Teraz jest N, 28 kwi 2024, 16:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Czy gry z Reksiem można teraz ,,legalnie piracić''? 
Autor Wiadomość
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Czy gry z Reksiem można teraz ,,legalnie piracić''?
Gry z Reksiem to tzw. abandonware.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware
Spotkałem się z opiniami, że ściąganie takich programów to także piractwo, gdyż zgodnie z prawem, żeby prawa autorskie do czegoś wygasły musi minąć minimum 70 lat.
Ktoś powie, że AM nie ma praw do Reksia - owszem, nie ma, nigdy nie miało. Co zaznaczało w wielu miejscach. Miało tylko licencje na ich używanie. Ale ma prawa do Kretesa (wszak wykorzystano tylko jego postać w nieszczęsnym projekcie CoS2). Ma też prawa do gier, ale nie może ich sprzedawać, bo występuje w nich postać, do których praw nie posiada.
Prawa do Reksia posiada obecnie p. Helena Filek-Marszałek. Z tego co wyczytałem, za samo używanie imienia "Reksia" w stosunku do określonego pieska w udostępnianych produktach grożą sankcje prawne.
Oczywiście nie łudźmy się, tu jest Polska i prawa autorskie są łamane nagminnie. I nikomu się nic przez to nie dzieje. No, są drobne, rzadkie zdarzenia, ale są one rażąco rzadkie.
Co nie zmienia faktu, że takowe ściąganie gier z Reksiem powinniście osądzić zgodnie z waszą moralnością.


N, 25 gru 2016, 19:54
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 lut 2016, 20:06
Posty: 81
Lokalizacja: Wiocha pod Warszawą
Naklejki: 0
Post Re: Czy gry z Reksiem można teraz ,,legalnie piracić''?
Ostatnio na Allegro kilku ludzi sprzedaje nawet nowe egzemplarze gier z Reksiem wystarczy wpisać w Google tytuł gry i dopisać Allegro. Sam kupiłem RiKN oraz RiKWA.
Polecam sprawdzić

_________________
Niech ktoś kupi licencję i robi gry a nie tylko mówi że robi


Pt, 14 lip 2017, 10:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL