Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Dziennik gracza (SPOLIERY!) 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 15 gru 2006, 20:08
Posty: 496
Naklejki: 0
Post 
Dzień pierwszy:

Godzina 15:50, RiMS dostało się do moich rąk. Czym prędzej otworzyłem pudełko i umieściłem płytę w napędzie. Po zainstalowaniu gry, odpalam ją. Wszystko jest dobrze.

Epizod I
Epizod znany z dema, nie będę więc opisywać.

Epizod II
Epizod znacznie dłuższy, ciekawszy i o wiele śmieszniejszy od I, jednak i tak nie znalazłem tam większych trudności. Największym problemem była farma Batatów :)... Spokojnie dochodzę do epizodu III.

Epizod III
Epizod jest o wiele trudniejszy od drugiego, nieźle namęczyłem się z zapalaniem światła w siedzibie ruchu oporu. Teksty są zabójcze, przez Kretesa spadłem z krzesła :lol: .

Epizod IV
Początek epizodu był dosyć łatwy, dopiero po znalezieniu się w Pragadzie rozpoczęło się coś trudnego. Jednak jakoś udało mi się przejść i teraz próbuję się wydostać z Zaginionego Lądu.

Narazie tyle :P


So, 24 paź 2009, 18:39
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 15 gru 2006, 20:08
Posty: 496
Naklejki: 0
Post 
Przeszedłem epizod IV i V.

Epizod V
Ciekawy i trudny epizod. Duży problem sprawiła mi analiza zdjęć, jednak można się z niej bardzo dużo dowiedzieć ;) Ciekawie zrobiona jest również zagadka logiczna (coś w stylu układanki herbu w RiWC, tyle, że trudniejsze), która ma na celu otworzenia sejfu. Ogółem, epizod mi się podoba.

Na tym na dziś kończę grać, jutro przejdę do końca :)


So, 24 paź 2009, 20:15
Mieszacz Zaprawy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 sie 2007, 13:43
Posty: 1426
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 2
Post 
Epizod VI c.d
Atrakcją jest pojawienie się przyjaciela - Koguta. Szkoda tylko, że nie rusza dziobem jak mówi :lol: Podoba mi się moduł z pragadem. Przyznam,że miałem nie małe problemy z tymi instrumentami - w ogóle nie wiedziałem o co chodzi. Rozbawiło mnie, gdy dowiedziałem się, że chodzi o to, że kiszki marsza grają xD.

Epizod V
Bardzo, naprawdę podobają mi się zagadki ze zdjęciami. Ten jakby element utwierdza w przekonaniu, że gra jest detektywistyczna. Rewolucja i w ogóle cała ta historia jest bardzo ciekawa. :) Wciąga.
Rozbawił mnie tekst: Nic w przygodzie nie ginie. :lol:
Oraz: Mikser jako symbol.. bicia piany? :lol: :lol:
Oraz tekst Kretesa o kalesonach burmistrza. :lol:

To jeszcze relacja z wczoraj. Koniec i epizod VI niebawem. :)

Edit:

Epizod VI
Uwolnienie króla nie sprawiło mi problemów.
Rozbawił mnie tekst: Gdyby Reksio przyjechał do gniazda Szczurów samochdem i złapałby tak zwaną "gumę" mógłby tutaj szybko napompować oponę. :lol:
Outro o zdemaskowaniu burmistrza bardzo fajne. Jednak zakończenie całkiem ucięte.. Odrazu po sceni z kogutem jesteśmy przenoszeni do menu. Nie podoba mi się takie rozwiązanie. Grę więc ukończyłem.
Sądzę, że jak na kolejne razy to grę można przejść w dwa dni.

Podsumowując:

Grafika:
Bardzo ładna, postacie wyglądają realistycznie, a na planie dwuwymiarowych teł wygląda to wspaniale. Postacie zróżnicowane, co mi się bardzo podoba. Tutaj jest to naprawdę skok w przyszłość jeśli chodzi o dalsze gry.

Grywalność:
Duża. Bardzo duża. Poziom niektórych zagadek przygodowych był naprawdę bardzo wysoki i przyznam, że razem z labiryntami w takiej formie gra tworzy zgrabną całość. "Lekiem za całe zło" odnośnie co do trudnych labiryntów i zagadek zręcznościowych była możliwość ominięcia labiryntu. Jest bardzo dobre rozwiązanie. Nie tak jak w poprzednich częśach, że nie umiesz zręcznościówki = nie przejdziesz dalej. Szczególnie dla młodszych było to udogodnieniem.

Długość grania:
Co do młodszych - jest dobra, ale jednak jak dla starszych "wyjadaczy" pozostanie lekki niedosyt. Rozumiem - nowy silnik - to wszystko tłumaczy.

Fabuła: Bardzo ciekawa. Szczególnie historia samego Pokopane. Monarchia, rewolucja, komunizm to bardzo ciekawa historia zawarta w grze. Szczególnie świetna jest detektywistyczność. Moduł znajdowania szczegółów na zdjęciach był strzałem w dziesiątkę.

Pozostaje tylko niedosyt co do samego zakończenia, ale myślę, że w swoim czasie (w następnych grach) się to zmieni.

_________________
Stryj Mac jako Stryj Maćko [z wyeliminowanym polskim znakiem].
Moderuję kolorem niebieskim.
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku.


N, 25 paź 2009, 09:23
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
A więc podam swoją historię z RiMS. Radzę uważać na spoilery.

Dzień 1 26.10.09 Godz. 14:00 - 17:00

Przychodzę właśnie ze szkoły. Gdy jestem w domu dzwoni moja komórka. Odbieram, tata dzwoni. Mówi żebym sprawdził co leży na biurku. Sprawdzam i widzę pudełko z grą (właśnie RiMS). Włączam komputer i :

Epizod I

Tylko początek historii mnie zaciekawił. Reszta ani trochę. Także się nie męczyłem, bo znałem go z dema, które pobrałem dzień wcześniej.

Epizod II

Bardzo fajny, długi epizod. Największe problemy sprawiły mi zawory. Przeczytałem kawałek solucji Bota i się zorientowałem o co chodzi. Trochę dużo rozmów, ale także fajne gry logiczne. Najbardziej spodobało mi się zbieranie batatów. Zaciekawił mnie także ratusz i te dziwne światła.

Epizod III

Fajny, ale nie dorównujący II epizod. Najwięcej problemów było przy krokodylu w budyniu. Zdecydowanie najlepsza była analiza zdjęcia.

Epizod IV

Epizod z początku łatwy, a potem trudny. Bardzo łatwo mi poszło z zagadką i budową słonia trojańskiego, a to było (chyba) najlepsze w całym epizodzie. Obecnie męcze się z wydobyciem puszki. Jestem już bardzo blisko (przy instrumentach), ale wciąż nie łapie o co tam chodzi.

Obecna ocena

Grafika : Ładna, tła są takie że wygląda jakby były przestrzenne, a są płaskie. Bardzo ładne wyprofilowane postaci (oprócz Reksia i Koguta).

Muzyka : Z poprzednich części, także można było się dzięki niej odpowiednio wczuć, bo bardzo dobrze była dobierana.

Humor : Jeszcze lepszy od tego z poprzednich części. Kretes ma zabójcze teksty, a niektóre animacje też są ekstra.

Trudność : No powiedziałbym, że się nie wysilono, tylko niektóre części są trudniejsze.

Grywalność : Bardzo dobrze im wyszło, to więcej przygodówki mniej mini gierek, a także zagadki detektywistyczne.

Całkowita ocena : 9/10 (może się zmienić).


Wt, 27 paź 2009, 16:45
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Z uwagi na osoby, które dopiero od dziś mają RMS oraz na wysoką frekwencję, przedłużam konkurs do końca tego tygodnia! Przypomnę - nagroda jest przewidziana dla osoby, która posiada RMS i pisze ciekawe, mądre i zawierające dużo treści posty w dziale RMS. :) Zachęcam!

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Wt, 27 paź 2009, 17:21
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 25 sie 2009, 10:41
Posty: 71
Lokalizacja: z Hogwartu
Post 
No to kolej na mnie:
27.10.2009 r. godz. 15:00 - 16:00.
Właśnie wróciłam z piekarni, a że nudziło mi się postanowiłam obejrzeć gwiezdne wojny. Kiedy ja, mój tata i mój brat prawie włączyliśmy, przyszła moja siostra. Spytała się: -Byliście grzeczni? -A my odpowiedzieliśmy: -Tak! - Wtedy moja siostra pokazała RIMS!!! Od razu chcieliśmy zainstalować grę, ale nie chciała się odczytać. Mój tata ją skopiował i działała!


Oceny:

Grafika: Moim zdaniem bardzo ładna, a z tymi tłami wygląda na 5+.

Muzyka: Bardzo fajna, bo z poprzednich części, ale jednocześnie jest dlatego nudna.

Humor: Zabójcze teksty Kretesa.

Trudność: Jak na razie łatwa (jestem po odwiedzeniu rynku, za chwilę będę grać dalej), chociaż labirynty są trudne.

Grywalność: Nieźle mi się gra, bardzo wciąga.

Całkowita ocena: No, wg mnie zasłużyło na 9,9/10

_________________
Największe przyjemności to składanie Origami i czytanie Harry'ego Pottera.
Obrazek


Śr, 28 paź 2009, 14:23
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post 
Dzień II

Epizod IV - zakończenie

Gdy po ogromnych męczarniach, dzięki podpowiedzi Bota przeszłem instrumenty. Potem nie miałem pojęcia jak wrócić do Pokopane. Poszłem na wysypisko i było coś na co można było kliknąć. Użyłem na tym pastorału i przeszłem do Epizodu V.

Epizod V

Trochę się męczyłem z analizą zdjęć, ale było warto. Cała historia mnie zaciekawiła nieprawdopodobnie. Później poszłem na sklepienie i miałem ogromny problem z tą szafką. Po przejściu paru kolejnych zadań, nie umiem wyciągnąć magnesu.


Śr, 28 paź 2009, 14:43
Mieszacz Zaprawy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 sie 2007, 13:43
Posty: 1426
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 2
Post 
piesek 22 napisał(a):
Muzyka: Bardzo fajna(...), ale (...) nudna.

o_O Chyba mnie nie zamuliło. Zdecyduj się...

_________________
Stryj Mac jako Stryj Maćko [z wyeliminowanym polskim znakiem].
Moderuję kolorem niebieskim.
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku.


Śr, 28 paź 2009, 16:01
Się Odezwał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 4 lis 2009, 19:55
Posty: 1
Lokalizacja: Z miasta sekretów ( sprzedaje pamiątki)
Post 
I pszyszła kolej na mnie 4.11.09 około godziny 13.30 przyszła mi gra RIMS

1 poziom TAki sam jak w demo
2 też taki samna początku potem duzo fajniejsza
3 I tu siE zablokowałem na dobre w siedzibie ruchu oporu pytałem się Babci reksia i przesłam mi łatke nadgrałem datę nie wiem czy muszę zainsatlować jeszcze raz i póżniej muszę jeszcze nadgrać datę


pomocy :!: :!: :!:

_________________
JUPI (MAM RIMS)


Śr, 4 lis 2009, 20:02
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Uwaga Uwaga!

Ogłaszam, że zwycięzcą konkursu, który polegał na relacjonowaniu swojej gry w RMS oraz pisaniu mądrych postów w tym dziale, jest.................Bot.................
Sercecznie Gratuluję. :)


Nagrodą jest ; 2 - tygodniowe moderatorstwo w dziale RMS!!!

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


N, 8 lis 2009, 19:42
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 6 sie 2007, 12:20
Posty: 345
Lokalizacja: Skądś
Post 
Przeprasam że nie pisałem wcześniej.
Ale napiszę tera.

Dzień 1

Empik
Dostaje wyczekaną gre "Reksio i Miasto SeKretów"
Idziemy z mamą do lodziarni

Lodziarna
Pudełko zostaje przeszukane w celu znalezienia książeczki.
Smutek-brak książeczki

Dom
Gra zostaje włożona do napędu cd-room i odpalona.

Epizod 1
Bez więkrzych problemów

Epizod 2
Namęczyłem się z sortowaniem śmieci.
Oraz lekko z batatami.

Ogólnie podoba mi się Pokopane

Epizod 3
Bardzo mi się spodobał był taki taki: Tajemniczy.
Widać że Sz.K ma naprawdę coś do ruchów oporu bo robi to już 2 raz
(i to w Jestem miłym uczynnym i eleganckim Traktorkiem. W życiu bym nie pomyślał o pisaniu wulgaryzmów na czacie. oporu cały czas Krety)
Wracając do tego.
Podobała mi się ucieczka Reksia z więzienia i Analinza zdjęcia.

Epizod 4
Trochę się pomęczyłęm na zaginionym lądzie.
Ogólnie aż nie chciało się wracać do Pokopane.
Żołądek pragada był okropnie trudny sczególnie Przełyk i Kwasy żołądkowe choć najleprze było:
Cytuj:
Po kilku przygodach których z jednego powodu nie dało się opsać...

Ale ja się domyśliłem o co chodziło i pałem ze śmiechu :lol: bo wiem co jest po kiszkach :lol: :lol:

Epizod 5
Najgorszy był schowek na sklepieniu.
Znowu zaczęliśmy analize zdjęć tym razem była ona trudniejsza.
Utknąłem też dla tego bo nie wiedziałem o gadaniu z Alfredo i Fernando.
Ale jakimś cudem sie udało

Epizod 6
Utknąłem przy szczuże bo nie znam kompletnie jego trasy.

Ogułem gra bardzo fajna :) można z nią spędzić ciekawie czas
i zabawić się w detektywa 8/10 ( :twisted: -2/10 za zręcznośćówki)

_________________
Obrazek
Najnowszy news 2010-09-21. Zapraszam też:
http://newflamingoland.blog.onet.pl/


Wt, 10 lis 2009, 10:11
YIM WWW
Kierownik Budowy

Dołączył(a): Pn, 26 maja 2008, 15:53
Posty: 71
Naklejki: 2
Post 
Fernando napisał(a):
I pszyszła kolej na mnie 4.11.09 około godziny 13.30 przyszła mi gra RIMS

1 poziom TAki sam jak w demo
2 też taki samna początku potem duzo fajniejsza
3 I tu siE zablokowałem na dobre w siedzibie ruchu oporu pytałem się Babci reksia i przesłam mi łatke nadgrałem datę nie wiem czy muszę zainsatlować jeszcze raz i póżniej muszę jeszcze nadgrać datę


pomocy :!: :!: :!:


wystarczy nadgrać, ale lepiej grac od nowa


Wt, 10 lis 2009, 12:56
Się Odezwał

Dołączył(a): N, 27 gru 2009, 20:56
Posty: 1
Lokalizacja: Ryjokretos
Post 
siemka wszystkim jestem nowa i mam jeden problem z RIMS! :?
czy moze mi ktos powiedziec gdzie w epizodzie III znajde okienko nr. 3 zeby oddac legitymacje?? jak tak to piszcie szybko pls!!!


N, 27 gru 2009, 20:59
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 10 paź 2009, 06:35
Posty: 134
Lokalizacja: Z odległej przyszłości
Post 
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?t=5201
Tu jest solucja, bardzo przejrzysta, wszystkiego się z niej dowiesz.
Aha i następnym razem takie sprawy załatwiaj w dziale Centrum pomocy 8)

_________________
Obrazek


N, 27 gru 2009, 23:44
WWW
Norman

Dołączył(a): N, 20 gru 2009, 14:38
Posty: 286
Post 
Sprawdź w dziale pomocy.

p.s. Ja jechałem w dniu premiery do AM i ja byłem pierwszy.
Napisałeś że ty jesteś pierwszy nie nie bo ja.

taa bujaj las, a nie nas / SM

_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl


Pn, 28 gru 2009, 10:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL