Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Najlepsza gra z reksiem. 

Która gra z reksiem najbardziej Ci się podoba?
Reksio i Skarb Piratów 1%  1%  [ 3 ]
Reksio i Ufo 5%  5%  [ 13 ]
Reksio i Czarodzieje 20%  20%  [ 57 ]
Reksio i Wehikuł czasu 22%  22%  [ 64 ]
Reksio i Kapitan Nemo 39%  39%  [ 113 ]
Reksio i Kretes w Akcji! 7%  7%  [ 20 ]
Reksio i Kretes Tajemnica Trzeciego Wymiaru 0%  0%  [ 1 ]
Reksio - Miasto Sekretów 6%  6%  [ 17 ]
Liczba głosów : 288

Najlepsza gra z reksiem. 
Autor Wiadomość
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 22 paź 2017, 19:54
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Naklejki: 0
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Jak narazie spośród tych czterech części najbardziej mi się podobali Czarodzieje ;)


Pn, 13 lis 2017, 16:47
Się Odezwał

Dołączył(a): Wt, 1 mar 2011, 19:02
Posty: 1
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Wechikuł Czasu najlepszy!!!


Wt, 13 lut 2018, 17:48
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2017, 21:32
Posty: 28
Naklejki: 0
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
1.RIWC
2.RIKWA
3.RIKN
4.RIU
5.RIC

_________________
Ten, który stara się nie mącić...Ogólnie TKSSNM
Zapłacicie za zachęcanie mnie do chińskich bajek. NIE UJDZIE WAM TO PŁAZEM (i Kretesem)! Szczególnie Dawidowi6...


So, 3 mar 2018, 22:12
Się Odezwał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 30 gru 2018, 19:57
Posty: 1
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Na 1 miejscu ląduje - Wechikuł Czasu :DD
2 miejsce Na pewno Skarb Piratów :shock:
3 miejsce Reksio i Ufo ;D ;))

_________________
Jej Królewska Mość ... KURA


N, 30 gru 2018, 20:09
Stawia Opór

Dołączył(a): Pt, 21 gru 2018, 14:52
Posty: 5
Lokalizacja: Bochnia
Naklejki: 0
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
No to tak :)
1.Reksio i Wechikul czasu
2.Reksio i Ufo
3.Reksio i Kapitan Nemo
4.Reksio i Czarodzieje
5.Reksio i Miasto SeKretów
6.Reksio i Kretes w akcji
7.(Gra zapowiada się ciekawie (ale nie wyjdzie)) Miasto SeKretów 2
8.Reksio i Skarb Piratów
9.Reksio i Kretes: Tajemnice Trzeciego Wymiaru
No to jest moja lista jednak zastanowiłbym się jeszcze nad zamianą pomiędzy CoS2 a RiSP Ponieważ Miasto SeKretów 2 jest strasznie zbugowane a zarazem nie jest ono „zakończoną przygodą” (i nie będzie :cry: )


Wt, 8 sty 2019, 12:41
WWW
Się Odezwał

Dołączył(a): Wt, 22 sty 2019, 00:13
Posty: 3
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Nie grałem jeszcze w Miasto SeKretów (ani 1, ani 2) oraz w Tajemnicę Trzeciego Wymaru, ale z pozostałych:

1. RiKN - wygrywa chyba tym, że jest jeszcze najdłuższe, najbardziej różnorodne + na wysokim poziomie trudności naprawdę trudne (i tu liniowość mi jakoś nie przeszkadzała, bo fabuła była wciągająca)
2. RiC - osobiście lubię fantasy, do tego przyjemny system "rozwoju postaci", pewna swoboda wyboru oraz świetny system dialogów
3. RiWC - dobra, długa, z fajną fabułą, z dużą ilością opcji... już chyba dosyć powiedziano w tym wątku
4. RiU - bardziej mi leży klimatem od WC, ale przegrywa trochę całkowitą liniowością (dalej to dobra gra, ale jednak trzeba robić wszystko po sznurku)
5. RiKWA - przyjemna odskocznia, nostalgia przez wspomnienia z poprzednich części
6. RiSP - krótka, głównie dlatego tak nisko, aczkolwiek wspomnienia wciąż bardzo miłe


Wt, 22 sty 2019, 10:28
Roz-kreca się

Dołączył(a): N, 13 sty 2019, 18:44
Posty: 47
Lokalizacja: Przy komputerze, a co?
Naklejki: 0
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Jeśli mam być szczery, to nie mam jednej ulubionej gry. Waham się między RIC a RIWC. RIKN stawiam na drugim miejscu - gra jest ciekawa, ale nie aż tak, jak dwie wcześniejsze. Ponadto irytują mnie niektóre minigierki (Niech Was szlauch, mumionki i Wyznawcy Bakterii Coli!)

_________________
"A to nam po co?!"
- Kret Kretes o sygnaturach


Wt, 22 sty 2019, 20:16
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
1-RiKN
2-RiKwA!
3-RiWC
4-RiC
5-RiMS
6-RiSP
7-RiK:TTW
8-RiU

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


N, 7 cze 2020, 19:37
WWW
Się Odezwał

Dołączył(a): Śr, 22 lip 2020, 10:44
Posty: 1
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Reksio i Kretes w Akcji bardzo mi się spodobała

_________________
aprawdź aktualne zniżki https://www.rabato.com/pl/aldi


Śr, 22 lip 2020, 10:47
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
mattlemarc napisał(a):
Reksio i Kretes w Akcji bardzo mi się spodobała


Mi również, mam też do niej szczególnie duży sentyment, bo dostałem ją przed innymi częściami (nie licząc popsutego RiSP z Dziennika Bałtyckiego). Mimo wszystko wyżej sobie cenię przygody: RiU, RiC, RiWC i RiKN. W ogóle skoro mam pretekst to opiszę to dokładniej, tak jak kiedyś Autor i Doktor.

1. Reksio i Kapitan Nemo - świetna gra, wiadomo. Długa, z moim zdaniem najlepiej przemyślaną fabułą i zróżnicowanym humorem. Rozwijane są mumionki, a pozostałe zręcznościówki, zagadki i zadania w typowej przygodówce są niebanalne i wciągające. Szkoda, że zabrakło jakiegoś labiryntu typu lochy (może gdyby Mu było dłuższe?). Dodatkowym plusem jest piosenka "Hipisi", liczne bonusy końcowe i klimat tej części - trochę podróży dookoła świata, trochę tajemnic, choćby starożytnych kosmitów i trochę nawiązań do poprzednich części. Nawet grafika się poprawiła.
2. Reksio i Czarodzieje - świetna gra, wiadomo (nawet na nią głosowałem i nie żałuję, bo i tak zdecydowana większość głosów jest na RiKN), długa, nieliniowa, z systemem rozwoju postaci, śledztwem, klimatem, parodiami wszystkiego (prawie) co magiczne i drobiem :drob: . Pod względem soundtracku niewiele ustępuje RiWC i RiKN. Ma jednak mniej różnorodne zadania (w większości są to podziemia, 2 rodzaje lotów, pojedynki i obrona), a fabuła tak jak w RiU ma więcej elementów zapożyczonych. Oczywiście czekam na jakąkolwiek kolejną produkcję rozgrywającą się w krainie czarów, bo RiC pokazało, że jest tu niewykorzystany rpg-owy potencjał.
3. Reksio i Wehikuł Czasu - nie bez przyczyny wiele osób uważa tę część za najlepszą - fabuła jest rzeczywiście skomplikowana i oryginalna, a każda epoka bardzo klimatyczna. Kretes rozwija się pod względem charakteru, pojawiają się też Starożytni Kretoni i wreszcie solidna dawka Monty Pythona (nie tylko w uwielbianych przeze mnie wpadkach z planu). Jest sporo dobrych minigierek jak labirynty typu lochy i tunel rycerski. A jednak dla mnie to bardziej łącznik między RiC a RiKN - częściami dłuższymi i jeszcze bardziej wciągającymi, przynajmniej dla mnie. Widać też, że końcówka gry została bardzo skrócona (RiC i RiKN też miały być dłuższe, ale nie pozostawiają aż takiego niedosytu).
4. Reksio i Ufo - początek wielkiej epopei, masa humoru (na dobre rozkręcili się z parodiami), pierwszy soundtrack autorstwa Brosza (w następnych częściach był lepszy, ale już tutaj wysoko zawiesił poprzeczkę). To początki Kretesa jako ciamajdowatego kompana Reksia z jednej strony i podziemnego super herosa z drugiej (ale czasem przesadzali tu z jego akcentem). Widać jednak również kilka rozwiązań przejściowych pomiędzy RiSP, a kolejnymi częściami. Fabuła prowadzi nas bardziej liniowo (po sznurku), niż np. RiWC. Czekam na jakąś kontynuację z darthem Miaulem.
5. Reksio i Kretes w Akcji - wspaniały epilog serii, humor, minigry, edytor - czego chcieć więcej od dodatku do serii?
Może kiedyś wyszłaby RiKwA2/Reksio Edytor Gier - może sprzedałoby się nawet w dzisiejszych czasach?
Powtarzam za Doktorem z posta wyżej i z jego ostatniej aktywności, ale co poradzić, skoro się zgadzam, a o edytorze gier pisałem entuzjastycznie już lata temu.
6. Cała reszta. Trudno mi jednoznacznie rozstrzygnąć. W tej chwili wydaje mi się, że najlepsze jest RiMS, potem RiSP, a na końcu RiK:TTW. Każda z tych gier ma swoje problemy, ale zupełnie inne.
Reksio i Miasto Sekretów - jest brzydkie (mniej w wersji LE), za mało w nim humoru, mało zróżnicowane pod względem zadań (gdzie elementy zręcznościowe?), w oryginalnej wersji ubogie w opcje, a w LE oderwane od starej serii. Mimo wszystko, ma z tej trójki najbardziej rozbudowaną fabułę (motyw monolitu, choć ciekawszy, nie został rozwinięty - może kiedyś, w jakiejś części z Weterynarzem Cosiem coś się w tym temacie wyjaśni) i nawet kilka lepszych momentów jak choćby budowańsko z kogutem. Może wyprzedziłoby w moim rankingu RiKwA, gdyby miało wszystkie zalety obu edycji, lepszą grafikę i bardziej grywalne labirynty 2D.
Reksio i Skarb Piratów - dziecinna (ach ten narrator i zagadki kapłona), krótka, frustrująca - minigry są proste, ale nie wybaczają błędów (mapa - gdy nie znasz sposobu, rzeka, skakanie po kamieniach, pająki, strzelanie do kamieni), bez rozwiniętego do pełnej postaci Kretesa, ale wciąż różnorodna, zabawna, ładnie narysowana część Reksia. Wiele zyskuje dzięki następnym częściom (głównie RiU i RiKN), które nadają temu niewinnemu początkowi głębi.
Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru - lubię monolit, tę prostą grafikę, niezłe żarty (są tam też nawiązania do starej serii, a to dla mnie plus), ale to za mało, bo gra to tylko te 54 labirynty, a przez to jest mało różnorodna. Szczególnie, że niektóre z nich są monotonne i jednocześnie frustrujące np. ostatni poziom, w którym łatwo zrzucić skrzynię w niewłaściwe miejsce, a potem trzeba siedzieć nad nim jeszcze raz. To dość czasochłonna i trudna produkcja, w której ciężko wejść, szybko ukończyć etap i wyjść. Poza tym brakuje bardziej rozbudowanych cutscenek - nagroda z wygraną jest dość mizerna. Co można poradzić - to gra robiona jeszcze mniejszymi środkami, niż zwykle. TTW to wciąż ciekawa odnoga serii i wyzwanie w jednym.

CoS2 to nie kanon. Nie pracowali przy nim nawet ci sami twórcy, a fabularnie to bardziej reboot serii, niż kontynuacja, w dodatku nieukończony. Gdyby to miała być kontynuacja, trzeba by było napisać ją od nowa, wykorzystując tylko niektóre pomysły (a po tej części trzeba by było postawić na przygodę w nieco innych klimatach, bo ile można siedzieć pod ziemią - natomiast postacie poznane w Pocopane mogłyby odegrać swoją rolę w kolejnych częściach).

Niezależnie od pozycji w rankingu, wszystkie gry z PR uwielbiam i lubię do nich wracać, szczególnie, że dzięki modom są teraz ku temu coraz lepsze powody.

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Śr, 22 lip 2020, 14:45
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
@kretonpodziemny idealnie podsumował swoje zdanie. Ja napiszę krótko:
1.Kapitan Nemo
2.Miasto Sekretów Limited Edition (nie grałem w klasyczne)
3.Wechikuł Czasu
4.Czarodzieje
5.RiKwA!
6.RiKTTW
7.Skarb Piratów
8.Ufo
9.CoS2

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Śr, 5 sie 2020, 11:57
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 9 mar 2019, 07:48
Posty: 12
Lokalizacja: Wieś
Naklejki: 0
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Dla mnie najlepsza gra z Reksiem to Reksio i Kapitan Nemo.


Śr, 4 lis 2020, 15:25
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 13 lis 2020, 13:05
Posty: 148
Lokalizacja: Kryjówka Kapłona Hurricane'a.
Post Re: Ulubiona część gry
Szybko odpiszę:

Ulubione części to: RiC, RiWC, RiKN i może RiKwA!

_________________
"Łaska Boga Twaroga jest... naprawdę olbrzymia."


Cz, 29 kwi 2021, 21:43
WWW
Stawia Opór
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 kwi 2021, 11:39
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Najlepsza gra z reksiem.
Moją ulubioną grą z Reksiem jest RIWC.Jest fajna,sympatyczna, a dialogi jak i zarówno scenariusz o wiele bardziej mi się podobają niż w innych grach z Reksiem.Po za tym motyw z podróżą w czasie o wiele bardziej mi się tu podoba niż podróż przez świat fantasy,jak to było w poprzedniej części. Najbardziej w grach Reksia uwielbiam same chodzenie,zbieranie różnych rzeczy i używanie ich w różnych miejscach, a same łamigłówki biorę na drugie miejsce,dlatego RIKN nie jest na pierwszym miejscu w moim rankingu, pomimo tego,że także występują w nim wątki historoczne jest o tyle gorsze (według mnie),że jest tam o wiele więcej łamigłówek niż samego chodzenia.

_________________
Pamiętaj kluczem do rozwiązania problemu jest klucz


Wt, 18 maja 2021, 08:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL