzin, nawet bez przyszłości. Jak wiemy, historia trwa około sześć tysiącleci, a prehistoria to cały okres wstecz... Czy tylko mi coś tu śmierdzi?

"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)

10 sty 2013 23:21
Się Odezwał

Naklejki: 0
nie wiem sądzę że gdy ustawiamy na pilocie np 8:30 wieczorem to włancza się droga do leja i włancza się tylko jedno wyjście i wejście oczywiście . taka sobie teoria wymyślona przy kominku ćwicząc pół obroty :D

17 lut 2013 20:52
Lider Podziemia

Naklejki: 2
Cóż, ja to sądzę tak, że tunel jest taki czaso-maso, poplątany i dziwny.

-Z zakresem czasu może być tak, że tunel czasu obejmuje historię Ziemii od początku do jej końca.
0:00-Jest to godzina w której powstała Ziemia
3:00-Tutaj właśnie mamy czaso maso, i przez 3 godziny wydarzył się czas, który trwał od początku ziemii, do prehistorii, a dokładniej jej końca, gdzie panowały Dinożarły i kiedy przybył Reksio. Osobiście sądze, że Prehistoria, do której się sofliśmy, była gdzieś w roku od
1 000 000 p.n.e do 35 000 p.n.e
7:34-Tutaj mamy właśnie następny "przeskok" czaso-maso i w sumie o tej godzinie rozgrywa się jakaś część starożytności. Myślę, że w uniwersum Reksia Starożytność trwała tyle samo co u nas, trochę więcej lub mniej.
12:00-Rok 0, nie mam pojęcia co w uniwersum Reksia mogło wyznaczyć ten rok.

No i tutaj mamy od 12:00 do 24:00
24 jest końcem Ziemii, XIX wiek to godzina 19:30. Załóżmy, że współczesność, epoka w której żyje Reksio z Kretesem, i zaczynały się ich przygody na początku drugiego tysiąclecia.
Od roku 0, to końca XIX wieku upłynęło około 1890 lat.
Ale cóż to da, w sumie, to wątpie by dało się to matematycznie wyliczyć, i twórcom nie chodziło raczej, by tunel czasu dokładniej się zgadzał, mamy tu więc następne "czaso-maso" czy cuś.
Dobra, 24:00 to koniec ziemii, o ile się nie mylę, to przyszłość była o godzinie 23:59, czyli co się stało. Wybuchła wojna? Kosmici zaatakowali i zniszczyli ziemię? A może ta ostatnia minuta trwała kilka miliardów lat? Nie wiadomo.
Mam też inną teorię na temat tunelu czasu.

-Cóż, druga teoria mówi, że tunel czasu obejmuje historię, od jego powstania/wyhodowania/zbudowania/narodzin/cośtam, aż do czasu jego śmierci/zniszczenia/cośtam
Tutaj w sumie nadal mamy "zaburzenia czaso-maso" i to nie tłumaczy tego całego błędu z godzinami.
Jednak myślę, że tunel czasu został zbudowany/wyhodowany/cośtam jakieś kilkanaście/kilka tysięcy lat przed przybyciem Reksia do prehistorii, być może 3 tysiące, a może 9 tysięcy?
Natomiast "śmierć" wydarzyła się bardzo niedaleko po przybyciu Reksia i Kretesa do przyszłości, jak widzimy, Ryżokitowcy jako-tako znali się na tunelu, i strzegli leja, być może oni sami, albo kto inny doprowadził do jego zniszczenia?
A tak w ogóle, to może skoro wiedzieli Ryżokitowcy o lejach, to może sami się jakoś cofnęli, i je stworzyli czy cuś?

-Trzecia teoria mówi, że tunel czasu obejmuje okres, od Prehistorii (Tej z dinożarłami, nie tej wczesnej, czyli początków świata) aż do niedalekiej przyszłości.
Według tego, tunel zaczyna się po prostu kiedyśtam i kończy kiedyśtam, od tak, nie obejmuje całej historii świata, lub też po prostu na końcu i na początku jest jako-taka bariera, przez którą trzeba się jakoś przedostać, i być może i obejmuje on całą historię świata od stworzenia do jego końca, ale trzeba jakoś no przejść do tej "tajnej" części tunelu, choć niezbyt w to wierzę, bardziej mi się wydaje prawdopodobna teoria nr.1 i nr.2

Natomiast ja nie wierzę, że Tunel Czasu, obejmuje czas od początku wszechświata, do jego końca. Sądzę też, że tunel nie znajduje się pod ziemią, lecz jest jakoś poza czasem czy cuś.

Ale pewna rzecz mnie BARDZO zastanawia...Jakim cudem Reksio i Kretes dostali się za pomocą tunelu czasu, do Egiptu, czy też Pizy (Być może właśnie to miasto które odwiedzaliśmy w Średniowieczu to była Piza, bo była tam właśnie krzywa wieża w Pizie, ogólnie sądzę że to włochy były, bo mieliśmy Leonarda tam i w ogóle [proszę, wybaczcie mi jeśli pomyliłem się na temat miejsca zamieszkania Leonarda] )
Na razie, nie posiadam teorii na temat tego, dlaczego Reksio i Kretes nie trafili na podwórko w innym czasie, a do całkiem odległego i innego miejsca w innym czasie. Może to tak jest, że kopiec czasowy, materializuje się w pobliżu leja, a akurat w tym czasie, tego leja nie było tam?

lecz nim był, i już nie jest i nie będzie

13 sty 2016 17:31
Bardzo Stary Norman

Naklejki: 5
A moim zdaniem to jest tak.Godzina pierwsza rano to pierwszy wiek p.n.e,dwunasta to rok 1 n.e,dziewiętnasta trzydzieści to to druga połowa dziewiętnastego wieku.Łapiecie ?Rano to p.n.e,popołudniu to n.e.Od np 19.00 do 19.30 to pierwsza połowa dziewiętnastego wieku ,a od 19.30 do 20.00 to druga połowa dziewiętnastego wieku.Jedna godzina to jeden wiek.

Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58

03 lut 2016 16:31
Lider Podziemia

Naklejki: 2
Post Re: Zasada działania tunelu czasu. (moje hipotezy)
Tunel czasu to po prostu tunel czasoprzestrzenny (albo jego mechaniczna metafora/analogia/przypowieść)
to tłumaczy dlaczego nie zawsze prowadzi do jednego miejsca
po prostu szuka najbliższego "połączenia"
lej czasowy jest czymś w rodzaju skromnej, ziemiankowej czarnej dziury
natomiast kopiec czasowy jest odpowiednikiem białej dziury

Nieregularność wieków do godzin można wytłumaczyć (nie)złym skalibrowaniem pilota przez Koguta
(w końcu nikt nie jest idealny, tunel czasu to monstrum które może przerosnąć nawet najtęższe kurze móżdżki)

Tunel czasu dostosowuje się do użytkownika.

"czasojaskinie" w tle to podprzestrzeń. Być może ktoś w nich mieszka.

Czerwona Rzeka w tle może być "Rzeką Czasu"

Tunel czasu zapewne obejmuje historię całego wszechświata, lecz w grze podróżowaliśmy tylko przez jego wycinek, jeden dzień spośród kosmicznego kalendarza.
(a co z kolejnymi/poprednimi latami? te być może są kolejnymi/poprzednimi wszechświatami)
A i skoro można podróżować do innych miejsc na Ziemii, to zakładam że leje można by wykorzystać jako wrota do innych planet (być może właśnie to robili Ryżokitowcy?)

lecz nim był, i już nie jest i nie będzie

20 paź 2020 14:00
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]