Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 08:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Nasze kolekcje 
Autor Wiadomość
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Nasze kolekcje
Temat w którym możesz podzielić się swoją kolekcją
Zanim jednak zaczniemy, chciałbym przedstawić wam różne wersje gier z Reksiem
1. Oryginalne-Wydania najstarsze
Spoiler:

2. Wydania z KIDS
Spoiler:

3. Wydania z cytatem z forum (Nie wiadomo kiedy wyszły, sądzę że chyba w 2007, bo wtedy był rozkwit forum)
Spoiler:

4. Wydania z Magazynu "Przygody Reksia" (2010)
Spoiler:

5. Pozostałe
Spoiler:

Celem jest:
Pochwalenie się swoją kolekcją
Rozmowa o różnych wydaniach gier z Reksiem
Sprawdzenie, które wydania są najbardziej powszechne.
Jeżeli nie macie możliwości wysłania zdjęcia, bardzo chciałbym, abyście wypisali jaki gry i wersje macie. Później też się podzielę swoją kolekcją :) pozdrawiam

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Wt, 9 lut 2021, 14:01
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Nasze kolekcje
Ja mam tak:
RiSP - wersja dodawana do "Dziennika"
RiU - wersja magazynowa (porysowana więc używam wypalonej płyty)
RiWC - magazynowa
RiKN - magazynowa
RiKwA - wersja KIDS (porysowana i zgubiona, ale wypalona kopia dalej jest)
RiK:TTW - wersja KIDS
Miasto SeKretów - wersja LE, ale miałem też CoS

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Wt, 9 lut 2021, 15:33
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Nasze kolekcje
No to pokolei: zdjęcie niżej
Spoiler:

Lista:
RiSP
1. Z magazynu
2. Z dziennika
RiU
1. Oryginalne (to znaczy, nie do końca, bo w Outro mojej wersji jest RiMS:LE xD)
2. Zwykłe oryginalne bez pudełka (z Na Kury)
RiC-Z magazynu
RiWC-Z magazynu
RiKN-Z magazynu
RiKwA-Z cytatem z forum
BRAK RIKTTW ORAZ KLASYCZNEGO RIMS
RiMSLE i CoS-są (LE nawet w kartonową nakładką)
Dodatki
-Na kury
-Gra edukacyjna 3w1.

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Wt, 9 lut 2021, 16:59
WWW
Stawia Opór

Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 17:44
Posty: 8
Post Re: Nasze kolekcje
Ja mam wszystkie 5 części z magazynu:

Obrazek

Pamiętam jak mama jeździła po mieście, bo w naszej okolicy (gdzie kupiliśmy resztę), nie było akurat Kapitana Nemo :)

Jeszcze nawet widać na nich, że były podpisywane, jakby relikt z czasów kiedy gry się jeszcze pożyczało kolegom.


Śr, 10 lut 2021, 16:50
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Nasze kolekcje
Masz jeszcze te magazyny?
Zgaduje że nie, ale może jednak.
Na Reksiopedii wciąż poszukujemy skanów magazynów. Mamy RiSP, RiC i RiWC

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Śr, 10 lut 2021, 17:19
WWW
Stawia Opór

Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 17:44
Posty: 8
Post Re: Nasze kolekcje
A wiesz, możliwe, że mam. Akurat mi się renderuje ten upscale Skarbu Piratów to przejrzę półkę ze starymi numerami CD-Action i zaraz dam znać.

W ogóle to slyszałem o jakimś Discordzie. Gdzie można linka dostać?


Śr, 10 lut 2021, 17:40
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Nasze kolekcje
Byłbym bardzo wdzięczny za wstawienie skanów jak masz jeszcze gazetki (albo zdjęć, wszystko będzie dobre)
Link do DC: https://discord.gg/XxDPRk2Atw

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Śr, 10 lut 2021, 17:56
WWW
Stawia Opór

Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 17:44
Posty: 8
Post Re: Nasze kolekcje
Dobra, chyba wyrzuciliśmy kiedyś, bo mały ja doszedł do wniosku, że na internecie musi gdzieś być, a porady z tych magazynów i tak nie pomagały jakoś specjalnie xdddd


Śr, 10 lut 2021, 18:28
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Nasze kolekcje
A czy ktoś może napisać jaki jest ten cytat z Forum, bo nie jestem stanie wyczytać

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


Śr, 17 lut 2021, 11:50
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Nasze kolekcje
"Mam i jest proste i śwetne w swojej prostocie i świetności"

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


Śr, 17 lut 2021, 12:15
WWW
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 13 lis 2020, 13:05
Posty: 148
Lokalizacja: Kryjówka Kapłona Hurricane'a.
Post Re: Nasze kolekcje
Częściowy Odkop:

Newt Salamander zapomniał o jednej z wersji (o ile coś źle przeczytałem) z magazynu Nowa Dobra Gra, w której było: ABC z Reksiem, Liczę z Reksiem i Wesołe Przedszkole Bolka i Lolka.

Jak będzie duże zainteresowanie, to mogę tutaj wrzucić zdjęcie pudełka jak to wygląda i w ogóle.

_________________
"Łaska Boga Twaroga jest... naprawdę olbrzymia."


N, 7 mar 2021, 11:23
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 25 maja 2020, 12:08
Posty: 366
Lokalizacja: Mazury
Post Re: Nasze kolekcje
W sumie bardzo mnie to interesuje
Możesz wstawić :kuratoren:

_________________
Zapraszam tu: https://m.youtube.com/channel/UCLb2pUSf ... w/featured

Spoiler:


N, 7 mar 2021, 13:06
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Nasze kolekcje
Chyba zainteresowanie nie było dla Hurricane'a wystarczające :szloch:

Postanowiłem wreszcie i ja pochwalić się swoją kolekcją. Prezentuje się ona następująco:

Spoiler:


Gdzieś jeszcze powinienem mieć LzR w takim małym, kwadratowym opakowaniu z tekturki (jak już kiedyś pisałem, otrzymane za friko w sklepie z obuwiem, gdzie były najwidoczniej rozdawane wszystkim małolatom. Albo może wszystkim małolatom dokonującym zakupu?), gdzie na żółtym tle widniała czarna tablica z tytułem stylizowanym na wykonany kredą. Bardzo schludny design, jakby kto pytał. Jeśli chodzi o opakowania od gier PR, to oprócz widocznych na zdjęciu nie zostało mi nic, wszystko musiało wylądować w śmieciach. Jeśli chodzi o dwie pierwsze gry, to byłem zwyczajnie zbyt mały w momencie ich kupna, by teraz pamietać które to byly wersje. RiWC i RiKN też pamietam jak brzez bardzo, bardzo gęstą mgłę, ale zdaje się, że w przypadku pierwszej był to kartonowy bigbox, a Nemo pochodzi z tej "zwykłej" wersji, z pudełka takiego jak widoczne na zdjęciu. Jeśli chodzi o samą ich zawartość, to nie potrafię określić dokładnej wersji (może jak dorwę się jakiegoś komputera posiadającego stację dysków, to posprawdzam daty dodania plików), ale splasha posiadają z tego co pamiętam tylko Czarodzieje i RiKwA. A, no i neszcze RiU z "Na kury!".
Książeczki niestety posiadam tylko te dwie ze zdjęcia, ale doskonale pamiętam wszystkie sześć (RiKwA z tego co pamiętam było bezksiążeczkowe), które trzymałem w jednym miejscu, więc wierzę, że kiedyś się odnajdą, po prostu wtryniłem je w jakieś bardzo nieoczywiste miejsce. Ale raczej na pewno nigdy nie powinny były zostać wyrzucone.
Wspomnieć chcę jeszcze o tej płytce z demami RiU, RiC i RiWC, jest to bowiem dysk, od którego ta nigdy niezakńczona historia się dla mnie rozpoczęła. Tam po raz pierwszy natrafiliśmy z bratem na PR i o ile dobrze pamiętam, to po obfitym korzystaniu z tych właśnie wersji demonstracyjnych rodzice sprawili nam RiU i RiSP, no a potem wiadomo jak poszło. Cieszy mnie, że nadal ją mam. W orgi ale znajdowała się w tym takim małym kwadratowym opakowaniu, dołączona do jakiejś gazetki. Co ciekawe, o ile doskonale pamiętam ciśnięcie w dema RiU i RiWC (czyli głównie wielokrotnie powtarzane budowanie Wajchadłowca i czasofy, bo w RiU nic innego nie było, a w RiWC turniej był dla mnie jeszcze trochę za trudny), to nie mam dosłownie żadnych wspomnień z grania w tamtym okresie w RiC. Czarodzieje byli też ostatnią grą z głównej pentalogii, w której pełną wersję miałem okazję zagrać.
Dodatkowo załączam zdjęcie prowiantu, który otrzymałem dwa trzy dni temu w urodzinowym pakiecie od pewnego mojego dobrego przyjaciela. Teraz tylko pozostaje wymyśleć jakąś dobrą okazję do jego spożycia.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


So, 1 maja 2021, 15:43
WWW
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Nasze kolekcje
Jaką okazję? Maraton grania w Przygody Reksia

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


So, 1 maja 2021, 17:00
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Nasze kolekcje
Historia mojej kolekcji wygląda tak:
Dawno temu w ramach dodatków do Dziennika Bałtyckiego dostałem 4 gry edukacyjne i Skarb Piratów. Nie mam żadnych wspomnień ABC z Reksiem i Wesołym Przedszkolem Bolka i Lolka. Nie pamiętam czy chodziłem wtedy jeszcze do przedszkola, ale jeśli tak, to dostęp do komputera miałem wtedy bardzo utrudniony. Wiem, że grałem w Liczę z Reksiem - lubiłem zapętlać kwestię "łapanie owadów", no ale to w sumie tyle, co o niej wiem (zawsze coś, a skoro coś pamiętam z LzR, a nic z ABCzR to znaczy, że już wtedy wolałem matmę od polskiego. :wink: ). Co innego Koziołek Matołek Wynalazca - do tej gry wielokrotnie wracałem, bo mimo że edukacyjna, miała naprawdę różnorodne zadania, dobry humor (np. łopatocian :lol:) i cały system zachęt do dalszej gry (to ogromna satysfakcja odblokować grę Za-Meek - niestety nie miałem za bardzo z kim w nią grać). Kiedy poznałem Reksio i Skarb Piratów, utknąłem na wraku i się poddałem. Dopiero później, chyba już po odkryciu serii Przygody Reksia udało mi się z trudem dojść do wulkanu, gdzie gra się zacinała. Długo myślałem, że to przez mój słaby sprzęt, ale ostatecznie uznałem, że to pewnie wina płyty i rzeczywiście - działająca wersja RiSP została w końcu zakupiona, prawdopodobnie jako ostatnia część w mojej kolekcji (możliwe, że w 2012 roku albo i później).
Swoje bardziej świadome zbieranie gier z Reksiem zacząłem jednak inaczej, chyba od RiKwA. Zobaczyłem w sklepie opakowanie i bardzo mnie zachęciło opisami różnych przygód. Myślałem wtedy, że to "Reksio i Kreter w Akcji" - w końcu o żadnym Kretesie dotąd nie słyszałem. Zainstalowałem grę oraz wszystkie demo jakie były w zestawie. Sądziłem, że tym są właśnie Przygody Reksia - RiKwA to te prawdziwe, a dema to jakieś małe spin-offy ("Kapitana Demo" brałem za zwyczajną parodię postaci Nemo - nie wiedziałem chyba jeszcze, co to demo). Grając w poszczególne dema utykałem na jakiś bardzo wczesnych etapach: nie mogłem wyjść z parowu, Paryża czy inwazji Ufo. Nie potrafiłem też pokonać gęsi kulą budyniu. Szybko się zniechęcałem - jak w RiSP.
Ale w RiKwA dalej grałem - tak jak w inne labirynty i platformówki jakie znalazłem (przede wszystkim w internecie). W tym samym sklepie co RiKwA było też RiMS, a skoro nie było takiego demo to prawdopodobnie o nie poprosiłem niedługo później. Dowiedziałem się też o istnieniu strony Reksia i zacząłem szukać oryginalnych części, żeby zastąpić nimi swoje demo. Ufo i Kapitana Nemo znalazłem chyba w jednym Empiku, a w innym Tajemnicę Trzeciego Wymiaru w zestawie z Czarodziejami. Nigdzie jednak nie widziałem Wehikułu Czasu i udało mi się go zdobyć dopiero ze słynną gazetką z 2010. Dzięki poradom ze strony, a potem z forum, w końcu udało mi się wszystkie gry ukończyć. Potem już uczestniczyłem w forumowym oczekiwaniu na RiMS2 (oczywiście zagrałem w epizod pierwszy, ale po przejściu musiałem najwyraźniej odinstalować - zresztą sprzęt od tamtej pory wielokrotnie się zmieniał).
Nie interesowało mnie RiMS LE. Myślałem, że skoro to Limited Edition to znaczy, że to jakaś rzadka wersja dla kolekcjonerów, a nie prawdziwy remaster (choć remastery też mnie wtedy chyba nie obchodziły - w końcu nie wiedziałem, czym są).
Gdzieś w międzyczasie (myślę, że na pewno przed zdobyciem RiWC) chciałem (chyba) i dostałem ze sklepu (najprawdopodobniej tego, w którym były RiKwA i RiMS) Bolka i Lolka na Tropie Zaginionej Księgi Ortofrafii, żeby się podszkolić z tej trudnej dziedziny gramatyki języka polskiego. Reksio i Ortografia dostałem dużo później, bo chciałem zapoznać się z nawiązaniami do PR w tej grze (dowiedziałem się o tym jak jest istotna z forum), ale dziś już mało pamiętam poza tym, że walczyło się o zamki ze śniegu. Z powodu tych nawiązań i tego, że bardzo chwalono tę grę na forum poprosiłem jeszcze o Bolka i Lolka: Piraci-Korona Władzy i zagrywałem się w nią między innymi w 2016 roku.
Nie szukałem nigdy gry "Na Kury!". Dowiedziałem się o niej zdecydowanie za późno (poza tym była w zestawie z RiU i może to mnie zniechęcało od poszukiwań, bo RiU już miałem?), a szkoda - może dało się wtedy jeszcze dostać ją gdzieś (ale raczej w internecie, bo i tak nie widziałem jej w żadnym sklepie). Może wtedy po prostu nie rozumiałem, ile radości mogą dostarczać bardziej nowoczesne planszówki - szczególnie w towarzystwie.
Niestety zgubiłem gazetkę do RiKN i magazyn do RiWC (pozostałe moje gry nie miały gazetek - wszystkie od RiSP do RiWC pozbawione były Pana Policjanta) - może kiedyś się znajdą, ale wątpię. Myślałem też, że zgubiłem pudełko do RiMS (w końcu nie nadaje się za bardzo do trzymania płyty, dlatego nie znajdowało się zwykle tam gdzie pozostałe pudełka i płyty), ale w tym roku okazało się, że nadal je mamy.

Zdjęcia:
Spoiler:


Bardzo się cieszę, że mogłem to wreszcie opublikować. :mrgreen:

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Cz, 10 cze 2021, 10:49
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL