Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch? 

Gdyby CoS2 wyszło na Switcha, gralibyście?
Tak. 90%  90%  [ 9 ]
Nie. 10%  10%  [ 1 ]
Liczba głosów : 10

Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch? 
Autor Wiadomość
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 sie 2021, 08:07
Posty: 38
Lokalizacja: Gdzieś, lecz niewiadomo gdzie.
Post Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
Jakiś czas temu, po maratonie PR z nostalgii, pojawił mi się dziwny sen, nawet może całkiem realny.

We śnie było gdzieś ogłoszenie, że projekt - Miasto SeKretów 2 zostało wznowione.
Oraz.... Zostanie ono opublikowane nie tylko na iOS, Android. ale i również na pstryczku - Nintendo Switch.
Jako, że wiele gier opiera się na silniku Unity, oraz Switch jest również dotykowy, taki wariant może być jak najbardziej realny.
Na dodatek na Nintendo jest sporo produkcji skierowanych dla młodszej widowni, więc myślę, że również on by się tam przyjął zagranicą.

Myślicie, że taki scenariusz by się sprawdził? A jakie wy mieliście sny o CoS2?

To luźny temat, nie chcę wam czegoś zainsynuować, więc nie bierzcie tego za zbyt poważnie. Zapraszam do dyskusji.


N, 19 wrz 2021, 13:48
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
Jestem zatwardziałym przeciwnikiem CoS2 w jego obecnej formie (brak Reksia, zmieniony charakter Kretesa i Narratora, żarty słowne na poziomie żadnym), więc jeśli projekt zostałby wznowiony w takiej, czy nawet w bardziej konwencjonalnej formie (w sensie że na komputery), to kupiłbym tylko i wyłącznie z obowiązku i sympatii do starszych części. W zasadzie na samego Switcha bym wcale nie kupił, bo nie mam Switcha, ale Androidową wersję już pewnie tak.
W kazdym razie, zgadzam się, ze to mogłoby być niezłe posunięcie. Konsole Nintendo skupiają chyba sporo fanów gier tego starszego typu, jak Zelda czy eee... jakies tam inne podobne tego typu. Jakoś mi tak się Reksio faktycznie dobrze w to wpasowuje. Sam & Max chyba wyszli niedawno na Switcha, a z tego co kojarzę to w dość podobna gra.
Żadnych snów o CoS nigdy chyba nie miałem i więcej grzechów nie pamiętam.

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


N, 19 wrz 2021, 14:56
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 sie 2021, 08:07
Posty: 38
Lokalizacja: Gdzieś, lecz niewiadomo gdzie.
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
Kto wie, może po zainteresowaniu się CoS2 , twórcy zastanowią się nad wznowieniem licencji i będzie choć promyczek nadziei na port na konsole Nintendo. Jeżeli wg nich, starsza widownia będzie się interesować tylko grami "dla dojrzałych" , to zawsze może spróbować w tą, gdzie target jest bardziej uniwersalny ( niby produkcje w większości są dla dzieci ( takie Animal Crossing, albo WarioWare, Spyro, itp. to i tak dorośli gracze są w nich zainteresowani ze względu na luz tych gierek ( brak takiej rywalizacji przez strzelanki, albo bijatyki, itp). Nawet gry 2d tam się ciepło przyjmują.

Wiele gier Nintendo jest dosyć barwnych, i miłych dla oka dla młodszych graczy, więc, gdyby była możliwość przeprogramowania PR na Switcha ,poprzez sterowanie myszką za pomocą gałek, plus bardzo promują w swoim bloku na YT gry ze studiów indie, to może by w miarę fajnie wypaść.
( Oczywiście , pewnie w innych językach by zrezygnowano z tych różnych lingwistycznych żarcików i innych piękności serii, ale dla innych, te wszystkie mini-gry wymagające refleksu, skupienia, logiki, byłoby coś bardziej na poziomie dark soulsów dla dzieci. )


N, 19 wrz 2021, 15:29
Starszy Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 paź 2020, 15:57
Posty: 406
Lokalizacja: Kraina Bajek
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
Super ale zapominacie o dwóch wykluczających ten pomysł faktach
1 - głównym odbiorcą tej gry byliby polacy
2 - Polska jest mało znacząca dla Nintendo
tak więc nawet gdyby wyszłaby ta gra (a raczej nie wyjdzie) to twórcą by się nie opłacało marnować czas na port do Switcha

_________________
Za zdjęcia kolorowych robaków odpowiem na wszystkie pytania, które was dręczą


N, 19 wrz 2021, 15:57
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 sie 2021, 08:07
Posty: 38
Lokalizacja: Gdzieś, lecz niewiadomo gdzie.
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
Pomarzyć zawsze można, albo podumać "Co by było gdyby" .

No niestety, pewnie Nintendo jest nadal złe na Polskę, za bestsellerowego Pegazusa, piracką konsolę Nintendo. Stąd, my Polacy nadal mamy pod górkę z Nintendo.
Nie tylko Polacy, ale ogólnie Europa zachodnia ( Czechy, Rumunia, Rosja ) , więc może jakieś małe złudne nadzieje są.
Wystarczy tylko w jakiś sposób to kiedyś przypomnieć.


N, 19 wrz 2021, 16:20
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
Kaczor Dziennikarski napisał(a):
Jestem zatwardziałym przeciwnikiem CoS2 w jego obecnej formie (brak Reksia, zmieniony charakter Kretesa i Narratora, żarty słowne na poziomie żadnym).

No nie wierzę! Kaczor krytyczny w stosunku do Nowej Serii dokładnie w takim stopniu jak ja. :kuratoren:

Nie mam Nintendo ani żadnej innej konsoli, ale na im więcej platform trafi Reksio, tym lepiej. Nawet na te mniej popularne w Polsce, bo oczywiście trzeba zadbać o porządną lokalizację w dotychczasowych językach, a najlepiej też paru innych... Switch kojarzy mi się z Diablo 3 (grą, która raczej nie kojarzy się innym z Nintendo), także dla Reksia też się znalazłoby się miejsce. Kupiłbym Reksia na Switcha tylko, jeśli byłaby to jedyna platforma do gry w niego (albo pozostałe platformy były dla mnie jeszcze bardziej egzotyczne).

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


N, 19 wrz 2021, 21:10
WWW
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 11 sie 2020, 03:51
Posty: 224
Lokalizacja: Gdzie go wiatr tudzież środki komunikacji miejskiej poniosą
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
kretonpodziemny napisał(a):
No nie wierzę! Kaczor krytyczny w stosunku do Nowej Serii dokładnie w takim stopniu jak ja. :kuratoren:

Tylko i wyłącznie w kwestii drugiej części, proszę się tu nie podniecać :niewierze:

_________________
Mój avatar narysował MRX, za co jestem mu bardzo wdzięczny :love:


N, 19 wrz 2021, 23:25
WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 sie 2021, 08:07
Posty: 38
Lokalizacja: Gdzieś, lecz niewiadomo gdzie.
Post Re: Miasto SeKretów 2 na Nintendo Switch?
kretonpodziemny napisał(a):

Nie mam Nintendo ani żadnej innej konsoli, ale na im więcej platform trafi Reksio, tym lepiej. Nawet na te mniej popularne w Polsce, bo oczywiście trzeba zadbać o porządną lokalizację w dotychczasowych językach, a najlepiej też paru innych... Switch kojarzy mi się z Diablo 3 (grą, która raczej nie kojarzy się innym z Nintendo), także dla Reksia też się znalazłoby się miejsce. Kupiłbym Reksia na Switcha tylko, jeśli byłaby to jedyna platforma do gry w niego (albo pozostałe platformy były dla mnie jeszcze bardziej egzotyczne).


Myślę, że tylko na Switchu Reksio by się ewentualnie odnalazł. Na takich klejstejszonach 4 czy 5, czy xboxach, to już by od razu został przyćmiony przez inne, bardziej dorosłe gry. Kupiłam Nintendo Switcha ze względu na szał Animal Crossing, ludzie kupowali gierkę, gdzie nie było żadnym dram, żadnych smutków ani dołków, mimo pastelowej, dziecięcej oprawy graficznej, i bardzo się przy tym bawili. Takie coś na PS4, czy Android by po prostu było zasypane podobnymi podróbkami.

A Reksio, taki drugi Dark Souls, tyle że bardziej logiczny ( np. labirynty, fala drobiu, te skoki po kamieniach i aligatorach w RiSP, ostrożne wypalanie mapy.), to by stał tuż obok Cupheada, który też cechuje się trudnością niczym Dark Souls. Ale to pewnie tylko moja wyobraźnia.


Pn, 20 wrz 2021, 07:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL