Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Głowokanony 
Autor Wiadomość
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2017, 21:32
Posty: 28
Naklejki: 0
Post Re: Głowokanony
Ah, ta teoria z łodzią podwodną jest nad wyraz dobra...

_________________
Ten, który stara się nie mącić...Ogólnie TKSSNM
Zapłacicie za zachęcanie mnie do chińskich bajek. NIE UJDZIE WAM TO PŁAZEM (i Kretesem)! Szczególnie Dawidowi6...


Cz, 14 gru 2017, 18:37
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Głowokanony
Sama nigdy żadnych nie miałam, ale ta teoria o bindorach strasznie mi się podoba.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


N, 24 gru 2017, 13:08
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Głowokanony
Teoria Czarnego bardzo mi się podoba, usuwa wiele niedopowiedzeń nowej serii i mocno oddziela ją od reszty sagi. I coś takiego bardzo mi pasuje, jako osobie nie przekonanej do RIMS jako godnej kontynuacji... A wszystko opisane jest bardzo prawdopodobnie.
Jeszcze dodam, że można uniknąć pętli czasowej nie zmieniając wyglądu deski. Wystarczy napisać, że Reksio bardzo cieszył się z nowej deski, bo przypominała mu poprzednią. Poza tym ta pętla czasowa od początku była tylko żartem twórców, zamykającym starą serię, natomiast nielogicznym (Reksio wraca do domu po wydarzeniach z RIU, a zatem z RISP również).
Wracając do teorii Czarnego - jest problem - wspomniane rzadkie, ale jednak występujące nawiązania do starej serii. Ja pamiętam jedno, dosyć przeczące całej teorii. Cytat KKK: "Dobrze, że od wizyty w Shan-Gri-La jestem zrównoważony wewnętrznie". Nie wiem, może Kretes w międzyczasie odwiedził teraźniejsze Shan-Gri-La, może sobie tylko żartował, ale to raczej jednak mówi, że ten kretes pamięta RIKN, a zatem kiedyś wybudował żuraw... i cała teoria do kosza... :(

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 27 gru 2017, 08:11
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Głowokanony
To co się stało z tym działem to takie forumowe memento mori :szloch:

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Cz, 6 sty 2022, 18:13
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Głowokanony
Ktoś inny wobec tego powinien wrzucić tu teorię Czarnego. Niestety nie wiem, gdzie jeszcze została wstawiona. A pamiętasz może Kaczorze, o co chodzi z teorią o bindorach? Dobrze, że to muszą być na tyle stare posty, żeby dało się je znaleźć w backupie.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 6 sty 2022, 19:54
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Głowokanony
To było chyba zniknęło jeszcze z Apim. Nie przypominam sobie zupełnie, co to mogłoby być.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pt, 7 sty 2022, 20:24
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Głowokanony
Teoria obiecana na czacie:
Nie zastanawiało Was nigdy, jak to się stało, że Kretes sobie zaplanował dokładnie ile będzie miał dzieci i jakiej płci, chociaż nie miał nawet jeszcze wtedy dzieci? Do tego to się sprawdziło. Jaka jest szansa, że przewidzisz płeć pojedynczego kaszojada, a żeby jeszcze tak czterech? Oczywiście nie mogłem tego nie policzyć - uznając stosunek prawdopodobieństw 50:50, wychodzi nam, że uzyskanie oczekiwanego rezultatu przy czwórce dziecioków wynosi 25% - niby da się trafić, ale to jest bez uwzględnienia tego, że Kretes przewidział poprawnie też liczbę, a to przydałoby największy przyczynek niepewności. Zajrzałem na wikipedię i w jednym miocie jest średnio od dwóch do siedmiu małych kretów. Nawet zakładając tak korzystną wersję, że mamy do czynienia z rozkładem normalnym (wartość średnia ma najwyższe prawdopodobieństwo, wartości na końcach przedziału coraz mniejsze) i pomijamy jeszcze do tego te przypadki jednego lub ponad siedmiu kretów, to szanse na urodzenie się czterech o właśnie takich płciach spadają około trzykrotnie, poniżej 10%. Ale można na ten problem spojrzeć inaczej - kiedy masz tyle małych krecików, to powiedzmy... szanse, że w całym miocie znajdziesz taką grupę, jakiej szukasz znacząco rosną (58% dla siedmiu osobników, 45% dla całego przedziału od 2 do 7 sztuk - a zwiększając liczbę miotów możemy dowolnie zwiększać to prawdopodobieństwo). Ale my widzimy cztery. Pewnie, pozostałe (jeśli były) mogły być gdzieś indziej. Bawić się na dworze. Albo w piwnicy. Może one nie lubiły historii. Albo lubiły inne. Na przykład mity greckie. Jak ten o Kronosie.
No to ten, wnioski zostawiam już Wam. Dobrej nocy.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


So, 15 sty 2022, 01:30
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Głowokanony
Repost teorii Czarnego na temat fabuły wehikułu czasu, zapostowanej niegdyś tu przez Doktora, a otrzymanej przezeń w wiadomości prywatnej:

Normalnie napisałbym na czacie, jednakże tą reksiową teorię częściowo opieram o grę "Legend of Zelda: Ocarina of Time", którą właśnie przechodzi Dawid i której nie chcę mu spoilerować. Dlatego piszę to tobie, bo wiem, że ciebie to zainteresuje.
Otóż... jak wiemy, RiKN kończy się pętlą czasową, co oznacza, że logicznie rzecz biorąc powinna to być ostatnia gra z serii... ale nie jest. Po akcji RiKN toczy się akcja jeszcze czterech gier: RiKwA, RiK:TTW, RiMS oraz CoS2... albo i nie.
Jak już wspomniałem - opieram się o serię LoZ, która znana jest między innymi z wyjątkowo zagmatwanej chronologii. Otóż jak się okazuje, "Legend of Zelda" ma nie jedną, ale trzy alternatywne linie czasowe.
Jak widzimy na schemacie, punktem, w którym jedna linia rozszczepia się na trzy, jest "Ocarina of Time". Żeby nie wgłębiać się za bardzo w fabułę: dzięki podróżom w czasie główny bohater, Link, pokonuje głównego antagonistę Ganondorfa dwa razy: najpierw w złej przyszłości, a następnie w teraźniejszości, tym samym tworząc dwie alternatywne rzeczywistości: tą, w której Ganondorf podbił świat, ale został pokonany (Adult Era) i tą, w której pokonany został, nim nawet miał okazję cokolwiek podbić (Child Era). Trzecia linia (Era of Fallen Hero) następuje, jeżeli Link polegnie podczas swej misji.
Ale jak to się ma do PR?
Otóż w PR też mamy podróże w czasie i też grają sporą rolę. Według mojej hipotezy tu także ma miejsce rozłam jednej linii czasu na trzy, a konkretniej - dwa rozłamy: na dwie na początku RiWC i znowu jednej z tych dwóch na dwie kolejne pod koniec RiKN.
Pierwsza linia, ta, która odszczepia się na początku RiWC i jest analogiczna trochę do Adult Era, obejmuje: początek RiWC (mniej więcej do budowy żurawia), RiMS, CoS2 i złą przyszłość z RiWC. W tej linii bohaterom nie udaje się zbudować wehikułu czasu, prawdopodobnie ze względu na awarię żurawia (o ile dobrze pamiętam, RiMS zaczyna się jednym z bardzo nielicznych nawiązań do starej serii - Kretes próbuje naprawić żuraw). Bez niego nie zdobywają spychu ani nie odkrywają Leja Czasowego. Następne pół roku Kretes spędza na desperackich próbach naprawienia maszyny, nim będzie za późno. W międzyczasie Molly, zaniepokojona, przeprowadza się na Podwórko - stąd nora, której w RiWC jeszcze nie było. Wreszcie pewnego dnia Kretesowi urywa się haczyk od wędki, a Reksio znika, gdy idzie po nowy. Oczywiście nasz kret jest zaniepokojony, że Ryżokitowcy mogli ich wreszcie odnaleźć i go porwać, a widząc piwnicę wyglądającą jak po bombardowaniu, natychmiast zaczyna podejrzewać najgorsze. Nie wraca po pomoc - o ile wie, wróg może już czaić się na zewnątrz. Paradoksalnie przed lwami najlepiej uciekać do jamy, toteż Kretes decyduje się na desperacki krok - i tak nie ma już nic do stracenia. No ale całość okazuje się fałszywym alarmem, wiemy, co dalej.
Mija kolejne... ile tam jest od RiMS do CoS2?... i Ryżokitowcy dostają wreszcie Reksia. Kretesowi udaje się ukryć - nie ma z nim Molly, bo ona nie ma tyle szczęścia. Wyjaśnia to, dlaczego Kretes po zakupy zamiast do często odwiedzanych sklepów schodzi do Pokopanego, gdzie nie był tak długo - bał się ujęcia.
Wreszcie po latach Kretes przyjmuje fałszywe nazwisko i ukrywa się w Imperium Ryżokitowców - ponownie, pod latarnią najciemniej. Nie ma z tym szczególnych problemów - zmienił się na tyle, że dosłownie w pierwszej chwili nie poznaje sam siebie, gdy dochodzi do konfrontacji z Kretesem z przeszłości. Jest jednak zgorzkniały, nie chce pamiętać o swych przygodach... i o psie, który w jego oczach zrujnował mu życie.
Druga linia (porównywalna do Era of Fallen Hero) obejmuje całe RiKN włącznie z zakończeniem. Tutaj... jest, jak widzimy - bohaterowie wracają do domu, ale utykają w pętli czasowej.
Trzecia i ostatnia (Child Era) obejmuje całe RiKN bez zakończenia (a raczej z minimalną w nim zmianą), RiKwA, RiK:TTW oraz dobrą przyszłość z RiWC (a także większość fanficków). Tutaj zamiast żółtej deski windsurfingowej Reksio dostaje niebieski jacht, zielony rower wodny, pomarańczową maskę do nurkowania albo coś podobnego. W efekcie pętla nie następuje, bo nie wszystko się zgadza. A dalej... już wiadomo.


Spoiler:

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


Pn, 22 sie 2022, 11:37
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL