Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 02:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY] 
Autor Wiadomość
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
W tym temacie proponuję, aby ci, co skończyli już pierwszy epizod, mogli napisać recenzję, główną ocenę gry, plusy, minusy i takie tam. A więc Moje wrażenia:

Na grę czekałem bardzo długo, właściwie od czasu jej zapowiedzi. Zobaczyliśmy wtedy obrazki przedstawiające Kreta Kretesa i Gerata, którego oficjalnie nie było w 1 epizodzie gry.
Gdy zainstalowałem grę na swoim smartfonie, poczułem ogromne możliwości, które czekają nas w grze. Menu, symbolizujące naszą erę dziurawych dróg, drogowskazów na każdym kroku, super! Sama gra mnie też pozytywnie zaskoczyła. Pomimo tego, iż grafika jest trójwymiarowa, czego nie lubię w niektórych grach od Aidem, Bohaterowie nie mówią polskimi głosami i nie ma (jeszcze) spolszczenia, gra zachowała swój humor, jak to w AM bywa. Było nie tylko bardzo dużo parodii z "dnia dzisiejszego", jak parodia tronu z "Gry o tron", plakat "Justin Beaver", albo "iMole", ale też było kilka nawiązań do poprzedniej części cyklu, np. "Połączenie miski z ziarnem", "Biurokracja", dobrze znane postacie, takie jak Bianka, Lucinda, Ramon, Sergio, ale w "Duchowej odnowie" ;)
Moje Plusy:
+Lepiej przygotowana grafika, od poprzedniej części
+Wiele parodii
+Kilka zagadek umysłowych
+BARDZO WIELE śmiesznych tekstów
+Pokazany współczesny świat
+2 sposoby poruszania się między lokacjami
+Dobrze zrobiona animacja
+Wspaniała fabuła
Moje Minusy:
-Tymczasowy brak polonizacji (mimo iż polska gra)
-Brak Reksia
-Cały czas poruszamy się po tych samych lokacjach (w przeciwieństwie do CoS)
Spoiler:

-Głos alter ego Ctuluhulu jest miejscami męczący
-Zakończenie w jednym z najciekawszych miejsc


Ode mnie to tyle :) piszcie też swoje recenzje i wrażenia z gry :D

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Śr, 12 cze 2013, 21:37
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
Na grę czekałem bardzo długo. Dwa lata. W sumie od tego okresu zacząłem bacznie obserwować forum jako gość. Później mi się to znudziło, bowiem Aidem nie dawało przecieków od... półroku.
Nie byłem pierwszą osobą, która ściągnęła grę na Androida. Ważne, że dość szybko ją pobrałem. W sumie nie spodziewałem się od gry zbyt dużo, bowiem czytałem już recenzję i z tego wynikało "gra jest krótka, a większość to dialogi". Spodobało mi się lekko menu, ale muszę przyznać, że tamto z CoS było jak dla mnie lepsze. Plusami są między innymi postacie z poprzednich gier, kontynuacja cyklów: "Miska z Ziarnem" (- Mam jakieś Deja Vu... |||| Łączę miskę z ziarnem i otrzymuję miskę z ziarnem... Znowu... - Kretes) oraz "Biurokrecji". Mimo wszystkich minusów, gra zachowała swój klimat i humor. Angielski głos Kretesa pasuje definitywnie potwornie. Końcówka jest świetna. I jeśli ktoś dłużej nie ruszał Kretem... Usłyszy narzekanie na grafikę 3D oraz na dotykowe ekrany. Wszystko OKey, ale..
Gra jest łatwa i krótka. Niestety.

Plusy:
+Lepsza grafika 3D
+Więcej parodii
+Minigierki (w przeciwieństwie do CoS)
+Zabawna Ilość Śmiesznych Tekstów (OFC POZYTYWNIE)
+Gra dzieje się w dzisiejszym świecie
+Dodano możliwość chodzenia między lokacjami bez mapy
+Animacje. Zapewne lepsze od CoS
+Fabuła. Banalna, ale jednak :)
+Postać Ctuluhulu
+Wspaniały koniec

Minusy:
-Brak Reksia, którego nie będzie najprawdopodobniej w następnych grach
-Brak dubbingu (?) polskiego.


Pt, 14 cze 2013, 13:34
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
Nareszcie po tak długim czasie mogę ocenić chociaż cząstkę tej gry. Ja nie tak dawno musiałem oglądać na yt I epizod, ale w końcu od wczoraj mam tą upragnioną grę. Ale czekałem na nią tyle lat. Tyle tu jest parodii, i innych takich. Może dorównać CoS, jestem tego pewien. Ale przejdźmy do recenzji.

Plusy:
+Grafika 3D
+Dużo parodii
+Trochę tam trzeba było pogłówkować przy niektórych rzeczach
+Kretes i jego zabawne teksty.
+Kretes w piżamie
+Trochę lepsza fabuła od CoS
Minusy:
-Oczywiście brak Reksia
-Nie ma polskiego dubbingu.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 25 cze 2013, 14:23
YIM WWW
Roz-krecony

Dołączył(a): Pn, 1 sie 2011, 13:37
Posty: 149
Lokalizacja: Kanały...
Naklejki: 0
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
Muszę przyznać, że nie chciałem pobierać tej gry póki nie ma dubbingu. Ostatecznie jednak ściągnąłem. Szczerze mówiąc niewiele zrozumiałem z tej gry. Czemu? Nie z powodu nie znajomości języka, tylko z powodu pewnego błędu, otóż już w tutorialu zauważyłem, że po rozmowie z postacią(w tym wypadku Lucindą) znikają guziki ustawień, torby i map i można tylko chodzić. Opuściłem więc tutorial i postanowiłem zagrać, zaraz okazało się, że w grze występuje ten sam błąd. Żeby cokolwiek robić musiałem wciaż od nowa wchodzić i wychodzić z gry. Próbując zrobić coś, żeby pozbyć się błędu przewijałem dialogi-dlatego niewiele rozumiałem :(. Potem nagle błąd ustąpił, ale dopiero w Poco pane.
+Zabawne dialogi
+Mimo wielu zmian widoczna ciągłość historii(te same postacie podobne lokacje-oczywiście głownie pałac :) )
+Nawet gdybym nie rozumiał dialogów(a większości nie słyszałem) nie trzeba byc geniuszem, bo wystarczy trochę pochodzić, aby przejć grę

-Wyżej opisany błąd
-Brak dubbingu, albo chociaż napisów po polsku
-Pewna nieścisłość jeżeli chodzi o tę kuchnię do przygotowania potrawy z przepisu-była tam dziura, dokoła niej strzałki, jakby trzeba tam było włożyć jakiś kij i rzekręcić. Niby to dopiero 1 epizod, ale nie było to wcale wyjaśnione.
-Trochę trzeba było poczekać, żeby gra się ściagnęła
-Nie ma możliwości powtórnego obejrzenia filmiku z królem(przez przypadek dotknąłem ekranu i go przewinąłem XD)
-Epizod ma niestety swój koniec :D
Plusów jest oczywiście więcej, ale co miałem pisać? Że jest Mroczny Ośmiornic? Że Kretes nie śpi w sypialni, tylko w piwnicy i to bez Molly, która pojawiłą sie w poprzedniej części? Że ciekawe menu? Że Czerwony(tak naprawdę pomarańczowy) Maluch przerobiony na Monster Trucka stał sobie zablokowany przy mostku? Że nie dało się pójść widocznymi drogami na sklepienie, do metra, ani do Parku kryształów? Przyznajcie, że te ostatnie to raczej minusy, nie? ;) Bobrze jakie ja bzdury wypisuję! XD

_________________
Pozdrawiam kolorowo.
W kolorze.


N, 30 cze 2013, 11:30
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
easy napisał(a):
-Brak dubbingu, albo chociaż napisów po polsku

Można ustawić język w ustawieniach, tak, jak to napisał Autor8:
Cytuj:
Ja miałem automatyczną aktualizację. Wystarczy wejść w "Options" i tam koło "Subtitles" są flagi. Uwaga: mogą nie wyświetlić się za pierwszym razem. Gdyby ich nie było, włącz Credits, wyłącz i powinny być

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


N, 30 cze 2013, 13:05
Roz-krecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 11 lis 2011, 22:42
Posty: 158
Lokalizacja: Rynek w Pocopane
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
Mi wszystko się podoba, ale epizod kończy się w najciekawszym momencie gry. grałem więc wiem. Idę pobrać cos 1.


Pn, 1 lip 2013, 08:47
Roz-krecony

Dołączył(a): Śr, 3 lip 2013, 13:59
Posty: 110
Naklejki: 0
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
Fajne tylko ,że kończy się w ciekawym miejscu :|
Najbardziej podobał mi się Mroczny Ctuluhulu i jego teksty


Śr, 3 lip 2013, 14:24
Bywalec Nory

Dołączył(a): Śr, 18 kwi 2012, 16:37
Posty: 58
Post Re: Recenzje i oceny 1 epizodu gry. [SPOILERY]
Grę za darmo można już pobrać na sklep play'u z polskimi napisami.
Co do gry fajna. Fajne dialogi grafika.-Szkoda że nie ma tłumaczenia w scenie z królem


Cz, 4 lip 2013, 10:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL