Teraz jest So, 27 kwi 2024, 15:37



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs 
Autor Wiadomość
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
ja wezme udział w konkursie bo chyba mam wene do postaci i zagadek :D

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


N, 10 kwi 2011, 14:12
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Ja też mam wene do postaci i zagadek.Więc wezmę udział w konkursie.


N, 10 kwi 2011, 14:43
Roz-kreca się

Dołączył(a): So, 8 sie 2009, 17:53
Posty: 27
Lokalizacja: Będzin
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
dobrze by było gdyby było więcej gier zręcznościowych niż w RIMS 1 bo tam była tylko jedna gra zręcznościowa :( (labirynt) i żeby była np. Kari mata i Kornelek oraz żeby reksio nie był postacią drugoplanową. Moim zdaniem dobrze by było gdyby była gra w wyścigi jak w RIU. Fajnie by było gdyby był taki zapisek na mini gry według mnie menu główne mogłoby wyglądać tak:

Nowa gra

Wczytaj grę :arrow: (parę zapiśów) :arrow: Kontynuuj grę
Mini gry
Wyjście


N, 10 kwi 2011, 18:41
Roz-kreca się

Dołączył(a): So, 8 sie 2009, 17:53
Posty: 27
Lokalizacja: Będzin
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Mini gry są po 2 strzałcę


N, 10 kwi 2011, 18:42
Działacz Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 sty 2010, 18:57
Posty: 876
Lokalizacja: Z Nienacka
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Ale ja bym do tego jeszcze dodał, że minigry odblokowawało by się, gdyby się dalej zachodziło.


Pn, 11 kwi 2011, 19:13
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Proponowałbym do niektórych misji dać ograniczenie czasowe i wprowadzić mini elementy innych rodzajów gier (platformówka, strategia, akcja). Np. z platformówki, można by było zrobić tak jak z wieżą Eiffla w RiKN, albo że idziemy po platformach z punktu A do punktu B. Element strategiczny, jak dla mnie mogłoby to być, że jakiś szpieg chce się przedostać do miasta i trzeba zarządzić gdzie rozmieścić stróży + ewentualnie jakieś mini budynki ochronne i trzeba zadecydować, co się przyda, a co nie. Co do elementu akcji, mogłoby to być skradanie się z używaniem strzałek. Jeszcze jakiś wyścig, może (np. ucieczka z bazy wroga) i oczywiście nieco elementów zręcznościowych. Może to niezbyt pasuje do typowej przygodówki, ale na pewno, tego typu elementy urozmaiciłyby grę i byłaby ona ciekawsza.


Pn, 11 kwi 2011, 19:46
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Jak już ma być ucieczka z bazy wroga, to proponował bym coś, jak w " Harry Potter i komnata tajemnic ". Tam było, że eliksir wielosokowy przestał działać jeszcze w pokoju Slytherinu i trzeba było dobiec do wyjścia, nie złapany przez Ślizgonów, albo biegnąc na oślep, albo kryjąc się za posągami, dzbanami, etc. A tu by był labirynt, jak w RIU, RIC i RIWC, z tym, że jakj by się zostało przez kogoś zauważonym, to by ten ktoś nas ścigał, no, i jak by nas złapał, to trzeba by było zaczynać od początku.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 13 kwi 2011, 14:48
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 10 kwi 2011, 11:40
Posty: 97
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Ja mam pomysł na fabułę.

W Pokopanem Reksio spacerował sobie w spokoju. Nagle odkrył jakiś korytarz, o którym nikt nie wiedział, że w ogóle istnieje. Natychmiast zawołał Alfreda i Kretesa. (Może być zadanie, że szukamy ich np. na rynku w tłumie.), by zbadać to coś.Tutaj może być labirynt. (z tym że jak gra
w 3D będzie to trzeba zrobić cały czas widok w locie ptaka [jak w RiMS 1, tylko musi się dać wtedy chodzić]). Po zbadaniu korytarza dochodzimy do wioski jakiegoś dzikiego plemienia (Mogła by być to jakaś parodia np. zamiast Siuksowie to Psieniowie). Wszyscy bohaterowie zostali pojmani. Teraz to jakieś chodzenie po dużej klatce, której pilnują strażnicy tego plemienia. Jak tak chodzimy to znajdujemy przydatne do ucieczki rzeczy m.in. patyk i kamień. Kamień jest poza klatką i nikt nie może go dosięgnąć, więc zabieramy patyk, przyciągamy nim do siebie kamień, rzucamy nim w krzaki, strażnik się odwraca, a cała trójka ucieka zanim strażnik się odwróci (Jeśli nas zobaczy to robimy planszę od nowa). Teraz mini-gierka ucieczka. Jak nas złapią zaczynamy od nowa. Po tym wszystkim bohaterowie zabłądzą w jaskini. Alfredo i Kretes się wystraszyli i zostali w jednym miejscu, jednak wysłali Reksia, żeby jakoś wszystkich wyciągnąć. Znajdujemy dwa krzemienie chrust i kawałek materiału tego dzikiego plemienia. używamy chrustu i krzemieni i rozpalamy ognisko. Łączymy materiał i patyk z poprzedniej misji, otrzymujemy pochodnie. używamy pochodni na ognisku i mamy pochodnie zapaloną. Teraz mamy dostęp do niedostępnej części jaskini. Spotykamy mędrca strzegącego mapy. Mówi, że jeśli damy mu coś cennego to odda, mapę. Szukamy fioletowego diamentu. Znajdujemy i dajemy mędrcowi. Mamy mapę. Idziemy do jeszcze innej części jaskini i znajdujemy zasypane przez kamienie wyjście. Szukamy grubego kija i używamy na wyjściu. Odgłos spadających kamieni, ekran się trzęsie i droga wolna!
Jak powiecie, że dobrze napisane to zrobię resztę.


So, 16 kwi 2011, 09:57
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Aidem pewnie ma już przygotowaną fabułę, tylko scenariusz trzeba napisać. Zatem nie zmyślajcie jej po swojemu, bo to i tak nic nie da.


So, 16 kwi 2011, 12:59
Żaba
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 23 kwi 2010, 17:40
Posty: 1641
Lokalizacja: student
Naklejki: 5
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
A może nie?
Kiedy spytałem się pana Marcina o to, czy Krety i Szczury będą sprzymierzeńcami, to powiedział, że JEST TO JEDEN Z POMYSŁÓW.
Więc chyba jeszcze nie mają.
Ja mogę z Jaszczurek zrezygnować. Mogą być... mogą być... jeszcze nie wiem.

Mógłby być też potomek Robina Smróda (RiWC-Minigierka z Koniem Robertem).

_________________
– Dostojewski umarł – powiedziała obywatelka, ale jakoś niezbyt pewnie.
– Protestuję! – gorąco zawołał Behemot. – Dostojewski jest nieśmiertelny!


Mistrz i Małgorzata
<3

Moderuję na pąsowo bo mogę.


So, 16 kwi 2011, 15:10
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
To było parę dni temu, donat. Równie dobrze mogli podjąć decyzję tydzień temu.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


So, 16 kwi 2011, 18:21
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 20 gru 2010, 20:25
Posty: 149
Lokalizacja: Miasto pcheł na głowie Reksia
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
A oto 4 moje marzenia, które raczej się nie spełnią, jeśli będą moje:
1.w 2D
2.Grywalność nie tylko Reksiem i Kretesem
3.Dzieci głównych bohaterów
4.Dużo postaci
Szansa na spełnienie tylko jeśli mnie poprzecie

_________________
Zajmuję się tworzeniem gier jako członek Maype Entertaiment, jakby ktoś chciał to tu macie link do podania: [url=goo.gl/cvp1m]klik[/url]
PS. Będę tu baaaardzo sporadycznie wchodzić (2 razy/rok)


N, 17 kwi 2011, 14:41
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
mwarw napisał(a):
A oto 4 moje marzenia, które raczej się nie spełnią, jeśli będą moje:
1.w 2D
2.Grywalność nie tylko Reksiem i Kretesem
3.Dzieci głównych bohaterów
4.Dużo postaci
Szansa na spełnienie tylko jeśli mnie poprzecie


Popieram, po za 3.

Mam fajny pomysł na parodię:
W pewnym momencie by była jakaś walka z piratami, i by mieli ci piraci następujące imiona:
Jacek Marrow ( Jack Sparrow ) - wróbel
Will Turek ( Will Turner ) - tur
Elizabeth Sroka ( Elizabeth Swann ) - sroka
Duży John ( Mały John, Davy Jones ) - ośmiornica
Ahill Barbossa ( Hektor Barbossa ) - wilk morski
Spinka ( Pintel ) - żuk jelonek rogacz ( tak to się chyba nazywało...)
Ratelli ( Ragetti ) - szczur
W nawiasach podałem, kogo parodią jest dana postać, a po myślniku - jakie to zwierze.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


N, 17 kwi 2011, 15:23
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 20 gru 2010, 20:25
Posty: 149
Lokalizacja: Miasto pcheł na głowie Reksia
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Wg. mnie mogłaby być rzecz z jedynki, na początku chodzi o błachostkę (w jedynce szykanie haczyka), a potem się rozwija. Np. na początku reksio idzie z Kari kupić coś w nowym sklepie (tu np. poziom, że musimy do sklepu tego dotrzeć) i w sklepie np. jest napad i bandzior porywa wszystkich z wyjątkiem Reksia, który musi ich ratować...

_________________
Zajmuję się tworzeniem gier jako członek Maype Entertaiment, jakby ktoś chciał to tu macie link do podania: [url=goo.gl/cvp1m]klik[/url]
PS. Będę tu baaaardzo sporadycznie wchodzić (2 razy/rok)


N, 17 kwi 2011, 17:00
Lider Podziemia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 18 sty 2009, 12:44
Posty: 1340
Lokalizacja: I tak nie wiesz gdzie to jest
Naklejki: 0
Post Re: City of Secrets 2 - oficjalny temat pomysłów + Konkurs
Mwarw co do twoich pomysłów to :

1. Na pewno się nie spełni, cała Nowa Seria, ma być w 3D i wszystkie następne Reksie także. Popieram, ale 2D i tak nie będzie. A szkoda.
2. Możliwe, ale raczej wątpię, żeby była, ale w jakiś minigierkach, to przynajmniej z raz się ktoś inny pojawi (zapewne w jakimś labiryncie)
3. Nie, nie i nie to strasznie zły pomysł, nie ma sensu dawać dzieci, są całkowicie niepotrzebne, było już pisane, że ich nie będzie, są kompletnie niepotrzebne.
4. Powinna być większość obsady z RiMS, pewnie dojdą jakieś szczury i jacyś nowi wrogowie.

Ja bym dodał od siebie, żeby gra była dosyć długa, może nieco krótsza od RiKN, powinna mieć dużo parodii, być typową przygodówką (z drobnymi elementami innych gierek, ale o tym już wspominałem wcześniej). Dużo humoru oczywiście i mam nadzieję, że pan Hrynkiewicz napisze scenariusz, bo jemu to najlepiej wychodzi.
Super Reksiu, jeśli chodzi o twoje parodie to są nawet niezłe, tylko co Piraci z Karaibów mają wspólnego z jakimiś podziemiami? Można by było je wykorzystać, ale w przypadku innej fabuły i innego miejsca akcji.


N, 17 kwi 2011, 20:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL