Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Mod do Reksio i Miasto SeKretów Limited Edition 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Mod do Reksio i Miasto SeKretów Limited Edition
Witam. Od jakiegoś czasu planuje zrobić mod do RiMS. Temat znalazł się TU, bo dział modowanie jest w pokoju starej serii. Zamierzam stworzyć menu z poszczególnymi etapami do RiMS:LE (Narazie do RiMS:LE potem do klasycznego) na bazie Dróbloadera. Tu będę informował o postępach. A oto etapy które znajdą się w menu:
1.Piwnica jeden (z zadaniem zdobyć haczyk)
2.Piwnica dwa (zbudowanie windy)
3.Zdobycie audiencji (zapis z menu zaczynać się będzue od wejścia na wysypisko-w sensie od pierwszego wejścia do pocopane i zadania z rynnami u Alfredo)
4.Uwolnienie Reksia (zapis od wyjścia z ratusza, przez ruch oporu, aż do uwolnienia Reksia)
5. Zaginiony ląd
6. Dowody (moment od wyjścia Reksia z zsypu, dom Xaviera i te zdjęcia pod lupą)
7. Śluzy i przygotowania do zdemaskowania burmistrza
8. Gniazdo Szczurów.

Szukam też kogoś kto zrobiłby ilustracje do tych że etapów.
Pozdrawiam

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Cz, 12 lis 2020, 11:17
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Mod do Reksio i Miasto SeKretów Limited Edition
Czyli, przejście do każdego z epizodów?

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Cz, 12 lis 2020, 13:52
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Mod do Reksio i Miasto SeKretów Limited Edition
Wydaje mi się, że temat bardziej pasuje do Modowni, ponieważ ten poddział dotyczy prac nad wszystkimi częściami Reksia (a znajduje się w starej serii, ponieważ tych części jest więcej, a poza tym tylko do nich udało się już coś dodać). W tej chwili nawet trudno mówić o jakiejś nowej serii patrząc na samo RiMS - to bardziej 3 dodatek do starej serii.

Co do pomysłu z epizodami - zawarłem go już w projekcie "jedno RiMS", ale od czegoś trzeba zacząć, więc w sumie można od tego. Nie wyobrażam sobie, żeby menu wyboru epizodów zostało dodane w tej formie co w poprzednich częściach, bo menu RiMS LE wygląda zupełnie inaczej. Są tam na drogowskazie dwie zakładki - jedna powinna być przeznaczona dla zapisów dowolnych (również importowanych z innych urządzeń), a druga dla odblokowywanych wraz z postępem gracza w rozgrywce epizodów (jeśli miałoby ich być 8 to chyba twój podział najbardziej pasuje).

Co do ilustracji - możesz skontaktować się przez Discorda z autorem grafik do Drób Loadera - Kate Yuką - może faktycznie to dobry pomysł, żeby zastosować grafiki tego typu również w tej części. Na razie jakiekolwiek mody do RiMS są jednak mało prawdopodobne, ponieważ nie jest to gra na tym silniku co pozostałe produkcje, dlatego nie można tak po prostu przenieść do niej DróbLoadera.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 12 lis 2020, 16:34
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Mod do Reksio i Miasto SeKretów Limited Edition
Ale tu chodzi o poszczególne części gry, a nie epizody. Teraz tak se siedzę i myślę, to najpierw zrobię ten mod do RiMS zwykłego, prościej będzie

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Cz, 12 lis 2020, 18:02
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Mod do Reksio i Miasto SeKretów Limited Edition
Nie wiem czy prościej, bo tam całkiem trzeba będzie przebudować menu. Poza tym trzeba najpierw ogarnąć silnik Unity :kuratoren:
No, mówiąc epizody miałem na myśli części gry (można by było dostosować rozkład epizodów właśnie do tych zapisów w menu). Liczba 8 faktycznie dobrze do tego pasuje (chociaż oddzielenie Xaviera od śluz jest kontrowersyjne, ale ciachnięcie w innym miejscu obawiam się, że byłoby tym bardziej). Także polecam przerobić na ten cel jedną z zakładek w LE (czyli połączyć save'y własne i importowane w jedną zakładkę, a drugą zamienić właśnie na takiego loadera).

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 12 lis 2020, 18:52
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL