Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Pomysł na FanMade 
Autor Wiadomość
Stawia Opór

Dołączył(a): So, 29 gru 2018, 21:33
Posty: 6
Post Pomysł na FanMade
Jestem nowy i za bardzo nie wiem jak korzystać z tego forum ale robię FanMade gry Reksia trochę w programie Scratch i już trochę zaczynam w Unity mechanikę umiem zrobić w Unity ale brakuje mi modeli i daltego nie wiem czy nie kontynuować serii na scratchu.
Chyba że zrobię po prostu na razie kostki które będą odpowiadać za bohaterów np biała to rekiso szara kretes itp. głosy do postaci też mogę zrobić mam kolegów i koleżanki którzy mogą coś podłożyć.

P.S Jak coś nie wiem czemu to piszę na Opowiadania nie umiem za bardzo korzystać z tego forum ale myślę że ktoś to zobaczy aha i Unity to silnik na którym został postawiony RiMS a scratch to taka aplikacja do robienia gier tylko że na blokach bez pisania kodu a tu mój kanał możecie wejśc i zobaczyć moją pracę co prawda obrazki i postacię są do kitu ale staram się bo sam jestem fanem gier z Reksiem i wiem że już nie powsatnie kolejna część Reksia tylko jakieś durne samochodziki w Sklepie Play A tu macie filmik jak robię tego Reksia https://www.youtube.com/watch?v=lHtqOxFSrJ4&t=161s


N, 30 gru 2018, 16:54
Stawia Opór

Dołączył(a): So, 29 gru 2018, 21:33
Posty: 6
Post Re: Pomysł na FanMade
Akurat teraz robię grę w Unity i z pewnością jeśli weszłeś na mój kanał to widziałeś jak zrobiłem już Menu poziom 0 i 1 myślę że dam radę dokończyć projekt.

Takoe pytanie do administracji nie chcielibyście stworzyć discorda ?


N, 6 sty 2019, 16:06
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Pomysł na FanMade
Jestem ogólnie mile zaskoczony, że ktoś podjął próbę stworzenia fanowskich gier z Reksiem i Kretesem. Ogólnie próby stworzenia takiej gry sięgają 2015 czy 2016 roku, ale niestety, nie poruszamy się w przód - główną przyczyną jest brak czasu naszych użytkowników. Szkoła, praca, studia - niestety...
Co do Discorda... pewna użytkowniczka założyła już takowego, więc jest progres, ale chciałbym, aby wszyscy nasi użytkownicy, wraz z Modownią, zainteresowali się tym, iż wraca moda na Reksia i Kretesa.
Ogólnie oglądałem Twój filmik, Kogucie, i jestem pod wrażeniem. Cieszy mnie to, że tworzysz nową grę z Reksiem. Nasi starzy użytkownicy (jak to zabrzmiało 8) ) chętnie Tobie pomogą. W razie pytań pisz, chętnie wszyscy odpowiemy. :D

Przy okazji przenoszę wątek do "Ogólnie o Starej Serii..." i przyklejam. :wink:

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 9 sty 2019, 15:13
YIM WWW
Stawia Opór

Dołączył(a): So, 29 gru 2018, 21:33
Posty: 6
Post Re: Pomysł na FanMade
Dzięki wszystkim za miłe komentarze zwłaszcza Kretes102 nie spodziewałem się że ktoś z tych wyższych rang odpowie na czasu teraz mam trochę mało zwłaszcza do końca piątku bo mam mega dużo sprawdzianów itp. ale w weekendy nadrabiam, albo zarywam nockę.Ogólnie brakuje mi jak na razie lektorów także można pisać :D


Śr, 9 sty 2019, 15:53
Stawia Opór

Dołączył(a): So, 29 gru 2018, 21:33
Posty: 6
Post Re: Pomysł na FanMade
Nie wiem czy widzieliście czy w ogóle weszliście na sam kanał ale zrobiłem postęp i przeniosłem się na Unity
https://youtu.be/jxOkdbCmuWI


Śr, 9 sty 2019, 16:01
Online
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Pomysł na FanMade
Na pewno kilka osób widziało już w dniu premiery (zawsze się możemy w komentarzach meldować xD), osobiście sub podesłałem, czekam na postępy i trzymam kciuki.
A, uważaj na ortografię w grze ;-; Jako rasowy Grammar Nazi będę narzekał.
Swoją drogą, od jakiego czasu pracujesz w Unity? Programowałeś wcześniej cokolwiek poza Scratchem? Pytam, bo kod skryptów wygląda początkująco (mysliwy112 mnie zabije, ale musiałem to powiedzieć; z drugiej strony strony bez praktyki nie ma rozwoju, więc się nie zniechęcaj).
Nie wiem, czemu, ale strasznie mi się ten sposób poruszania postacią po planszy (stała kamera, obrót postacią A/D, ruch W/S, jeśli dobrze to zauważyłem). Nie wiem, czy to do końca funkcjonalne, ale chciałbym kiedyś wypróbować.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Śr, 9 sty 2019, 17:27
WWW
Stawia Opór

Dołączył(a): So, 29 gru 2018, 21:33
Posty: 6
Post Re: Pomysł na FanMade
W Unity pracuje od 1-2 tyg. programowałem j programuje strony internetowe (HTML,CSS moja strona trochę brakuje plików bo jak je przerzucałem to się usunęły wichu66.cba.pl) ) oraz trochę aplikacje w C++.
Z ortografią mogę mieć problemy bo niby mam dysortografię czy coś także jak są jakieś błędy można je zgłosić.Co do poruszania się stała kamera czasami będzie a czasami nie, np. w minigrach będzie ruchoma raczej wiadomo.

Dawid6 Jaki styl chodzenia proponujesz ? Zostać przy tym że jak gracz kliknie to postać ma do niego iść, czy coś innego? Czy może wysłać link z grą i będziesz mógł zobaczyć jak to funkcjonuje ?


Śr, 9 sty 2019, 19:54
Online
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Pomysł na FanMade
Nie wiem właśnie, jak by to wyglądało w praktyce. Bo z alternatyw, oprócz klikania myszką, jest jeszcze np. poruszanie postacią WSAD-em, ale bez zmiany kąta A/D, tylko żeby się automatycznie obracała przy chodzeniu przód/tył/lewo/prawo.
Jak będziesz miał jakieś demo, to chętnie skorzystam. Tu albo na PW.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Śr, 9 sty 2019, 20:50
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL