Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:08



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Kosmos oraz Astronomia 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Kosmos oraz Astronomia
Kosmos jest tajemniczy, tyle powiem :mrgreen: .
Lubię gry, programy i inne o tematyce zwiedzania kosmosu (Gwiezdne Wojny, Reksio i Ufo, Spore...).
Osobiście bardziej interesuję mnie czas, ale dla spraw kosmosu zawsze znajdzie się czas.
Ciekawi mnie, czy jesteśmy sami w tym całym wszechświecie.


So, 19 lip 2014, 12:13
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Kosmos oraz Astronomia
Ja tam zawsze interesowałem się tajemnicami kosmosu, zawsze mnie to ciekawiło i przeglądałem każdy, choć najmniej znaczący zakątek internetu w, którym właśnie pisało o kosmosie. W ogóle to ciekawią mnie te wszystkie planety i dla jakiego celu Bóg je stworzył, ponoć istnieją również planety, które wypadły z Układu Słonecznego, parę milionów lat temu. Znaczy to, że jest więcej planet i ciekawi mnie jaka jest ich historia. :)
W ogóle gdzieś czytałem, że bez Jowisza życie na ziemi byłoby niemożliwe, ponieważ wszystkie zagrożenia uderzałyby w nas. Co o tym sądzicie?


So, 19 lip 2014, 12:37
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Kosmos oraz Astronomia
Tak, bez Jowisza życie na Ziemi byłoby niemożliwe. On jest naszym takim "obrońcą", który chroni nas przed większymi asteroidami.
Jak dla mnie każda planeta nie powstała przez jakiś rodzaj przypadku. Był Wielki Wybuch i wyrzucił planety na określony układ, w tym przypadku Słoneczny. Każda z planet ma określony cel we Wszechświecie, który spełnia. Jedynie Ziemia ma wszystko, co do życia potrzebne, ale słyszy się teraz o przyszłych lotach na Marsa czy na inne planety. Pewnie my dożyjemy tych czasów i zobaczymy.
Co do tego czy nie jesteśmy sami we Wszechświecie, to uważam, że może to być prawdą. Chociaż... może czekają na odpowiedni moment, aby odwiedzić Błękitną Planetę, bo teraz nie jesteśmy wg nich na to gotowi? Tego nie wiem, ale jedno wiem, czy jesteśmy sami, czy nie sami stanowiny społeczność Wszechświata.
Jakiś czas temu odkryli planetę podobną do naszej. Czy tam może być życie?
Wg mnie jeżeli prawdą jest życie na tej planecie, to może być przełomowe odkrycie XXI wieku.
A wy co sądzicie o tym?

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


So, 19 lip 2014, 13:03
YIM WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Kosmos oraz Astronomia
Zgadza się. Ostatnio oglądałem program w TV właśnie o procesie zamieniania planetę Mars. Ten proces ma zostać zrealizowany za parę lat. Wybrano już kandydatów, którzy polecą zrealizować ten plan i już ewidentnie nie wrócą na Ziemię. Plan jest prosty, ale skomplikowany, chodzi o to, aby powstało życie na Marsie. Uczestnicy stworzą wody, zasadzą drzewa, będą rodzić tam dzieci i inne takie, aby można było żyć na Marsie, w związku z tym planeta Mars będzie wyglądała dokładnie tak jak nasza. Czy uważam to za dobry pomysł? Szczerze nie wiem. Po części uważam to za dobry plan, ponieważ kiedy Ziemia ulegnie zniszczeniu będzie można żyć na Marsie. Po części natomiast uważam, że ten plan jest zły. Czemu? Bo przez ten proces Mars będzie wyglądał dokładnie tak jak Ziemia, więc nie będzie to już czerwona planeta, to trochę takie psucie tego co się kiedyś stworzyło. A wy co o tym sądzicie?
Powiem coś jeszcze o Plutonie, który uważa się nie być planetą. Czy to prawda? Prawda jest taka, że jeszcze nie wiadomo, ale dowiemy się w 2020 roku, kiedy w końcu pierwsza satelita odwiedzi Plutona. Satelita ta już leci parę czy paręnaście i tak jak już powiedziałem dojdzie do Plutona dopiero w 2020 roku, a więc wtedy się przekonamy.


So, 19 lip 2014, 13:13
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Kosmos oraz Astronomia
Wydaje mi się to mało prawdopodobne, Doktorze. Wątpię w ogóle, że istnieje jakiś inny świat od naszego, no, bo po co niby miałby istnieć skoro jest już jeden? Ale na pewno ta sprawa wyjaśni się za parę lat.


So, 19 lip 2014, 13:21
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Kosmos oraz Astronomia
Bardziej prawdopodobnie jest chyba to, że to są jakby portale, które umożliwiają szybsze dostanie się do innej części galaktyki, jak w Spore :mrgreen: .
Tak, Krab jet piękny, moja ulubiona mgławica.


So, 19 lip 2014, 13:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL