Teraz jest N, 5 maja 2024, 04:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Bugi, błędy i problemy 
Autor Wiadomość
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sie 2009, 08:21
Posty: 102
Lokalizacja: z Zakopanego
Post 
To dobrze bo jeszcze nie widziałem żadnego błędu w żadnym "Reksiu" i nie chciałbym by ten się tym wyróżniał.
PS.Jak to się stało że zmieniano ciągle datę premiery i mieliście ponad miesiąc na naprawienie błędów a tego nie zrobiliście?(chyba że było więcej błędów i naprawiliście je a zostało tylko kilka w takim przypadku sorki za napadanie na was)

_________________
Jeszcze tutaj wrócę!


Cz, 15 paź 2009, 15:45
Kierownik Budowy

Dołączył(a): Pn, 26 maja 2008, 15:53
Posty: 71
Naklejki: 2
Post 
Jak widzę problem długiego czasu oczekiwania na grę i ciągłe przesuwanie premiery wraca niczym bumerang. Odpowiem wam jako kierownik produkcji najnowszej części Reksia, części która jak sądzę, jeszcze długo będzie śnić mi się po nocach. Na długi czas tworzenia gry złożyło się kilka czynników, które skutecznie wydłużały czas produkcji. Spróbuję je wypunktować.
1. Nowy silnik gry. Wielokrotnie wspominał o tym Szalony Kapelusznik, tworząc nowe przygody Reksia toczyliśmy ciągłą walkę z silnikiem, uczyliśmy się sztuczek i sposobów jego okiełznania. Nie zrozumcie mnie źle, Unity jest doskonałym silnikiem, który non stop ewoluuje wprowadzając nowe funkcje i rozwiązania, które musieliśmy opanować.
2. Budowanie silnika przygodowego. Naszym celem było stworzenie "nakładki" na Unity, która zawiera w sobie wszystkie niezbędne do stworzenia gry przygodowej rozwiązania, tak by nie trzeba było pisać ich na nowo w przyszłości. Dzięki takiemu rozwiązaniu następne gry przygodowe będą mogły powstawać szybciej.
3. Zewnętrzny scenariusz. Uwaga proszę nie interpretować tego jako zarzut do VNS. Na papierze nie wszystko da się zaprojektować, nie wszystko da się opisać. Mimo, że Szalony Kapelusznik włożył ogromną, tytaniczną wręcz pracę w nowy scenariusz to wielu problemów nie mógł przewidzieć, niektóre rozwiązania z różnych powodów musieliśmy przeprojektować. To spoczęło na zespole tworzącym grę. Pamiętajmy też, że Chłopaków nie było na miejscu, musieliśmy nauczyć się zdalnej pracy. Na szczęście prywatnie darzymy się sympatią więc udało nam się przezwyciężyć wszystkie kłopoty :)
4. Połączenie 2D z 3D. Oba "światy" nie za bardzo się lubią i niechętnie ze sobą współpracują w efekcie generują wiele problemów, które należało rozwiązać.
5. Ogrom pracy. Nowa część Reksia to spora gra, którą tworzył niewielki zespół, to wymusiło oczywiste konsekwencje terminowe.
6. Błędy. Było ich bardzo dużo zaś usuniecie ich wbrew pozorom nie było łatwym zadaniem. Mam nadzieję, że większość udało nam się wyeliminować.

Oczywiście to nie wszystkie powody, wymieniłem tylko te najważniejsze. Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wasze wątpliwości.
Adam M.


Cz, 15 paź 2009, 16:29
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sie 2009, 08:21
Posty: 102
Lokalizacja: z Zakopanego
Post 
To z tym nowym silnikiem to chyba jedyny błąd aidemu bo tak naprawdę toi większość trudności z tego wynikło.

_________________
Jeszcze tutaj wrócę!


Cz, 15 paź 2009, 16:59
Kierownik łopaty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 10 sty 2006, 20:41
Posty: 1139
Naklejki: 3
Post 
Cały czas nie mogę przejść 2. labiryntu, ponieważ:

1. Gdy złapie mnie 2. robak, ląduję w ścianie.

2. Gdy dopada mnie 3. robak, jest ciemność oraz niebieski znaczek mapy i nic nie można zrobić, tylko nacisnąć esc i wyjśc z etapu. :(

_________________
Moderuję kolorem żółtym.


Cz, 15 paź 2009, 17:19
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 19 lip 2009, 15:59
Posty: 81
Lokalizacja: Wałcz
Post 
Mam wielki,wielki problem!
Na samym początku instalacji wyskakuje mi okienko z napisem :
Wymagany plik nie może zostać zainsatlowany ponieważ plik archiwalny J:\Mist1.cab posiada niepoprawny podpis cyfrowy.To może oznaczać,że plik archiwum jest uszkodzony.
Proszę o jak najszybszą pomoc,bez niej nie mogę grać.

_________________
Pozdrawiam całe forum Bromba1999
Jeżeli ktoś ma jakiś problem z grą sims 2 lub 3 chętnie pomogę.


Cz, 15 paź 2009, 17:34
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sie 2009, 08:21
Posty: 102
Lokalizacja: z Zakopanego
Post 
Zainstaluj od nowa windowsa to powinno pomóc.

_________________
Jeszcze tutaj wrócę!


Cz, 15 paź 2009, 19:12
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post 
A oże poprostu skasuj dysk twardy co ??
Nie wiem coi ci poradzić może napisz do babci reksia , możę on ci pomoże :D

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


Cz, 15 paź 2009, 19:15
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sie 2009, 08:21
Posty: 102
Lokalizacja: z Zakopanego
Post 
Jak biblioteka to możesz miec trojana.
W takim wypadku polecam mieć Antivirusa.
A jak nie masz to niestety se nie pograsz.

_________________
Jeszcze tutaj wrócę!


Cz, 15 paź 2009, 19:19
Ekspert w Dziedzinie Cementu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 6 sty 2008, 15:22
Posty: 1051
Lokalizacja: Z rewolucji
Naklejki: 3
Post 
Nie sądze , żeby to było z tym związane . Napisz do babci reksia gdzieś podawał swój email , ale nie pamiętam gdzie :D

_________________
Zapraszam wszystkich do pomocy w rozkręcaniu forum :)
Chaos niszczę zgnilizną
Ręka boga , będzie sroga , bójcie się <demoniczny śmiech>
W razie problemów czy spraw zapraszam na PW .
Jeśli zauważycie spam , natychmiast piszcie mi na PW, bo ostatnio nie ogarniam tego wszystkiego :<
" Ja bym to raczej ujął w takie słowa: Spidi ma w rękawie tyle asów, że nie może poruszać ręka."~Nieznany ten tekst cały czas utrzymuje mnie w dobrym nastroju :)
Jestem już tym zdemoralizowanym dzieciakiem, który nie ma w zwyczaju dziękować, jednak po tylu latach czas najwyższy. Gdybym miał wypisać imiona wszystkich osób, które " utrzymywały mnie przy życiu " i wiele dla mnie zrobiły, ten podpis nie miałby końca. Dlatego chciałbym Tobie ( kimkolwiek jesteś ) podziękować, za te wspólne piękne chwile. Mimo że się tak na prawdę nie znamy...
Pozdrawiam Spidi.


Cz, 15 paź 2009, 19:21
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 6 sie 2007, 12:20
Posty: 345
Lokalizacja: Skądś
Post 
Oto prawidłowy mail:
tomek@aidemmedia.pl

_________________
Obrazek
Najnowszy news 2010-09-21. Zapraszam też:
http://newflamingoland.blog.onet.pl/


Cz, 15 paź 2009, 19:27
YIM WWW
Bywalec Nory

Dołączył(a): Cz, 15 paź 2009, 20:25
Posty: 51
Post 
Bromba1999 napisał(a):
Mam wielki,wielki problem!
Na samym początku instalacji wyskakuje mi okienko z napisem :
Wymagany plik nie może zostać zainsatlowany ponieważ plik archiwalny J:\Mist1.cab posiada niepoprawny podpis cyfrowy.To może oznaczać,że plik archiwum jest uszkodzony.
Proszę o jak najszybszą pomoc,bez niej nie mogę grać.


Niestety jest to problem z płytą albo napędem. Plik jest podpisany cyfrowo i niestety przy najmniejszym błędzie nie pozwoli na instalację. ( wymagania windowsa - musimy podpisywać cyfrowo, żeby nie zadawał mnóstwa pytań ( Windows ).


Cz, 15 paź 2009, 20:38
Bywalec Nory

Dołączył(a): Cz, 15 paź 2009, 20:25
Posty: 51
Post 
Grześ napisał(a):
Cały czas nie mogę przejść 2. labiryntu, ponieważ:

1. Gdy złapie mnie 2. robak, ląduję w ścianie.

2. Gdy dopada mnie 3. robak, jest ciemność oraz niebieski znaczek mapy i nic nie można zrobić, tylko nacisnąć esc i wyjśc z etapu. :(


Jest na to sposób napisz iddqd i labirynt zaliczony.


Cz, 15 paź 2009, 20:40
Komiksowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 8 gru 2005, 18:55
Posty: 1193
Lokalizacja: Polska Inteligencja:-∞ Szybkość:0
Naklejki: 4
Post 
MarcinO napisał(a):
Grześ napisał(a):
Cały czas nie mogę przejść 2. labiryntu, ponieważ:

1. Gdy złapie mnie 2. robak, ląduję w ścianie.

2. Gdy dopada mnie 3. robak, jest ciemność oraz niebieski znaczek mapy i nic nie można zrobić, tylko nacisnąć esc i wyjśc z etapu. :(


Jest na to sposób napisz iddqd i labirynt zaliczony.


Gdzie? Szybko wystukać, czy trzeba wywołać konsolę?

_________________
Obrazek
Nobody expects the Spanish Inquisition!
The One Who Disturbs So Terribly...
Jeśli zobaczysz pomarańcz śmierci w swoim poście - strzeż się!


Cz, 15 paź 2009, 20:53
Bywalec Nory

Dołączył(a): Cz, 15 paź 2009, 20:25
Posty: 51
Post 
szybko wystukać iddqd


Cz, 15 paź 2009, 21:00
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sie 2009, 08:21
Posty: 102
Lokalizacja: z Zakopanego
Post 
Pewnie nie będą mieli tych bugów ale zawsze znajdą się inne. XD
Poza tym fajnie będzie przejść tak zabugowaną grę.

_________________
Jeszcze tutaj wrócę!


Pt, 16 paź 2009, 06:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL