Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
Quiz o Reksiu 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Quiz o Reksiu
Na gazetce z RiKN, która znajduje się w pudełku


Jak miał na imię pewien Egipcjanin, który kupił "latający" dywan

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


So, 20 lut 2021, 12:42
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Quiz o Reksiu
Ahmed, ale na poprzednie pytanie podałeś błędną odpowiedź, także ponawiam.
Kiedy i gdzie możemy zobaczyć Doktora Jonesa wycierającego nosek Tomusiowi?

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


N, 21 lut 2021, 15:38
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Quiz o Reksiu
W Notesie Archeologa

Jakie były wszystkie hasła do Furty?

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


N, 21 lut 2021, 15:42
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Quiz o Reksiu
Budyń, Kisiel malinowy i bitą śmietana

Jakie były wszystkie możliwe składniki przy apparatusie?

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Wt, 23 lut 2021, 08:55
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Quiz o Reksiu
Bobki nietoperza, but (stary, zresztą), jęczmień, lebiodka, pajęczyna, piasek i pióro feniksa.

Ile było kobiecych postaci w Reksio i Czarodzieje (nie licząc cieni na rynku, drobiu, o ile ma jakąkolwiek płeć, oraz ewentualnych głosów przy lataniu miotłą)?

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 1 mar 2021, 18:51
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Quiz o Reksiu
Spróbuję policzyć, ale znając życie, jest w tym jakiś haczyk, na który się złapię. :kuratoren: Mam nadzieję, że nie liczą się też postacie wspomniane/obecne tylko na zdjęciach z albumy oraz uczniowie w postaci żab (u których nie sposób tę płeć rozpoznać), no i zwierzęta niezbyt rozumne takie jak dodo.
Królewna Kur-czaka, Czerwony Kapturek, Calineczka, Ali Baba Jaga, Królewna Śnieżka, Zwyczajna Żaba na ziarnku grochu, Królowa Śniegu.
Wychodzi więc rada 7 kobiet. No ale mogę się mylić.

Jeśli odp. jest poprawna to chętnie dowiedziałbym się, ile postaci kobiecych jest w RiWC (nie licząc tłumu na zamku, płci dinozaurów i innych zwierząt niezbyt rozumnych jak np. sroka).

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pn, 1 mar 2021, 19:51
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Quiz o Reksiu
Wanda Niken, Muszka, Kura z koszem 1, kura z koszem 2, Dama dworu, Mona Lisa. Kur nie zaliczam. Mało coś. Przeoczyłem coś pewnie. No ale tak to będzie 6.

Ile postaci kobiecych występuje teraz w RiKN?

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Pn, 1 mar 2021, 21:10
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Quiz o Reksiu
Nie było haczyka, no chyba że ktoś by uznał Gadający Kamień za kobietę, no to może taki. Ale faktycznie powinienem był dać trochę więcej tych wyjątków (jakby się uprzeć to jeszcze lochy, bo ich płeć znamy).

Pytałem o RiC, bo tam w sumie łatwo określić, nie ma tylu statystów. Ale uznając, że chodzi tylko o postaci, które coś mówią, to będzie tak:
Postać życząca Willy'emu Froggowi powodzenia w intrze, pani spod adresu Pola Markowe 1, panie z Czerwonego Młynka (w sumie słyszymy tylko jedną panią), pasażerki Orient Expressu (powiedzmy, że dwie, bo tyle jest różnych modeli), Kari Mata Hari, sprzedawczyni z tureckiego targu, pasażerka rejsu, egipska habibi, Liska-hipiska, Marylka Hippisowicz, czarna kura z wyspy, Stara Dobra Skóra z Bobra, Molly i chyba tyle. Razem czternastka. Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem.

Ile razy Waj(c)hadłowiec (skrzywiły mnie te zagadnienia z pisownią, teraz nie umiem napisać normalnie) odniósł jakieś poważniejsze szkody? Nie licząc tego, że mogliśmy otrzymać trafienia podczas odkurzania w RiU.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 1 mar 2021, 23:23
WWW
Norman

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 13:12
Posty: 296
Naklejki: 0
Post Re: Quiz o Reksiu
Roztrzaskał się przy pierwszym lądowaniu na Kuranie, a także na początku RiC (przez kiepską kalibrację), więc obstawiałbym dwa. Pomijam liczne zestrzelenia w RiKwA i spadanie w przestrzeń kosmiczną na Drodze Mlecznej (spadanie to jeszcze nie szkoda).

Jakie znamy możliwe skutki działania eliksirów Al-Chomika?


So, 31 gru 2022, 03:55
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Quiz o Reksiu
takijeden napisał(a):
Roztrzaskał się przy pierwszym lądowaniu na Kuranie, a także na początku RiC (przez kiepską kalibrację), więc obstawiałbym dwa. Pomijam liczne zestrzelenia w RiKwA i spadanie w przestrzeń kosmiczną na Drodze Mlecznej (spadanie to jeszcze nie szkoda).

No akurat spadanie w przestrzeń kosmiczną było spowodowane uszkodzeniami, tyle że też nie bardzo jest sens to liczyć, ponieważ miało to miejsce podczas minigry i można założyć, że udało się tego bohaterom całkowicie uniknąć. Za poważniejszą szkodę natomiast uznałbym też nadwyrężenie pojazdu przez wielkie czerwie (pomimo oporu Krettiego).

Odpowiedź na pytanie: eliksiry mogły dawać smoczy ogon, porost włosów, tęczowy kolor ciała, zmniejszenie rozmiarów lub kombinację wymienionych. Wszystko trwale lub tymczasowo, zależnie od składników.

Ile postaci występuje w scenach pauzy za kanapą w RiKwA?

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


So, 31 gru 2022, 10:11
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Quiz o Reksiu
Ahahaha! Kreton bardzo dobrze rozszyfrował, dlaczego pisałem o "poważniejszych szkodach", a nie o rozbiciu się poprzez upadek. W końcu było to dość widoczne, że nie jedna wajcha się w tym dłowcu wykrzywiła... Niemniej, bardzo dziękuję za odpowiedź, takijeden!

Uhuhu... tożeś Kreton wymyślił. Przed kanapą skład jest zawsze stały, ale jeśli chodzi o te za... Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez zajrzenia do odpowiedniego folderu, utworzonego przy pomocy Anndrzema. Teraz już jednak wiem, że oprócz mniej nietypowych Koguta i Kornelka, są to: Maldurf, Kretti oraz Jean-Paul, Blubb, doktor Rollingstone, T-Rex, Suseł, Szalony Kapelusznik i Marcowy Zając, Rada Siedmiu Czarodziejów, Lovelas (do tego momentu jeszcze wypisywałem z pamięci; zaznaczam, żeby zaszpanować), Roman i Julitta, Żabba Harkokokonen, Ferment Kott, Robinson Kozoe, zielony i czerwony Robaczek (o nich pamiętałem, tylko nie byłem pewien, czy na pewno byli ZA kanapą), wódz Kur-Czaka, królewna, kura z kokosami i tzw. Cock Marley, Bulbo Bagniś, Bobromir, kot z Cheshire, Shreksio (jak można było zapomnieć...), konduktor z Orient Expressu, Chuck Nornik, starożytni Kretoni x3, Ryżokitowiec, karczmarz, Krzysztof Kogut, Rykus, pra-Reksio, Salvadoryk, Nostradamus oraz Mona Lisa.

Pytanie z zakresu moich aktualnych dociekań - Do stworzenia czego dążył Kretes, budując reksiolot, który widzimy u niego później w piwnicy?

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Wt, 3 sty 2023, 02:10
WWW
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 8 lut 2023, 19:50
Posty: 9
Post Re: Quiz o Reksiu
Aby pedałować.

Czy poziomy SHiKN Mu odzwierciedlają usunięty content z RiKN?

_________________
Obrazek

Tylko Kaganowicz!


Śr, 8 lut 2023, 20:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL