Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 16:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Twoja własna gra 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 28 cze 2007, 07:59
Posty: 311
Lokalizacja: Zgadnij
Post Twoja własna gra
Zapewne każdy z was chce zrobić własną grę komputerową. Tutaj możecie się wypowiadać o swoich fantazjach na ten temat, jaka by to gra była, jaka by była i jak bardzo byście chcieli by zaistniała.

Ja bym bardzo chciał zrobić grę przygodową z bohaterami wykreowanymi przeze mnie (patrz: mój blog). Gra byłaby raczej oszczędna w animacji (coś jak "Agent Puzzle"), ale postarałbym się pracując przy niej zaopatrzyć ją w super humor i dość ciekawą fabułę. Zagadki byłyby nieco wymagające, ale nadal pozostające przy umiejętnościach normalnego gracza. Ale najbardziej postarałbym się o tła i wygląd postaci, by wyglądały jak najlepiej.

To tylko niewinna fantazja, ale gdyby ktoś mi napisał "zrób scenariusz, zajmij się opracowaniem plastycznym, a my to skręcimy" zapewne bym się nie wahał.

_________________
Obrazek

Powróciłem :)


Śr, 19 sty 2011, 19:34
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 25 wrz 2010, 18:07
Posty: 94
Naklejki: 0
Post Re: Twoja własna gra
Ja bym chciał grę internetową z postaciami w stylu "Reksio". Podobna np.do Metina2. I żeby robiło się własną postać, dawać postaci własny i wymyślony zawód, zrobić własny wymyślony budynek pracy, wymyślać i robić mu szczególne umiejętności itd.


Śr, 19 sty 2011, 20:44
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 15:30
Posty: 155
Naklejki: 0
Post Re: Twoja własna gra
ja jeszcze dokładnie nie wiem jaką grę bym chciał ale już za parę lat z kolegami mamy zamiar spróbować zrobić jakąś grę i co z tego wyjdzie będzie wiadomo za jakieś 3-4 lata.


Śr, 26 sty 2011, 20:44
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 1 cze 2010, 18:32
Posty: 780
Lokalizacja: CIAPSKŁAD
Post Re: Twoja własna gra
Ja bym zrobił grę o Totalnej porażce w trasie. Można byłoby stworzyć sezon i wybrać uczestników. Stworzyć drużyny wymyślić zadania i grać. :P

_________________
xPatra dla przyjaciół (nie mam przyjacioł :) )


Śr, 26 sty 2011, 20:48
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 15:30
Posty: 155
Naklejki: 0
Post Re: Twoja własna gra
fajny pomysł ale szkoda że nierealny.


Śr, 26 sty 2011, 20:49
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 22 mar 2010, 14:53
Posty: 170
Lokalizacja: Ze starożytnego egiptu
Post Re: Twoja własna gra
To samo co kolo, ja pracuję już nad pewną grą w RPG TSUKURU.

_________________
Znowu wróciłem...


Cz, 27 sty 2011, 08:39
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 20 maja 2009, 17:41
Posty: 450
Lokalizacja: z londynu
Post Re: Twoja własna gra
ja mam milion pomysłów o grach ale chciałbym zrobić taką grę gdzie masz swojego rycerza zdobywasz levele walczysz podróżujesz po świecie wykonujesz misję

_________________
Obrazek
polecam robienie avatarów u AdaMaga jest w tym świetny


Cz, 27 sty 2011, 14:00
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post Re: Twoja własna gra
Cóż ja też miałem wiele pomysłow na grę . Ale mam jedną , która ma szanse kiedyś powstać . Za jakieś kilka lat jak mniemam . Była by to gra typu point & click , detektywistyczna coś jak Syberia , czy Reksio . To tyle .
Niektórym spodobał się pomysł i chcą pomóc , ale do tego jest potrzebne wiele umiejętności znajomośc m.in biblioteka Sdl , język Cpp i wielu innych . :(

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


Cz, 27 sty 2011, 15:51
Lider Podziemia

Dołączył(a): Śr, 25 lip 2007, 09:23
Posty: 1418
Lokalizacja: z Kurakis
Naklejki: 3
Post Re: Twoja własna gra
spidi napisał(a):
Cóż ja też miałem wiele pomysłow na grę . Ale mam jedną , która ma szanse kiedyś powstać . Za jakieś kilka lat jak mniemam . Była by to gra typu point & click , detektywistyczna coś jak Syberia , czy Reksio . To tyle .
Niektórym spodobał się pomysł i chcą pomóc , ale do tego jest potrzebne wiele umiejętności znajomośc m.in biblioteka Sdl , język Cpp i wielu innych . :(


Teraz jest coraz więcej osób interesujących się informatyką, znających się na tych wszystkich skryptach, językach, programowaniu i robieniu gier.

Ja mam kilka pomysłów, ale raczej jeśli miałaby powstać jakaś gra z moim wkładem to byłby to GŁÓWNIE scenariusz. :D

_________________
"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" - Jezus z Nazaretu


Cz, 27 sty 2011, 15:59
WWW
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 1 cze 2010, 18:32
Posty: 780
Lokalizacja: CIAPSKŁAD
Post Re: Twoja własna gra
Nazwa: Worms 999
Opis: Najnowsza część Wormsów. Producenci jednak zrezygnowali z powrotu do 2D i stworzyli 4 cześć przygód dzielnych robaczków w pełni trójwymiarowym środowisku. Tak samo jak w Worms: Mayhem - nie ma już fortów lecz ciągle jest opcja tworzenia broni. Zmienił się jednak troszkę tryb ubierania robaków: Możemy wybrać opcje - albo każdy robal z drużyny będzie ubrany inaczej lub cała drużyna tak samo. Bronie są bardzo podobne do tych z Worms 3D. Edytor poziomów jest dostępny od razu. Ponadto w każdej drużynie może być aż 8 robaków. Nie ma specjalnych broni. W kampanii jest 40 etapów. Tak samo jak w W4M pojawiają się potężne bossy. Ale tylko w późniejszych misjach.

Więcej napiszę później.

_________________
xPatra dla przyjaciół (nie mam przyjacioł :) )


Wt, 15 lut 2011, 19:32
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 1 cze 2010, 18:32
Posty: 780
Lokalizacja: CIAPSKŁAD
Post Re: Twoja własna gra
Ja mam nowe gry:
Język angielski z powodu twórców angielskich.
Litery obok to ograniczenia pegi.

16+ Total power of Civilization VI - Szósta odsłona sławnej serii gry turowo-strategicznej. Tym razem do wyboru mamy dowolne państwo i możemy rozegrać grę na mapie świata.
16+ Civilization VII What more could you want? - Ulepszona edycja CVI. Nowościami są - ulepszona grafika możliwość tworzenia własnych jednostek i bardziej rozbudowany edytor świata.
7+ Worms 5 and D - Back from a distance. - Najnowsza część wormsów jednak powracająca do grafiki 3D.
12+ The Sims 4 - Simulation of variation - Gra rozbudowana jak prawdziwy świat, Miliony nowych opcji oraz wiele wiele innych.
12+ The Sims 5 - What country would you like? - Możliwość sterowania własnym państwem świata.

_________________
xPatra dla przyjaciół (nie mam przyjacioł :) )


Śr, 23 lut 2011, 13:29
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post Re: Twoja własna gra
A czy to ostatnie to nie będzie trochę jak SimCity? :P


Śr, 23 lut 2011, 17:57
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 20 gru 2010, 20:25
Posty: 149
Lokalizacja: Miasto pcheł na głowie Reksia
Post Re: Twoja własna gra
Ja piszę książkę przygodową (chodź patrząc na to ile napisałem to książką tego nie można nazwać-niezwiązana z Reksiem) i chciałbym o niej gre ale to tylko odległe marzenie ech... (albo w ogule taką na podstawie wymyślonej przeze mnie fabule)

_________________
Zajmuję się tworzeniem gier jako członek Maype Entertaiment, jakby ktoś chciał to tu macie link do podania: [url=goo.gl/cvp1m]klik[/url]
PS. Będę tu baaaardzo sporadycznie wchodzić (2 razy/rok)


Pn, 28 lut 2011, 20:37
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 lut 2011, 18:02
Posty: 269
Post Re: Twoja własna gra
mwarw napisał(a):
Ja piszę książkę przygodową (chodź patrząc na to ile napisałem to książką tego nie można nazwać-niezwiązana z Reksiem) i chciałbym o niej gre ale to tylko odległe marzenie ech... (albo w ogule taką na podstawie wymyślonej przeze mnie fabule)


Opubiblikuj ją w opowiadaniach :D
Z chęcią przeczytam
Też chciałabym by zrobili gre według mojej książki

_________________
Powróciłam, ożyłam ponownie i nie zamierzam się już wynosić. :3


Pn, 28 lut 2011, 20:52
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 2 sty 2011, 13:21
Posty: 29
Lokalizacja: Gabinet Gurgurdyk Gryfindyka
Post Re: Twoja własna gra
Ja bym chciał Reksio CS.

_________________
Obrazek
Obrazek


Wt, 1 mar 2011, 08:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL