Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Problem z odpaleniem gry 
Autor Wiadomość
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Problem z odpaleniem gry
Wiem, to nie forum informatyczne. :wink:

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieje, że te forum nie umarło. Otóż sprawa wygląda tak:
Gdy próbuję odpalić jaką kolwiek grę ze starej serii reksia pokazuje się tylko ikona na pasku zadań, potem przez chwilę nic się nie dzieje i sama z siebie się wyłącza. Próbowałem wszystkiego. Od trybu zgodności po przywrócenie systemu do stanu fabrycznego. System świeży, zdążyłem zainstalować tylko kilka rzeczy.
Spoiler:
Z czego ojca chrzestnego odinstalowałem. Dodam tylko, że miałem problem z Return to castle Wolfenstein. Mianowicie mój laptop jak by chciał a nie mógł zmniejszyć rozdzielczości ekranu poniżej 800x600.Moja rozdzielczość ekranu to 1366x768. Gra się próbowała odpalić w 640x480. Po nieudanych próbach zmienienia rozdzielczości do mniejszej niż 800x600 wyłączała się. Wgrałem jakiegoś patcha i widziałem większość pulpitu zamiast gry ale się odpaliła (wyglądało to mniej więcej tak: | Uwaga | Obrazek nie skalowany w pełnym 800x600 :P czyli duży.
Spoiler:
), zmieniłem rozdzielczość w opcjach gry i sie normalnie odpala w większej rozdzielczości. Być może tu tkwi problem. Piszcie czy wy mieliście taki problem.


Wt, 17 wrz 2019, 13:34
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Witam serdecznie nowego użytkownika!
Tak się składa, że Forum to obecnie w większości informatycy (w mniejszości pozostają również prawnicy, chemicy oraz inni dziwacy), więc masz wyjątkowe szczęście.
Byłoby miło, gdybyś zamieścił jakieś informacje typu
jaki masz konkretnie system operacyjny,
czy testowałeś wszystkie gry, czy jedną,
od której zaczynają się problemy, a na której się kończą,
jakie to wydanie/wersja gier, z którego roku, itp.

U mnie na przykład na Windowsie 7 wszystko działało (i to chyba nawet bez trybu zgodności), na Windowsie 10 tryb zgodności już był wymagany, a stare RiSP (piklib wersja 6) odmówiło współpracy.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że jakoś rozwiążemy Twój problem ;-;

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 17 wrz 2019, 15:01
WWW
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
To tak, system mam windows 10, testowałem wszystkie gry, nie działają te:
Spoiler:

Wszystkie gry, które są w spoilerze, czyli cała stara seria mają ten sam jeden problem. Pojawia się ikona na pasku zadań, nic się nie dzieje przez chwilę i się same wyłączają. Co do wydań nie jestem pewien, ale może to czy jest kontrola będzie coś znaczyło.
Za to Reksio i Miasto Sekretów wersja 1.0 Limited Edition działa bez problemów.
Z RITTW są pewne problemy ale da się grać, obraz jak by był źle wyświetlany.

Jakby brakowało jakichś informacji to piszcie śmiało :)


Wt, 17 wrz 2019, 17:23
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Wersje z kontrolą o ile dobrze pamiętam, wymagają płyty w napędzie, tak? Ten sam problem występuje zarówno z płytą, jak i bez? A czy grę uruchamiasz za pomocą skrótów, czy z poziomu katalogu docelowego?
Mało się znam na takich rzeczach, ale jednak popróbować można. :P


Wt, 17 wrz 2019, 18:57
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Nie wiem jak działają wersje bez płyt w napędzie, ale ja nie musiałem wkładać płyty tylko w RiKWA. W reksio i ufo mogłem se dopisać "-try" we właściwościach skrótu i wtedy już nie musiałem wkładać płytki. Z płytą czy bez to nic nie zmienia :/ Jeżeli ta informacja będzie przydatna to mogę powiedzieć, że kiedyś na tym samym urządzeniu co teraz normalnie gry reksia śmigały bez problemów. Tylko ostatnio coś szwankuje i nawet przywracanie systemu do ustawień fabrycznych nie pomogło. Najpierw próbowałem skrótem odpalić potem do "Program Files/Aidemmedia" sprawdzałem czy czasem w logach czegoś nie ma. Uprzedzam, logi były puste. Potem Tryby zgodności i odpalanie bezpośrednio z "Program Files/Aidemmedia". Dużo już próbowałem. Trzeba próbować dalej, piszcie propozycje może nam się uda. :). Najwyżej przywróce system znowu i odrazu bez instalacji nawet ulubionej przeglądarki sprawdze reksia.

Dziękuje wszystkim którzy się starają mi pomóc w tym problemie. :D


Wt, 17 wrz 2019, 20:05
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Hm, ciężko coś stwierdzić. Przy instalacji nie było żadnych problemów? Instalator był w trybie zgodności czy normalnie?
Od tego czasu, co działało, zmieniałeś coś w komputerze (np. kartę graficzną)?
Iii może jeszcze spytam, czy wersje demonstracyjne się uruchamiają?
Może gra zadziała z wyłączonym antywirusem?
Jakbyś potrzebował wiedzieć, na którym trybie zgodności powinno działać, to mogę potwierdzić, że XP SP3 działa dobrze. "Powinno" ;-;
Hmm, właśnie sprawdziłem RiKwA i odpala się nawet bez trybu zgodności.
Więc może kwestia jakichś sterowników.

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Wt, 17 wrz 2019, 22:03
WWW
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Przy instalacji nie było problemów, nie był też instalator w trybie zgodności. W laptopie nic nie zmieniałem, w sumie to troche trudno zmienic podzespoły w takiej mielonce jaką ja mam. Antywirusów nie mam jedynie Windows Defender, ale nie sądzę, żeby on coś blokował.
Też podejrzewam, że to mogą być jakieś lewe sterowniki. Nie dość, że jest problem (w RiTTW) z wyświetlaniem obrazu to do tego rozdzielczość mi nie schodzi poniżej 800x600. Tutaj chyba jest większy problem, niż z trybem zgodności. W grze Delta Force (Black Hawk Down) mam dostępną tylko jedną rozdzielczość. A powinienem mieć dostępne 3 albo więcej, bo pamiętam jak nie było tego problemu, to normalnie mogłem se zmieniać rozdzielczości. Przed tym dziwym problemem mogłem se pograć na spokojnie w Battlefield Vietnam, a teraz nawet się nie włącza. Nie jestem pewien, czy w ógole możemy kontynuować ten temat na tym forum, bo zaczyna się to zamieniać w coś większego, niż tylko problem z reksiem.

A tutaj zamieszczam e-x-t-r-a informacje, mianowicie logi z RiMS. Raczej tam nic nie znajdziecie bo RiMS akurat mi działa. :P
Przy okazji: Wie ktoś może, jak zmusić kosiarza (Rozdział IV), żeby sobie przeszedł wzdłuż tych zbiorników? Próbowałem siać traweks, ale kretes odmawia współpracy przy systemie śluz (odkręcaniu zaworu i kręceniu wajchą).
Spoiler:


Śr, 18 wrz 2019, 11:05
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Jeszcze pozostaje taka możliwość, że folder z grą jest niekompletny i brakuje jakichś plików, ale wydaje mi się, że wtedy wczytałoby to z płyty, więc nie wiem.
Ze sterownikami zawsze warto popróbować - możesz pobrać jakiegoś DriveBoostera albo coś podobnego, a nuż się uda. :) Jeśli nie, no to ciężko będzie cokolwiek jeszcze wymyśleć, skoro gry nie pokazują żadnych komunikatów, tylko od razu się wyłączają. :/


Śr, 18 wrz 2019, 11:24
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Spróbuje coś pobrać i dam znać czy się zmieniło.


Śr, 18 wrz 2019, 11:37
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Nie zdziwie was teraz, ale nadal nie rusza. Jak nic nie pomoże to jeszcze raz przywróce system w ten piątek. Ewentualnie wyczyszcze dysk i dam świeży system. Spróbuje narazie popatrzeć coś w biosie (nie będę nic zmieniał). Może tam jest coś spartaczone.


Śr, 18 wrz 2019, 13:02
Bezpieczeństwo Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 7 lis 2009, 14:12
Posty: 2168
Lokalizacja: Koło komputera xD
Naklejki: 7
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Przepraszam, zapomniałem, że to na laptopie robisz. Wymiana podzespołów rzeczywiście jest w tym wypadku mało prawdopodobna xD
Może winne są jakieś ustawienia grafiki. Zależnie od tego, czy masz zintegrowaną, czy dedykowaną, poszukaj jakiegoś programu typu "Intel Graphics Control Panel" albo "GeForce Experience", albo "AMD Catalyst Control Center", albo coś jeszcze innego, o czym nie słyszałem. I tam pogrzeb w ustawieniach np. skalowania, zobacz, czy to coś da.
Ewentualnie reinstalacja sterowników grafiki.
Jeszcze jedno. Piszesz "mój laptop jak by chciał a nie mógł zmniejszyć rozdzielczości ekranu poniżej 800x600". Próbowałeś zmieniać rozdzielczość ekranu na taką niską poza grami?

_________________
Przejrzyj moje okołoreksiowe projekty na GitHubie!
Pozdrawiam wielu nieaktywnych użytkowników, wszystkich wciąż wchodzących oraz Playboiia, bo zawsze się żali, że go nie ma w moim podpisie.
Obrazek III miejsce w konkursie halloweenowym 2011, I miejsce w konkursie rocznicowym 2015
Tym kolorem moderuję.


Śr, 18 wrz 2019, 19:37
WWW
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Wielka poprawka, poniżej 1024x768 nie daje rady zmniejszyć. Ogromne sry, że dopiero teraz to mówie. Rozdzielczości 800x600 i 1024x768 mają format 4:3 i skojarzyłem to z 800x600. Próbowałem poza grami zmniejszyć poniżej 1024x768, ale mniejszych nie było. Poszperam trochę w internecie. Dam znać jak coś znajdę.


Śr, 18 wrz 2019, 20:30
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 29 kwi 2019, 21:28
Posty: 34
Post Re: Problem z odpaleniem gry
Może to jest problemem... Może się mylę, ale Reksie mają rozdzielczość 800x600. Rozumiem, że próbowałeś już poprzez "Właściwości" włączyć opcję "Uruchom w rozdzielczości 640x480"?


Cz, 19 wrz 2019, 15:47
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 19 wrz 2019, 18:07
Posty: 20
Lokalizacja: ********
Post Re: Problem z odpaleniem gry
:niewierze: Sorki, że tak wchodzę, ale ja też mam problem. Pobierałam Reksio i kapitan nemo z bloga i wszystko było git. Zrobiłam drugi świat i kliknęłam kombinację alt i f4 (z wersji z "Przegrywasz przegrywasz") usunęłam świat, w pierwszym miałam jeździć na słoniu ale gdy mówił o porwaniu Kari Maty tylko ruszał ustami!!! Znowu próbowałam pobrać i teraz mi się ścina! a to kogut wynalazca z 19 wieku tylko rusza ustami, a to scena w paryżu się zatrzymuje, no po prostu tragedia!!! mam windows 10, coś tam próbowałam ale sie nie udało!!! pomocy!!!!!

_________________
Eluwina


Cz, 19 wrz 2019, 18:14
Roz-kreca się

Dołączył(a): Wt, 17 wrz 2019, 12:20
Posty: 10
Post Re: Problem z odpaleniem gry
KogutWynalazca napisał(a):
Rozumiem, że próbowałeś już poprzez "Właściwości" włączyć opcję "Uruchom w rozdzielczości 640x480"?
Tak, znaznaczałem wszystko co możliwe. Wyłączenie optymalizacji ekranowych nawet próbowałem. Uruchomianie jako administrator. Nie bardzo to zadziałało.
Kari Mata Hari <3 napisał(a):
:niewierze: Sorki, że tak wchodzę, ale ja też mam problem. Pobierałam Reksio i kapitan nemo z bloga i wszystko było git. Zrobiłam drugi świat i kliknęłam kombinację alt i f4 (z wersji z "Przegrywasz przegrywasz") usunęłam świat, w pierwszym miałam jeździć na słoniu ale gdy mówił o porwaniu Kari Maty tylko ruszał ustami!!! Znowu próbowałam pobrać i teraz mi się ścina! a to kogut wynalazca z 19 wieku tylko rusza ustami, a to scena w paryżu się zatrzymuje, no po prostu tragedia!!! mam windows 10, coś tam próbowałam ale sie nie udało!!! pomocy!!!!!

Ale próbowałeś zgodność z systemem Xp itd? Uruchamianie jako administrator itd?


Cz, 19 wrz 2019, 19:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL