Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Kraina lodu 
Autor Wiadomość
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Kraina lodu
Zgaduję, że większość z was nie ogladała "Krainy lodu" (pewnie nikt z was go nie widział oprócz mnie :P ). To wyjątkowy film z 2013 roku wyprodukowany przez Disney'a w okresie przedświątecznym. Początkowo wydawało mi się, że Kraina Lodu jest kolejnym nudnym filmem o tematyce typowo mikołajkowej (takie produkcje pojawiają się co roku) i wzbudziła we mnie odrazę. Dopiero po przeczytaniu opinii w Internecie i obejrzeniu zapowiedzi zorientowałem się, że to naprawdę świetna animacja.

Fabuła? Księżniczka Elsa od najmłodszych lat przejawia magiczne zdolności do panowania nad lodem i śniegiem. Obawia się, że jej moce zagrażają otoczeniu i pragnie je ukryć przed światem. W dniu swojej koronacji traci nad nimi panowanie i ściąga na całe państwo wieczną zimę. Posądzona o czarną magię ucieka. W ślad za nią rusza jej młodsza siostra Anna, która chce aby Elsa cofnęła klątwę.

Film zdobył bardzo duże uznanie i stał się popularny na całym świecie, ogłoszono go najbardziej dochodowym filmem 2013 i dostał dwa Oscary.
Mnie osobiście zaskoczył złamaniem wielu rutynowych praw, którymi rządzą się produkcje Disney'a. Ale nie będę wam zdradzał jakich ;3
"Kraina lodu" to także powrót do korzeni w kwestii piosenek- kiedyś we wszystkich wielkich animacje Disney'a było dużo śpiewu. Tutaj też jest!
To jeden z utworów wywalczył dla filmu wcześniej wspomnianą statuetkę Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej. Nazywa się "Let It Go". Jeżeli chcecie, możecie posłuchać jego polskiej wersji:
Spoiler:


Szczerze polecam ten film, jeżeli będziecie mieli czas i możliwość obejrzenia go nie namyślajcie się długo. Naprawdę warto! :)

_________________
Obrazek


Śr, 9 lip 2014, 10:21
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Kraina lodu
Zaskoczę cię, Adamie, oglądałem to. Faktycznie, trochę się różni od reszty animacji Disney'a (i dobrze, powtarzanie tysiąc razy podobnego scenariusza robiło się nudne), ale jak na mój gust nie w dostatecznie dużym stopniu, by zasługiwało to na oklaski (wciąż mamy poważne dziury fabularne, takie jak fakt, że księżniczka rusza na poszukiwania absolutnie sama, choć wszyscy o tym wiedzą). Słynna piosenka dotarła już do granic internetu, ale często jest wspominana ironicznie - coś mi się wydaje, że choć brzmi nieźle, to w opinii internautów nie dość dobrze, by zgarnęła Oscara. Nie zaprzeczę jednak, że film mi się podobał i jest jednym z lepszych pomysłów Disney'a.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Cz, 10 lip 2014, 19:39
Głodomorek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 4 lut 2005, 20:13
Posty: 2995
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 1
Post Re: Kraina lodu
Frozen!
Uwielbiam animację Disneya, która przedstawia niezrozumianą przez świat Elsę z jej nadnaturalnymi mocami, a także pogoń Any za siostrą. Nie ukrywam, że wzruszyło mnie zakończenie, które było i tak do przewidzenia, ale w pewien sposób Disney dorósł. Pokazał miłość pomiędzy dwoma kobietami, a nie tylko mężczyzną i kobietą. Prawdę mówiąc, piosenka śpiewana przez Lodziarzy na początku filmu, zdradza nam całą fabułę... ;)
Co do muzyki, wolę oryginalną wersję aniżeli polską, chociaż ta też nie była zła. "Mam tę moc" zaśpiewane przez Łaskę nawet całkiem zacne było, muszę to przyznać.

_________________
Mahna mahna...

Whovian.

Strzeż się, Izzy Cię obserwuje.


Śr, 24 gru 2014, 11:39
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 19 lut 2020, 18:35
Posty: 237
Lokalizacja: Cieszyn
Post Re: Kraina lodu
Pamietam jak kiedys chcialem isc na to do kina, a mama powiedziala ze nie mogę.
I poszlismy na Skubani.

Ostatnio siostra ogladala w telewizorze- nawet fajny film :)

_________________
Informacje
Data dołączenia na forum:
26 paź 2016
Poprzednie nicki: dareksio, Gustaw Rapier
Hurricane to głupie dziecko neo
I nikt nie lubi go
:szloch: :szloch: :szloch: :szloch: :szloch:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Wt, 23 lut 2021, 11:34
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL