Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Przygody Reksia - Nowa Seria 

Jaka forma wydania następnej części jest lepszy?
Epizody (części gry są dostępne w dystrybucji elektronicznej, pytania na końcu, gra w sklepach ukazuje się w całości) 45%  45%  [ 58 ]
Gra dostępna wyłącznie w całości (brak pytań, ci którzy wybrali opcję wyżej mogą poczuć się pokrzywdzeni) 55%  55%  [ 72 ]
Liczba głosów : 130

Przygody Reksia - Nowa Seria 
Autor Wiadomość
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 8 lis 2009, 13:02
Posty: 42
Lokalizacja: z Gazety
Post 
Epizody lepsze

_________________
Dwa dni temu woda w rzece opadła i nautilus
utknoł w tym bajoże :-(
Obrazek

Zaglądajcie Mam Dużo fajnych filmów


Śr, 28 kwi 2010, 16:31
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post 
A ja tam nie wiem... dla mnie i epizody, i pełna gra mogłabybyć dobra...


Śr, 28 kwi 2010, 17:01
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 25 cze 2009, 09:40
Posty: 42
Lokalizacja: z Warszawy
Post 
Jak dla mnie to cała gra naraz lepsza, ale ja się nie będę zabardzo wtrącał bo według mnie wszystko co robi AIDEM MEDIA jest dobrze.


Śr, 28 kwi 2010, 21:38
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 6 gru 2008, 12:33
Posty: 680
Lokalizacja: Bochotnica
Post 
Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście wydawanie pełnych gier, a nie w kawałkach. Wolę się długo niecierpliwić :P .

_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo


Cz, 29 kwi 2010, 10:50
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 3 sty 2010, 11:25
Posty: 331
Lokalizacja: Z Bobroru
Post 
Dominik napisał(a):
Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście wydawanie pełnych gier, a nie w kawałkach. Wolę się długo niecierpliwić :P .


Bardzo dobrze powiedziane, nawet ortograficznie! :P

PS. Po co wyrzucać pieniądze do śmieci, na coś, co przejdzie się w pół godziny?!

_________________
Witajcie!
Mniemam, że mniemanie zamniemuje mniemacza mniemającego.

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.



Magia rządzi, pamiętaj!

Obrazek


Pt, 30 kwi 2010, 05:12
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 27 lut 2010, 08:51
Posty: 173
Lokalizacja: z Forumowego opowiadania
Post 
Gra jest fajna , ale mysle że mogl ją trochę usprawnić .


Cz, 17 cze 2010, 14:31
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 7 maja 2010, 13:58
Posty: 273
Lokalizacja: z teleportera
Post 
Myślę, że powinno się zrobić tak:
Epizoty- wszystkie epizoty jednej gry, kosztują tyle samo co reszta części czyli np.
1 gra 30 zł

1 epizot- 10 zł + 2 epizot- 10 zł +3 epizot- 10 zł KONIEC GRY
Wszystko załatwione: epizoty, tylko że wszystkie epizoty tyle co gra!

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
MOJE FORUM
http://www.przygodo.fora.pl/
Zajerestruj się koniecznie!


Cz, 17 cze 2010, 15:24
YIM WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 23 mar 2010, 19:32
Posty: 243
Lokalizacja: Ziemia... tak mi się przynajmniej wydaje.
Naklejki: 0
Post 
Nie kupuję gier prostych. Czas czekania na grę nia ma dla mnie znaczenia. Zdecydowanie 1.
:x co za pomysł. Ja lubię trudne gry z Reksiem. Bez urazy z Kretesem również.


Cz, 17 cze 2010, 18:27
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post 
Epizoty mogły by być ale zaznaczyłem opcje 2.Pełna gra była by lepsza.A nie ściskać z epizotami a ich będzie 4 czy 5. :x

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


N, 20 cze 2010, 09:05
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 23 cze 2010, 15:29
Posty: 11
Lokalizacja: Bystra/Bielsko-Biała
Post 
Innym rozwiązaniem mogłoby być tworzenie gry przez 2 podmioty czy też zespoły. wtedy grę można by podzielić tylko na 2 Epizody które mogłyby się ukazywać co 6 miesięcy. Prace można rozpocząć wspólnie a po np 3 miesiącach podzielić się na ekipę wykończeniową i testującą oraz tą która zajmie się w międzyczasie częścią drugą. Wynik Pełna gra w krótkim czasie. podobną technikę stosują chłopcy od NFS gdzie co roku mamy nową odsłonę świetnie dopracowanej gry na której to stworzenia potrzeba minimum 2 lata. Co rok na zmianę dostajemy dzieło raz z jednego a raz z drugiego oddziału EA.

Ale mimio wszystko decyzja należy do AIDEM to od nich zależy też czy takie rozwiązanie nie wpływałoby na zbytnie zwiększenie kosztów produkcji gry


So, 26 cze 2010, 12:40
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 4 lip 2010, 21:41
Posty: 6
Post 
Oczywiście opcja 1, gdyż:

*Zabawa w puzzle, gdzie wątek nie może być dostatecznie rozwinięty, bo koniec części jest już blisko,a ponadto, nim wyjdzie kolejna część zapomina się co było w poprzedniej (2-4 miesiące to jednak trochę czasu jest).

*Koszty- czy wy myślicie, że wydanie wszystkich "partów" będzie kosztowało tyle samo co 1 dużej gry? Zmartwię was, ale trzeba by było wyprodukować 4-5 razy więcej egzemplarzy gry niż zwykle, co ciągnie za sobą koszty (tłocznia, pudełka, transport, prowizja dla sklepu)

*Czekanie? Zawsze się na kolejne części gry czekało, i tragizmu nie było, zawsze się znajdowało jakieś inne zajęcie, a dopiero jak wyszła nowa gra to było och i ach jak to się okropnie męczyliśmy w oczekiwaniu. granie powstanie przez pstryknięcie palcem... Jak wam tak bardzo brakuje komentarzy Kretesa to zagrajcie w poprzednie części i się milej na sercu zrobi :)

Jak przypomni mi się coś jeszcze, to napiszę...

_________________
Daj Łupnia Piratom - Kupuj Legalne Oprogramowanie (o ile masz 2 stówy na wszystkie części) ^^


Cz, 8 lip 2010, 12:12
Komiksowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 8 gru 2005, 18:55
Posty: 1193
Lokalizacja: Polska Inteligencja:-∞ Szybkość:0
Naklejki: 4
Post 
ziomek44 napisał(a):
*Zabawa w puzzle, gdzie wątek nie może być dostatecznie rozwinięty, bo koniec części jest już blisko,a ponadto, nim wyjdzie kolejna część zapomina się co było w poprzedniej (2-4 miesiące to jednak trochę czasu jest).


Część? Przecie wątek toczy się przez wszystkie epizody.
Będzie to samo - tylko dostajesz grę w ciągu prac, a nie pod koniec.

W sumie rok na 2-4 miesiące to dużo więcej, i raczej nie straciłem wątku z RIU po czekaniu na wydanie RIC. A poza tym, nie szkodzi przed zagraniem odświerzyć sobie Epizod poprzedni?

ziomek44 napisał(a):
*Koszty- czy wy myślicie, że wydanie wszystkich "partów" będzie kosztowało tyle samo co 1 dużej gry? Zmartwię was, ale trzeba by było wyprodukować 4-5 razy więcej egzemplarzy gry niż zwykle, co ciągnie za sobą koszty (tłocznia, pudełka, transport, prowizja dla sklepu)


Chyba ktoś nie czytał tematu. Czy utrzymanie serwera jest tak drogie?
W sklepach nie będzie epizodów - tylko cała część. Epizody będą do pobrania ze strony Aidem.

ziomek44 napisał(a):
*Czekanie? Zawsze się na kolejne części gry czekało, i tragizmu nie było, zawsze się znajdowało jakieś inne zajęcie, a dopiero jak wyszła nowa gra to było och i ach jak to się okropnie męczyliśmy w oczekiwaniu. granie powstanie przez pstryknięcie palcem... Jak wam tak bardzo brakuje komentarzy Kretesa to zagrajcie w poprzednie części i się milej na sercu zrobi :)


Gdyby nie narzekanie i wyzywanie RIMS byłoby porządnie przetestowane.
Gdyby nie narzekanie mielibyśmy sloty w RIMS.
Gdyby nie narzekanie RIKN byłoby dużo dłuższe i może pobiłoby nawet RIC.

A po za tym, jak chcesz sobie poczekać - kup całość. Jak będą Epizody to i ci którzy chcieli Epizody będą usatysfakcjonowani, i ci którzy chcieli całość.
Bo podzielenie np. RIC czy RIKN na "party" nie zmieni przecie ani fabuły, ani treści, nie?

_________________
Obrazek
Nobody expects the Spanish Inquisition!
The One Who Disturbs So Terribly...
Jeśli zobaczysz pomarańcz śmierci w swoim poście - strzeż się!


Cz, 8 lip 2010, 12:40
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post 
Dokładnie Bot
bot napisał(a):
Chyba ktoś nie czytał tematu. Czy utrzymanie serwera jest tak drogie?
W sklepach nie będzie epizodów - tylko cała część. Epizody będą do pobrania ze strony Aidem.
Na przykład kupisz licencje z kodem, a jak wyjdzie kolejny epizod wpisujesz kod na stronę i ściąga instalator kolejnego epizodu. Chociaż to było by nie bezpieczne np. ktoś by umieścił ten kod na pirackiej stronie i koniec. Ale nawet przed tym da się zabezpieczyć: kod działał by tylko raz.

_________________
Obrazek


Cz, 8 lip 2010, 12:48
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 sie 2009, 08:21
Posty: 102
Lokalizacja: z Zakopanego
Post 
A co jakby gościowi który zainstalował tą grę nawalił komp?
Lepiej by było zrobić tak ,że (jeśli Reksio miałby być w częściach)kupuje się płytkę z epizodem pierwszym do której jest dołączany kod pasujący tylko i wyłącznie do tej płytki (do każdej płytki dołączany by był inny kod)dzięki czemu do pobrania epizodu następnego potrzebna by była płytka w napędzie i kod.

_________________
Jeszcze tutaj wrócę!


Cz, 15 lip 2010, 21:23
Mieszacz Zaprawy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 15 sie 2007, 13:43
Posty: 1426
Lokalizacja: Szczecin
Naklejki: 2
Post 
AdamMag napisał(a):
Na przykład kupisz licencje z kodem, a jak wyjdzie kolejny epizod wpisujesz kod na stronę i ściąga instalator kolejnego epizodu. Chociaż to było by nie bezpieczne np. ktoś by umieścił ten kod na pirackiej stronie i koniec. Ale nawet przed tym da się zabezpieczyć: kod działał by tylko raz.

Macie rację.
Warto się tutaj uczyć od np. Steama.

klopki napisał(a):
Lepiej by było zrobić tak ,że (jeśli Reksio miałby być w częściach)kupuje się płytkę z epizodem pierwszym do której jest dołączany kod pasujący tylko i wyłącznie do tej płytki (do każdej płytki dołączany by był inny kod)dzięki czemu do pobrania epizodu następnego potrzebna by była płytka w napędzie i kod.


To by było po pierwsze nielogiczne i jednocześnie nieekonomiczne, bo oprócz normalnej sprzedaży całej gry trzeba by posłać do sklepów epizody..

_________________
Stryj Mac jako Stryj Maćko [z wyeliminowanym polskim znakiem].
Moderuję kolorem niebieskim.
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku.


Pt, 16 lip 2010, 09:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL