Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Kącik Muzyczny Kacpra i Niki 
Autor Wiadomość
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Cześć.
Chcielibyśmy zaprezentować wam, coś zupełnie nowego, co wpadło nam do głowy już bardzo dawno. Niestety, brak czasu, okresowe konflikty nie umożliwiały nam zrealizowania tego pomysłu. Mimo to, ostatniego czasu się sprężyliśmy i udało nam się go rozpocząć. Tak, zacząć, gdyż to dopiero początek, a temat będzie raz na jakiś czas aktualizowany, gdy zrobimy coś nowego. A co takiego? Pomyśleliśmy, że ciekawym pomysłem byłoby do dobrze znanych i lubianych nam melodyjek z Reksia dodać pasujący do klimatu tekst i po prostu zaśpiewać. Tak, to właśnie będziemy wam tu prezentować, ale i nie tylko. Okresowo będą pojawiały się tu moje covery znanych lub nie znanych piosenek, a Nika będzie publikowała tu swoje cudne melodie. Dzisiaj prezentujemy jedną z Reksia, jeden cover i jedna melodia. Dla rozjaśnienia... Śpiewam ja, tekst pisze Nika. Więc... zaczynamy?

Na pierwszy ogień idzie ''Uniwersytet'';
https://drive.google.com/file/d/0BwggY1 ... sp=sharing

Tutaj mamy mój cover, piosenki Elvisa Presley'a. Śpiewałem go na powiatowym festiwalu piosenki angielskiej, chociaż nie udało mi się niczego wygrać. Mimo to mam nadzieję, że wam się spodoba.
http://ising.pl/nagranie/17tlgjnsblg,El ... ng_in_love

A tutaj melodia Niki;
https://www.youtube.com/watch?v=LO1N5ovdRj0

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Wt, 8 lip 2014, 13:05
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Nie wiem do końca co mam brać pod uwagę, żeby sprawiedliwie to ocenić.
Zacznę może od tego, że pomysł jest kreatywny i świetny, jest odskocznią od rysunków i innych tego typu rzeczy. Przede wszystkim cieszę się, że to coś nowego. Tekst świetnie napisany, wokal również całkiem niezły. No, sądzę, że spokojnie mogę dać pełną ocenę.


Wt, 8 lip 2014, 13:22
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Ja tylko sprostuję, że moje melodie nie są cudne, bo dopiero zaczynam, a złożenie tego w całość nie jest wcale takie łatwe, przynajmniej jak dla mnie. Od siebie mogę stwierdzić, że Kacper wykonał po prostu kawał świetnej roboty, bo bez niego to nic by z tego nie było, gdyż ani moje teksty polotu nie mają, ani mikrofon nie wytrzymałby mojego wycia.
Skieruję do was jeszcze takie pytanko, potencjalni słuchacze: czy podobały by się wam piosenki całkiem autorskie? Myślę teraz o tych typowo "reksiowych". Czy może wolelibyście, abyśmy maksymalnie wykorzystali melodie z gier?
Swoje pomysły zawsze możecie składać w tym temacie, jesteśmy otwarci na nowe propozycje.
Wiemy też, że nie wszystko może być jeszcze idealnie i nie zrazimy się krytyką.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Wt, 8 lip 2014, 13:29
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Tak jak powiedział Mątek, pomysł ten jest oryginalny. Bardzo fajnie, że w NT są teraz piosenki. Tekst bardzo fajnie napisany, ładnie zaśpiewano. Podobnie jak powyższy pan daję 10/10 i oczywiście czekam na dalsze piosenki. Oby tak dalej.


Wt, 8 lip 2014, 13:30
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
No proszę, wreszcie jakaś miła niespodzianka. Myślałem, że nasza forumowa poezja muzyczna kończy się tylko na Kretesie i Autorze :mrgreen:.

Uniwersytet:

Pomysł zdecydowanie fajny, a słowa jak najbardziej pasują do muzyki. Co tu dużo mówić.. jest to na pewno coś nowego, a zarazem całkiem oryginalnego. Niektóre części utworu są mniej słyszalne, ale jak wiadomo... to nie zawsze zależy od jego autora :mrgreen:. Mimo wszystko 9/10.

Can't Help Falling In Love:

No cóż, muszę przyznać, że jest to najlepiej zaśpiewana piosenka, spośród tych wykonanych przez użytkowników i umieszczonych na forum. Może zdarzy się kilka fałszów, lekko odbiegających od oryginału, ale to tylko mały minus.
9,5/10 Panie Presley.

Melodia Niki:

W sumie nie wiem jak to oceniać, jakoś nigdy nie przysłuchiwałem się samym melodiom, bez tekstu :mrgreen:. Ale mimo wszystko nie jest źle i myślę, że jeśli dalej będziesz próbować i tworzyć tego typu rzeczy, to zabrniesz naprawdę daleko. Możesz się śmiać, dziwić, noo ale żaden wielki kompozytor na starcie nie myślał, że będzie kimś więcej niż pospolitym, a zarazem zwykłym artystą. Talent jak widzę jest i to spory. Taak więc.. oby tak dalej :mrgreen:
9/10.

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Wt, 8 lip 2014, 16:12
WWW
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Jestem szczerze mile zaskoczony tym, co zaprezentowaliście. Nigdy bym się nie spodziewał, że stworzycie takie coś. Owszem, jakiś czas temu coś tam mówiliście, pisaliście, ale naprawdę stworzyć taki Kącik Muzyczny to naprawdę nie lada wyzwanie.
Naprawdę, gratulacje :).

No dobra, czas na oceny.

Uniwersytet:
No, własny wkład autorski z muzyką z RiC jest po prostu fenomenalny. Słowa jak najbardziej trafne, jest bardzo dobrze i bardzo oryginalnie. No, czasami nie słyszałem w paru przypadkach słów, ale i tak można było wywnioskować o co w tej piosence chodzi.
Ocena: 8,5/10.

Can't Help Falling In Love:
Tutaj mnie bardzo pozytywnie zaskoczyłeś, Kacprze. Piosenka jak najbardziej fajnie zaśpiewana. Twój talent, Kacper został przy tym coverze bardzo dobrze ukazany, mimo iż zdarzają się jakieś fałsze, to jest bardzo, wręcz bardzo dobrze.
Zgadzam się z moim przedmówcą i ocena jest podobna. 9,5/10.

"Adventure"- music by Nika:
Ja tutaj większych poważnych zastrzeżeń nie mam. Jak na pierwszy czy drugi raz jest nieźle, nawet bardzo dobrze. Talent, jak widzę jest ogromny, potencjał też. No, zdradza się kilka niedociągnięć, ale poza tym jest nawet fajnie.
Ocena: 9/10

Co do pytania: Z tym mam spory dylemat, ale jak dla mnie to lepiej abyście może na samym początku nagrywali piosenki wykorzystując melodie z gier. Ale nagrywanie piosenek całkiem autorskich to też dobra opcja. Nie wiem... może będziecie robili to na przemian? To na razie tyle. Może w miarę czasu poddam wam jeszcze jakiś pomysł.
Niemniej jednak czekam na wasze kolejne piosenki i melodie, bo widać, że naprawdę wam to fajnie wychodzi :).
Pozdrawiam, Kretes102.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 8 lip 2014, 17:56
YIM WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Zgadzam się ze wszystkimi, co do Uniwersytetu - nie wszystko można usłyszeć, ale pomysł na robienie piosenek, z muzyki z Reksia jest jak najbardziej oryginalny. Czy moglibyście napisać w tym temacie tekst uniwersytetu? Bo mi to bardzo pomoże w zrozumieniu piosenki.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 9 lip 2014, 08:01
WWW
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Dziękujemy wszystkim za komentarze. :)
Proszę, tutaj tekst:
Spoiler:

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Śr, 9 lip 2014, 08:06
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
No dobrze, to teraz ja skomentuję... nie będzie nikt mi mówił, że zapominam :mrgreen:

1. Uniwersytet Pierwsza rzecz na którą chciałbym zwrócić to tytuł, który nie pasuje mi do treści. Wiem, że nazwa jest wzięta od lokacji w grze... ale tytuł mógłby być jednak lepszy. No tak... jakość nagrania mnie nie powaliła. Już na samym początku Kacper jest uciąłeś pierwszą sylabę. No i w niektórych momentach nie podobało mi się to takie sylabizowanie tekstu (brzmiało tak jakbyś na każdym razem nabierał powietrza '-' ). Chciałbym zobaczyć jak wykonujesz to na żywo, bo nie przekonywuje mnie to nagranie. No, gratuluję Nice dobrego tekstu. Na pewno trudno napisać cokolwiek pod ten podkład. Szkoda tylko, że nie pozwoliłaś melodii czasami płynąć bez tekstu (wiem, spowodowane jest to brakiem typowej struktury charakterystycznej dla piosenek i nie możliwości przekazania Kacprowi słów z zaznaczonymi pauzami np. na nutach).
No ale powiedzmy, jak na pierwszy raz dobrze wam wyszło, czekam na więcej!

2. Can't Help Falling In Love To też mnie nie przekonywuje, generalnie samo nagranie jest kiepskiej jakości (technicznie, nie że coś z wokalem). To także musiałbym usłyszeć na żywo, aby móc z czystym sumieniem wygłosić opinie. No ale cały czas ci kibicuję w śpiewaniu, głównie dlatego, że sam nie umiem lepiej :wink:

3. Adventure Już ci Nika kiedyś mówiłem co myślę o tej melodii. Głównie podoba mi się ta rytmiczność i powtarzalność (co w sumie jak teraz tak myślę nie pasuje do tytułu -"Przygoda?"). Generalnie bardzo fajne i miło mi się słucha :)

EDIT: Nika, chętnie usłyszę Reksiowe piosenki skomponowane przez ciebie :)

_________________
Obrazek


Śr, 9 lip 2014, 08:39
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 19 lut 2020, 18:35
Posty: 237
Lokalizacja: Cieszyn
Post Re: Kącik Muzyczny Kacpra i Niki
Bardzo podoba mnie się ta twórczość

_________________
Informacje
Data dołączenia na forum:
26 paź 2016
Poprzednie nicki: dareksio, Gustaw Rapier
Hurricane to głupie dziecko neo
I nikt nie lubi go
:szloch: :szloch: :szloch: :szloch: :szloch:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Wt, 13 kwi 2021, 20:14
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL